» »

Polovica lanskih kriptožetonov že propadla

Polovica lanskih kriptožetonov že propadla

Slo-Tech - Množično financiranje različnih projektov z izdajanjem kriptožetonov je s seboj prineslo opozorila, da bo znaten delež verjetno propadel, nekaj pa je bilo goljufivih od samega začetka. Podroben pogled lani izdanih kriptožetonov je pokazal, da je v letu dni propadla skoraj polovica.

Na Tokendata lahko preberemo, da sta bili lani evidentiranih 902 prodaji kriptožetonov (ICO). Od teh jih je 142 propadlo že v prvi fazi nabiranja denarja, dodatnih 276 pa ni preživelo niti enega leta. To pomeni, da je 46 odstotkov ICO-jev svojo pot klavrno zaključilo. Ti propadli kriptožetoni so lani zbrali 104 milijone dolarjev. Še 113 ICO-jev sicer tehnično še ni propadlo, so se pa ustanovitelji poskrili ali prenehali razvijati projekt, ker je izkupička premalo. To pomeni, da lahko na kakršenkoli pozitiven izplen vlagatelji računajo le pri kakšni tretjini ICO-jev.

Samo po sebi sicer to ni razlog za preplah, saj imajo skladi tveganega kapitala pogosto še slabši izplen. Toda ICO-ji so prvikrat v zgodovini širšim ljudskim množicam ponudili možnost, da postanejo skladi tveganega kapitala. Pri povprečnem ICO-ju je tudi poslovni model izdajatelja bistveno manj pod drobnogledom kakor pri financiranju poslovnih angelov. Za razliko od javnih ponudb delnic (IPO), ki fizičnim osebam omogočajo investiranje v delujoča (dasiravno morda ne še z dobičkom) podjetja, se je z ICO-ji financiralo vsepovprek, od izvrstnih do katastrofalnih idej.

51 komentarjev

«
1
2

belo mleko ::

Skladi tveganega kapitala vsake toliko potegnejo na površje kakšno podjetje, ki potem par let kasneje igra pomembno vlogo v ekonomiji ali vsesplošnem pozitivnem doprinosu. Z razliko od špekuliranja z ničvrednim kripto luftom, ki požira ogromno energije. Kot da bi v hiši na polno ogreval in hkrati odprl vsa okna.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

maco-maco ::

Če še malo počakaš, morda bo kaj iz tega (nekaterih jasno). Da pa jih bo večina propadla, pa je najbrž jasno vsem.
Tvegani kapital oziroma potrpežljiv kapital ne prinaša takojšnjih donosov. Morebitna uspešnost se pojavi v obdobju od pet do deset let.


ki požira ogromno energije

Na splošno ICOti ne požirajo energije.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

IL_DIAVOLO ::

Zato se pa investira v ta velike coine, ne pa te centeke.

Mare2 ::

Poloviti bi bilo treba tiste lopove, ki so bili goljufivi od samega začetka.

Trubar ::

Zavedati se je potrebno, da VECINA novonastalih podjetij propade. To je (oz. bi moralo biti) jasno. Se mi zdi, da to ni nevem kaksna novica.

Je pa tudi res, da defenitivno obstajajo ICOti katerih izdajatelji so imeli v mislih samo denar in niso imeli namena se drzati svojih whitepaper-jev.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Trubar ()

Vazelin ::

Trubar je izjavil:

Zavedati se je potrebno, da VECINA novonastalih podjetij propade. To je (oz. bi moralo biti) jasno. Se mi zdi, da to ni nevem kaksna novica.

Je pa tudi res, da defenitivno obstajajo ICOti katerih izdajatelji so imel v mislih samo denar in niso imeli namena se drzati svojih whitepaper-jev.

Lahko bi rekli da je skušnjava kar velika, če ti uspe na podlagi rainbow land whitelaperja zbrati milijone.
Marsikdo bi pičil:D in se preselil na florido in igral lite verzijo vercettija

carota ::

Nič hudega, če jih je polovica propadla, saj jih je prišlo vsaj 2x toliko novih.

4knative ::

To je dejansko super rezultat, glede na to da kar 90% startupov propade. Good job icoti! Vse kaže da bo na dolgi rok to prineslo več kot 10% uspešnih.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

c3p0 ::

Saj se bodo tudi vlagatelji naučili, da ICO != instant profit.

dronyx ::

Verjetno se tudi s propadlimi projekti na veliko trguje in uporablja za pump&dump shemo. Kripto scena je, vsaj kakor sam opažam, izjemno nekritična in meče denar tudi v najbolj bizarne projekte. Zaradi tega se potem na sceni pojavlja tudi veliko raznih prevarantov, ki s projekti ne mislijo resno. Poleg tega se tu denar investira v projekte, kjer na začetku ni ničesar, razen PDF prospekta in spletne strani. Redko kje ti je kdo pripravljen dati ali posoditi denar na podlagi enega prospekta.

Machete ::

To je res. Denar se z lopato meče notri, zaradi obžalovanja, da nismo kupili BTC, vemo kdaj. Zdaj provamo nadoknadit z glupim metanjem v vse kar ima spletno stran in twitter profil. FUCK coin je imel izjemno rast nekaj dni nazaj. Nuff said :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

To da se s propadlimi projekti trguje so krive borze... exchangi bi morali enostavno delistat coine, kjer ni twitterja, webpaga in še česa... oz na kvartal bi morali devsi javljat spremembe drugače si delistan... ampak ker se kupi trading pairse je to težje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Mato989 je izjavil:

exchangi bi morali enostavno delistat coine, kjer ni twitterja, webpaga in še česa...
Ufff, močni argumenti za uspešnost kriptožetonov.
A kaj piše, kaj mora biti zapisano na twitterju in web page-u? V katerih barvah in s kakšnim fontom?

Glede na twitter objave, bi bil pri nas pravi hit, janezcoin. Ali še boljše, janez-kojn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Machete ::

JA, lol. Se strinjam feryz. En 50 milion heavy ico, se je pred dnevi po nekaj tednem molku javil, da so že na Redditu..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

exchangi bi morali enostavno delistat coine, kjer ni twitterja, webpaga in še česa...
Ufff, močni argumenti za uspešnost kriptožetonov.
A kaj piše, kaj mora biti zapisano na twitterju in web page-u? V katerih barvah in s kakšnim fontom?

Glede na twitter objave, bi bil pri nas pravi hit, janezcoin. Ali še boljše, janez-kojn.


Ne za uspešnost, ampak tako se pospeši njihovo propadanje... to je vse... saj bi lahko dodali še kaj kriterijev ipd. ampak za začetek bi že to pobrisalo kak coin iz borz =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Propad krypto valute se tako najbolje vidi na borzi.

Ko je nihče noče kupiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VaeVictis ::

Kako je definiran tale propad?

Imaš projekte, ki so navaden scam.

Imaš projekte, ki so meme in jih ljudje kupujejo.

Imaš projekt, kjer avtorji delajo in kažejo izdelke in cena ves čas pada.

Imaš projekte, kjer cena celo leto praktično ostaja na istem oz. celo pada in potem kar naekrat zraste za 100x in potem raste še nekaj časa.

Imaš projekte, kjer avtorji govorijo, da jutri pa bo in cena raste, pa vse roke prestavljajo ves čas.

Imaš projekte kjer nekaj let ni nič in potem je kar nanekrat nek bum in cena poskoči za 1000x.

ps: Dejstvo pa je, da je kar nekaj ICO-tov navaden quick money grab, s katerimi nikoli nič ne bo, pa to velja od relativno majhnih projektov do velikih projektov, od slovenskih do tujih.

Sam zelo dvomim, da bo nek slovenski blockchain zamajal že uveljevljeno industijo in da bo kdaj postal številka 1 med svetovnimi ponudniki, pa je sedaj čisto vseen za katero industrijo gre in koliko hypa je tak projekt v slovenskih oz. tujih medijih ustvaril ali pa kake pisarne imajo oz. kdo je zraven in kdo so njegovi svetovalci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Propad krypto valute se tako najbolje vidi na borzi. Ko je nihče noče kupiti...

To po moje sploh ne drži. Verjetno jih ni malo takih, ki svojo investicijo bolj ali manj naključno porazdelijo in potem seveda investirajo lahko tudi v čisti scam, če je na menjalnici možen nakup. Tu ni nobenih kazalcev, kot pri klasičnih podjetjih ki so na borzi (prihodki, dobiček...), ker veliak večina sploh še ni tako daleč, da bi imela uporabnike, prihodke, profit (razen seveda "podarjenega" denarja od "investitorjev")

Poleg tega se številni vlagatelji v ICO-te kot kaže sploh ne zavedajo, da gre tu lahko za donacijo in čisto nič drugega, saj nimajo ICO-ti nobene pravne obveznosti do njih. Nenazadnje lahko prek ICO-ta kupiš nek coin, ki se naj bi nekoč uporabljal kot menjalno/plačilno sredstvo, ampak če firmi res uspe, lahko nenazadnje tehnologijo proda, coin pa gre v smeti. Recimo kaj ti pomaga, če XRP uporablja ne vem koliko finančnih ustanov, če pa imajo svoje coine, ki nimajo nobene zveze s tem coinom, s katerim se trguje na menjalnicah?

Po moje tudi ni nujno, da ICO izda firma ali kakšna podobna pravna oblika. Lahko gre preprosto za skupino "navdušencev" nad "veriženjem blokov", ki se v življenju še nikoli sploh niso srečali v živo.

Se bodo pa neprijetna vprašanja začela čedalje pogosteje pojavljati, čim več bo zgodb tipa BitConnect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Invictus je izjavil:

Propad krypto valute se tako najbolje vidi na borzi. Ko je nihče noče kupiti...

To po moje sploh ne drži. Verjetno jih ni malo takih, ki svojo investicijo bolj ali manj naključno porazdelijo in potem seveda investirajo lahko tudi v čisti scam, če je na menjalnici možen nakup. Tu ni nobenih kazalcev, kot pri klasičnih podjetjih ki so na borzi (prihodki, dobiček...), ker veliak večina sploh še ni tako daleč, da bi imela uporabnike, prihodke, profit (razen seveda "podarjenega" denarja od "investitorjev")

Poleg tega se številni vlagatelji v ICO-te kot kaže sploh ne zavedajo, da gre tu lahko za donacijo in čisto nič drugega, saj nimajo ICO-ti nobene pravne obveznosti do njih. Nenazadnje lahko prek ICO-ta kupiš nek coin, ki se naj bi nekoč uporabljal kot menjalno/plačilno sredstvo, ampak če firmi res uspe, lahko nenazadnje tehnologijo proda, coin pa gre v smeti. Recimo kaj ti pomaga, če XRP uporablja ne vem koliko finančnih ustanov, če pa imajo svoje coine, ki nimajo nobene zveze s tem coinom, s katerim se trguje na menjalnicah?

Po moje tudi ni nujno, da ICO izda firma ali kakšna podobna pravna oblika. Lahko gre preprosto za skupino "navdušencev" nad "veriženjem blokov", ki se v življenju še nikoli sploh niso srečali v živo.

Se bodo pa neprijetna vprašanja začela čedalje pogosteje pojavljati, čim več bo zgodb tipa BitConnect.


Se strinjam, glede pravnih zadev, nedvomno,bi pa rad pripomnil da niso vsi enaki... sam recimo sem investiral v Start up podjetje v Sloveniji ki je v postopku patenta in bo konec leta pričelo s proizvodnjo... imajo že predkupljenih 10k komadov... zbiramo sredstva preko BTC/LTC/ETH! In bo tole kot delež podjetja ki ima pravno obliko... žal danes to še ni čisto kristalizirano ampak podjetje bo plačevalo dividende lastnikom ki bodo obdavčene normalno.

Več bom vedel v sredini marca.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Invictus je izjavil:

Propad krypto valute se tako najbolje vidi na borzi. Ko je nihče noče kupiti...

To po moje sploh ne drži. Verjetno jih ni malo takih, ki svojo investicijo bolj ali manj naključno porazdelijo in potem seveda investirajo lahko tudi v čisti scam, če je na menjalnici možen nakup. Tu ni nobenih kazalcev, kot pri klasičnih podjetjih ki so na borzi (prihodki, dobiček...), ker veliak večina sploh še ni tako daleč, da bi imela uporabnike, prihodke, profit (razen seveda "podarjenega" denarja od "investitorjev")

Poleg tega se številni vlagatelji v ICO-te kot kaže sploh ne zavedajo, da gre tu lahko za donacijo in čisto nič drugega, saj nimajo ICO-ti nobene pravne obveznosti do njih. Nenazadnje lahko prek ICO-ta kupiš nek coin, ki se naj bi nekoč uporabljal kot menjalno/plačilno sredstvo, ampak če firmi res uspe, lahko nenazadnje tehnologijo proda, coin pa gre v smeti. Recimo kaj ti pomaga, če XRP uporablja ne vem koliko finančnih ustanov, če pa imajo svoje coine, ki nimajo nobene zveze s tem coinom, s katerim se trguje na menjalnicah?

Po moje tudi ni nujno, da ICO izda firma ali kakšna podobna pravna oblika. Lahko gre preprosto za skupino "navdušencev" nad "veriženjem blokov", ki se v življenju še nikoli sploh niso srečali v živo.

Se bodo pa neprijetna vprašanja začela čedalje pogosteje pojavljati, čim več bo zgodb tipa BitConnect.


Se strinjam, glede pravnih zadev, nedvomno,bi pa rad pripomnil da niso vsi enaki... sam recimo sem investiral v Start up podjetje v Sloveniji ki je v postopku patenta in bo konec leta pričelo s proizvodnjo... imajo že predkupljenih 10k komadov... zbiramo sredstva preko BTC/LTC/ETH! In bo tole kot delež podjetja ki ima pravno obliko... žal danes to še ni čisto kristalizirano ampak podjetje bo plačevalo dividende lastnikom ki bodo obdavčene normalno.

Več bom vedel v sredini marca.


Robotina?

Mato989 ::

Ne ni Robotina =) Robotina že laufa, tam niti ne vidim razloga za ICO imo, tole bo start up, torej pravno danes ŠE ne obstaja =) oz. obstaja drugo podjetje ki dela nekaj drugega delajo pa dečki še na tem intenzivno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ahac ::

Mato989 je izjavil:

In bo tole kot delež podjetja ki ima pravno obliko... žal danes to še ni čisto kristalizirano ampak podjetje bo plačevalo dividende lastnikom ki bodo obdavčene normalno
"Dividende" lahko plačujejo, ampak če se firma čez nekaj let proda ali pa gre v stečaj, nikogar ne bo zanimal če imaš ti neke tokene.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Se strinjam, glede pravnih zadev, nedvomno,bi pa rad pripomnil da niso vsi enaki... sam recimo sem investiral v Start up podjetje v Sloveniji ki je v postopku patenta in bo konec leta pričelo s proizvodnjo... imajo že predkupljenih 10k komadov... zbiramo sredstva preko BTC/LTC/ETH! In bo tole kot delež podjetja ki ima pravno obliko... žal danes to še ni čisto kristalizirano ampak podjetje bo plačevalo dividende lastnikom ki bodo obdavčene normalno.
Več bom vedel v sredini marca.
A spletno stran in twitter imajo? Če je odgovor da, potem jim uspeh ne bo izostal.

"imajo", "zbiramo"!? Že tole se sliši zanimivo.
"podjetja ki ima pravno obliko... žal danes to še ni čisto kristalizirano" Da ne govorim o tem.

Jasno je le, da ni nič jasno.

Mato989 ::

Saj ni to tema o tem specifično, jaz sem dal le primer, da nekateri coini so tudi taki... pravno pač ne more bit, ker država ni nič porihtala, pobirala bi pa davek in to je problematično.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thetech ::

Jaz na to opozarjam že lep čas, ampak me vrli slovenski strokovnjaki vedno okrcajo češ, da nimam prav.. Podobne zadeve so se dogajale že pred 30 leti, ko so ljudje masovno vlagali denarce v IPO-te in tako financirali podjetja, ki so kakopak čez noč propadla. ICO-ti so zgolj nova oblika množičnega financiranja, ki pa žal na dogi rok ne bo pila vode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Mato989 ::

thetech je izjavil:

Jaz na to opozarjam že lep čas, ampak me vrli slovenski strokovnjaki vedno okrcajo češ, da nimam prav.. Podobne zadeve so se dogajale že pred 30 leti, ko so ljudje masovno vlagali denarce v IPO-te in tako financirali podjetja, ki so kakopak čez noč propadla. ICO-ti so zgolj nova oblika množičnega financiranja, ki pa žal na dogi rok ne bo pila vode!


Poglej, če se ti napizdiš in daš denar nekam, kjer je vse čudno, ala bitconnect si si kriv sam, dejansko je dobro da tak folk zgubi denar, ker itak ni sposoben z njim delat preudarno... to je naravna selekcija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

thetech ::

Mato989 je izjavil:

thetech je izjavil:

Jaz na to opozarjam že lep čas, ampak me vrli slovenski strokovnjaki vedno okrcajo češ, da nimam prav.. Podobne zadeve so se dogajale že pred 30 leti, ko so ljudje masovno vlagali denarce v IPO-te in tako financirali podjetja, ki so kakopak čez noč propadla. ICO-ti so zgolj nova oblika množičnega financiranja, ki pa žal na dogi rok ne bo pila vode!


Poglej, če se ti napizdiš in daš denar nekam, kjer je vse čudno, ala bitconnect si si kriv sam, dejansko je dobro da tak folk zgubi denar, ker itak ni sposoben z njim delat preudarno... to je naravna selekcija...


???
Svetujem ti, da še enkrat prebereš zgornji komentar, ker ga očitno nisi razumel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Invictus ::

Ti ICO startupi uporabljajo kripto valute predvsem zaradi tega, ker je trg še nereguliran in je precej ceneje in lažje priti na kripto borzo kot na pravo. Denar lahko začne takoj pritekati...

Poleg tega nad tem ni nobene kontrole regulatorja, pa lahko ob ugodni ceni kripto valute na borzi, lastnik le te proda, brez da bi podjetje naredilo kak produkt. In da bi kdo kdorkoli vedel. Dovolj je samo konstantno nabijanje o produktu na FB in ostalih socialnih omrežjih. S happy fotkami kao razvojnega tima...

Ker je hype kripto valut trenutno visok, folk pa butast, veselo vlaga v to, čeprav mu solastništvo kripto valute ne da čisto nič, nobene upravljavske pravice, za razliko, če vloži v prave delnice startup podjetja.

Ko bo počilo, bo pač bolelo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Ko bo počilo, bo pač bolelo.

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Bolj problematično se meni zdi to, da je osnovna ideja teh coinov skregana z ekonomsko logiko in po moje v praksi ne more zares delovati. Namreč ideja je ta, da bo nek kripto coin plačilno sredstvo za neko storitev in ko bo število uporabnikov raslo, bo ob omejeni izdaji coinov šla v nebo tudi njihova cena. Ampak to bo težko v praksi zares delovalo, saj če bo cena coinu res rasla, ga ne bodo uporabljali za plačilno sredstvo ampak "hodl". Če pa bo vgrajen mehanizem za stabilizacijo cene, kot deluje klasičen denar (USD, evro...) in se bo število coinov prilagajalo povpraševanju, potem pa zadeva nima smisla za investicijo, saj se s tem ne bo dalo nič zaslužit, oziroma vseeno potem če imaš na banki evre. Samo trenutno sploh še nismo tako daleč, da bi to kdo videl kot problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

3p ::

4knative je izjavil:

To je dejansko super rezultat, glede na to da kar 90% startupov propade. Good job icoti! Vse kaže da bo na dolgi rok to prineslo več kot 10% uspešnih.


Ali pa kaže le to, da z ICOji zberejo več denarja kot povprečen startup in vsega ni mogoče potrošiti v enem letu? :D

dronyx ::

3p je izjavil:

Ali pa kaže le to, da z ICOji zberejo več denarja kot povprečen startup in vsega ni mogoče potrošiti v enem letu? :D

Ha, ha...glede na velike količine denarja, ki jih zberejo z ICO-ti je tudi vprašanje, kdaj se tehnično lahko reče, da je projekt propadel? Z zbranim denarjem lahko uspešno "delajo" par let in tudi če ni v tem času nobenih rezultatov verjetno nihče ne trdi, da je zadeva propadla. Samo na roadmapu se datume popravi. Tam kjer ni v ozadju niti firme ali podobnega poslovnega subjekta pa sploh nima kaj za propast.

Markoff ::

dronyx je izjavil:

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Tole je najbolj neumno načelo, ki sem ga kadarkoli zasledil v svetu neoinvesticij. Verjamem, da si ga niso izmislili bitosli, ga pa veselo širijo - verjetno mantra za dan, ko bo treba požret dejstvo, da nisi bil med redkimi izbranci, ki so kasirali milijone in da si bil kanonfuter v tej igri (ne mislim na tebe konkretno, "ti" je tu ekvivalent npr. "man" v nemščini).

Obvladovanje tveganj je edino pravo orodje in hkrati načelo pravega investitorja. Vse ostalo je gambling in pipe dreaming.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

zmaugy ::

"Polovica lanskih kriptožetonov že propadla"

Ne! Šokiran sem. :O

dronyx ::

Markoff je izjavil:

dronyx je izjavil:

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Tole je najbolj neumno načelo, ki sem ga kadarkoli zasledil v svetu neoinvesticij...

To je po moje igralniško načelo. V igralnico ponavadi ne greš z 10.000 €, ker potrebuješ za stanovanje 100.000 €. Verjetnost za tak ugoden izzid je minimalna. V igralnico si predstavljam da greš z denarjem, ki si ga pripravljen izgubit in zelo verjetno ga tudi boš. Pa tu ne predpostavljam, da gre na kripto marketu za enako statistično verjetnost ugodnega izzida.

next3steps ::

Mare2 je izjavil:

Poloviti bi bilo treba tiste lopove, ki so bili goljufivi od samega začetka.

Vsaj polovica je takih bilo samo lani.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko bo počilo, bo pač bolelo.

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Bolj problematično se meni zdi to, da je osnovna ideja teh coinov skregana z ekonomsko logiko in po moje v praksi ne more zares delovati. Namreč ideja je ta, da bo nek kripto coin plačilno sredstvo za neko storitev in ko bo število uporabnikov raslo, bo ob omejeni izdaji coinov šla v nebo tudi njihova cena. Ampak to bo težko v praksi zares delovalo, saj če bo cena coinu res rasla, ga ne bodo uporabljali za plačilno sredstvo ampak "hodl". Če pa bo vgrajen mehanizem za stabilizacijo cene, kot deluje klasičen denar (USD, evro...) in se bo število coinov prilagajalo povpraševanju, potem pa zadeva nima smisla za investicijo, saj se s tem ne bo dalo nič zaslužit, oziroma vseeno potem če imaš na banki evre. Samo trenutno sploh še nismo tako daleč, da bi to kdo videl kot problem.


Zato pa so najbolj smiselni coini kot je ethereum in recimo neblio ki niso omejeni ampak imajo rahlo inflacijo ki pride od potrjevanja transakcij (bodisi proof of stake ali trenutno eter proof of work)

Nihče ne bo večno hodlal, no par vernikov bo, ker vedno pri nekomu pride do cifre za katero je pripravljen prodat!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oxyuranus ::

How to create ICO an scam in 5 simple steps:

https://steemit.com/scam/@moonjelly/how...

Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

IL_DIAVOLO ::

Vceraj sem pogledal film wolf of wall street in sem nekako dobil obcutek, da ima nekaj povezave(nenamerne) s tako popularnimi shit coini :)

Morda bo ogled filma marsikomu pricarcevalo veliko denarja :)

dronyx ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vceraj sem pogledal film wolf of wall street in sem nekako dobil obcutek, da ima nekaj povezave(nenamerne) s tako popularnimi shit coini :)

Morda bo ogled filma marsikomu pricarcevalo veliko denarja :)

Morda nismo gledali istega filma. :)

V filmu on obogati, res pa je naredil veliko napako, ker se je delal norca iz FBI agentov. To se ponavadi slabo konča.

nsa_ag3nt ::

Invictus
Saj banke (V ZDA in EU.) so bile pod nadzorom "regulatorja", a se je vseeno zgodilo kriza 2007-08.

Invictus ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Invictus
Saj banke (V ZDA in EU.) so bile pod nadzorom "regulatorja", a se je vseeno zgodilo kriza 2007-08.

To samo pove, da nimaš pojma, kaj se je dogajalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

janig ::

Kaj pa se je dogajalo?

oxyuranus ::

janig je izjavil:

Kaj pa se je dogajalo?


Banke so pakirale sveznje kreditov v obveznice, ker je bil zadaj kredit s hipoteko, so se smatrale za varne (dobile A grade oceno od bonitetnih agencij) in kupovali so jih vsi, od pokojninskih skladov naprej. Banke so ugotovile, da je to profitabilno in bi lahko z vec takih oveznic zasluzile ogromno denarja, zal pa niso imele dovolj kreditov, zato so jih zacele izdajati vsakomur, dokler je bila zadaj hipoteka na nepremicnino. No kreditov vedno vec ljudi ni moralo odplacati, banke so dobile nepremicnine, jih probali prodati, kar je zbilo ceno nepremicnin, kmalu do te mere, da se ni vec splacalo odplacevati kreditov, ker je bila nepremicnina manj vredna od obrokov kredita, zato si dal raje stanovanje banki in prekinil kredit, kar je se bolj zbilo vrednost nepremicnini. Na kratko, vmes so bile se pokvarjene bonitetne agencije itd, ampak kar naenkrat te toksicne obveznice niso bile vredne nic. Upam samo, da danes nobena resna institucija ne vlaga v crypto sranje, sicer se bo kriza ponovila, ko kripto balon poci.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Invictus ::

janig je izjavil:

Kaj pa se je dogajalo?

Bill Clinton, je na željo Wall Streeta precej dereguliral delo bank in finančnih inštitucij.

Raje kaj preberi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

dronyx je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vceraj sem pogledal film wolf of wall street in sem nekako dobil obcutek, da ima nekaj povezave(nenamerne) s tako popularnimi shit coini :)

Morda bo ogled filma marsikomu pricarcevalo veliko denarja :)

Morda nismo gledali istega filma. :)

V filmu on obogati, res pa je naredil veliko napako, ker se je delal norca iz FBI agentov. To se ponavadi slabo konča.


Mesas jabolke in hruske. On je tisti, ki druge nateguje, vsi ostali pa nasedajo njegovi goljufiji in izgubljajo denar. Borzni posredniki pa kasirajo mastne provizije. Kot je bilo povedano, ciljna skupina so revni in neumni. Bogati to niso.

GrX ::

Me ne preseneča! Itak je 95% ICOtov scam, fake, fraud...

Okapi ::

dronyx je izjavil:

Markoff je izjavil:

dronyx je izjavil:

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Tole je najbolj neumno načelo, ki sem ga kadarkoli zasledil v svetu neoinvesticij...

To je po moje igralniško načelo. V igralnico ponavadi ne greš z 10.000 €, ker potrebuješ za stanovanje 100.000 €. Verjetnost za tak ugoden izzid je minimalna. V igralnico si predstavljam da greš z denarjem, ki si ga pripravljen izgubit in zelo verjetno ga tudi boš. Pa tu ne predpostavljam, da gre na kripto marketu za enako statistično verjetnost ugodnega izzida.
Tudi v oštarijo greš z denarjem, ki si ga pripravljen izgubiti. Ampak tam (in v igralnici) se vsaj cel večer zabavaš. Skupna točka je pa glavobol naslednji dan.:))

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

dronyx je izjavil:

Markoff je izjavil:

dronyx je izjavil:

No ja, če se vsi držijo načela, da vlagajo samo tisto, kar so pripravljeni izgubiti, verjetno česa hujšega ne bo.

Tole je najbolj neumno načelo, ki sem ga kadarkoli zasledil v svetu neoinvesticij...

To je po moje igralniško načelo. V igralnico ponavadi ne greš z 10.000 €, ker potrebuješ za stanovanje 100.000 €. Verjetnost za tak ugoden izzid je minimalna. V igralnico si predstavljam da greš z denarjem, ki si ga pripravljen izgubit in zelo verjetno ga tudi boš. Pa tu ne predpostavljam, da gre na kripto marketu za enako statistično verjetnost ugodnega izzida.
Tudi v oštarijo greš z denarjem, ki si ga pripravljen izgubiti. Ampak tam (in v igralnici) se vsaj cel večer zabavaš. Skupna točka je pa glavobol naslednji dan.:))


Kdo pravi da se eni med crypto trgovanjem ne zabavamo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Kdo pravi da se eni med crypto trgovanjem ne zabavamo?

Tega se ne da zanikat! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec slovenskega kripto start-upa Cofound.it (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6018197 (11188) Vazelin
»

SEC preiskuje ponudbe kritožetonov, Twitter prepoveduje oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5722855 (18523) nsignific
»

Google prepovedal oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7125179 (19365) techuser
»

Polovica lanskih kriptožetonov že propadla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5120861 (16738) Invictus
»

Kitajska prepovedala javne ponudbe kriptovalut za financiranje (ICO)

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1214811 (12621) DeeJay

Več podobnih tem