» »

za corel draw majstre

za corel draw majstre

IgiS ::

Poskušam uvoziti slike (*.bmp, *.tif...) v corel draw, za nadaljo obdelavo, vendar mi jih zmeran vstavi na prazen list velikosti A4 (oz. kaj si izbereš), tako da ga moram ročno "uskladiti" z sliko . A je kakšna možnost, da se ta predloga samodejno naravna na velikost uvožene slike.
Hvala za odgovore !
LP
IgiS:|

Kekec ::

Načeloma corel draw ni namenjen obdelovanju bitnih slik, zato je bol primeren photo paint al pa se boljse kak photoshop

LuiIII ::

Žal ne vem odgovora na tvoje vprašanje. S tem sem se tudi sam že srečal, ampak je ostalo pri tem, da sem ročno spreminjal velikost. Kekec ima sicer deloma prav, je pa tudi res, da je CorelDraw eden izmed redkih programov, v katerem lahko odpreš in združuješ rastre (in vektorje) večje velikosti kot 30000x30000 pixlov.

Lui

matic ::

S cim uvazas sliko?? File->Imort!? Tm se ti pojav malce drugacen kurzor in izberes kamor hoces vstavit.. ce samo kliknes se slika importera v osnovni velikosti (kolikor jo je v pixlih), drugace pa drzis in vleces po sirini in dolzinoi koliko hoces veliko.. za avtomatsko velikost pa si najlazje pomas z guidlines, ki jih povleces iz roba (merilo) in potem se vklopis fnj. "snap to guidlines".



Drugace pa: ja res je da za obdelvo bitnih slike se uporabljajo drugi programi.. spet pa odvsno kaksno obdelavo!?

bastadu ::

Točno tako kot je povedal matic! CorelDRAW ni ravno namenjen obdelavi (zato je PHOTO-PAINT) slik ampak je namenjen za delanje raznih plakatov in takoh for, ker tu že moreš imeti slike obdelane, ki jih potem samo vstavljaš na izbran format papirja. Plakat se da ful fajn naredit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrezati objek iz ene slike s Corel draw

Oddelek: Programska oprema
62627 (2548) pr2501
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153962 (3663) lonz
»

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Oddelek: Kaj kupiti
132149 (1779) opeter
»

Oblikovalci in risarji pozor!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61705 (1579) Kekec
»

CorelDraw effect

Oddelek: Zvok in slika
61058 (968) totimato

Več podobnih tem