» »

Oblikovalci in risarji pozor!

Oblikovalci in risarji pozor!

sklemenc ::

Imam vprašanje za vse risarje bitnih slik!

Pri svojem delu uporabljam CORELDRAW_10 s scanerjem, problem pa je pri prenosu slik na PC.

KAKO LAHKO SLIKICO NARISANO S SVINČNIKOM NA PAPIR (samo lik, recimo risba košarkaša) PRENESEM V PC in potem dodatno obdelam (spremenim barve črt, barve lika-dresa košarkaša,...).


POMOČ!!!!!!

S.:\

Kekec ::

Ja lahko bi mal več napisal kaj točno želiš, ali želliš samo kot bitno sliko prenesti v računalnik un potem tukaj spreminjat barve pa to, al hočeš celo kar vektorsko sliko dobit iz tega!

1. Corel draw ni za obdelovanje bitnih slik zato uporabiš ali photo paint od corela ali pa kak photoshop tam lahk pol vse to delaš po mili volji!

2. Če bi rad svojo mojstrovino spravu v pc-ja kot vektorsko sliko pa uporabiš kak COREL trace ki proba pretvorit tvoj izdel v vektorsko sliko in pol to daš v COREL draw in tam pol spreminjaš barve, ....

sklemenc ::

Kekec maš prav. Želim vektorsko sliko za kar bom uporabil COREL trace.

Imaš ti kak poseben postopek , po katerem prideš do dobrega končnega izdelka.

Zanima me predvsem:
- kaj pazim pri vnosu (kakšne posebne nastavitve)
- kako spremenim potem v vektorsko sliko,
- kako spremenim barve določenemu delu slike (recimo kratke hlače, moram prej določit skupino a kaj in potem izberem barvo?)

Če je še kaj potrebnega da vem me prosim obvesti!

Slikice mi bo na papir prostoročno narisal prijatelj - risar. Bodo pa slike športov s katerimi se ukvarjamo, tako da jih bom rabil za internet stran, pa za časopis,...

ajd.s.

Santa ::

Vektoriziranje bitne slike je zelo zoprno. Če boš delal tako kot si opisal, se pravi na roko narisano sliko v vektorje, bi jaz priporočal, da delaš ročno še ti. Torej poskenirano sliko daš v ozadje, potem pa vlečeš črto za črto, toliko časa, da se vse ujema.

COREL trace je zelo neuporaben. Mogoče edino za par barvne bitne slike. Ročno boš imel pa vse pod nadzorom in bolj natančno bo.

Kekec ::

Corel trace ni tko neuporaben, je pa dokaj zapleten, važno je da imaš dobro poskenirano sliko, čim majn smeti (senc pa tega dreka) in pol maš različne načine kok ti obdela slliko, tu ti lahko samo rečem da se boš moral poigrati z nastavitvami, in ugotovit katera ti najbolj paše! Žal ti kaj več nemorem povedat!

ToniT ::

Evo slika narisana na roko, poskenirana in potem pobarvana v navadnem slikarju in na koncu malo obdelana v Corelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Kekec ::

Nobena umetnost če delaš z bitnimi slikami ampak on hoče imet vektrosko sliko!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafični programi

Oddelek: Programska oprema
142671 (2321) Dpool
»

kateri program?

Oddelek: Programska oprema
61319 (1249) sammy12
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174435 (4097) darkolord
»

Kje bi dobu sliko sveta, da bi jo sprintal na 6 listov a4 format?

Oddelek: Loža
283278 (2536) trek@s
»

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

Oddelek: Programska oprema
92530 (2345) ali3n

Več podobnih tem