» »

Starejša mašina in 120 Gb disk

Starejša mašina in 120 Gb disk

blazp88 ::

Imam starega pentiuma III 500 za downloade in kot fileserver, pa me zanima, če bi lahko priklopil na kontroler na plati (abit bh6) 120 Gb disk. Zdaj sem mel ves čas 20 Gb. Aha, plata ma Intel 440BX chipset.

Specifikacije chipseta

ali3n ::

Na Abitki BX6 2.0 preverjeno dela 120GB... tako da zelo verjetno tudi na BH :-) (ne morm pa trdit)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

flipflop ::

With the NV bios (1 revision back) for the 1.0x, and the NX bios (3 revisions back) for the 1.1, hard drives larger than 40 gig are supported. It appears this will hold for up to 128 Gb hard drives. :)


BIOS bo treba fleshat,pa bi moralo delat.

Lith ::

drugač pa sem prepričan, da ima Maxtor na diskih en jumper, ki ga prestaviš v nek način Capacity limit, in potem z disketo za instalacijo diska narediš vse potrebno na disku (pa tut WD ima enako foro...)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

blazp88 ::

ok hlava, drugače sem pa videl pri mlacomu raid kontroler INNO AP1680 za 6k sit. A mislite, da bi zadeva v redu laufala na raidu (stripping)?

Hux ::

Cuj jaz sem lih zaj 160GB maxtorja instaliro. Device manager ga prepozna, Bios ga prepozna kot 163GB in zgleda da je vse vredu le nove crke mi ni naredlo v windowsih da bi ga lahko uporablal.

Kaj nej naredim zaj? Kaj mora bit formatiran da se pojavi crka al kak nej pridem do nje?

Podatki:

Windows XP

IBM80GB je master na IDE1
Maxtor 160GB slave na IDE1

CDrom in writer pa sta na IDE2.

IDE3 in 4 pa se je free. Raid

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Lith ::

Hux2:

pejt na maxtorjevo stran in tam dolpotegni en patch za XPje , ki omogoči diske nad 130GB
preberi in dolpotegni tukaj!
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

blazp88 ::

No, a mislite, da bo raid v redu. itaq pa sm se pol premislu, pa bi dal en kontroler za ATA133 notri

Hux ::

Ok thx sej ni vbistvu problema. En n aircu mi je povedal kak moram particijo naret prvo v control panelu assignat crko in formatirat.

Zaj se formatira ze vbistvu 1 uro a crko ze vidim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326823 (5971) kreki
»

disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281199 (947) maticm
»

Pomoč MB ABIT IC7

Oddelek: Strojna oprema
5948 (907) asPeteR
»

BX čipset - koliko velik HDD prenese?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151316 (1090) Utwig
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131399 (1243) nazz78

Več podobnih tem