» »

Kabel za prizig racunalnika za maticno plosco.

Kabel za prizig racunalnika za maticno plosco.

masterx120 ::

Pozdrav, niti ne vem kak se prav rece tej stvari ampak tole imam v mislih (https://www.amazon.com/HDE-Power-Button...
Na mojem ohisju sta zal crknila tko knof za power on/off kot reset.zdej doma nimamo zal nobenega starega ohisja, pa me zanima CE se da to kupit kje v sloveniji. Ker mi ni za cakat vec ko dva mesca da mi poslejo z kitajske.

Lp

FX6300B ::

May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

TheBlueOne ::

Lahko dodas katerikoli gumb. Ce se ne motim sta dva pina na maticni, ki ce ju sklenes vklopita PC, in se dva za reset itn. Ce prava pina navezes salter za luc, bi moralo biti OK.

Pini so nekaj takega:





Moras pa najti tocno kje jih ima tvoja maticna. Menda se temu rece PC jump start. :)

Ce se ti res ne gre za estetiko, potem lahko dokler ne dobis novega gumba iz Kitajske sklenes gole kable.

Zgodovina sprememb…

videc ::

V vsaki trgovini z elektrotehnično robo. Pa kot omenjeno zgoraj.
Lahko pa samo skleneš žički, če se ti ne da stikala kupiti.

Goegoff ::

Mislim, da je nekdo pred parimi tedni v rubriki "mali oglasi" prodajal stara računalniška ohišja za 1€.

mulc007 ::

Ali obstaja tak pin tudi na platah prenosnikov, naprimer v Lenovo? Raje bi zvrtal luknjico premera 2 mm za žico, kot pa da razdiram obstoječo tipko ki jo bom mogoče kdaj še hotel uporabljat.
Če dodatni pini ne obstajajo potem priklopim žici kar tam kjer je zvezana obstoječa tipka?

Stvar je v tem da ima monitor na prenosniku slab stik zato bi prenodsnik uporabil kot stacionarni PC - nanj bi priklopil tipkovnico, miš in monitor.
Ker bi dal laptop pokonci zadaj za mizo, bi moral biti monitor stalno zaprt. Ali se da senzorje za detekcijo pokritosti monitorja kje izklopiti? če se ne da potem zaprtega prenosnika ne bom mogel prižgati.

d4vid ::

V biosu vklopis vklop preko tipkovnice in mas problem resen :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SimplTech ::

Če nisi še nisi dobil stikala, napiši naslov na ZS in ti pošljem zastonj. Se jih nekaj valja doma.

SeMiNeSanja ::

ČE je sploh stikalo v okvari. Niso ravno stvar, ki bi množično crkovala. Precej višja je verjetnost, da se je kabel iztaknil pri šaranju po notranjosti compa...

reeves ::

To niso stikala ampak TIPKALA. Stikalo za luč npr. ne bo v redu.

TheBlueOne ::

reeves je izjavil:

To niso stikala ampak TIPKALA. Stikalo za luč npr. ne bo v redu.


Zakaj ne bi delovalo. No mora biti tisto, ki se vrne nazaj, kakor na hodnikih v blokih. Ce lahko startas z izvijacem ko povezes pina, potem lahko deluje karkoli.

@SeMiNeSanja, sem tudi jaz pomislil, ker se mi zdi maloverjetno, da greta obadva.

reeves ::

TheBlueOne je izjavil:

reeves je izjavil:

To niso stikala ampak TIPKALA. Stikalo za luč npr. ne bo v redu.


Zakaj ne bi delovalo. No mora biti tisto, ki se vrne nazaj, kakor na hodnikih v blokih. Ce lahko startas z izvijacem ko povezes pina, potem lahko deluje karkoli.

@SeMiNeSanja, sem tudi jaz pomislil, ker se mi zdi maloverjetno, da greta obadva.

No in temu se reče tipkalo. Tisto, ki se pa ne "vrne" je pa stikalo.
Ali ti izvijač non stop držiš na pinih, ali daš samo kontakt in nato umakneš?

Gagatronix ::

Od kje ste pobrali "tipkalo" ? Tipka. Bizgeci nepismeni.

reeves ::

Gagatronix je izjavil:

Od kje ste pobrali "tipkalo" ? Tipka. Bizgeci nepismeni.

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=ti...
https://www.conrad.si/Pritisna-stikala,...

Gagatronix ::

Debilizem.

TheBlueOne ::

reeves je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

reeves je izjavil:

To niso stikala ampak TIPKALA. Stikalo za luč npr. ne bo v redu.


Zakaj ne bi delovalo. No mora biti tisto, ki se vrne nazaj, kakor na hodnikih v blokih. Ce lahko startas z izvijacem ko povezes pina, potem lahko deluje karkoli.

@SeMiNeSanja, sem tudi jaz pomislil, ker se mi zdi maloverjetno, da greta obadva.

No in temu se reče tipkalo. Tisto, ki se pa ne "vrne" je pa stikalo.
Ali ti izvijač non stop držiš na pinih, ali daš samo kontakt in nato umakneš?


Pardon. Sicer pa tudi ce bi dal stikalo, bi ugotovil, da ga mora vrniti na prvotno vrednost 0 in bi pravtako delovalo kot zacasna resitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425811 (5023) matobeli
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419902 (6736) MrStein
»

Vezava kopalniškega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4320354 (8677) marjan_h
»

Brezžično menjalno stikalo za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264571 (3417) All

Več podobnih tem