» »

microsoftov račun-ali ga imam?, težave, zaprtje

microsoftov račun-ali ga imam?, težave, zaprtje

Jasnaaaa ::

to sem že spraševala, se opravičujem, vendar še vedno ne vem kaj točno mi je za narediti:

Pri zagonu računalnika se mi pojavi obvestilo:

"Težava z Microsoftovim Računom. Popraviti moramo vaš Microsoftov Račun (najverjetneje se je spremenilo vaše geslo). Izberite to možnost, da ga popravite v nastavitvah možnosti »Izkušnje, deljenje z drugimi«

p.s. Nastavitve-sistem-Izkušnje, deljenje z drugimi-Deljenje z več napravami: imam izključeno

dobila sem odgovor enega od vas:

raje spremeni račun na lokalni (tam te tega ne sme vprašati :) če imaš pa z razlogom microsoftov račun (zaradi one drive ipd) pa se vpiši. verjetno je pač verifikacija. ali pa mali mehki spet bluzi (w10 press)

na e-mail sem dobila par dni nazaj obvestilo: (imam dva, na en e-mail v slovenščini, na drug e-mail v angleščini - kje v nastavitvah se da popraviti, da dobivam v slovenščini?)

"Vaša pogodba o storitvah je zdaj jasnejša
To e‑poštno sporočilo ste prejeli, ker posodabljamo pogodbo o Microsoftovih storitvah, ki se nanaša na enega ali več Microsoftovih izdelkov ali storitev, ki jih uporabljate. S temi posodobitvami pojasnjujemo naše pogoje in zagotavljamo njihovo nadaljnjo preglednost, pri čemer so vključeni tudi novi Microsoftovi izdelki, storitve in funkcije.
Pogodba o Microsoftovih storitvah je pogodba med vami in družbo Microsoft (ali enim od njenih lastniško povezanih podjetij), ki ureja vašo uporabo Microsoftovih potrošniških spletnih izdelkov in storitev.
Celotno pogodbo o Microsoftovih storitvah lahko preberete tukaj. Več informacij o teh posodobitvah, vključno s povzetkom najbolj opaznih sprememb, najdete na naši strani s pogostimi vprašanji tukaj. Posodobitve pogodbe o Microsoftovih storitvah bodo začele veljati 1. maja 2018. Če boste 1. maja 2018 ali po tem datumu še naprej uporabljali naše izdelke in storitve, se strinjate s posodobljenimi pogoji pogodbe o Microsoftovih storitvah.
Če se ne strinjate s pogoji, prenehajte uporabljati izdelke in storitve ter zaprite svoj Microsoftov račun, preden začnejo veljati ti pogoji. Če ste starš ali skrbnik, ste odgovorni za otrokovo ali najstnikovo uporabo Microsoftovih izdelkov in storitev, vključno z nakupi.
Hvala, ker uporabljate Microsoftove izdelke in storitve."

torej:
ob zagonu računalnika se mi pokaže moj e-mail (alfa@gmail.com)= to je verjetno uporabniški račun??
imam dva e-mail račun (alfa@gmail.com, beta@gmail.com)
imam skype, ki je vezan na e-mail beta@gmail.com

microsoftov račun = kateri račun je to, kaj se zgodi, če ga po zaprem pred 1.5.2008

Hvala za kakršno pomoč

Jasna

tonis ::

Ne razumem, ti se sploh ne moreš logirat ker imaš spremenjeno geslo ali gre za kaj drugega? (po pravici nimam časa detajlov brat ker grem spat.)
Vsekakor, kot je že bilo svetovano, bolje je, da online account spremeniš v lokalnega.

Torej, če ne veš gesla, ga spremeni:
https://login.live.com/login.srf?wa=wsi...

če pa je problem drugje pa napiši.

lp

_Denny_ ::

Microsoftova računa sta v bistu oba, ker so pred 7 leti kupili Skype, uporabniški račun tega pc-ja je pa tisti, ki ga pokaže pri loginu Windowsa. Tista "napaka" je čisto običajna in se večinoma pokaže, ko Windows hoče preveriti, če je shranjeno geslo enako tistemu v njihovih serverjih; ponavadi se to zgodi, če računalnik dlje časa ni bil povezan na internet, ima nastavljen napačni datum ali pa naključno. To NE pomeni, da ga je nekdo spremenil. Seveda lahko vseeno preveriš s tem, da se vpišeš v https://login.live.com z geslom računalnika in če hočeš mirne živce, si ga lahko tudi spremeniš.

Ta email dobi čisto čisto vsak, ki ima nekaj z Microsoftovim računom (Windows, telefon, Xbox, Skype, Office,...) in pomeni, da so spremenili ToS in se hočejo zaščititi pred morebitnimi tožbami (ali sprejmeš nove pogoje, ali pa nehaš uporabljati); isto počnejo čisto vsa zahodna podjetja. Stvar pač ignoriraš in živiš dalje tako kot mi vsi ostali oz. če imaš preveč časa in ti je dolgčas, si jih lahko tudi prebereš.

Če zapreš račun, izgubiš dostop do Onedriva, Office365 (če ga imaš), dostop do app stora in vseh nakupov na le-tem, vse v zvezi z Xboxom (če ga imaš), Skype za ta email, sinhronizacijo nastavitev med napravami, možnost enostavnega vpisa v Windows s PIN številko/sliko namesto gesla, možnost enostavne aktivacije Windowsa po reinstallu (licenca je shranjena v računu) in še več stvari, ki se jih trenutno ne spomnim. Sicer ne vem zakaj bi kdo to počenjal...si spremeniš račun v lokalnega in zgubiš vse bonitete Microsoft Accounta, le-tega pa pustiš pri miru, ker ga boš v prihodnosti definitivno še potrebovala.

In še en dober nasvet: če razumeš angleško, si pusti vse v tem jeziku. Naši idioti od prevajalcev prevajajo s ciljem, da bo prevedeno in ne, da bi ljudje razumeli (se vidi tudi na tem forumu, ko eni sprašujejo za slo izraze, ki jih noben razen pisca slovarja ne pozna). Večinoma imajo pred seboj samo seznam besed in sploh ne vejo za kaj se gre; primer je recimo Disk Cleanup (Čiščenje diska), kjer pri iskanju začasnih datotek namesto "Scanning:" piše "Optično skeniranje:", ki ima čisto drug pomen. Z računalništvom se ukvarjam že 20 let in se nikoli ne znajdem, ko mi kdo prinese slo zadevo (ne Win, ne Android), če ne vem poti do potrebnih nastavitev na pamet. Slovenščina je verjetno tudi razlog, da prejšnja tema ni imela več odgovorov...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

__Devil__ ::

Da nebom odpiral teme. Mogoce kdo ve kako dolgo traja da ti fb spet odblokira racun? Namrec inel sem vzdevek kot ime sedaj pa sem kak teden nazaj poslal sliko zdravstvene z pravim imenom in cakam na odobritev racuna. poslal sem vec mailov ampak se vedno nic. racun rabim za nakupe in skupine v katerih sem aktiven. kak predlog kako pohotriti zadevo?

Hvala!

Cervantes ::

_Denny_ je izjavil:

Microsoftova računa sta v bistu oba, ker so pred 7 leti kupili Skype, uporabniški račun tega pc-ja je pa tisti, ki ga pokaže pri loginu Windowsa. Tista "napaka" je čisto običajna in se večinoma pokaže, ko Windows hoče preveriti, če je shranjeno geslo enako tistemu v njihovih serverjih; ponavadi se to zgodi, če računalnik dlje časa ni bil povezan na internet, ima nastavljen napačni datum ali pa naključno. To NE pomeni, da ga je nekdo spremenil. Seveda lahko vseeno preveriš s tem, da se vpišeš v https://login.live.com z geslom računalnika in če hočeš mirne živce, si ga lahko tudi spremeniš.

Ta email dobi čisto čisto vsak, ki ima nekaj z Microsoftovim računom (Windows, telefon, Xbox, Skype, Office,...) in pomeni, da so spremenili ToS in se hočejo zaščititi pred morebitnimi tožbami (ali sprejmeš nove pogoje, ali pa nehaš uporabljati); isto počnejo čisto vsa zahodna podjetja. Stvar pač ignoriraš in živiš dalje tako kot mi vsi ostali oz. če imaš preveč časa in ti je dolgčas, si jih lahko tudi prebereš.

Če zapreš račun, izgubiš dostop do Onedriva, Office365 (če ga imaš), dostop do app stora in vseh nakupov na le-tem, vse v zvezi z Xboxom (če ga imaš), Skype za ta email, sinhronizacijo nastavitev med napravami, možnost enostavnega vpisa v Windows s PIN številko/sliko namesto gesla, možnost enostavne aktivacije Windowsa po reinstallu (licenca je shranjena v računu) in še več stvari, ki se jih trenutno ne spomnim. Sicer ne vem zakaj bi kdo to počenjal...si spremeniš račun v lokalnega in zgubiš vse bonitete Microsoft Accounta, le-tega pa pustiš pri miru, ker ga boš v prihodnosti definitivno še potrebovala.

In še en dober nasvet: če razumeš angleško, si pusti vse v tem jeziku. Naši idioti od prevajalcev prevajajo s ciljem, da bo prevedeno in ne, da bi ljudje razumeli (se vidi tudi na tem forumu, ko eni sprašujejo za slo izraze, ki jih noben razen pisca slovarja ne pozna). Večinoma imajo pred seboj samo seznam besed in sploh ne vejo za kaj se gre; primer je recimo Disk Cleanup (Čiščenje diska), kjer pri iskanju začasnih datotek namesto "Scanning:" piše "Optično skeniranje:", ki ima čisto drug pomen. Z računalništvom se ukvarjam že 20 let in se nikoli ne znajdem, ko mi kdo prinese slo zadevo (ne Win, ne Android), če ne vem poti do potrebnih nastavitev na pamet. Slovenščina je verjetno tudi razlog, da prejšnja tema ni imela več odgovorov...

Zelo res.
Zlovenscina sux.
Imam vse mašine v angleščini. Vsaj vem, kaj se dogaya!

_Denny_ ::

__Devil__ je izjavil:

Da nebom odpiral teme. Mogoce kdo ve kako dolgo traja da ti fb spet odblokira racun? Namrec inel sem vzdevek kot ime sedaj pa sem kak teden nazaj poslal sliko zdravstvene z pravim imenom in cakam na odobritev racuna. poslal sem vec mailov ampak se vedno nic. racun rabim za nakupe in skupine v katerih sem aktiven. kak predlog kako pohotriti zadevo?

Hvala!

Ponovno jim pošlji nekaj z imenom, rojstnim datumom in fotografijo, npr. potni list, osebno izkaznico, študentsko izkaznico ali vozniško dovoljenje. Tu je zdravstvena kartica v 2. skupini, kjer piše, da moraš poslati 2 različni stvari, npr. zdravstveno in bančni izpisek. Naslednjič pa odpri novo temo, ker to s trenutno nima čisto nič veze.


Cervantes je izjavil:

Zelo res.
Zlovenscina sux.
Imam vse mašine v angleščini. Vsaj vem, kaj se dogaya!

Torej še nikoli nisi imel opravka s slabo/nerazumljivo prevedenimi programi? Inštaliraj VLC in se poigraj s strujanjem, predočenjem, zvijanjem, dovodi, odvodi in ostalimi pojmi, ki jih večina še nikoli (v tem kontekstu) ni slišala. Poleg tega je prednost uporabe programa v izvirnem jeziku tudi v tem, da v primeru težav lažje najdeš rešitve.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispel brezplačen Office za Android

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4722278 (13159) noraguta
»

Vpis v Skype z MIcrosoft računom

Oddelek: Mobilne tehnologije
92773 (2073) Lonsarg
»

Zaprtje gesla za vstop v računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
235199 (4643) solatko
»

WIN tablica - Microsoft račun / gmail.com ali raje outlook.com

Oddelek: Pomoč in nasveti
72314 (2216) vorantz
»

Windows Vista RC1

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
224491 (2853) ethelred

Več podobnih tem