» »

HDMI kabel ne deluje

HDMI kabel ne deluje

«
1
2

deejay2 ::

Kupil sem 10m dolg high speed HDMI kabel in ko povežem z njim računalnik in projektor, ne dobim slike. Dobim pa sliko, če računalnik in projektor povežem z enim drugim high speed HDMI kablom. Kakšna rešitev?

mrTwelveTrees ::

Najprej bravo, ker si vpisal to vprašanje med MALE OGLASE.

A si kupil kakšen poceni kitajski hdmi kabel ?

deejay2 ::

Hvala. Se zgodi, če hitro odpreš nedavno vnešeno povezavo na internetu in nisi pozoren.

Ne vem, katera firma je, je bil pa zelo poceni - 14€ 10m. Kupljen je bil v eni slovenski trgovini. Malce preveč se mi je zdelo dajati 30€+ za nek kabel. V preteklosti sem v isti trgovini že kupil en HDMI kabel (krajši) in je deloval normalno.

mat xxl ::

Ja nesi nazaj pol, ne imajo angleži lep pregovor : Nisem tako bogat, da bi lahko poceni kupoval !

MostWanted ::

vrjetno je zanič glava v hdmi priklopu. jaz sem do zdaj kupil 3 hdmi v sparu xplore pa vsi lepo delajo.

deejay2 ::

Ne, ni bila glava zanič. Sem šel danes še v Big Bang in najprej kupil en 10m HDMI kabel za 36€ in nato še enega za 53€. Pri tistem za 53€ nisem sem na HDCP 2.2 HDMI vhodu dobil sliko samo za kakšno desetinko na vsake toliko časa, pri drugem običajnem HDMI vhodu pa slike sploh ni bilo. Pri tistem kablu za 36€ pa pri HDCP 2.2 HDMI kablu slike sploh ni bilo, je pa bila pri običajnem HDMI vhodu, in sicer v 4K ločljivosti ampak samo pri 30 HZ. Oba sem nesel nazal.

Ko uporabim 1-2m dolge HDMI kable pa vse deluje brez težav. Pri HDCP 2.2 HDMI vhodu dobim 4K sliko s 60 HZ, pri običajnem HDMI vhodu pa dobim 4K sliko s 30 Hz. Očitno je nemogoče, da mi bo delalo pri 10m kablih.

MostWanted ::

pixelzgaming ::

btw, uporabljam cheap hdmi kable iz aliexpress, tiste za 2 eur. do zdaj so delali vsi brez problema. imam jih kaksnih deset.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

deejay2 ::

Imaš 10m dolge, ki ti delajo na projektorju?

pixelzgaming ::

5m
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

_Denny_ ::

deejay2 je izjavil:

Ne, ni bila glava zanič. Sem šel danes še v Big Bang in najprej kupil en 10m HDMI kabel za 36€ in nato še enega za 53€. Pri tistem za 53€ nisem sem na HDCP 2.2 HDMI vhodu dobil sliko samo za kakšno desetinko na vsake toliko časa, pri drugem običajnem HDMI vhodu pa slike sploh ni bilo. Pri tistem kablu za 36€ pa pri HDCP 2.2 HDMI kablu slike sploh ni bilo, je pa bila pri običajnem HDMI vhodu, in sicer v 4K ločljivosti ampak samo pri 30 HZ. Oba sem nesel nazal.

Ko uporabim 1-2m dolge HDMI kable pa vse deluje brez težav. Pri HDCP 2.2 HDMI vhodu dobim 4K sliko s 60 HZ, pri običajnem HDMI vhodu pa dobim 4K sliko s 30 Hz. Očitno je nemogoče, da mi bo delalo pri 10m kablih.


4k 60Hz je že pri 5m težko, kaj šele 10m. Zaradi "če mi crkne tv, bom prisiljen kupiti 4k" problema sem v iskanje vložil kar nekaj ur in mi ni uspelo najti daljšega od 3m, ki bi podpiral 4k 60Hz 4:4:4 hdr.

Ponavadi je s pasivnimi kabli tako:
do 3m - 4k 60Hz
5 do 8m - 4k 30Hz
8-15m - samo 1080p

Na tvojem mestu bi poskusil z aktivnim RedMere kablom, npr. Club3D HDMI-Kabel A -> A 2.0 RedMere 4K60Hz UHD 10m - ~66€ (če je sploh dobavljiv), pa še tu baje ni garancije, da bo vse delovalo kot je treba. Verjetno bo lažje prestaviti pc bližje projektorju kot pa najti delujoč 10m kabel...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

deejay2 ::

Računalnik ne bi prestavljal fiksno v blizino projektorja. Očitno sem torej obsojen, da ga bom moral občasno prestavit do projektorja, če bom želel iz njega streamati dogajanje.

Ja meni je pri tistem kablu za 35€ uspelo dobiti 4K s 30 Hz. Samo to ni to. Škoda, ker ne obstaja kakšna brezžična varjanta, da bi se v 4K 60hz povezalo PC in projektor.

Kupovati iz tujine tisti Club3D HDMI-Kabel A in upati, da bo delal, mi je malo tako tako. Če že naročam iz tujine, želim biti prepričan, da bo stvar delala.

issak ::

mat xxl je izjavil:

Ja nesi nazaj pol, ne imajo angleži lep pregovor : Nisem tako bogat, da bi lahko poceni kupoval !


Jaz sem kupil pri mimovrste Goobay 10m za 15EUR in deluje brez težav, 1080p 60hz.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Trancedeejay ::

Če želiš bit siguren da bo zadeva delovala bo treba poseči malo globje v žep. Jaz sem kupil 20m HDMI kabel a pri taki dolžini mora biti z ojačevalnikom. Normalno brez težav naj bi HDMI kabel deloval pri nekje 7 metrih, kar je več je pa že vprašanje. Ojačevalnik se nahja na samem kablu, napaja pa se preko HDMI konektorja. Dobiš ga v Tech Trade.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

deejay2 ::

Ta za 53€ HDMI kabel, ki sem ga kupil, je imel ojačevalnik, pa mi vseeno ni delal pri 4K 60 hz.

ncc2000 ::

18gbps za 4k/60Hz/4:4:4 po bakru na 10m je kriza brez expanderjev.
Rešitve za večje razdalje gredo bolj v TO smer.. žal

Invictus ::

Pa imaš na vseh napravah HDMI 2.0, ki je potreben za 4K 60 Hz?

Pa še tole o kablih...

https://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cable...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

deejay2 ::

Teli optični kabli so čisto predragi.

HDMI 2.0 očitno imam, ker kot sem že omenil, povezava med projektorjem in PC-jem v 4K 60 Hz mi deluje pri kratkem HDMI (1-2m) kablu. Na izhodu projektorja mi piše HDMI HDCP 2.2.

ncc2000 ::

če si dal za kabel. ki ne dela 50+€, potem ~100€ za 50ft delujočega kabla ni ravno tako grozno, no..

PARTyZAN ::

Pri bakrenih kablih lahko gledaš tiste ki so premium certified, ampak jaz daljšega od 5m še nisem zasledil. Jaz imam podoben problem, ker bi rad speljal 4k@60Hz približno 7-10m stran od HTPCja do projektorja. Optika se sliši OK, ampak imam problem, ker so načeloma predolgi - kabel bo v steni.

deejay2 ::

Tisti optični kabel bi s carino in dajatvami prišel cca 130-140 €. Ja že 53 € mi je bilo preveč, ampak sem pač dal.

ncc2000 ::

Če najdeš bakreni HDMI kabel, ki bo zanesljivo zmogel 18gbps+ na desetih metrih, in deliš svojo izkušnjo tu, ti bo morje ljudi hvaležno, tudi jaz. In grem stavit, da bi tak bil iz konkretno viskokega cenovnega razreda. Obstoja morje 4K HDMI kablov te dolžine, ni hudič, da eden izmed njih ne bi zalaufal. A najdeš ga samo tako, da zapravljaš € in testiraš, reklamam ni verjeti, fizika pa tudi govori svoje.

Tisti amazonov link je bil prilepljen le za vzorec, treba kaj podobnega najti v EU..

Že FHD vsi 10m HDMI kabli ne zmorejo, (žal) preverjeno, z razdaljo in frekvenco pa se problemi v bakru ne množijo linearno, ampak kanček bolj drastično.

Lahko pa poleg projektorja pokneš kak ceneni TV box, ki žmore željeno resolucijo, pa strimaš iz svojega PC-ja na projector, 0,5m HDMI, ki dela 18Gbps kabel je pa poceni ...

deejay2 ::

Torej da povežem TV box s projektorjem, TV box pa brezžično v 4K 60 Hz z računalnikom? Hm...

ncc2000 ::

V bistvu zamenjaš PC z TV boxom, ki je majhen in ga lažje namestiš nekje pri projektorju, da ne vlačiš PC sem in tja.. Napisal si, da za predvajalnik uporabljaš PC. Če bi za predvajalnik imel nek BR player, bi bila to druga zgodba.

deejay2 ::

Jaz želim igrati igre, ki jih imam na PC-ju na projektorju. Torej TV box v tem primeru ne pride v poštev.

ncc2000 ::

Aja, sory, spregledal zapis, da gre za gaming..
TV box je tu ad acta, rabiš kabel.
Če najdeš delujoči kabel, zapiši tu, katero čudo to zmore na 10m.

Lucio ::

Malo si poglej tu.
Preizkušeno in deluje:
http://www.techtrade.si/dept.asp?dept%5...

deejay2 ::

Tale spodnji obljublja podaljševanje HDMI signala do 30m brez izgube kvalitete v kvaliteti 4K 60HZ. Ne vem, ali to sedaj pomeni, da če bom vzel nazaj tisti 10m HDMI za 13 € in dodal tale vmesnik da bo delalo. Kar nekaj preizkušati in upati da bo delalo ne mislim več. Sem že trikrat kupil kabel in ga nesel nazaj.

http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

TheBlueOne ::

Ali imas monitor tudi 4K? Ce monitor ni 4K bi morda bilo smiselno prestaviti racunalnik in potegniti kabel v obratno smer. Cardreader, USB Hub, mis, tipkovnica... nimajo tako radikalnih problemov.

Ce je lahko zadeve spravis pod 8m, imas radikalno boljse moznosti za uspeh. Smo pa pred leti potegovali kable v podobni situaciji, kabel je delal ko smo ga testirali, ko je bil instaliran pa smo ga verjetno poskodovali, ceprav smo bili zelo zelo previdni, tako da je kar sranje, ce si na meji. Na koncu smo prestavili racunalnik. :)

Ce se valjsa v denarju, pa poglej kaj od J-Tech Digital . Bi znali imeti brezzicno resitev zate, samo verjetno ne bo poceni.

Zgodovina sprememb…

brez-imenko ::

Mogoče se pa dobi tudi za tole HDMI to RJ-45 adapter, kjer kupiš kosa v paru in ju potem povežeš tudi do 30m daleč. Za VGA to RJ-45 sem videl to rešitev, ki jo prodajajo pri nas za HDMI to RJ-45 nisem ziher.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

deejay2 ::

Ne v obratno smer ne bom povezoval, ker bolj pogosto uporabljam računalnik na monitorju kot bi ga na projektorju.

nekoman ::

pa kakih 50€ za 10m hdmija...joj saj nismo ne vem no
ebay pa to, men do zdej se use delal, razen enega je nakonc zeleni volk napadel je oksidiral, ker je hčera mislila da je lizika:)

PARTyZAN ::

Ko ti bo "use delal" na razdalji 10m - pri 4k, 60Hz pridi nazaj.

deejay2 ::

nekoman ne govoriti nekaj na pamet.

nekoman ::

praksa svoje pokaže, meni odgovarja

deejay2 ::

No ti jaz iz prakse povem da sem kupil že tri 10m kable in noben ni delal, tako kot bi moral. Sem prepričan, da ti še nisi kupil 10m HDMI kabla, ki bi ti delal na 4K 60Hz.

z3ro ::

Tudi meni 10m HDMI kabel ne dela čist ok.

deejay2 ::

Bi mi tale ali pa tale tabel moral delati pri 4K na 60 Hz? Ima kdo kake izkušnje? Ta dva kabla imata namreč vmes tudi nek adapter, ki očitno pojača delovanje. Sta pa dolga 10m in 20m.

Kaj pa tale optični 30m dolg. Bi zagotovo delal pri 4K in 60 Hz? Ima kdo izkušnje? Je pa drag...

jernej47 ::

Prva dva digitusa še 1080p 60Hz ne spravita skoz. Govorim iz izkušenj, ker sem moral nabaviti dodaten ojačevalec:
http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...

Za tretjega je pa draga loterija. Po specifikacijah bi moral delovati.
Še geizhals bolj malo pokaže na 10m:
https://geizhals.at/?cat=kabelhdm1&sort...

HDMI @ Wikipedia
Za PC 3840 × 2160 60hz 4:4:4 ali RGB je potrebnih 12.54 Gbit/s.

deejay2 ::

Bi mi vrnili denar, če mi tisti optični kabel ne bi delal. Je pa vseeno kar drag. Čudi me, da ne obstaja tudi za osebne računalnike kakšna naprava v stilu Chromecasta Ultra, ki ti bi omogočila stremanje PC-ja na projektor v 4K 60 Hz.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jernej47 ::

Cromecast in podobne šiki miki zadeve za prenos slike pri igranju iger čisto nič ne koristijo. Ker nabijejo input lag v višave. Trenutno uporabljam FHD 55" Sony TV in mi 7,5m HDMI povezava deluje bp. Ko sem za nekaj časa testiral 4K TV ob nakupu GTX 1070 grafične, mi nobene kombinacije kabla za do 50€ še na 5m ni delovalo v 4K 60Hz 4:4:4. Raje sem takrat TV prodal in kupil boljši FHD model in mi ni žal.

deejay2 ::

Hvala za informacijo glede Chromecasta. Sem govoril z več prodajalci in noben mi ni omenil, da je možno tudi bezžično povezati v 4K PC in projektor.

Kar se inpuot laga tice meni ni to problem, kajti ne bi igral PC iger preko projektorja.

Jaz imam tudi FHD TV ampak dejansko mi ta ločljivost ni več všeč. Ko enkrat vidiš 4K in vse te detajle, ki jih ta nudi, greš težko na Full HD. Že res, da si nemalokrat še vedno prisiljen gledati FHD, ampak velikokrat ti pa že ni potrebno več.

Invictus ::

Ne sprašuje prodajalcev, ker so večinoma slabo plačani študenti, ki se jim zate sladko jebe, ampak začni uporabljati Google ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

Z brezžičnimi orodji lahko samo sanjaš o pasovni širini, ki ti jo nudi kabel. Potem rajši furaj 4k@30Hz.

deejay2 ::

Chromecast Ultra naj bi omogočal 4K v 60 Hz. Če mi nek kabel nudi še 5x večjo pasovno širino mi je povsem nepomembno, ker bo neizkoriščena. 4K na 30 Hz pa ne želim. Želim 60 Hz.

Raw ::

V info: nabavu 12.5m HDMI. Testiral na 4k monitorju preko gtx1060. 4k@30Hz je šlo skoz, več ne, ker so se pojavljale rdeče pike po celm ekranu. Bolj za test kot ne, sm vrgu vmes en HDMI splitter, ki je zgleda ojačal signal, tako da sedaj gre skoz 4k@60Hz 4:2:2. Vseskupaj 12.5m + 2m kabla. S tem sklepam, da se bolj splača nabavt en USB powered HDMI ojačevalc, kot pa kabl za 200€. My 2 cents.
I am what I am and I do what I can

deejay2 ::

S HDMI splitterjem misliš na takle ujačevalnik?

Prodajalec iz neke trgovine, kjer prodajajo kable (ne vem več katere), ni bil prepričan, če bi mi takšen ojačevalec res naredil 4K pri 60 Hz. Sem v dilemi sedaj, a kupit še četrtič 10 m HDMI kabel in pa takšen ojačevalec al ne. Se bojim da spet ne bi delalo.
Minus pri teh 10m HDMI kablih je tudi to da so kar debeli. Vsaj tisti, ki sem jih imel, so bili.

Mavrik ::

"Hitrost 1.3" piše - sklepam da je s tem mišljen HDMI 1.3 standard, ki gotovo ne podpira 4K. (HDMI 1.4 podpira 4k@30Hz, za 4k@60Hz pa rabiš HDMI 2.0).

Glej razumi da 4k@60Hz zahteva cca 14Gbit/s prenosa, kar je hudičevo veliko za prenašati na 10m. Zato bo kabel gotovo debel (ker mora biti odlično ščiten pred motnjami) in verjetno kar drag. Fizike ne morejo odčarati niti kitajci.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

deejay2 ::

No debelina ni nujno pogoj, da bo kabel delal. Optični kabli so tanki in naj bi delali na 10+ m razdalji.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110785 (3350) acookook
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203584 (2864) yellowbe34
»

hdmi ali utp

Oddelek: Pomoč in nasveti
222636 (1888) Ales
»

HDMI 2.0

Oddelek: Zvok in slika
173381 (3018) branc
»

saphire r9 280x dual x+ 4K TV

Oddelek: Zvok in slika
271949 (1553) zlabra

Več podobnih tem