» »

Brezplačna navigacija za Avstrijo, Italijo

Brezplačna navigacija za Avstrijo, Italijo

zobnik ::

Pozna kdo kako brezplačno navigacijo, ki dela po namestitvi brez internetne povezave. Za android telefon.
  • spremenil: zobnik ()

otago ::

https://support.google.com/maps/answer/...
deluje za "manjse" obmocje
Rabis le lokacijo vzgano.

Poisci Val202, podcast Odbita do bita, 25. maj 2017, "Cez 100m zavijte levo."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Tilen ::

Here WeGo
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

KAVINSKY ::

Maps.Me

https://play.google.com/store/apps/deta...

Preko wifi lahko naložiš dol zemljevide (zgolj zoomaš na določeno območje na zemljevidu), potem pa samo GPS pustiš prižgan.

slodreamer ::

Tilen je izjavil:

Here WeGo

ta je fajn ja :)

TheBlueOne ::

Tilen je izjavil:

Here WeGo


Ne verjamem, da obstaja boljsa brezplacna. Samo ne pozabi prenesti zeljenih zemljevidov.

peburuchug ::

A ni Sygic v osnovi zastonj?

OSA ::

CoPilot.
lp OSA

imagodei ::

Kot je nekdo že odgovoril: Google Maps. Ko imaš povezavo, lahko preneseš večja ali manjša območja zemljevidov (odvisno od razpoložljivega prostora) in kasneje veselo to uporabljaš. Navigacija deluje zadosti dobro, jaz jo uporabljam vsakokrat, ko ne poznam točno poti. Edina manjša kritika je glede opozarjanja na križišča, odcepe: običajno ti pove da zavij levo ali desno veliko pred dejanskim razcepom. Če je pred tem še kak drug odcep na isti strani se mal zmedeš. Je treba pogledat na telefon, da vidiš, da še nisi pred pravim odcepom.
- Hoc est qui sumus -

Andrejpan ::

Imam manjsi problem razumet zakaj pa ne uporabljas roaminga? Obvozi v zastojih pri gmaps so ful fajn zadeva. Ali mogoce imas pametni telefon in si brez mobilnega interneta?

TheBlueOne ::

peburuchug je izjavil:

A ni Sygic v osnovi zastonj?


Kolikor vem, uporablja druge zemljevide kot placljiv, ki uporablja, ce se ne morim Tomtomove.

feryz ::

Google maps s satelitskim pogledom. Vedno in povsod. On line. Če si škrt, si potegni karto dol, so ti že povedali. Vendar brez povezave z aktualnimi dogodki na cesti, ni vredna nič. Nobena navigacija.
Plus CamSam Plus, ali kaj podobnega.

TheBlueOne ::

CamSam pri applu je menda Blitzer.de . Tudi jaz toplo priporocam. Sem sel enkrat brez njega do Minhna, dobil tri kazni od stacionercev na AC. :)

Invictus ::

Zdaj naj bi ti mobilni operater tako ali tako zagotavljal zastonj prenos podatkov v roamingu. Običajna cifra je tam 2,7 GB/mesec. In več. Seveda, če imaš v osnovnem paketu dovolj zakupljenih podatkov >:D. Ampak tukaj, na tem forumu, že lahko sklepamo, da ima folk pakete 5GB+...

Za večino zadev zadostuje, sploh pa za GMaps...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Gmaps v satelitskem pogledu žre okrog 800 Mb/2000 km, raje manj.
V cestnem prometu kakih 50x - 100x manj. Nevredno omembe.

janezvalva ::

osmand
uporablja openstreetmaps zemljevide
prvih sedem zemljevidov je zastonj
https://osmand.net/

feryz ::

A ti to res uporabljaš ali samo malo guglaš, kakšne smeti bi dal na telefon?

__Devil__ ::

Najboljše izkušnje sem imel z Sygic brezplačno navigacijo in offline mape za android.

imagodei ::

Andrejpan je izjavil:

Imam manjsi problem razumet zakaj pa ne uporabljas roaminga? Obvozi v zastojih pri gmaps so ful fajn zadeva. Ali mogoce imas pametni telefon in si brez mobilnega interneta?

Če je to slučajno namenjeno meni: jaz brez večjih zadreg uporabljam roaming, predlog glede prenosa zemljevidov vnaprej sem dal OP-ju.

Je pa res, da imam jaz določene dele Avstrije že lep čas nastavljene na offline - 1x mesečno se zemljevid sam od sebe posodobi, ko sem na WiFi-ju. Je pa tisti zemljevid velik nekje 450 MB, tako da to si očitno prihranim downloadat med vožnjo. Traffic info se pa še vedno posodablja v živo.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Here WeGo

Za avto O.K., če hočeš peš bluzit okoli, pa je Gmaps bistveno boljši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Andrejpan ::

imagodei je izjavil:

Če je to slučajno namenjeno meni: jaz brez večjih zadreg uporabljam roaming, predlog glede prenosa zemljevidov vnaprej sem dal OP-ju.


Primarno OP-ju, oziroma malo tudi ostalim, ki po evropi se vedno zagovarjajo uporabe offline nacina.

zk_eu ::

Jaz sem včasih uporabljal Sygic, ki mi je bila odlična navigacija za tujino. Odkar pa je roaming v tujini zastonj, pa nič ne prekaša brezplačnih Google mapsov. Osebno ti svetujem to. Drugače tudi, če si kart ne boš potegnil dol, ti mapsi ne porabijo veliko podatkov, če te to skrbi.


Lp.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

imagodei ::

Andrejpan je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če je to slučajno namenjeno meni: jaz brez večjih zadreg uporabljam roaming, predlog glede prenosa zemljevidov vnaprej sem dal OP-ju.


Primarno OP-ju, oziroma malo tudi ostalim, ki po evropi se vedno zagovarjajo uporabe offline nacina.

Jah, pri meni je downloadanje map ostanek iz tistih časov, ko smo še plačevali za prenos podatkov. Nisem nikoli izklopil, pa ne vidim nobene težave s tem, da je pot, po kateri se dosti gibljem, že vnaprej naložena.

Se pa popolnoma strinjam, da pri današnji količini vključenih prenosov podatkov offline način ni več potreben.
- Hoc est qui sumus -

Mavrik ::

Dokler ne prečkaš v Švico in ti prometni podatki in zemljevidi skurijo 60EUR v 20 minutah ;)
The truth is rarely pure and never simple.

imagodei ::

Dobro, govorimo o EU in roamingu, kjer se storitve zaračunavajo "pod istimi pogoji", kot v domačem omrežju. :) Za v Švico se pa seveda še splača imet zemljevide v offline načinu, pa podatkovno gostovanje izklopljeno.
- Hoc est qui sumus -

nejcek74 ::

ali pa ko si na obmocjih kjer je slaba pokritost s signalom. Kar je precej hitro marsikje v evropi, cim je malce hribovito. Za voznjo se meni zdijo se vedno boljse klasicne navigacije (Here, Sygic) za gostilno najt pa google maps, ce ne drugega te Tripadvaiser sam prestavi tja.

Shegevara ::

nejcek74 je izjavil:

ali pa ko si na obmocjih kjer je slaba pokritost s signalom. Kar je precej hitro marsikje v evropi, cim je malce hribovito. Za voznjo se meni zdijo se vedno boljse klasicne navigacije (Here, Sygic) za gostilno najt pa google maps, ce ne drugega te Tripadvaiser sam prestavi tja.


Pritrjujem.

Z mojim telefonom in taksnim signalom, ki je bil na razpolago v dolomitih, kamor sem sel smucat ta fora z roamingom ne bi uspela.

Offline zmaga.

zobnik ::

KAVINSKY je izjavil:

Maps.Me

https://play.google.com/store/apps/deta...

Preko wifi lahko naložiš dol zemljevide (zgolj zoomaš na določeno območje na zemljevidu), potem pa samo GPS pustiš prižgan.


Tnx, tale je najboljša edin ne vem kje se da nastavit za izogib avtocestam.

slodreamer je izjavil:

Tilen je izjavil:

Here WeGo

ta je fajn ja :)


tud pogojno OK, ampak če hočeš še bolj približat zginejo ceste, seveda če maš povezavo pol pokaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Offline android navigacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538077 (477) SmeskoSnezak
»

Google Maps na microSD kartici

Oddelek: Programska oprema
294278 (2634) Oldi
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517771 (12473) dunda
»

GPS je star 40 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
236538 (3913) mulc_slo

Več podobnih tem