» »

Wi-Fi nagaja ob zagonu prenosnika

Wi-Fi nagaja ob zagonu prenosnika

ncop1 ::

Zdravo, probleme imam z Wifijem na mojem prenosniku in bi rad diagnosticiral problem. Gre za star HP Compaq 6720s, in naložene imam licenčne WIN10. Ko prižgem računalnik (ponavadi prvi zagon, naslednji pa je včasih OK), mi wifi ne dela. Ugotovil sem da, ko prižgem troubleshooterja mi le ta odpravi problem in wifi potem dela, bi pa rad odpravil vzrok.

Kaj sem že naredil:
- posodobil gonilnike, poskusil tudi s starejšo verzijo
- razstavil prenosnika in očistil konektorje na Wireless modulu.
- spreminjal nastavitve, resetiral omrežne nastavitve


Zaenkrat mi še ni uspelo rešiti problema, ima gdo še kako idejo?

ncop1 ::

Evo še slikca:
 Wifi problem

Wifi problem

ncop1 ::

Zdravo, še vedno imam ta problem in postaja nadležno, posodobitve Windowsa ne pomagajo, posodabljanje driverjov ne pomaga. Ima še kdo kaj podobnega? Ali pa kakšno idejo kako odpraviti?

kloko ::

Naredi

ipconfig /all

takrat, ko ne dela, nato odpravi težavo in še enkrat izvedi isti ukaz. Oba rezultata prilepi sem, da se debatira o možnih rešitvah težave.

L.p., Kloko

ncop1 ::

Zdravo,

evo prilagam screenshote. Nekaj informacij sem skril (ne vem točno kaj vse je občutljivo...), če rabiš kaj več bom okvirčke odstranil

Ko prizgem in ne dela:
 Preden popravim

Preden popravim



Ko zazenem odpravljalnik tezav in uredi napako:
 Po odpravljanju tezav

Po odpravljanju tezav

kloko ::

Čisto dovolj se vidi, zakriti podatki v tej fazi niso relevantni za diagnostiko. Torej iz pripetega se vidi, da v fazi "ne dela", tvoj prenosnik ne naredi wifi povezave na router, to je faza še pred konfiguriranjem ip številk. Glede na ostale okoliščine to kaže na težave z driverjem za wifi kartico v prenosniku. Malo guglanja pokaže, da nisi prvi s podobnimi težavami. Eni so to reševali z izklopom power management opcije "Allow the computer to turn off this device", drugi so zamenjali WPA ključ (na routerju) v kombinacijo samih številk.
V skrajni fazi lahko onemogočiš vgrajeni wifi in vtakneš kak novejši usb wifi dongle, ki bo imel svoj driver in morebiti ne bo teh težav.

L.p., Kloko

ncop1 ::

Poročam, par dni sem že brez težav, mogoče mi je uspelo odpraviti, koraki ki sem jih še naredil:

1. Neuspeh pri vklop/izklop power management - ni razlike
2. Ni kriv router, sem poskusil različne in različna omrežja, in nagaja mi samo ta naprava, ostale so OK...
3. Tudi par driverjev sem še preizkusil - ni razlike
4. Izklop internet connection sharing (WiFi) - ni razlike
5. Izklop IPv6 protokola (WiFi) --> USPEŠNO

Zaenkrat deluje normalno že par dni, če se težave vrnejo pa javim. :D

Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433827 (2505) MrStein
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167062 (31955) hojnikb
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365857 (5249) TAA66
»

povezava pc -tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
222109 (1812) vilonja
»

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
151982 (1851) Spajky

Več podobnih tem