» »

Brezžično menjalno stikalo za luč

Brezžično menjalno stikalo za luč

jernej47 ::

Pozdravljeni!

prosil bi za pomoč pri izbiri primernega kompleta brezžičnih stikal za luč ob novem prehodu v sobi.
Soba je tako postala hodnik in bi na drugem prehodu potreboval brezžično stikalo , ki bi v navezi z obstoječim
stikalom pri prvem prehodu ugašalo in prižigalo luč. Ne znajdem se v poplavi izbire Condrad in ostalih katalogov.
Vleka novih elektroinštalacij ne pride v poštev!

LP,

Don Vincenzo ::

Prvo kupiš ta komplet

https://www.conrad.si/RSL-Brezzicno-sti...

Potem pa še to stikalo
https://www.conrad.si/RSL-Brezzicno-ste...

in imaš brezžično

mirator ::

Conradova stikala potrebujejo pomožno napetost, ki je zagotovljena z baterijo 12 V. Res baterija zdrži kar nekaj časa, se pa tudi iztroši ko je najmanj potrebno.
Predlagam ti, da pokličeš v ELSYST d.o.o. Kamnik in se dogovoriš za njihovo varianto. Je sicer nekoliko dražja, vendar brez kakršnih koli baterij.

St235 ::

Vsako brezžično stikalo (govorimo o tipki na steni) rabi baterijo.

Glede na to, da eno (ožičeno) stikalo že imaš rabiš samo rele in eno daljinsko tipko. Če hočeš, da bo zadeva razširljiva potem poglej produkte iz družine z-wave.

Če rešuješ točno samo to luč, potem rabiš tak rele https://www.conrad.si/RSL-Brezzicno-sti... in pa tipko, ki jo je linkal Vincenzo. Pazi, da ima rele dodatne kontakte (črne žice releju, ki sem ga linkal), ker jih rabiš če hočeš zadržat obstoječe stikalo.

jaz imam conradov FS20 sistem (ne vem če še prodajajo) in po petih letih se nimam kaj pritoževat. Je pa dobro imet tudi fizične tipke, ker se enkrat na pol leta zgodi, da dalinsko stikalo "štrajka". začuda začne delat takoj ko uporabiš fizično tipko.

Predlog miratorja predlagam, da ignoriraš. Ker nekoliko dražje rešitve se začnejo nekje pri 10x cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mirator ::

St235 je izjavil:

Vsako brezžično stikalo (govorimo o tipki na steni) rabi baterijo.
Predlog miratorja predlagam, da ignoriraš. Ker nekoliko dražje rešitve se začnejo nekje pri 10x cene.

Ne komentiraj, če ne poznaš. Takšna stikala sem jaz vgradil in ne potrebujejo nobene baterije. Sicer pa pokliči in sam preveri.
Ne moti me,če imaš mnenje nasprotno od mojega, samo mojega pusti pri miru. Naj se vsak sam odloči.

St235 ::

Kaj ko bi namesto, da se napihiješ linkal brezžično stikalo (tipko), ki ne potrebuje nikakršnega napajanja?

Ali pa razložil tehnologijo, ki stoji za tem čudežnim izzumom?

Tolk, da ne bo vse skupaj samo slaboumna cenena reklama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BladE_ ::

jernej47 je izjavil:

Pozdravljeni!

prosil bi za pomoč pri izbiri primernega kompleta brezžičnih stikal za luč ob novem prehodu v sobi.
Soba je tako postala hodnik in bi na drugem prehodu potreboval brezžično stikalo , ki bi v navezi z obstoječim
stikalom pri prvem prehodu ugašalo in prižigalo luč. Ne znajdem se v poplavi izbire Condrad in ostalih katalogov.
Vleka novih elektroinštalacij ne pride v poštev!

LP,


Da vse skupaj poenostaviš lahko vgradiš senzor oziroma luč, ki ima senzor že vgrajen. Tako imam na hodniku in, ko se navadiš sploh ne pomisliš na kakršnakoli stikala.

St235 je izjavil:

Vsako brezžično stikalo (govorimo o tipki na steni) rabi baterijo


Na strani podjetja, ki ga omenja @mirator res ponujajo to, kar omenja... Kako pa deluje in cena pa...

Akcija - Reakcija

St235 ::

Papir vse prenese. Edina mozna resitev, ki si jo znam predstavljat je kaksno kineticno stikalo zato je fino, da so ljudje sposobni svoje trditve podpreti z konkretnimi navedbami.

jernej47 ::

Hvala vsem za koristne informacije. Pri prostoru gre za kuhinjo in senzorji nekako odpadejo, ker ni klasičen hodnik.

Združil bom pomoči Lakotnik29 in Don Vincenzo, ki sta podala najbolj primerno rešitev. Potrebujem samo za to luč in nič drugega. Občasno menjavanje baterij ni problem.

Tako sem naročil:
https://www.conrad.si/RSL-Brezzicno-sti...

in

https://www.conrad.si/RSL-Brezzicno-ste...

Iz firbca sem poslal povpraševanje za ta problem še na ELSYST d.o.o. Sporočim odgovor, če dobim kaj pametnega.

mirator ::

St235 je izjavil:

Kaj ko bi namesto, da se napihiješ linkal brezžično stikalo (tipko), ki ne potrebuje nikakršnega napajanja?

Ali pa razložil tehnologijo, ki stoji za tem čudežnim izzumom?

Tolk, da ne bo vse skupaj samo slaboumna cenena reklama.

Ne vem kdo izmed naju se napihuje. Jaz ki sem podal informacijo ali ti, ki trdiš nekaj o čemer očitno ne veš nič?
Ti pa prilagam link, čeprav bi si ga lahko snel sam:
http://www.elsyst.si/pdf/Enocean_DVS.pd...

sandmat ::

Lakotnik, že par tednov spremljam tvoje zapise ... tole prepucavanje je pa zadelo dno. Prej si težil po temah, ki so ti bile vsaj domensko blizu, zdaj pa začenjaš random komentirat stvari, ki ti niti približno niso jasne.


/hipoteza: je jure lakotniku ukradel password za njegov s-t account in ga zdaj zlorablja? :D

St235 ::

Lakotnik, že par tednov spremljam tvoje zapise ...

Kaj naj človek reče na tole? žalostno, poišči pomoč preden še globje zablodiš.

tole prepucavanje je pa zadelo dno.

Slabo me spremljaš.

Prej si težil po temah, ki so ti bile vsaj domensko blizu, zdaj pa začenjaš random komentirat stvari, ki ti niti približno niso jasne.

Vsak dan se kaj novega naučimo. Žalostno, da vas večina sogovornikov (za razliko od miratorja, pa še njega je blo treba parkrat brcnit v rit) svojih blodenj ni sposobna podpreti z ničemer konkretnim. Predvsem pa ste kažeš funkcionalno nepismenost in zapeljaš na en stavek, ki ni bil pravilen. Lahko pa mi pojasniš kje v svoji zablojeni glavi vidiš, da mi stvari niso niti približno jasne?

Scorpia ::

Ceprav bo izbrisano,ampak vseeno, se en jure se je zgodil...
////

sandmat ::

St235 je izjavil:

Lakotnik, že par tednov spremljam tvoje zapise ...

Kaj naj človek reče na tole? žalostno, poišči pomoč preden še globje zablodiš.

tole prepucavanje je pa zadelo dno.

Slabo me spremljaš.

Prej si težil po temah, ki so ti bile vsaj domensko blizu, zdaj pa začenjaš random komentirat stvari, ki ti niti približno niso jasne.

Vsak dan se kaj novega naučimo. Žalostno, da vas večina sogovornikov (za razliko od miratorja, pa še njega je blo treba parkrat brcnit v rit) svojih blodenj ni sposobna podpreti z ničemer konkretnim. Predvsem pa ste kažeš funkcionalno nepismenost in zapeljaš na en stavek, ki ni bil pravilen. Lahko pa mi pojasniš kje v svoji zablojeni glavi vidiš, da mi stvari niso niti približno jasne?

Že v temi o prenosljivosti parkirnih listkov si zablodil in se ciklal. Svetujem ti, da si najdeš pomoč in se ne ventiliraš na forumu, ker je kontraproduktivno za skupnost. Tukaj si v štartu zasral svojo predpostavko in nato ostale poskušal lovit na tehnikalije, kar ti k sreči ni uspelo, ker nihče ni trzal.

Pojdi na rožnik, en krog po tivoliju, na eno pivo (sporoči TRR, ti jaz plačam), ker bo bolje za vse.

St235 ::

ukaj si v štartu zasral svojo predpostavko in nato ostale poskušal lovit na tehnikalije, kar ti k sreči ni uspelo, ker nihče ni trzal.

Do elaborate. Al bo prezahtevno zate?

Svetujem ti, da si najdeš pomoč in se ne ventiliraš na forumu, ker je kontraproduktivno za skupnost.

Hvala, prosim še za nasvet kam. Sem prepričan, da imaš odličnega psihiatra na speed dial.

jernej47 ::

Izbral sem: tehnična pomoč (rešljiv tehnični problem brez mnenjskih debat)
Očitno to nič ne pomaga. Prosim moderatorje za zaklenitev teme.

PS: ELSYST d.o.o. ponudba:
aktuator (rele) velikosti 45x45x33mm se montira ob svetilu in doda 2 brezžični tipkali
cena (78 + 41 + 41 )€ + DDV

mirator ::

St235 je izjavil:

Lakotnik, že par tednov spremljam tvoje zapise ...

Kaj naj človek reče na tole? žalostno, poišči pomoč preden še globje zablodiš.

tole prepucavanje je pa zadelo dno.

Slabo me spremljaš.

Prej si težil po temah, ki so ti bile vsaj domensko blizu, zdaj pa začenjaš random komentirat stvari, ki ti niti približno niso jasne.

Vsak dan se kaj novega naučimo. Žalostno, da vas večina sogovornikov (za razliko od miratorja, pa še njega je blo treba parkrat brcnit v rit) svojih blodenj ni sposobna podpreti z ničemer konkretnim. Predvsem pa ste kažeš funkcionalno nepismenost in zapeljaš na en stavek, ki ni bil pravilen. Lahko pa mi pojasniš kje v svoji zablojeni glavi vidiš, da mi stvari niso niti približno jasne?

Problem je, da negiraš stvari, ki jih ne poznaš in še nesramen postaneš. Mogoče si že slišal za tole:" če nečesa ne vidiš ali ne razumeš, še ne pomeni da tega ni."?
Je pa res da je ta debata postala popolnoma brezkoristna. Uživaj.

sandmat ::

St235 je izjavil:

ukaj si v štartu zasral svojo predpostavko in nato ostale poskušal lovit na tehnikalije, kar ti k sreči ni uspelo, ker nihče ni trzal.

Do elaborate. Al bo prezahtevno zate?

Svetujem ti, da si najdeš pomoč in se ne ventiliraš na forumu, ker je kontraproduktivno za skupnost.

Hvala, prosim še za nasvet kam. Sem prepričan, da imaš odličnega psihiatra na speed dial.


Lakotnik, res ne vidiš, na kakšen nivo poskušaš spustit debato? Mislim, da nisi tako neinteligenten, da ne bi znal sam sprevideti lastnih vzorcev. Kot je rekel mirator, uživaj. Mi se s tabo ne bomo ukvarjali. Prosimo te le, da nehaš smetit tehnične debate, ker s svojim neznanjem in bluzečim ciklanjem ustvarjaš clutter v temah. Pojdi na over.net, tukaj pa beri in spremljaj debate ter se iz odgovorov drugih uči, ker tehničnih stvari de facto ne razumeš.

St235 ::

Mi se s tabo ne bomo ukvarjali.

zmenjeno, verjamem, da je to bistveno bolj zahtevno od tega, da me zalezuješ, kot si se par postov višje pohvalil.

Prosimo te le, da nehaš smetit tehnične debate, ker s svojim neznanjem in bluzečim ciklanjem ustvarjaš clutter v temah....ker tehničnih stvari de facto ne razumeš.

In še vedno presega tvoj intelekt, da bi o tem lahko kaj več napisal.

Lakotnik, res ne vidiš, na kakšen nivo poskušaš spustit debato?

Tvoj in sem precej uspešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

s1e2x3y ::

Upam, da je zgornja debata končana. 8-O
Navezal se bom kar na to temo...

V spalnici imam dve stikali, s katerima prižigam in ugašam luč. V iznmenični vezavi, z dvema menjalnima stikaloma.
Eno od dveh bi sedaj zamenjal za brezžično. Na netu sem dobil povezavo za stikalo, ki ga pa Conrad menda ne dela več, saj ga na njihovi strani ne najdem.
Ima kdo drugačno rešitev? Drugo menjalno stikalo?
Hvala.
Še povezava: FS20 WS1

mirator ::

No tole stikalo ni ravno brezžično, mogoče brezdotično z dajinskim vklapljanjem. Poleg tega so navodila neskladna s predpisi vsaj shema na strani 2.
Tokokrogi vtičnic so običajno z vodniki 2,5 mm2 in varovani s 16 A, medtem ko se razsvetljavni tokokrogi izdelujejo z vodniki 1,5 mm2, ki so lahko varovani z največ 10 A oz. izjemoma s 13 A.

TheBlueOne ::

Morda kaj takega:

https://www.amazon.de/Smartwares-Funk-W...

Ta zmore 1000W.

s1e2x3y ::

Hvala thetilko

Žal tvoje ni menjalno. Sem ga pa našel od istega proizvajalca LINK
Sedaj pa samo še naročit :)

All ::

Tole za zaluzije ponavadi po dolocenem casu izklopi tokokrog.

Za kombinacijo zicnega in brezzicnega stikala predlagam intertechno, ki ima poleg daljinskega preklopa se povezavo na fizicno stikalo
https://www.intertechno.at/itlm-1000

mirator ::

Po moje potrebuješ nekaj takega.
http://www.elektromaterial.si/media/cat...
http://www.elektromaterial.si/media/cat...
1-krat sprejemnik, ki ga montiraš v dozo pri luči in 2- oddajnik (stikalo), ki ju prilepiš kamor koli. Obstoječa stikala blokiraš oz. zvežeš tako, da bo k luči prišla stalna faza.
Vse kar je bilo v prejšnjih linkih je namenjeno za daljinski vklop z daljincem.

s1e2x3y ::

Ja, očitno brez predelave ne bo šlo.
Da bi pa samo eno menjalno stikalo dal ven in drugo brezžično noter (+ seveda brezžično stikalo), kot nadomestilo, ne gre.

All ::

Iznicis drugo stikalo.
Prvo stilalo prevezes v navadno ter dodas https://www.intertechno.at/itlm-1000

Sparis se... https://www.intertechno.at/ywt-8500 in ga nalimas kamor zelis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515532 (1105) G_mAn
»

Kabel za prizig racunalnika za maticno plosco.

Oddelek: Pomoč in nasveti
151720 (1293) TheBlueOne
»

Vijak za okov E27

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71156 (951) Unknown_001
»

Laserski merilnik razdalje (daljinomer)

Oddelek: Kaj kupiti
111902 (1552) chelsea boy
»

Uporovna žica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
165265 (4673) mirator

Več podobnih tem