» »

V 15 minutah si je zapomnil 406-mestno številko

V 15 minutah si je zapomnil 406-mestno številko

shintaro ::

http://www.regionalobala.si/novica/slov...


Ker si zelo rad delam kake težke naloge v možganih (cough @članek @težke lol) ... In sem opazil da sem izboljšal spomin in vse s 'treningom možganov' , me zanima če se lahko kaj takega 'vsak' (ok ne ravno vsak) nauči... ?

Meni bi blo dovolj 50 mestno si zapomnit ,da bi si rekel da je dosežek zame.

že več kot 1 leto imam vse v spominu, več pinov, več k 10 težkih gesel, plačilne kartice s cvv in datumom, razne izračune ... Čeprav je nekaj podatkov tole, je to še vedno neka stvar k se ponavlja, zato mogoče ni tako težko. Vsekakor sem izboljšal spomin in ostalo takole, kot pa če bi namesto si vse zapomnit, vsakič pogledal napisano.
Čeprav imam vse napisano za sigurnost, nikoli ne pogledam, ker tudi če se ne spomnem takoj, samo malo pobrskam po spominu in se spomnem. Vem da 10 al več let nazaj, tega ni blo in sm z raznimi mind games izboljšal spomin pa še kaj.

In kaj imate vse vi v spominu od pinov, gesel itd. ?

In to pa sm tudi siguren da sm izboljšal : Enkrat prebereš : Zapomnjeno. Recimo tel. številka.. To pa sm 100% da sm dosegel z dosti poskusov /prakse
  • predlagal izbris: connel ()

c3p0 ::

Taki imajo izvežban sistem memorizacije, obstaja precej tehnik. Vsak se tega lahko nauči do neke stopnje.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gejspodar ::

V spominu imam tvoje shitpostanje z dvema različnima profiloma v zadnjih dveh letih.

Machete ::

Tremi, ne pozabit na Sifta (ali nekaj podobnega).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shintaro ::

zakaj je to shitpost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

sarma832 ::

In v čem je smisel, da se učiš telefonske številke na pamet?

Timurlenk ::

da ti možgani tej pa tej laufajo
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Alien123 ::

Shintaro spet s smešnimi temami..

shintaro ::

vedno isti stalkerji.... fak sm magnet za obsedence kot v RL tudi online. Skupaj z Lakotnikom obiščite najbližjega psihologa in vam bo dolg pogovor o vaših raznih tegobah toliko razbistril pamet, da ne boste več obsedeni z mano.

Gejspodar ::

Sem ga obiskal, pa mi je zagotovil da je obsedenost z osebo, ki premore take intelektuale sposobnosti popolnoma normalna. Potem sva se pogovarjala še o tem, če je bila tvoja odločitev da ne kupiš Jaguar X-Typa pravilna!

Scorpia ::

Sam nisem nic telovadil ali karkoli, iz prve sem si zapomnil pin kartic, dva pin na sim itn... do 4 stevilk mi gre brez tezav, prav tako tudi telefonske stevilke. Bral sem da tisti ki imamo dober vizualni spomin, da stevilke vezes s predmeti oziroma si sliko ustvaris. Tako da ce telefonska st. ima 207 povezem z modelom avta. Ce pa v cifri obstaja 6 in 9 (najbrz ni treba omenjati, na kaj spominja), si zapomnem kje sta stali in tudi si naredim sliko stevilk. Tako da v sluzbi znam na pamet vsaj internih 30-40 stevilk, ene bolj pogosto, druge skoraj parkrat na let poklicem... naceloma se vse takoj spomnim, vcasih pa rabim malo vec casa...
////

borisk ::

Gejspodar je izjavil:

Sem ga obiskal, pa mi je zagotovil da je obsedenost z osebo, ki premore take intelektuale sposobnosti popolnoma normalna. Potem sva se pogovarjala še o tem, če je bila tvoja odločitev da ne kupiš Jaguar X-Typa pravilna!


potem je naredil napako,ker ni kupil megana za 2k€, brez zbitih kilometrov, majkemi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna gesla, ki to niso: ji32k7au4a83 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7018679 (14998) SeMiNeSanja
»

pozabljanje besed? Se komu dogaja?

Oddelek: Loža
315905 (4564) crniangeo
»

Velikost spomina

Oddelek: Znanost in tehnologija
152336 (1675) Yohan del Sud
»

Telefoni poneumljajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
587857 (5712) BigWhale
»

Analiza (lastnih) misli (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
506034 (5146) Thomas

Več podobnih tem