» »

Prvo prestavljen izid Half-Life 2 ... zdaj pa še DOOM 3 ;(

Prvo prestavljen izid Half-Life 2 ... zdaj pa še DOOM 3 ;(

1
2
»

boom-bar ::

A nismo mal zasli s teme?
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

> Čist si lahko takrat, ko imaš boljši hardware.

ATI ima trenutno boljši hardware.

> Sej je vsem (tudi Nvidii) jasno da ima FX serija probleme s shader zmogljivostmi in zato probajo njihove performanse izboljševati na vse možne načine, to bodo počeli toliko časa dokler ne pride naslednjik NV40 (predvidoma februarja) ko se bo videlo če jim je uspelo (pomoje jim bo).

Do takrat pa bodo še naprej zavajali kupce, da je G-FX boljši od R9800 v nekaterih testih? Me presenečaš (not really), morphling, da se tebi to zdi povsem OK. :)

> Meanwhile tudi Ati ima svoje probleme z naslednjikom, za tiste ki ne veste R400 je bil prekinjen, ker jim ga ne bi uspelo narediti v danem času zato je R400 team začel delat na projektu R500, ki pa naj bi prišel ven šele Q4 2004. Vmesni čas bo ATi zafilal z R420, ki bo v bistvu močno potweakan R3XX, prihod 1H 2004 verjetno pa kar Q1 2004.

Da ne bo ta "močno potweakan R3XX" spet potolkel NV40, pa se bo nVidia spet zatekala k goljufanju. ;)

> Aja pa ves krik ki ga zganjate o Nvidii je več ali manj posledica parih demo testov.

Ne demo testov, nedvnomno nVidiini demo testi tečejo najhitreje na njihovih karticah. Tukaj se gre za realne teste končnih iger. Preberi si Tomov test na linku zgoraj, da ti bo jasno o čem govorim.

> Kartica je za vse trenutne igre zelo hitra, IQ je na nivoju ATi-ja, prav tako tudi hitrost.

V pravljicah. Naj ti raje Senitel kaj več pove o tem. Pa tudi sam si videl, da je šla nVidia goljufat celo pri 3DM2k3, ki testira DX7,8,9. Če je v povprečju res enakovredna kartica Atijevi, bi tu moral potem biti rezultat izenačen, brez goljufij. :)

> Res pa je da bo njihova vrednost začela padati, ko bo več in več DX9 naslovov. Samo eni še vedno ne dojamejo, da je DX9 zaenkrat še vedno bolj modna muha, tudi HL2 ne uporablja PS2 po celotnih scenah in v akciji boš res težko opazil razliko med DX8 in DX9 (ok razen Icemana), ko sem testiral cenene grafične kartice, je recimo tudi ena stara ATi 7500 ali pa MX440 lahko poganjala Splinter Cell in edina razlika, ki sem jo opazil je bila pač lepše renderirana voda DX8 kartic v primerjavi z DX7, razlika med DX8 in DX9 bo pa še dosti manjša razen parih malo bolj svetlečih detaljev.

Sploh se ne gre za kakovost slike. Gre se za to, da kartice, ki določenih stvari ne bodo podpirale, ne bodo mogle poganjat novejših iger. Za primer si vzemi stari V5, ki bazira na DX7... pa poskusi na temu pognat kak Splinter Cell. ;)

> Tako da še lep čas bo minil, da bo zunaj malo več konkretnih iger, ki bodo res izkoristile DX9 za hitrost in lepoto, takrat pa lahko računate da bo tudi Nvidia imela konkurenčno kartico, če se ji pač slabo piše.

Govoriš kot nVidia PR. Mogoče bi lahko povprašal tam o zaposlitvi. Bi dobro zaslužil za takšne izjave. ;)

> In glede na to da se HL2 bliža, bom tudi jaz (kot že parkrat do sedaj R100, R200) vmesni čas do S.T.A.L.K.E.R. ter Dooma3 zafilal z enim ATijem

Uf, bolj na žalost kot na srečo, sklepam? >:D

Mr.B ::

No če pride NV40 ven februarja bo takrat prišel ven tudi doom3, ker sklepam da so ugotovili, če grejo po nv pathu bomo samo z emulatorji NVXXX poganjali doom3.
Drugo pa se morajo zavedati tisti ki imate oz ki boste kupili FX, da boste morali po izidu igre počakati vsaj še kak mesec in še več, da bo NV izdelala gonilnike, ki bodo kao optimizirani ravno za to igro.

Pa fantje ne ga srati, če noben ne opazi razlike v kvaliteti slike, med DX7 in kvazi DX9 kartico, naj si omisli drug monitor, in naj seveda kot diler Samsung LCD monitorjev postane sam svoj fen, ker lahko brez težav trdim da je UT2k3 na 18" LCD-ju vrednem 400k NE - igralen, kot tudi vse kar se hitro premika, pa čeprav piše 20ms odzivni čas. preklop med odtenkom ene sence do druge sence pa je čez 100ms. No ravno dobro za Solitare.OK pa ugotavljanjem razlike kvalitete slike grafične kartice, njet !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

morphling1 ::

Hehe Iceman, ampak ti si res car kar se tiče interpretiranja drugih odgovorov po svojem okusu, ti bom pokvaril zabavo pa te ignoriral :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

undefined ::

> ti bom pokvaril zabavo pa te ignoriral :)

Ena od možnosti, ko ti zmanjka argumentov. Vsekakor ni slaba. :)

MrX ::

:D

Senitel ::

>Gre se za to, da kartice, ki določenih stvari ne bodo podpirale, ne bodo mogle poganjat novejših iger. Za primer si vzemi stari V5, ki bazira na DX7... pa poskusi na temu pognat kak Splinter Cell. ;)

In česa GeForceFX ne podpira, kar Radeon podpira? GeForceFX ima lahko 512 inštrukcij dolge pixel shaderje (ne, da bi bilo to kaj pretirano uporabno :\) in še kup ostalih stvari. Radeon ima pa prednost ker podpira 4 render targete hkrati in floating point teksture (na kar bomo morali še nekaj časa čakat pri FX-u).

Druga stvar kjer ste začel mimo streljat so pa ti glupi driverji. OK, NVIDIA je definitivno goljufala v 3D Marku (in še kje), ampak GeForceFX je pošteno komplicirana zadeva za optimizirat in NVIDIA vse do sedaj sploh ni optimizirala shaderjev (preberi optimizirala ne "optimizirala" :\). Najbolj smešno pri vsem tem pa je, da je očitno en glup marketingar pri NVIDIJI spravil raznim site-om Det 51.75 driverje, da bo dokazal, da lahko tudi NVIDIA v HL2 konkurira. In ti site-i so začel spet kričat, da NVIDIA goljufa in zvišuje hitrost na račun kvalitete slike, ker je bila slika ful temna (in zaradi stvari, ki jih DX9 ponuja glede kontrole gama krivulje je to IMO dejansko bug). Idiotizem tega marketingarja (tm) se pa pokaže šele s tem, ko sem isti dan videl recimo enega, ki je imel že 51.90 driverje... Folk sedaj ocenjuje driverje, ki so še nekje globoko v beta fazi ob enem pa še zastareli... Trenutno ima NVIDIA za developerje že driverje 52.90, pa zraven njih izrecno piše, da to še ni driver, ki ga bodo releasali na internet. :\

undefined ::

>> >Gre se za to, da kartice, ki določenih stvari ne bodo podpirale, ne bodo mogle poganjat novejših iger. Za primer si vzemi stari V5, ki bazira na DX7... pa poskusi na temu pognat kak Splinter Cell. ;)

> In česa GeForceFX ne podpira, kar Radeon podpira?

Kako ti je pa ta komentar uspelo povezat z G-FX? Govoril sem namreč o karticah, ki nimajo DX9 podpore. Preberi stvar bolj natančno. :)

Double_J ::

V roku 2let bo Nvidia itak v stečaju. No geforce2 sem kupil od njih, ker se je splačalo, saj dela še danes odlično. Ostalo pa za svojo ceno itak ni bilo kaj prida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Zheegec ::

V roku 2let bo Nvidia itak v stečaju

Da bo ATI šel v stečaj se je pa govorilo kakšnih 6 let nazaj :D
Glede na to, da se še "udejstvujejo" pri naborih čipov za plate in pa da večino dobička ustvarita srednji in nižji razred, nVidia še vedno zelo trdno stoji na trgu in ---glede na zaslužek--- proda po mojem največ na trgu. Seveda sem mnenja, da Intel z "grafičnimi" zasluži manj kot nVidia ali ATI :D
Koliko ljudi je od izida FX in R9700/9800 serije kupilo recimo GF4 TI? Po mojem zelo veliko. En prodaj FX5900 ali deset TI4200 - kaj je boljše?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

No ja, zadnja v redu izdaja je bila GF4. G-FX so pač zajebal, upam da NV40 ne bodo. :)

boom-bar ::

Konkurenca je ydrava ni kej in pomoje ne ATI ne NVidia ne bo sla v stecaj, vleceta pa tudi dodaten zasluzek se od konzol.
Legalizirajte mehke droge!!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradite mi grafiko na mojem starem Celeronu :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
724666 (3863) jest10
»

grafična v cenovnem razredu okrog 20k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504485 (3859) sid911
»

Radeon sploh ni vreden denarja!!!

Oddelek: Navijanje
452169 (1192) Corpse
»

ATi v Half-Life 2 pomete z nVidio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
837692 (7692) norvalk

Več podobnih tem