» »

Trifazni tok varilni aparat

Trifazni tok varilni aparat

yyyeb ::

Pozdrav, imam vprašanje glede varjenja na trifazni tok. Doma imam trifazni tok in stari varilni aparat na katerem piše 220 voltov. Zanima me, če lahko ta aparat priklopim in z njim delam brez problema na trifaznem toku? Sprašujem zato, ker sem v trgovinah zasledil varilne aparate na trifazni tok in tudi take, ki delajo na trifazni in enofazni tok.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

koyotee ::

Pa si že kdaj sploh opazil, da je vtič za 220 in 380 popolnoma različen?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ginekk ::

yyyeb je izjavil:

Pozdrav, imam vprašanje glede varjenja na trifazni tok. Doma imam trifazni tok in stari varilni aparat na katerem piše 220 voltov. Zanima me, če lahko ta aparat priklopim in z njim delam brez problema na trifaznem toku? Sprašujem zato, ker sem v trgovinah zasledil varilne aparate na trifazni tok in tudi take, ki delajo na trifazni in enofazni tok.


Lahko ga mirne volje uporabiš z eno fazo - pomeni da boš uporabljal zgolj eno od treh faz, ki so na voljo skozi tri-fazno vtičnico.
Ampak potrebuješ prazen tro-fazni vtič, ki ga bo priklopil namesto 220V eno-faznega vtiča (slednjega boš odrezal). Druga opcija je da permanentno spremeniš vtičnico iz tro-fazne v eno-fazno, v steno namestiš torej eno-fazno 220v in pustiš ostali dve fazi znotraj stene v zraku... Vse to ti lahko naredi izkušen električar v parih minutah.

reeves ::

Ponavadi je poleg trofazne vtičnice še vsaj ena ali dve enofazne. Moj nasvet je, da narediš še vsaj eno enofazno vtičnico, saj ti bo še sigurno prav prišla v prihodnosti. Potegni eno fazo, zemljo, nulo iz trofazne vtičnice. Je čisto enostavno. Vse naredi nadometno pa imaš 10 minut dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32a vticnica in dovodni kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
426671 (5985) ...:TOMI:...
»

Tri faze v eno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3010596 (8471) FX6300B
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2721924 (21185) balocom
»

Kaj je naloga kondenzatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1814679 (13756) steev
»

Trofazni tok v dvofazni tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1720484 (19820) A. Smith

Več podobnih tem