» »

GTX 970 Lag v novih igrah

GTX 970 Lag v novih igrah

«
1
2

Sandi1987 ::

Imam i5-4670K@4200MHz in imam v novih zahtevnih igrah okoli 30 FPS ali manj. Ali 8 GB RAM-a ni več dovolj za najnovejše igre ali je moj procesor problem? Ali je mogoče Windows 10 problem?



On ima okoli 60 FPS z isto grafično, jaz pa 30 FPS ali včasih še manj. Ali je i7 toliko boljši za igre?

Sandi1987 ::

Zadnjič sem igral Metro: Last Light Redux in je bil tudi FPS drop in je že starejša igra. Ali je kaj narobe z RAM-i, procesorjem ali matično ploščo? Pred GTX 970 sem imel ATI Radeon 7870 XT in je bil tudi FPS drop v novih igrah.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Imas single channel 1x8GB ali dual channel 2x4GB?





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Sandi1987 ::

4x2 GB.

eric_cartman ::

Kakšno pa imaš kaj temperaturo procesorja in GPUja med igranjem. Do lag-a lahko pride tudi zaradi pregrevanja.

In pa še.. Če imaš palčke po 2Gb RAM, so verjetno že zelo stare.

Zgodovina sprememb…

Gosth64 ::

Verjetno je v temu problem.
https://www.pcgamer.com/why-nvidias-gtx...
My mind is like DDR1, It's older, slower, and not really in use today.

Sandi1987 ::

Čudno se mi zdi, da imam v Metro: Last Light Redux FPS drop, ki sploh ni zahtevna igra.

https://www.systemrequirementslab.com/c...

Jarno ::

Lahko je driver problem. Poskusi odinštalirat driverje z DDU-jem in potem fresh install.
http://www.guru3d.com/files-details/dis...
#65W!

Xserces ::

Če imajo drugi višje fpsje kot ti z isto grafo je problem pri tebi in ni problem tistih 3.5 GB rama + 500mb ... CPU pa bi jst reku da ni bottleneck. Tko da more neki druzga bit
Metro bi mogu laufat bp brez dropov. Probaj to kar je Jarno napisal in potem povej.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Machete ::

Mogoče neumno vprašanje ampak na kakšni resoluciji igraš in s katerim kablom si povezan in kakšen imaš monitor?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

filip007 ::

Mogoče se kaj pregreva, ali pa igraš na 4k.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

m0LN4r ::

Zalaufaj razlicne torture teste in preveri konsistenco fpsov,
naprimer OCCT, sekcija PSU je zanimiva, ali Intel burn in hkrati unigine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sandi1987 ::

Ali je normalno, da imam v Need for Speed Payback 30-40 FPS (1920x1080, Ultra) z GTX 970?

hojnikb ::

dej spucaj sistem, nanovo namazi pasto (gpu/cpu), formatiraj in frisno instaliraj latest driverje.

Se enkrat testiraj in spremljaj grafe porabe gpuja/cpuja in temparature.
#brezpodpisa

Sandi1987 ::

Poraba GPU ni niti 3 GB. Mislim, da je RAM problem. 1 GB je samo prostega.

Sandi1987 ::

Grafična je v okvari. V 3DMark imam za polovico slabši rezultat. Isti rezultat imam, ki sem ga imel z 7870 XT. Nikoli več ne bom kupil rabljene grafične.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

Testiral v Windows 8.1 (fresh install) in je isti problem.

hamez66 ::

A frekvence grafične in pomnilnika so take, kot morajo bit? Meni se včasih zgodi, da mi Afterburner program nastavi hitrost gpuja na 650mhz, čeprav je v originalu 1300.

gddr85 ::

al so jo pa mogoče z driverji že tolk zgimpal :))

hojnikb ::

poglej vse frekvence, če so take kot morajo bit. Da tok pade performance, more bit nekje razlog
#brezpodpisa

Dr_M ::

gddr85 je izjavil:

al so jo pa mogoče z driverji že tolk zgimpal :))



Tvoj mozak je gimpan.


Ne, pri GTX970 tudi ram ni problem, sprobano ze v vec igrah in na oko ni opazno, sele kaksno orodje (fraps) lahko pokazne odstopanje (pa se to je do nekje 10%).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sandi1987 ::

Moja prejšnja grafična ATI Radeon 7870 XT:



GTX 970 danes:



GTX 970, ko sem jo kupil:

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

Zaradi tega imam FPS drop v novejših igrah. Katero novo grafično se splača kupiti do 200 EUR?

Mavrik ::

Do 200 eur boš na trenutnem trgu dobil težko karkoli primerljivega z 970 :P Raje pogruntaj zakaj točno ti tako slabo dela.
The truth is rarely pure and never simple.

_koki_ ::

To pa je konkretna degradacija jedra, če je tu mogoče problem?? Si kaj spreminjal vbios na grafični kartici ali je to vse na stock frekvencah vedno testirano z originalnim vbiosom? Poskusi z lanskimi gonilniki s katerimi si opravil prvotni test in dobil občutno boljše rezultate. Ta zadnji test je na frišni inštalaciji win 8.1, si mogoče kdaj rudaril z njo ali karkoli podobnega, kot da bi grafična kartica skoraj 50% zmogljivosti na hw levelu delala še kaj v ozadju (rudarila), koliko pa je obremenjena grafična kartica med testi?

_koki_ ::

Kak je pa ASIC quality grafične kartice? GPU-Z zavihek advanced v drop down meniju?

m0LN4r ::

Ce mas kakega kolega s pcjem, zamenjajta grafe.

Jaz sumim da je vbios moddan, za test se probaj v control panelu nastavit na max preformance in windows na high performance, odpri gpz-z sensors pa po testu poglej graf ce kartica dela na frekvencah na kateri bi sploh morala na prvi strani gpu-zja.
Spodaj v gpu-z pa poglej kak tdp dosega med testom, da ni bil prejsnji lastnik kreativen in je v vbiosu zaklenil tdp.

Drugace pa lahko da powerstates ne delajo vec pravilnopa se je je bivsi lastnik hotel znebit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sandi1987 ::

Ventilatorja na grafični ne delujeta.

Sandi1987 ::

Delujeta samo, če ročno nastavim hitrost v MSI Afterburner. Z Auto ne delujeta ventilatorja. Ali je možno, da sem uničil grafično, ko sem igral brez ventilatorjev?

gddr85 ::

probaj na novo driverje instalirat oz. na novo default bios gor

če ne je pa potem mogoče problem v pwm kontrolerju, čeprav če bi bil fuč so venti (rpm) potem na 100% afaik

hojnikb ::

te grafike same izklapljajo vente, ko ni obremenitve/nizki tempi
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Sandi1987 je izjavil:

Delujeta samo, če ročno nastavim hitrost v MSI Afterburner. Z Auto ne delujeta ventilatorja. Ali je možno, da sem uničil grafično, ko sem igral brez ventilatorjev?

Ja in ko rocno nastavis, so frekvence take kot bi morale bit?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tadejkan ::

Poskusi namestiti Intel Extreme Tuning Utility (https://downloadcenter.intel.com/downlo...) in z njim preveriti, da ti ne prihaja to CPU thermal throttlinga.

To se je namreč zgodilo meni - kar naenkrat sem imel precejšen FPS drop povsod, in na koncu se je izkazalo, da se mi je pasta na CPU-ju posušila (nazadnje ko sem dajal gor ventilator, sem jo očitno bolj slabo nanesel). Ko sem CPU očistil in nanovo lepo nanesel pasto, je bila razlika 100%.

Predator X ::

Sandi1987 je izjavil:

Imam i5-4670K@4200MHz in imam v novih zahtevnih igrah okoli 30 FPS ali manj. Ali 8 GB RAM-a ni več dovolj za najnovejše igre ali je moj procesor problem? Ali je mogoče Windows 10 problem?



On ima okoli 60 FPS z isto grafično, jaz pa 30 FPS ali včasih še manj. Ali je i7 toliko boljši za igre?


Jap.
i7 je toliko boljši.

take razlike sicer nebi smelo biti, ampak 50%.

1. Imaš res RAM v dual channel modu?
2. A2/B2 sta recommend za ram (višje hitrosti)
3. Kater špil?

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Problem imaš nekje v nastavitav, sigurno pa ne v komponentah, 4.2ghz 4670 nabriše to i7 po dolgem in počes. Kaj točno te heca ti pa tko ne bo noben mogu ugant preko foruma.

mirancar ::

al se ti neki pregreva al maš pa en kripto virus k ti v ozadju mine-a monero kriptovaluto.

če pa misliš da je grafa fuč jo pa jst kupim za 50€, ZS!

Predator X ::

dolenc je izjavil:

Problem imaš nekje v nastavitav, sigurno pa ne v komponentah, 4.2ghz 4670 nabriše to i7 po dolgem in počes. Kaj točno te heca ti pa tko ne bo noben mogu ugant preko foruma.


Odvisn od špila.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

CPU score je zelo nizek v 3DMark 03. V enem testu samo 5 FPS.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

Procesor je dober. V 3DMark 06 je normalen rezultat.

DeeCoy ::

Vmess je bilo ene 10 vprašanj o frekvenci GPU, na katera sploh nisi odgovoril. Preveri najprej to, nastavi si monitor za GPU clock speed, GPU ram usage, enako za cpu ter vse temperature med igro (npr. HWInfo+server ki pride z afterburnerjem za osd, ne morem se spomnit imena) in ti bo med igro vse lepo pisalo, kar nastaviš, problem boš videl takoj.

Sandi1987 ::

Frekvence so normalne.

GPU-Z log:

GPU Core Clock: 683.4 [MHz]
GPU Memory Clock: 1752.8 [MHz]
GPU Temperature [°C]: 61.0
Memory Used [MB]: 2814

GPU-Z med igranjem:



MSI Afterburner med igranjem:



Need for Speed Payback:



Ventilator se vklopi šele, ko je grafična 30% obremenjena. Če nastavim ventilator na grafični na 100% v MSI Afterburner je 10 manj FPS v Need for Speed Payback, kot na 50%. Tudi v 3DMark je manj FPS, če je ventilator nastavljen na 100%.

gddr85 ::

600mhz+ core in 3500mhz+ ram ne bi rekel, da je glih normalno na full load

dominuspro ::

Grafična ti dela na ~50% in je že power throttling.
Najverjetneje je pravilna domneva, da je bios moddan za mining.

Za začetek probaj povečat power limit v msi afterburnerju, potem pa najdi stock bios...

Sandi1987 ::

Jaz bom raje kupil novo GTX 1060 6 GB.

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Ti piše v GPU-Z:
Pwr = Power. Indicating performance is limited by total power limit.

Sandi1987 ::

Kaj to pomeni?

_koki_ ::

Iz spodnjega seznama najdi svojega proizvajalca in model grafične kartice ter z ustreznim vbiosom prek youtube tutorialov namesti ustrezni stock vbios na grafično kartico:
https://www.techpowerup.com/vgabios/?ar...

gddr85 ::

Sandi1987 ::

Adapter: GeForce GTX 970 (10DE,13C2,1043,8508) H:--:NRM S:00,B:01,D:00,F:00

Current - Version:84.04.2F.00.5C ID:10DE:13C2:1043:8508
GM204 Board (Normal Board)
Replace with - Version:84.04.2F.00.5C ID:10DE:13C2:1043:8508
GM204 Board (Normal Board)

Identifying EEPROM...
EEPROM ID (EF,3012) : WBond W25X20A 2.7-3.6V 2048Kx1S, page

BCRT Error: Certificate 2.0 verification failed

ERROR: BIOS Cert 2.0 Verification Error, Update aborted.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

a disablal si v device m.?
evo za win https://www.techpowerup.com/download/nv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica se segreva, računalnik se resetira

Oddelek: Strojna oprema
242161 (1641) Han
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436507 (28580) Napajalc
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334539 (3475) mateii

Več podobnih tem