» »

Lumia 925 starost?

Lumia 925 starost?

Netrunner ::

Zanima me koliko časa že imam telefon od katerega nimam računa oz. kakršnegakoli dokumenta kdaj je bil kupljen ipd. Je kakšen način, da se v telefonu preveri kdaj je bil prvič vžgan oz. kakšna podobna informacija iz katere bi lahko razbral starost?

sandmat ::

iz točnega imena modela (nastavitve) lahko ugotoviš za katero tržišče je bila narejena in katero iteracijo imaš, kaj več pa že težko

drvo ::

Imei številka?

Netrunner ::

drvo je izjavil:

Imei številka?


Povsod se svetuje da imei številke se ne javno objavlja :) LAhko razberem datum ven ?

drvo ::

Ko sem bil sumljiv do telefona, ki sem ga kupil v telekomovi franšizni prodajalni sem preveril imei in dobil podatke kje in kdaj je bil prvič prodan in kdaj mu je potekla garancija.(ja, prodali so mi rabljen refubrished iphone 6 za ceno novega)

Netrunner ::

Kje si to preveril? Je kakšna zanesljiva spletna stran? ...zasledil sem par strani vendar ne bi rad vpisoval kar nekam. čeprav za lumio 925 me nima kaj dosti za skrbet da bi koga interesirala :D

drvo ::

Ne vem točno na kateri strani je bilo, ker je od tega že dobrega pol leta. Pač v gugl napisal imei in uporabil prvo povezavo.

Invictus ::

Ko je tako težko poguglat...

http://www.imei.info/
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BladE_ ::

Netrunner je izjavil:

drvo je izjavil:

Imei številka?


Povsod se svetuje da imei številke se ne javno objavlja :)


Kje povsod to svetujejo? In kaj si lahko nekdo pomaga s tvojim IMEI?
Akcija - Reakcija

Netrunner ::

@Invictus => sploh ne, saj sem poguglal in dobil kar nekaj takih strani vendar nisem raziskoval ali so zanesljive ali ne, zato sem povprašal če mogoče kdo pozna.

BladE_ => Kjerkoli sem šel brat kaj sploh ta številka je, so pisali da je pametno si jo shranit saj jo potrebuješ v primeru kraje telefona ipd... Pa da jo obdrži zase, saj lahko nekdo kao tvojo število nekako vpiše v svoj ukraden telefon kateri je blokiran in si stem odblokira ... ipd ..

nevem :) nisem mojster na tem področju in se mi ne da raziskovati kaj točno to pomeni .. bolj sigurno je da je ne dam nikamor in je mir.

Bi pa pričakoval, da je nekje v telefonu zabeležen "first startup" ali kaj podobnega.

SmeskoSnezak ::

*#0000# Nokia phone info about.
*#06# to see the IMEI number.
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

*#92702689# IMEI & information about when the phone was made.
*#7760# Production Serial Number.
@ Pusti soncu v srce... @

MatH ::

Lahko probaš najt prvo sliko ki si jo naredil s tem telefonom ali pa zadnjo, ki si jo naredil s prejšnjim.
Ko sem še imel Lumio 920 8-) sem lahko preveril na strani od Nokie IMEI in mi je javlo, če je še v garanciji in če me spomin ne vara tudi datum proizvodnje.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Netrunner ::

sem rpeveril to IMEI št. in ne dobim nobene pametne informacije o tem koliko je telefon star. Vse kar piše je released: 2013 r.

Netrunner ::

V aplikaciji ki beleži stanje baterije, katero sem namestil v prvem mesecu uporabe mi prvi zapis kaže junij 2014 :)

Glede na to, da je že skoraj 4 leta star se kar dobro drži. V bistvo vse dela perfektno kot prvi dan razen baterije. Upam da se bo naslednji telefon, kateri žal ne bo WP tudi tako dobro obnesel.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026260 (8173) nergac
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115319 (13687) Mcsin
»

IMEI številka

Oddelek: Mobilne tehnologije
134934 (4361) gendale
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629637 (27911) St235
»

nepotrjena garancija, brez računa.

Oddelek: Loža
82446 (2125) St235

Več podobnih tem