» »

Žena pravi da VSŠ ni faks

Žena pravi da VSŠ ni faks

RegulusDraco ::

http://www-old.fri.uni-lj.si/si/izobraz...

evo, po starih programih je VSŠ bil visokošolsko strokovni program.

ergo, majster ima narejen faks. Baba pa je brezposelna in vzvišena. Kej si šel tako beštjo užent no :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Magic1 ::

Se bo moral kar OP izjasnit kaj je sploh končal, da se bo lahko ocenilo, ali je delal faks ali ne.
VS 1. bolonjska je faks, samo tega programa ti niso končal, temveč nekaj drugega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

RegulusDraco ::

FireSnake je izjavil:

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.


zakej zavraga si končaš višjo šolo in šele nato univerzo? Fuck that, a ne bi raje pustil neuporaben višješolski program in šel takoj na uni?! kaj se s takim hvališ :P :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

o3n3o je izjavil:

Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?
Kak se vam pa zdi ženino vedenje?


Gospa privatnikova z magisterijem.
Le glej, da ji nič ne bo manjkalo.

Grdo.
Dober si zgolj zaradi koristi. No, saj to ti bo kmalu postalo jasno. Če si boš pa kdaj priznal, se pa ne ve.

RegulusDraco ::

o3n3o je izjavil:

Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?
Kak se vam pa zdi ženino vedenje?


Putana. Nek poizkus izničevanja tvojih dosežkov češ da je ona kraljica, ti pa si neizobražen orangutan.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

RegulusDraco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.


zakej zavraga si končaš višjo šolo in šele nato univerzo? Fuck that, a ne bi raje pustil neuporaben višješolski program in šel takoj na uni?! kaj se s takim hvališ :P :D


Nekomu, ki meni, da je visokošolski strokovni (6.2 po novem, po starem 7.) študij računalništva neuporaben je brez veze kar koli razlagati :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

krenpac ::

RegulusDraco je izjavil:

Dne 7. 7. 2017 je UO UL FRI sprejel sklep, da se študentom starih programov (UNI-RI, VSŠ-RI, IŠRM), ki so bili prevedeni na bolonjski študijski program (BUN-RI, BVS-RI in BUN-RM) in se bodo vpisali v 3. letnik izrednega študija, namesto celotne šolnine v znesku 5.500,00 EUR obračuna le njen sorazmeren delež glede na število predmetov, ki jih mora študent po prevedbi v 3. letnik še opraviti, ter strošek diplomskega dela z zagovorom (506,50 EUR za BVS-RI in 634,30 EUR za BUN-RI in BUN-RM).




nekoč je zgleda bilo VSŠ za visokošolsko strokovni študij.


Zmešnjava očitno. A FRI ima izredni študij???


Za op...

Sicer je pa tvoja babnca lahk zaj glasna, ko je tvoja ŽENA :))
Ka si ti to oženil? Ta te bo še fajn stala :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

Vazelin ::

Odnos ne bo nikoli več enak.



She has ruined the life of two people :D

FireSnake ::

OP: lahko samo poveš smer svojega in ženinega študija?

Predvidevam, da si tehnični inženir, ona pa megla pravo/ekonomija ali še kaj manj uporabnega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shadeX ::

Sam OP ve a je ženska mislila resno, al rekla bolj v sarkastičen oz. šaljivem tonu. Če je rekla oz. zvenela tako, da se je želela čutit večvredno kot OP zagotovo ni dober znak.

Partnerja imaš da si pomagata en drugemu, ne da tekmujeta kdo je pametnejši oz. kdo več zasluži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

stara mama ::

Če te žena žali - menjaj ženo!
Daj javnemu sektorju mal okusa realnega sveta!

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

OP: se sploh zavedaš koliko žensk bi bilo rado na mestu tvoje žene? In 99% teh te ne bi žalilo! Jaz vem, da bi težko šel naprej mirno, ko ti nekdo dropa takšno bombo.
Mislim, jaz bi se sigurno kujal kakšen mesec vsaj.

nagobčnik ::

RegulusDraco je izjavil:

o3n3o je izjavil:

Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?
Kak se vam pa zdi ženino vedenje?


Putana. Nek poizkus izničevanja tvojih dosežkov češ da je ona kraljica, ti pa si neizobražen orangutan.


Samo branila je prijatelja:

o3n3o je izjavil:


Omenil sem ji, da nek prijatelj nima narejenega faksa in ona je izstrelila "saj ga ti tudi nimaš"


Morda pa ima tega prijatelja raje, neglede na faks. >:D

PrihajaNodi ::

krenpac je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

Dne 7. 7. 2017 je UO UL FRI sprejel sklep, da se študentom starih programov (UNI-RI, VSŠ-RI, IŠRM), ki so bili prevedeni na bolonjski študijski program (BUN-RI, BVS-RI in BUN-RM) in se bodo vpisali v 3. letnik izrednega študija, namesto celotne šolnine v znesku 5.500,00 EUR obračuna le njen sorazmeren delež glede na število predmetov, ki jih mora študent po prevedbi v 3. letnik še opraviti, ter strošek diplomskega dela z zagovorom (506,50 EUR za BVS-RI in 634,30 EUR za BUN-RI in BUN-RM).




nekoč je zgleda bilo VSŠ za visokošolsko strokovni študij.


Zmešnjava očitno. A FRI ima izredni študij???


Za op...



Sicer je pa tvoja babnca lahk zaj glasna, ko je tvoja ŽENA :))
Ka si ti to oženil? Ta te bo še fajn stala :))


Dobro no, vsaj froca nimata...to bi šele bila štala.

FireSnake ::

Vazelin je izjavil:

OP: se sploh zavedaš koliko žensk bi bilo rado na mestu tvoje žene? In 99% teh te ne bi žalilo! Jaz vem, da bi težko šel naprej mirno, ko ti nekdo dropa takšno bombo.
Mislim, jaz bi se sigurno kujal kakšen mesec vsaj.


Spot on!

Jaz sicer nisem mislil to reči, a to je OSNOVNI problem, zakaj je do te teme sploh prišlo.

Simply dump the bitch (za streznitev priporočam ogled te teme).

Če OP ne trola, seveda.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

grandioso74 ::

o3n3o je izjavil:

Naredil sem VSŠ, predvsem zato ker sem se v obdobju študija še "iskal". Težke razmere v družini so mi nekoliko oslabile motivacijo za študij. VSŠ sem vselej dokončal in zdaj imam precej nadpovprečno plačo.

Žena pa ima magisterij in v življenju ni imela redne zaposlitve, skakala je iz službe v službo in zdaj jo uradno jaz zaposlujem.

Omenil sem ji, da nek prijatelj nima narejenega faksa in ona je izstrelila "saj ga ti tudi nimaš". Nato sem rekel, da imam 1. bolonjsko, ona pa pravi da je samo njena stopnja smatrana kot "faks". Hotel sem jo prepričati nasprotno in je pribila da imam manjvrednostni kompleks.

Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?
Kak se vam pa zdi ženino vedenje?

kaj se utrujaš s tem kaj imaš in kaj nimaš, glavno je, da dobro služiš, ona pa naj ima samo ta njen magisterij, če sem iskren, povej ji, da si ga tudi nekam naj vtakne.izkoristi položaj, da je zaposlena pri tebi.ne daj se. predvsem pa razmisli a je to prava ženska za tebe.so še boljše.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

o3n3o je izjavil:

Naredil sem VSŠ, predvsem zato ker sem se v obdobju študija še "iskal". Težke razmere v družini so mi nekoliko oslabile motivacijo za študij. VSŠ sem vselej dokončal in zdaj imam precej nadpovprečno plačo.

Žena pa ima magisterij in v življenju ni imela redne zaposlitve, skakala je iz službe v službo in zdaj jo uradno jaz zaposlujem.

Omenil sem ji, da nek prijatelj nima narejenega faksa in ona je izstrelila "saj ga ti tudi nimaš". Nato sem rekel, da imam 1. bolonjsko, ona pa pravi da je samo njena stopnja smatrana kot "faks". Hotel sem jo prepričati nasprotno in je pribila da imam manjvrednostni kompleks.

Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?
Kak se vam pa zdi ženino vedenje?


Vrzi jo ven iz bajte dokler ni prepozno.

janig ::

o3n3o je izjavil:

Kak se vam pa zdi ženino vedenje?

FireSnake je izjavil:

Simply dump the bitch

Meni se zdi kot, da OP trola. Enostavno ne mores takih vprasanj sprasevat na SloTek, ce gre "za res".

fosil ::

Sta kar za skupaj.
Ona tebi meče pod nos svojo izobrazbo.
Ti pa njej svojo plačo.
Tako je!

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.


zakej zavraga si končaš višjo šolo in šele nato univerzo? Fuck that, a ne bi raje pustil neuporaben višješolski program in šel takoj na uni?! kaj se s takim hvališ :P :D


Nekomu, ki meni, da je visokošolski strokovni (6.2 po novem, po starem 7.) študij računalništva neuporaben je brez veze kar koli razlagati :)


Visokosolski program je VSS in spada v 7. stopnjo izobrazbe, VS je visjesolski program in spada v 6. stopnjo izobrazbe.

grandioso74 ::

janig je izjavil:

o3n3o je izjavil:

Kak se vam pa zdi ženino vedenje?

FireSnake je izjavil:

Simply dump the bitch

Meni se zdi kot, da OP trola. Enostavno ne mores takih vprasanj sprasevat na SloTek, ce gre "za res".

imam občutek, da prej išče pri nas nasvet, kaj naj naredi s svojo ženo..........
Človek je sam svoj največji sovražnik.

janig ::

grandioso74 je izjavil:

imam občutek, da prej išče pri nas nasvet, kaj naj naredi s svojo ženo..........

Ja, to je problem.

o3n3o ::

Ni trol.

Skratka mislila je, da sem končal 6/1, ampak sem ubistvu končal 6/2, glede na
https://www.mojazaposlitev.si/pregled-s...

Vseeno sem pa dobil občutek, da še vedno misli da moja izobrazba ni faks :D

Ne ne iščem nasveta kaj naj naredim z ženo. Naslednji mesec gre na socialno in upam, da ji ta njen magisterij kaj doprinese.

IL_DIAVOLO ::

Ta zenska te ne spostuje in si te ne zasluzi. Ampak glede na to, da si to toleriral kar nekaj let, bo tudi ostalo pri tem.

To be continued...

Vazelin ::

Nočem si niti predstavljati kako bo, če boš kaj bolan in boš potreboval pomoč žene :/

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Nočem si niti predstavljati kako bo, če boš kaj bolan in boš potreboval pomoč žene :/


Si zamislis se otroka sredi vse te zmesnjave? Grozno.

Vidis Vazelin zakaj tolikokrat tebi omenim Horjul, ko razmosljas iz spodnjo glavo pozabis na kozlarije ki jih dela baba. Not ok, really not ok.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ali imate eni manjvrednostni kompleks? Res vas neki zlo prizadane njena izjava:). Najboljs, da jo grete lincat.

Zanimivo, da ni niti en sam dojel, da se faks nanasa na fakulteto. Drugace povedano univerzitetni program. Ergo, zelo simpl je preveriti ali si koncal faks ali ne. Vse ostalo je napihovanje uzaljenih zab.

BivšiUser2 ::

Reči, da si diplomiral na temo "Kako zmagati v vsakem ločitvenem postopku".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

D3m ::

Mislim, da je čas, da začneta videvati druge ljudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krenpac ::

o3n3o je izjavil:

Ni trol.

Skratka mislila je, da sem končal 6/1, ampak sem ubistvu končal 6/2, glede na
https://www.mojazaposlitev.si/pregled-s...

Vseeno sem pa dobil občutek, da še vedno misli da moja izobrazba ni faks :D

Ne ne iščem nasveta kaj naj naredim z ženo. Naslednji mesec gre na socialno in upam, da ji ta njen magisterij kaj doprinese.

Jaz pa imam občutek, da si končal 6/1. Če bi 6/2, mislim, da ne bi imel dvoma, ker je pomoje res vsakmu jasno, da če greš na 3 letn program, da maš stopnjo 6/2. Imaš ti končan 2 letni program? Če ja, potem imaš 6/1.

Pa še nekaj, če si inž. str., inž. xy potem si 6/1, če si DIPL.inž.xy imaš 6/2, da ne bo dvoma. In razlika med obema (glede težavnosti) je kr precejšnja (na mnogih smereh). Do naziva inž. str. lahko v bistvu pride res skor vsak, ki se vpiše na takšne šole, za dipl.inž. bo treba pa kr mal bol švicat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

Mato989 ::

krenpac je izjavil:

VSŠ (6/1) res izvajajo po večini visoke šole in ne fakultete, VS (6/2) pa je zagtovo faks. Razlika med UNI in VSŠ je bila včasih precejšnja, tudi 1 leto dlje je UNI trajal z boloncem je pa vse skup en in isti drek. UNIjevci ne sanjajte preveč. Na magisteri lahko greš tako z VSŠ kot UNI, oboje je tudi 6/2 stopnja tko da kar se mene tiče sam aploh ne vidim več neke blazne prednosti UNIja (velja za večino faksov z nekaj izjemami, kjer v bistvu na določeno smer ne moreš če nimaš UNI ipd, ampak to so res izjeme na nekaterih faksih kjer poučujejo v večini profesorske seronje). Sicer se pa tvoja babnca mlra nekje metat ven in očitno je le na papirju bolša od tebe. Pač, babnca pač, če ti sam tkole teži si še v bistvu na dobre. Zna babovje srat še veliko bolj.


Mene bolj zanima zakaj sploh obstaja VISOKA ŠOLA... to je eden najbolj neumnih izborov... Naredit bi morali Višjo strokovno in UNI... in to je to...

RegulusDraco je izjavil:

krenpac je izjavil:

VSŠ - 2. letna, tole mogoče pogojno res ni faks
VS - 3. leta, izvajajo le faksi, tko da tu ni dvoma, isto UNI


višja šola ni faks. Nevem zakaj tak program sploh obstaja, čemu služi.
Visokošolsko strokovni študij je faks.


Zanimivo, kot pravim, mene bolj zanima zakaj obstajajo VISOKE ŠOLE...redkokdaj je kdorkoli znal podat dober razlog zakaj obstaja smer VS, ko pa je razlika med VS in UNI minimalna... oba lahko greta celo na magisterij... Skratka VS je glorificirana VSŠ =)

Najbolj smiselno bi bilo da bi obstaja VSŠ torej trenutna 2 letna za neko dokaj strokovno usmerjeno 2 letno šolanje v sklopu katerega bi moralo biti pol leta prakse in pa UNIverzitetna smer ki je high profile... VS nima nobenega smisla.

Dejansko sam cenim VSŠ inženirje višje kot tiste ki končajo UNI pedagoških al pa mag FDVja itd...

Drugače pa ja, tehnično gledano Višješolska izobrazba NI faks... je pa treba povedat, da marsikdo trdi da karkoli je pod 7 stopnjo tudi ni faks... kar pomeni da tudi 1. bolonjska stopnja ni :P Je pa zanimivo, da sem jaz na VSŠ moral opravit DIPLOMSKO NALOGO, prijatelj pa nza UNI DIPL ekologije opravil le 1 dodatni izpit ki je bil malo težji.... kako je potem DIPLOMIRAN če ni napisal niti diplome?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

o3n3o ::

Žena na vsake toliko izjavi ali naredi kakšno neumnost, drugače je pa gut.

Varanje in emocialno/fizično trpinčenje... to so razlogi za ločitev, ne pa neka taka mnenja.

Če bi mi rekla, da sem slab v svojem poklicu, potem bi jo mogoče naročil za psihiatrični pregled. Ampak ona je izpostavila, da to kar sem jaz dokončal ni "faks". Neštešto razlogov je zakaj bi nekdo rekel nekaj kar ni res. V mojem primeru je najverjetneje njen občutek ničvrednosti in poizkus pumpanja lastnega ega.

Nekaterim se zdi spoštovanje moža in držati gobec nekaj samoumevnega, drugi so pa pač študirali 10 let (je šla še po drugo diplomo) in se morajo te stvari še naučiti.

P.S. sem dipl. inž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: o3n3o ()

bbbbbb2015 ::

tomhuggins je izjavil:

Argument tvoje žene je nadvse primitiven (ni v stiku z realnostjo), prav tako pa so primitivni argumenti, ki gredo v drugo skrajnost. Idoliziranje izobrazbe je neumno, idoliziranje samega denarja je prav tako neumno. Priden, delaven kmet, ki živi na samooskrbni kmetiji, morda nima ne papirja in ne plače, pa je kljub temu vreden vsakega spoštovanja. Tudi nekdo, ki je nezaposljiv zaradi diplom v profilih, ki so nezaposljivi, ni kar avtomatično ničvreden, kot nekateri tu indicirate. Problem je v stopnji razvitosti dotične države in v splošnem ekonomskem stanju v okolju tistega človeka.

Če živiš v državi, ki nima porihtanega primarnega in sekundarnega sektorja gospodarstva, pa imaš recimo diplomo iz družboslovja/humanistike, še nisi zato ničvreden in nedostojanstven. To so ljudje, ki so sledili nekim ciljem, bi morda v drugih pogojih ali drugi državi lahko bili zaposleni na kakšnih univerzah, zavodih za kulturo, muzejih ipd. , a pač, ker so zbrali napačen študij v napačnem času in napačni državi, so potencialno breme svojim staršem/partnerjem/državi, vseeno pa tukaj ne morete kar poniževati takih ljudi in jih metati v isti koš. Kdo je rekel, da npr. nek diplomiran filozof ne poprime za delo v McDonaldsu? Saj mu papir tu nič ne škodi. Bo ravno tako prislužil kruh, bo pa tudi imel to čast, da bo izmed bolj izobraženimi delavci v McDonaldsu in bo morda kdaj dočakal, da bo lahko bolje udejanjil svoje izkušnje na področju, kjer je diplomiral.

Skratka, če potegnem črto: ne tisti, ki je praktik in brez diplome ni manj vreden in ne tisti, ki je diplomiral in je morda slabo zaposljiv. Važno je, kako "visoko leti" posameznik in kaj naredi iz svojega življenja. Zdi se mi, da ste totalno zabluzili (zaradi opisa žene OP-ja ste začeli blatiti neke VS študije in ne vem kaj še vse).


Argument žene je primitiven, vendar je argument. Kakor je tudi argument, da je nekdo nekaj naredil iz sebe in ima službo, plačo, firmo, karkoli. Z diplomo iz faksa ali brez.
Ljudje, ki gredo na faks, v upanju, da pa so zdaj nekaj "naredili" (faks namreč), so žrtev lobija visokošolstva. Pač profesorji vlečejo plače (eni debele) in še honorarčijo in še pripravljeni so ves čas. In za to potegnejo kup denarja. In profesorji (in profesorice) ves čas dopovedujejo študentom, da ja, da je treba faks končati da je to osnova za... ...karkoli.

Ker profesorji so v težavah, če študentov ni dovolj.
Kako je pa z zaposlivostjo po faksu, to pa je eno čisto drugo vprašanje. To razni filofaksi in socfaksi zamolčijo. To sem jaz svojima sinovoma lepo razložil, eden študira univerzitetni študij, drugi še v gimnaziji.

Ampak sem jima jasno povedal, da je narejen faks sicer predpogoj za marsikaj, samo ni pa zadosten pogoj za uspeh v živjenju. Starejši je to skapiral, mlajši pa mislim da tudi. In sem jima razložil tudi, predvsem starejšemu, ki tudi to razume, da ni mišljeno, da študira pa za 10+, ampak pač naj naredi faks. Vedno naj meri količino truda / cilj.

Namreč bila je ideja, da starejši gre študirat medicino. Predvsem moji starši bi bili navdušeni. Odpade. Prevelik elitizem zganjajo doktorji, ter glede na vložek (in potencialni neuspeh) ni vredno tega.

Sam pa imam magisterij iz informatike in računalništva.

Kar pa se tiče argumentov, da če nekdo gre študirat umetnostno zgodovino ali primerjalno književnost in se zdaj celi bogi smili sam sebi, ker službe ne more dobiti... Poglejte, saj to ni od včeraj, ne morejo biti vsi umetnosti zgodovinarji. In če v generaciji doštudira, bom rekel v Sloveniji, 60 - 100 ljudi umetnostno zgodovino.

Kam vsi ti ljudje razmišljajo, mi nikoli ne bo jasno. Ker ko sem bil jaz star 20, pa je to bila še Jugoslavija, je bil tudi poudarek na gospodarstvu. Celo bi si upal reči, da so nekoč imeli bolj jasno sliko, kako se služi denar. Zdaj pa se nekdo dovoli zapeljati in študirati nekaj, kar ne rabiš dosti pameti in hitro vidiš, da kruha ni. Upal bi si celo reči, da je profesorski lobi zdaj "močnejši", bolj forsirajo fakse, tudi tiste, kjer se službe ne da dobiti.

Zgodovina sprememb…

krenpac ::

o3n3o je izjavil:

Žena na vsake toliko izjavi ali naredi kakšno neumnost, drugače je pa gut.

Varanje in emocialno/fizično trpinčenje... to so razlogi za ločitev, ne pa neka taka mnenja.

Če bi mi rekla, da sem slab v svojem poklicu, potem bi jo mogoče naročil za psihiatrični pregled. Ampak ona je izpostavila, da to kar sem jaz dokončal ni "faks". Neštešto razlogov je zakaj bi nekdo rekel nekaj kar ni res. V mojem primeru je najverjetneje njen občutek ničvrednosti in poizkus pumpanja lastnega ega.

Nekaterim se zdi spoštovanje moža in držati gobec nekaj samoumevnega, drugi so pa pač študirali 10 let (je šla še po drugo diplomo) in se morajo te stvari še naučiti.

P.S. sem dipl. inž


Če ti kot dip. inž. pravi, da nimaš končanega faksa, je enostavno butasta. Tu se žal kaj veliko ne da pomagati.

krenpac ::

Sicer pa si to verjetno že vedel pred poroko, tako da mi ni najbolj jasno, kaj se sedaj čudiš ob takšnih zaključki in modrovanjih iz njene strani >:D sicer pa imam občutek, da ti le malo trolaš, ker dvomim, da bi bil lahko nekdo z magisterijem tako butast. Ne bi me čudilo, če bi kaj podobnega izustil kakšen zafrustriranec s končano le srednjo/poklicno šolo ampak od magistra bi pa vseeno pričakoval malo več pameti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

kamiKaZaA ::

krenpac je izjavil:

Sicer pa si to verjetno že vedel pred poroko, tako da mi ni najbolj jasno, kaj se sedaj čudiš ob takšnih zaključki in modrovanjih iz njene strani >:D sicer pa imam občutek, da ti le malo trolaš, ker dvomim, da bi bil lahko nekdo z magisterijem tako butast. Ne bi me čudilo, če bi kaj podobnega izustil kakšen zafrustriranec s končano le srednjo/poklicno šolo ampak od magistra bi pa vseeno pričakoval malo več pameti.


Alenka Bratušek ima tudi magisterij, pa je baba butasta. Še več: njeno znanje angleščine je na nivoju, da niti 1. letnika faksa nemoreš naredit z takšnim znanjem, kaj šele da privlečeš do magisterija. Sicer pa izobrazba, kot tudi znanje, sposobnost ne doprinese toliko kot lahko veze in poznanstva v državnih firmah. Četudi je Alenka Bratušek butasta, je imela službo z več kot 5000€ plače ( bruto ), ko je bila v nadzornem svetu Nove KBM, povrhu vsega pa še je bila predsednica vlade. Narobe Svet, ampak tako pač je...

Aquafriend ::

@kamikaza, res da anglesko govori bolj svoh , to pa ne pomeni, da je svoh tudi na pisnih testih. Drugac pa v danasnjem sistemu se vse da.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Meizu je izjavil:

FireSnake je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.


zakej zavraga si končaš višjo šolo in šele nato univerzo? Fuck that, a ne bi raje pustil neuporaben višješolski program in šel takoj na uni?! kaj se s takim hvališ :P :D


Nekomu, ki meni, da je visokošolski strokovni (6.2 po novem, po starem 7.) študij računalništva neuporaben je brez veze kar koli razlagati :)


Visokosolski program je VSS in spada v 7. stopnjo izobrazbe, VS je visjesolski program in spada v 6. stopnjo izobrazbe.



Tole pa ne bo držalo.

Kot je zapisano na linku: z visokošolsko strokovno diplomo ti priznajo stopnjo izobrazbe 6.2.
Z univerzitetno pa 7.

Vseskozi govorim za program "po starem".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

grandioso74 ::

z

krenpac je izjavil:

Sicer pa si to verjetno že vedel pred poroko, tako da mi ni najbolj jasno, kaj se sedaj čudiš ob takšnih zaključki in modrovanjih iz njene strani >:D sicer pa imam občutek, da ti le malo trolaš, ker dvomim, da bi bil lahko nekdo z magisterijem tako butast. Ne bi me čudilo, če bi kaj podobnega izustil kakšen zafrustriranec s končano le srednjo/poklicno šolo ampak od magistra bi pa vseeno pričakoval malo več pameti.
maš prav, trola, problem je, da ne ugotovi, da je ob taki ženi on sam trol, če ga iz tira vrža taka brezvezna debata
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Pac si je treba priznati, da imata problem obadva. Ona, ker se oklepa na svojo titulo, kar je sicer stereotip pri zenskah in ti s tem kvazi konkurira in ti, ker isces neke vrste podporo na forumu. Ce je nebi bi bil post v smislo "Ali je VSS stdij" in ne "Ali je VSS studij, moja zena je pribila...".

Iz mojih izkiusenj zenske vec cas bockajo na tak nacin, kjer je moj nasvet, da se jih takoj prizemlji, s tem imam v mislih, da se jim tako ali drugace pove, da tak diskurz v taksnem kontekstu ni okusen in ni sprejemljiv.

Mislim, da to celo iscejo, ker ko jih poslusas, ko se pogovarjajo s prijatljicami z diskucijo nekontrolirano krilijo in je prej kot argumentiran boj izlivanje custev skozi nakljucne teme. Potem pa iscejo nekoga, ki ima ego in inteligenco, da jim pove kako je in jih prizemlji in so mirne.

Pa nocem izpasti sovinist, ta realnost mi gre pogosto kar konkretno na zivce.

r3dkv1c4 ::

cekr je izjavil:

Je večji problem, da ona s toliko papirji nima ustrezne službe.
Je njena izobrazba večji problem.

Problem je v njej sami.
Gospodična meni, da je diploma ključnega pomena.
Ni, ker nima ne delovnih izkušenj, ne praktičnega znanja in posledica je znana.
Poznam polno izobraženih ampak nimajo kaj delat, ker imajo napačno vizijo.

Miselnost jo ovira.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

grandioso74 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

cekr je izjavil:

Je večji problem, da ona s toliko papirji nima ustrezne službe.
Je njena izobrazba večji problem.

Problem je v njej sami.
Gospodična meni, da je diploma ključnega pomena.
Ni, ker nima ne delovnih izkušenj, ne praktičnega znanja in posledica je znana.
Poznam polno izobraženih ampak nimajo kaj delat, ker imajo napačno vizijo.

Miselnost jo ovira.

na žalost je ta miselnost ovira tudi pri opju
Človek je sam svoj največji sovražnik.

gruntfürmich ::

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.

jasna stvar. če koplješ jarke ali zabijaš žeblje, tam doktor nima kaj iskati. in očitno si ti pač ta inteligentni rang osebka, če bi doktorju dal v roke kladivo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Saj VSŠ res ni faks. 1. stopnja bolonjca še na stari stopnji višje ni... Narediš par seminarskih in imaš papir...

Bolonjski magisterij je nekje na ravni bivše UNI...

Drugače pa ženske ne marajo tipov, ki so slabši od njih. Pa naj bo to izobrazba, razgledanost, šport. Sem slišal kar za nekaj primerov, ko so šli tudi zaradi izobrazbe narazen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

o3n3o je izjavil:


Torej VSŠ (1. bolonjska) je ali ni faks?


Itak da je.

Kak se vam pa zdi ženino vedenje?


Sum na narcisoidni sindrom in večvrednostni kompleks. Morda samo premalo posteljne telovadbe, kdo ve.

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.


Odvisno od faksa. Kvalitetnega se naredi brez piflarije. Obstajajo številni poklici, kjer kladivo ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

FireSnake je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:

FireSnake je izjavil:

šernk je izjavil:

meni vse kar je nad VSŠ je neuporabno. bil na univerzitetni pa po pol leta obupal in prešaltal na VSŠ. Pa ne zaradi težavnosti ampak ker zadeve niso imele veze z realnostjo. Piflarije se pač ne bom šel nikoli v življenju.

nekdo z nazivom doktorata mi ne pomaga prav nič, če na koncu ne zna kladiva prijet v roke.


Jaz sem naredil drugače: dokončal VS in dokončal UNI (računalništvo) in v 85% potrdim.


zakej zavraga si končaš višjo šolo in šele nato univerzo? Fuck that, a ne bi raje pustil neuporaben višješolski program in šel takoj na uni?! kaj se s takim hvališ :P :D


Nekomu, ki meni, da je visokošolski strokovni (6.2 po novem, po starem 7.) študij računalništva neuporaben je brez veze kar koli razlagati :)


Visokosolski program je VSS in spada v 7. stopnjo izobrazbe, VS je visjesolski program in spada v 6. stopnjo izobrazbe.



Tole pa ne bo držalo.

Kot je zapisano na linku: z visokošolsko strokovno diplomo ti priznajo stopnjo izobrazbe 6.2.
Z univerzitetno pa 7.

Vseskozi govorim za program "po starem".


Hmm nikoli nisem prevec studiral teh izobrazbenih stopenj kako gredo po vrsti. Pise pa se vedno na tistem linku da in vss in uni 1. Bolonjska spadata pod 6/2 stopnjo izobrazbe, bolonjski 2. Stopnje vss in prav tako uni pa spadata v 7. stopnjo, t.i. magister stroke. Kako je bilo prej se pa zal ne spomnem vec.

gtx970op je izjavil:

Je kar velika razlika med uni znanjem pa vsš na kakem inženirskem faksu... Je pa seveda odvisno od posameznika koliko potem zna znanje uporabljat pa se naprej učit v praksi...

Za FDVjevce in podobne fakse pa rajši nebi zgubljal besed.


Od vseh teh vecvrednostnih tehnicarskih kompleksov je ironicno ravno fdvjevec tisti, ki postane tvoj nadrejeni.

Ne govorim o kampanjskih fdv piflarjih temvec fdvjevcih s funkcionalnim znanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Magic1 je izjavil:

Seveda lahko veš, če ti ljudje razlagajo kako so se morali za najtežji izpit celo dva tedna učit in to brez osnov ter obiskovanja predavanj. Na konkretnih uni faksih vložiš več časa za večino pisnih izpitov. Potem te čaka še ustni, kjer imaš še kup teorije. Ko končaš uni tudi preko pogovora z VSŠjevci vidiš kaj so se oni naučili. In je razlika. Seveda pa te faks v večini le nauči, kako se kaj bolj zapletenega naučit+neke osnove. Kako boš pa to v prakso spravil je pa na posamezniku. Nekateri se tudi brez faksa lahko naučijo karkoli, tako ni to neka nujna stvar. Je pa potrdilo, da si sposoben se naučit.(kar pa nič ne pomaga, če se potem nočeš več učit)


Torej smo akademski glasbeniki oziroma umetniki dalec najsuperiornejsi faksovci? Tam se je namrec za izpite vcasih treba pripravljat vec kot leto dni. Povprecni cas vadenja instrumenta (plus kasneje se priprava na pisne izpite ter se treniranje sluha in diktatov) je 5-6ur dnevno, potem so pa na vrsti se pisne zadeve.

Ce bi najbolj butast clovek v uni fri vlozil toliko casa in dela kot v nasem primeru, bi ga naredil z dlako na levi roki.

Tako pa na friju delajo manj, zasluzijo neprimerno vec kot mi akademiki, mi pa dobimo drobiz. Fuj fej fej fuj.

Invictus ::

Vi glasbeniki samo hodit na glasbeno akademijo.

Pa če moraš eno leto drkat nek inštrument, da se nekaj naučiš... To ni študij. To je ponavljanje... Kot hrček, ki goni kolo...

Drugače pa niste akademiki...

Akademik @ Wikipedia

Daleč od tega...

Če slabo zaslužiš, očitno nisi tako dober >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Tako ja, Invictus kar povej mu da se moti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215331 (10273) mr_chai
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304246 (3013) TheBlueOne
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610032 (8111) adad
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204537 (3606) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209136 (8494) Isotropic

Več podobnih tem