» »

Hitrost interneta v študentskih domovih

Hitrost interneta v študentskih domovih

cookiepanda1 ::

Pozdravljeni, sprašujem predvsem zdajšnje študente v Mariboru in Ljubljani, kakšne so kaj hitrosti interneta v študentskih domovih? Je odvisno od doma in če, kateri imajo boljšo? Ali je hitrost deljene med vse uporabnike ali ima vsak alocirano svojo hitrost?
Hvala za pomoč

hojnikb ::

par let nazaj v LJ je bilo 100/100Mbit pa afaik 100GB upload limita/teden.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

cookiepanda1 ::

hojnikb je izjavil:

par let nazaj v LJ je bilo 100/100Mbit pa afaik 100GB upload limita/teden.

To ima vsak posebej 100/100 linijo?

spicymilk ::

Maribor 100/100 Mbit, brez limita
Linije razdeljene na vsako stanovanje

cookiepanda1 ::

spicymilk je izjavil:

Maribor 100/100 Mbit, brez limita
Linije razdeljene na vsako stanovanje

Stanovanje? Torej ne na sobo?

hojnikb ::

seveda nima vsak svoje 100mbit linije, ampak je pa 100mbit max kar lahko dobis ven

link je afaik 1gbit do stanovanja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

cookiepanda1 ::

Koliko je potem na študenta? Imaš dejansko zagotovljeno neko hitrost, ali lahko pač se en odloči da bo downloadal in zabil linijo pa si ne moreš pomagat?

BivšiUser2 ::

hojnikb je izjavil:

par let nazaj v LJ je bilo 100/100Mbit pa afaik 100GB upload limita/teden.

Tudi sedaj je isto. Glede uploada je tak, da te po 100 GB imo začnejo opazovati. Cimer je en dan pustil ozirati torrent ( CoD WW2) in je imel v ponedeljek zvečer 99.75 UL. Samo z zbiranjem diag. podatkov MS & Co. požre ziher 0.5 MiB / teden + če maš slab wifi sprejem moraš vzeti v zakup dodatnih 0.5 MiB. In the end, človek je presegel 100ko in se ni zgodilo nič hudega (mogoče je fasal opozorilo, da bi mu pa odklopili, to pa ne).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hojnikb ::

cookiepanda1 je izjavil:

Koliko je potem na študenta? Imaš dejansko zagotovljeno neko hitrost, ali lahko pač se en odloči da bo downloadal in zabil linijo pa si ne moreš pomagat?

nic nimas zagtovljeno. Verjetno je kak QoS uzad, ampak to ni business linija, da bos mel garantirano hitrost.

V dom pride 1gbit link, ki se potem razdeli med who knows kolk ljudi.
#brezpodpisa

spicymilk ::

cookiepanda1 je izjavil:

spicymilk je izjavil:

Maribor 100/100 Mbit, brez limita
Linije razdeljene na vsako stanovanje

Stanovanje? Torej ne na sobo?

Stanovanje mišljeno tam kjer imaš še kuhinjo, kopalnico zraven, recimo v MB dom 13,15, po novem tudi dom 7

cookiepanda1 ::

hojnikb je izjavil:

cookiepanda1 je izjavil:

Koliko je potem na študenta? Imaš dejansko zagotovljeno neko hitrost, ali lahko pač se en odloči da bo downloadal in zabil linijo pa si ne moreš pomagat?

nic nimas zagtovljeno. Verjetno je kak QoS uzad, ampak to ni business linija, da bos mel garantirano hitrost.

V dom pride 1gbit link, ki se potem razdeli med who knows kolk ljudi.

Torej ti dejansko lahko nekdo zabije celotno linijo pa si ne moreš nič?

spicymilk je izjavil:

cookiepanda1 je izjavil:

spicymilk je izjavil:

Maribor 100/100 Mbit, brez limita
Linije razdeljene na vsako stanovanje

Stanovanje? Torej ne na sobo?

Stanovanje mišljeno tam kjer imaš še kuhinjo, kopalnico zraven, recimo v MB dom 13,15, po novem tudi dom 7

Koliko pa spada sob pod eno tako "stanovanje"?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Zakaj je to tako pomembno? Mislis bit pirate bay uploader? Mislis server postavljat? V vsakem primeru to ni point interneta v domovih in ze 20mbit ti bo cisto dovolj da bos potegnu skozi bilokak netflix, spotify ali pa live stream. Ocitno je tudi upload in ping dovolj dober tako da se da geekat spile po cele dneve, pa bolj malo ucit. Ko sem bil sam pred leti v teh domovih je se vsak, ki se mi je pohvalil kako hiter internet ima v domu ruknil na speedtest, ki je pokazal stevilke precej blizu teh 100/100mbit.

Uglavnem internet je v vsakem domu pri nas vec kot dovolj hiter. Ko sem jaz studiral v avstriji sem imel internet v domu cca 20kb/s, tako da sem moral po podatkovno sim do ponudnika ter kupit se modem in placevat 20eur mesecno da sem imel tisto 10mbit linijo s totalno absolutno crap uploadom in se bolj crap pingom.

hojnikb ::

ce ti kej ne pase, si lahko vedno nabavis hoferjov sim z 200gb/15e
#brezpodpisa

cookiepanda1 ::

Ne rečem da mi ne paše, se samo zanimam ker moram izbirati tudi med sobo v študentu in stanovanjem in je to tudi eden izmed faktorjev

A110 ::

student ni luksuz ampak ti ne manjka popolnoma nič. sam sem bil najprej privt potem pa sel v studenta in ce bi imel se 1x moznosti bi se ze od zacetka odlocil za studenta

hojnikb ::

Rajše zbiraj takšno sobo/stanovanje, da bo čim bližje faxu, kot pa kakšen internet bo mel. Če boš na kakšnem bol resnem faxu, bo internet še zadnja skrb :)
#brezpodpisa

cookiepanda1 ::

Sej ni to glavna stvar, me je samo tako informativno zanimalo, ker študentski domovi tega nikjer nimajo napisano (tudi na forumih nisem našel)

hojnikb ::

Ne skrbi za net, bo skor sigurno bolše kar imaš sedaj doma :)
#brezpodpisa

cookiepanda1 ::

To ni glih težko da je bolši haha

BivšiUser2 ::

Odvisno. Jaz mam doma boljši download in za v smeti upload v primerjavi s študentom.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

cookiepanda1 ::

Mislil sem zame haha težjo je slabše kot moja 5/1 linija doma

BivšiUser2 ::

Nisi edini doma, ki imaš kot študent balkanske linije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Filip8 ::

men je top internet, konstantno nad 10mb/s dowloada, upload se mi nikjer ne pozna. povezava stabilna, nikol in res nikol problem v multiplayer igri. wifi je druga zgodba.

TheBlueOne ::

Ko sem jaz studiral v MB, sem imel obcutek, kakor da me omejuje moj racunalnik bolj kot linija. Smo imeli FTP serverje s filmi, torrenti so bili kot raketa.... Je pa mozno, da so bile izjemno hitre te P2P zadeve, ki niti ne zapustijo relativno lokalnega omrezja. Skratka meni se je zdelo, da je hitrost interneta bila edina moderna komponenta takratnih domov. :)

BivšiUser2 ::

Kaj pa če smo že pri ŠD netu, a kdo v LJ lahko dostopa do VPN-a? Sem se en dan probal povezati preko Tunnelbear, pai ni delal net, dokler ga nisem izklopil. Doma mi sicer dela BP.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

galu ::

MB Lent, kabel: http://www.speedtest.net/result/7152968...
MB Lent, WiFi: http://www.speedtest.net/result/7152976...

Pred kakim letom smo dobili nove Gbit switche, napram starim 100Mbit. Ponoči lahko prideš celo do ~800Mbit.
Pa WAP majo 5GHz podporo. :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Vazelin ::

Včasih so v Rožni hostali call of duty top server:D
O tem da je blo ogromno seed mašin včasih za torente pa raje ne bi.

BivšiUser2 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kaj pa če smo že pri ŠD netu, a kdo v LJ lahko dostopa do VPN-a? Sem se en dan probal povezati preko Tunnelbear, pai ni delal net, dokler ga nisem izklopil. Doma mi sicer dela BP.

Anyone?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621429 (15854) korenje3
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228015 (16392) mojster_joni
»

Za kaj uporabljate hitri internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647405 (5117) negotiator
»

Študentski dom FDV

Oddelek: Šola
113094 (2957) lebdim
»

Se da kako koristno porabit zelo hitro internet povezavo?

Oddelek: Loža
111833 (1031) izbrisiracun

Več podobnih tem