» »

Cudno pozabaljanje

Cudno pozabaljanje

harmony ::

Se se komu dogaja, da zeli nekaj narediti in potem na trenutek pozabi kaj tocno je zelel narediti.
Vcasih npr. grem ven iz pisarne z namenom, da si natocim vodo. Potem pridem do aparata za tocenje vode in se vprasam kaj sem ze hotel...aja vodo...aja pozabil sem vzeti flaso s seboj...

Ali pa pogledam na telefon koliko je ura, ga pospravim nazaj v zep, a se vedno ne vem koliko je ura, ker sem samo pogledal.

Ne verjamem, da gre za kaksno bolezen, ampak je vcasih res bedn filing. Me res zanima kaj se dogaja v mozganih, da taksne banalne stvari gredo mimo...

kixs ::

Umrl bos!








Enkrat :))




Samo razstresen si.

FireSnake ::

Meni se zgodi, da sogovornika poslušam in imam na to temo nekaj za povedati.
Iz obzirnosti ga ne prekinjam.

Ko konča pa ne vem, kaj sem hotel izblebetati :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

harmony ::

FireSnake je izjavil:

Meni se zgodi, da sogovornika poslušam in imam na to temo nekaj za povedati.
Iz obzirnosti ga ne prekinjam.

Ko konča pa ne vem, kaj sem hotel izblebetati :D

No tudi to je se en lep primer. Mislim, saj ne da se to skoz dogaja, ampak se enostavno zgodi in mene zanima kaj je fora tega.

jype ::

Obišči zdravnika in naredi teste za alzheimerjevo. Če je videti resno, boš šel na dodatne preiskave. Stane nič.

Tilen ::

Premalo spanja in posledično težave s koncentracijo. Spiš dovolj?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shintaro ::

Tilen je izjavil:

Premalo spanja in posledično težave s koncentracijo. Spiš dovolj?

spanje ima res precejšen pomen pri temu.


@OP - s treningom kratkega spomina (ker to je kratek spomin) , boš zadevo izboljšal.

pa če kadiš travo kar dvomim, je to tudi posledica prekomernega kajenja. Vsekakor pa se da natrenirat da je spet vsaj na nekem nivoju.

Si pa preberi:
https://www.scientificamerican.com/arti...

in

Forgetfulness can be a normal part of growing older. Memory lapses can also stem from several other conditions, including

a lack of sleep

stress

medications, including drugs you may take for allergies, chronic pain, and urinary urgency or incontinence

alcohol (a couple of drinks or more at a time)

vitamin B12 deficiency

thyroid disorder

major depression and other psychiatric conditions.

Any of these conditions can be treated. For example, you can adjust your sleep schedule, try deep breathing or other techniques to reduce stress, change the dose or type of medications you take, cut down on your drinking, take a vitamin supplement, or get treated for a thyroid condition or depression.





Ha ha, evo še en razlog da ne pijem nikoli alkohola.

TheBlueOne ::

Naceloma normlano. BTW, pri prehodis, kakor ko gres skozi vrata ali naredis kaj drugega, kar mozgani razumejo kot novo situacijo se zelo pogosto dogaja, da se ti prekine misel oz. da pozabis.

shintaro ::

TheBlueOne je izjavil:

Naceloma normlano. BTW, pri prehodis, kakor ko gres skozi vrata ali naredis kaj drugega, kar mozgani razumejo kot novo situacijo se zelo pogosto dogaja, da se ti prekine misel oz. da pozabis.

https://www.scientificamerican.com/arti...

harmony ::

Tilen je izjavil:

Premalo spanja in posledično težave s koncentracijo. Spiš dovolj?

Imam tezave s spanjem. Tezave pa imam, saj imam 2 uri nastavljeni ponoci, ker imam tezave s sladkorno boleznijo, saj mi cuker nekontrolirano pada in potem moram konstantno preverjati stanje - tudi ponoci.
Pomanjkanje vitamina B12 najbrz ne bo vzrok, saj sem pred kratkim dobil test, kjer pise, da je vse vredu oziroma z vsemi vitamini naj bi bilo tako kot treba. Tudi krvna slika je tip top...

Alzhajmer hmmm. Dvomim...bi posumil, ce bi se mi to dogajalo vsak dan. Opazim pa to, ko razmisljam se o vsaj treh zadevah. Recimo preden sem si sel vodo natocit sem razmisljal o sestanku, ki bo ze dve uri, ter o tem, da nesmem danes pozabiti poslati ene poste na banko. :)

FireSnake ::


Recimo preden sem si sel vodo natocit sem razmisljal o sestanku, ki bo ze dve uri, ter o tem, da nesmem danes pozabiti poslati ene poste na banko. :)


Potem bo to to ... nisi pri stvari :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Invictus ::

Demenca...

Če zraven vohaš še ciprese, si samo še za na britof...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

GupeM ::

Zgolj informativno, koliko si star?

Ko sem še odraščal, bil sveže zaljubljen, razmišljal kam jo bom peljal na večerjo, kam bomo šli s kolegi pit, kje naj napraskam še kak € ..., se mi je to pogosto dogajalo.

Zdaj, ko sem se nekoliko ustalil, redna (in fajn) služba, redna punca, nimam finančnih problemov, pit gremo če se slučajno kdo odloči in zvečer pokliče, pa se mi to ne dogaja več. Na uro niti ne pogledam več tako pogosto. Včasih, ko sem komaj čakal, da bo konec pouka, sem na uro gledal vsakih 5 minut. Bolj zaradi dolgčasa kot zaradi tega, ker bi me to res zanimalo.

To je povsem normalno, ker razmišljaš o več stvareh naenkrat in medtem, ko pogledaš koliko je ura, že razmišljaš, kaj boš povedal na sestanku ...

Alien123 ::

FireSnake je izjavil:

Meni se zgodi, da sogovornika poslušam in imam na to temo nekaj za povedati.
Iz obzirnosti ga ne prekinjam.

Ko konča pa ne vem, kaj sem hotel izblebetati :D


Isto pri meni :D

jb_j ::

ja pa kolk ganje skadite dnevno, to je tudi najbrž pomemben podatek......

harmony ::

Starost 31. Ne kadim trave, cigaret, alkohola tudi ne pijem.
Ja demenca bi res bla huda pri teh letih. No ce bom kmalu dementen, se mi bo itak za vsem fuckalo. :)

jb_j ::

harmony je izjavil:

Starost 31. Ne kadim trave, cigaret, alkohola tudi ne pijem.
Ja demenca bi res bla huda pri teh letih. No ce bom kmalu dementen, se mi bo itak za vsem fuckalo. :)


najbrž je pa problem koncentracije.
(ameriški ADHD) sicer navajajo hiperaktivnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

harmony ::

Najbrz bo to. Je pa tudi moj cudni diabetes najbrz s tem povezan. Vsa ta nihanja sladkorja mi posteno grenijo zivljenje.

shintaro ::

harmony kako si 'staknil' diabetes? in pri katerih letih?

Demenca pri teh letih je skoraj nemogoče. Ostalo tudi zelo malo verjetno/impossible (če ne drugo statistično)

shadeX ::

To z uro in podobnimi primeri se tudi meni dogaja. V soboto sem v šparu naročeval pice pa mi pravi da bo treba počakat 10 min. V 2 minutah sem 3x pogledal na uro in sicer iz razloga, ker sem bil fokusiran na popolnoma drugo stvar (žensko je zanimalo mnenje o novem mehčalcu za perilo). Čeprav sem pogledal na uro, zadeve sploh nisem registriral.

Za alzhajmerja sem tud jaz še mal premlad. Se mi pa to dogaja že od skoz oz. vsaj kar pomnim. Če možgani tisti trenutek niso sfokusirani na neko zadevo, vmes pa maš še toliko drugih zadev za mislit, je čist mogoče da pride do tega.

Po drugi strani pa sploh ni problem si zapomnit ne vem, 5-10 različnih stvari, ko ti jih nekdo naroči da jih prineseš iz trgovine.

Cruz ::

Preveč ti letijo misli. Z istimi problemi se je srečeval moj znanec. On je še poleg tvojih problemov, imel problem s tem, da nikoli ni bil ziher, če je npr. ugasnil pečico. Vedno je rabil nekoga, da mu je povedal, da je. Komaj potem je bi prepričan, ker so mu misli samo letele in ni bil pozoren na njih. Meditacija mu je pomagala.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

looser ::

tudi, če se navadiš na koledar/opomnik, je življenje manj stresno :-)

solatjek ::

Čakaj malo, kaj sem že mislil napisati?

Šmorn ::

Normalna zadeva, če delaš preveč stvari naenkrat. Nauči se ponavljati stvari v svoji glavi, preden kaj narediš. Ali pa si piši listke, opomnike...

[D]emon ::

Nikar ne pretiravajte z raznimi demencami, kajenjem trave in podobnimi bedarijami.

http://news.nd.edu/news/walking-through...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cvalsr ::

"Šmorn", zadeva ni čisto normalna. Jo opažam tudi pri sebi. In ravnam po tvojem nasvetu, vzamem papir in svinčnik in - pi(...)aaaa!, kaj sem že hotel zapisat?!?

looser ::

domnevati je, da so to navadno neke drobnarije, od katerih ni prav veliko škode, če se pozabijo?

harmony ::

shintaro je izjavil:

harmony kako si 'staknil' diabetes? in pri katerih letih?

Demenca pri teh letih je skoraj nemogoče. Ostalo tudi zelo malo verjetno/impossible (če ne drugo statistično)

Tocno eno leto nazaj. Diabetes tip 1.5 LADA.

GupeM ::

Seveda, običajno gre za takšne stvari, da moraš še enkrat nazaj v pisarno po flašo, še enkrat izvleči telefon in pogledati na uro, vprašati nekoga nekaj čez 2 minuti, ko se spet spomniš, ali pa tako ali tako zadeva ni več pomembna oz ne paše več v kontekst debate. Če gre za pomembnejše zadeve, si ponavadi vsi zapomnimo.

To z vrati pa je druga stvar. Vrata delujejo kot nek portal in ko pridemo v novo okolje, pozabimo zakaj smo tam. Pogosto pomaga, da se vrnemo nazaj in se spet spomnimo. Tudi tu gre običajno za malenkostne stvari in ne za pomembne zadeve.

Zadeva je povsem normalna, obstajajo članki na to temo, celo 9gag je bil poln teh zadev, ko sem ga še bral. Sploh ta s telefonom in uro je bila na dnevnem redu.

DJ-DUST ::

harmony je izjavil:

Starost 31. Ne kadim trave, cigaret, alkohola tudi ne pijem.
Ja demenca bi res bla huda pri teh letih. No ce bom kmalu dementen, se mi bo itak za vsem fuckalo. :)


I know a man who gave up smoking, drinking, sex and rich food. He was healthy right up to the day he killed himself.
J. Carson

:)

Genetic ::

judoka ::

Ne verjamem, da gre za kaksno bolezen, ampak je vcasih res bedn filing. Me res zanima kaj se dogaja v mozganih, da taksne banalne stvari gredo mimo..


Ne gre se za mozgane ali kaksne bio-kemicne procese. Gre se za pozornost/koncentracijo. Po defoltu operiramo tako, da pocnemo stvar a in vmes mislimo na stvar b,c,d. Torej nic ne pocnemo 100% zavestno.
Ce hoces ta problem precrtat se enostavno odloci da bos vedno pocel 1 opravilo (dejanje, razmisljanje, whatever) posebej in bil na to opravilo 100% skoncentriran.

To se sicer slisi enostavno, ampak ko zacnes sele ugotovis v kaksnem kaosu je nas um ponavadi. Ena boljsih sprememb, ki jih lahko v zivljenju izvedes.

Glugy ::

Sem mel isti problem glede gledanja na uro pa pozabljanja takoj zatem; ampak ker sem se tega zavedal sem si vedno rekel pa kako da si ne zapomnim tega. Sčasoma sem postal bolj pozoren pa sm si še v mislih rekel kok je ura pa občasno tud pomislil kako čas zadeva mene ; torej če je ura 2 popoldne je še 2 uri do konca dela; torej v soodvisnosti do drugih dejavnikov ali občutij. Sčasoma sem se navadil da si je pomembno zapomnit vsaj za nekaj časa koliko je bila ura in nisem rabil kej dosti mislit. Zdej nimam več problemov s tem. Če je res pomembno vedt koliko je ura in v to prepričaš tud svoje možgančke si bojo ti zapomnil vsaj za ene par minutk. Verjetno je tud to da imaš toliko stvari naenkrat v mislih da enostavno uro lahko dojameš kot šum ; ki ga zdravi možgani z veseljem zavržejo. Če bi vsak šum iz okolja ; vsak podatek iz okolja možgani obdelal bi se nam zmešalo. Možgani enostavno morajo izločat stvari ; vsako sekundo ; ogromno stvari da lahko sploh funkcionirajo. Torej če te res zanima ura pomisli ko pogledaš na uro še na to zakaj je pomembno koliko je ura; kako to vpliva na karkoli kar počneš misliš ali čutiš in ne bo ti treba pogledat na uro spet pet sekund zatem ker si ne boš zapomnil.

Glede ostalega pa občasno če se ti zgodi da pozabiš stvari je to normalno; če se ti pa kr naprej dogaja pa zna bit problem. Verjetno ni nič kritičnega ampak kakšna blaga oblika motnje pozornosti mogoče. Vsekakor ne vzet moje besede za svete ampak če nisi ziher pejt na posvet z zdravnikom. Lahko pa tud sam neki narediš na tem in sicer da ko se nameniš nekaj naredit dvakrat pomisliš kaj boš šel naredit; šele potem si dovoli spremenit misli in misliti na kej drugega v vmesnem času ko recimo hodiš do tja ali pa sprejmeš telefonski klic ali pa kaj podobnega. Lahko si tud zapišeš na listek ; tud to nekak možgane malce bolj prepriča da je informacija pomembna da se vsaj še kakšno minutko obdrži v zavesti + tega pa če res pozabiš pač pogledaš na listek pa veš.

next3steps ::

Pozabljanje je bistven del učenja :))

Scorpia ::

harmony je izjavil:

Se se komu dogaja, da zeli nekaj narediti in potem na trenutek pozabi kaj tocno je zelel narediti.
Vcasih npr. grem ven iz pisarne z namenom, da si natocim vodo. Potem pridem do aparata za tocenje vode in se vprasam kaj sem ze hotel...aja vodo...aja pozabil sem vzeti flaso s seboj...

Ali pa pogledam na telefon koliko je ura, ga pospravim nazaj v zep, a se vedno ne vem koliko je ura, ker sem samo pogledal.

Ne verjamem, da gre za kaksno bolezen, ampak je vcasih res bedn filing. Me res zanima kaj se dogaja v mozganih, da taksne banalne stvari gredo mimo...


Kar si opisal, to počneš vsak dan in večkrat na dan, zato mozgani pocnejo rutinsko, seveda ni nič narobe. Zato imajo piloti, seznam opravil, pred vzletom in pristankom, čeprav to počnejo vsak dan. Lahko si tudi ti omisliš seznam.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljsati koncentracijo in spomin

Oddelek: Loža
325490 (4352) techuser
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621282 (17133) CleanPower

Cerkev - zvonenje - vsiljevanje vere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9117557 (16925) Ziga Dolhar
»

Applove budilke ob premiku ure spet zvonile napak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9720667 (17981) Aston_11
»

Polifazno spanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
869415 (7124) MrBrdo

Več podobnih tem