» »

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware

Han ::

Seveda, za vse velikosti je isti fw...

mare92 ::

Evo, kupil 55h6400, prvo bom update-al firmware, nato pa se lotim nastavitev slike.
Ima kdo kakšne dobre? (sem našel na spletu dosti tega, vendar so starejše objave in ne vem, kako je s tem novejšim firmware-om)

Saso_C ::

Kako pa boš updejtal? Meni online ne najde nobenega updejta. Na TV je naložen 2607 (pišem na pamet)

mare92 ::

scipascapa ::

jaz imam še 2130 to je stari a ?

mare92 ::

scipascapa je izjavil:

jaz imam še 2130 to je stari a ?

Ja, novi je 2710.3 :)
Ne vem pa, kakšne so razlike, nikjer nobenega changeloga..

p|X| ::

Sedaj si dva tedna tudi sam lastim 55" H6400 in me zanima kako se odnese pri predvajanju blu ray vsebin iz hdd-ja ( preko usb) in predvajanju zvoka preko optičnega izhoda.
Do sedaj sem imel TV ( predhodnika) priklopljenega na HTPC, ki me je pustil na cedilu in se odločam med nakupom novega ozvočenja z digital inputom zvoka ali nakupom novega htpc sistema.
Trenutni 5.1 sistem ne zna poganjat samo analogne vhode.
Trenutno se nagibam k nakupu boljšega ozvočenja ( Logitech Z906), vendar me je strah da bom pri predvajanju raznih vsebin ( filmi, serije) imel kakšne težave zaradi katerim bom prisiljen kupit še HTPC.
Vsebine, ki jih gledam so povečini 1080p z DTS zvokom.
Zato bi prosil za poomoč, pri odločitvi, saj v tem trenutku nimam želje dat ven 800EUR.

Res nima noben takšne izkušnje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p|X| ()

lowac ::

@p|X|:
Si me pa našel :) Jaz imam popolnoma isto izkušnjo za katero sprašuješ :P
Prej sem imel na predhodnem TV-ju, priklopljen gor HTPC prek HDMI in ločeno zvok pošiljal preko S/PDIF optičnega izhoda PC-ja na Logitech Z906.
Sedaj pa imam TV, ki ga omenjaš 55'' H6400 in Logitech Z906 povezana med sabo prek digitalnega toslink audio kabla.
Celotno ogromno zbirko filmov (vsi blu-ray in vsi z DTS 5.1 ter DTS HD MA zvokom) streamam sedaj preko PLEX media serverja tekoče gladko.
Tako PC v drugi sobi kot TV v dnevni imam povezano preko LAN na gigabit router in zadeva deluje brilijantno. Tudi zvok je taprav 5.1 surround. Plex DTS 5.1 in DTS-HD MA imenuje sicer DCA, ki se v bistvu gre za eno in isto stvar.
Kolikor sem testiral (par minut) predvajanje vsebin iz HDDja preko USB, se mi je zdelo da je tudi takrat bil 5.1 zvok.
Pri obeh dveh primerih bi morala biti enaka "logika" v odzadju, enkrat dobi vsebine streamane preko PLEX, enkrat pa direkt prek USBja in spušča pri obeh naprej zvok preko optičnega izhoda.
To si pa moraš nastaviti znotraj Settings -> Audio Settings in izbrati Use external speakers (in to ti nato onemogoči interne zvočnike TVja, kar je edino pravilno).
Nekaj info na tem linku : http://www.manualslib.com/manual/508530...

Ta Samsung ima tudi nepogrešljiv audio-delay-sync 0-250ms, in to mi je rešilo glavni problem lip-synca, da sem to nastavitev nabil čist v desno -> na 250ms in zvok/govor/efekti se sedaj popolnoma ujemajo.

Mimogrede ta TV še ima odličen "virtual 5.1 surround mode" imenovan DTS Neo 2:5-> to moraš tudi vključiti namesto default nastavitve PCM, ki je v primerjavi z DTS Neo katastrofa.
Med pravim DTS 5.1 in Samsungovim DTS Neo 2:5 je razlika, vendar za marsikoga zanemarljiva, ko gledam kakšne 720p ali 1080p serije, ki imajo AC3 2.0 ali AC3 6 channels zvok in ga ta DTS Neo priredi v surround sound se preprosto sliši odlično.
Že samo kvaliteta zvoka glasbe preko Youtube aplikacije se drastično spremeni, ko spremeniš iz PCM 2.0 na DTS Neo 2:5.

Jaz sem se to vse bolj kot ne poigral sam, tudi z kalibracijo slike in vsega, tako da sem si naredil kakor je meni najbolj všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lowac ()

Matej_K ::

Mimogrede ta TV še ima odličen "virtual 5.1 surround mode" imenovan DTS Neo 2:5-> to moraš tudi vključiti namesto default nastavitve PCM, ki je v primerjavi z DTS Neo katastrofa.
Med pravim DTS 5.1 in Samsungovim DTS Neo 2:5 je razlika, vendar za marsikoga zanemarljiva, ko gledam kakšne 720p ali 1080p serije, ki imajo AC3 2.0 ali AC3 6 channels zvok in ga ta DTS Neo priredi v surround sound se preprosto sliši odlično.
Že samo kvaliteta zvoka glasbe preko Youtube aplikacije se drastično spremeni, ko spremeniš iz PCM 2.0 na DTS Neo 2:5.


Meni ob vsakem prižigu tvja sam nastavi nazaj na PCM. Je kakšen postopek, moram vedno prej prižgati zvočnike? Imam pa Logitech Z5500.
Pq delay pri meni niha, nikoli ne morem pustiti na isti vrednosti. Niha od siol-boxa do PLEXA. Ko imam pa na PCM pa zamika ni. Čudo tehnike to :-)
... .. .

lowac ::

Matej_K je izjavil:

Mimogrede ta TV še ima odličen "virtual 5.1 surround mode" imenovan DTS Neo 2:5-> to moraš tudi vključiti namesto default nastavitve PCM, ki je v primerjavi z DTS Neo katastrofa.
Med pravim DTS 5.1 in Samsungovim DTS Neo 2:5 je razlika, vendar za marsikoga zanemarljiva, ko gledam kakšne 720p ali 1080p serije, ki imajo AC3 2.0 ali AC3 6 channels zvok in ga ta DTS Neo priredi v surround sound se preprosto sliši odlično.
Že samo kvaliteta zvoka glasbe preko Youtube aplikacije se drastično spremeni, ko spremeniš iz PCM 2.0 na DTS Neo 2:5.


Meni ob vsakem prižigu tvja sam nastavi nazaj na PCM. Je kakšen postopek, moram vedno prej prižgati zvočnike? Imam pa Logitech Z5500.
Pq delay pri meni niha, nikoli ne morem pustiti na isti vrednosti. Niha od siol-boxa do PLEXA. Ko imam pa na PCM pa zamika ni. Čudo tehnike to :-)


Meni ne prestavlja avtomatsko nazaj na PCM, ampak je vedno izbran DTS Neo. Mogoče je lahko keč v tem da moraš prej prižgati zvočnike, preden vklopiš TV, sprobaj ja.
Še dobro da ne gledam TV programov skoraj nikoli :) PLEX in Youtube v 99%. :)

Matej_K ::

Kot kaže je bil za 50'' 4 dni nazaj izdan nov firmware. Kdo sprobal?

LNIK
... .. .

Han ::

Ta FW ni pravi. Za UExxH64xx je trenutno zadnji 2740.6.

lowac ::

lowac je izjavil:

Matej_K je izjavil:

Mimogrede ta TV še ima odličen "virtual 5.1 surround mode" imenovan DTS Neo 2:5-> to moraš tudi vključiti namesto default nastavitve PCM, ki je v primerjavi z DTS Neo katastrofa.
Med pravim DTS 5.1 in Samsungovim DTS Neo 2:5 je razlika, vendar za marsikoga zanemarljiva, ko gledam kakšne 720p ali 1080p serije, ki imajo AC3 2.0 ali AC3 6 channels zvok in ga ta DTS Neo priredi v surround sound se preprosto sliši odlično.
Že samo kvaliteta zvoka glasbe preko Youtube aplikacije se drastično spremeni, ko spremeniš iz PCM 2.0 na DTS Neo 2:5.


Meni ob vsakem prižigu tvja sam nastavi nazaj na PCM. Je kakšen postopek, moram vedno prej prižgati zvočnike? Imam pa Logitech Z5500.
Pq delay pri meni niha, nikoli ne morem pustiti na isti vrednosti. Niha od siol-boxa do PLEXA. Ko imam pa na PCM pa zamika ni. Čudo tehnike to :-)


Meni ne prestavlja avtomatsko nazaj na PCM, ampak je vedno izbran DTS Neo. Mogoče je lahko keč v tem da moraš prej prižgati zvočnike, preden vklopiš TV, sprobaj ja.
Še dobro da ne gledam TV programov skoraj nikoli :) PLEX in Youtube v 99%. :)

Fak sem ze prehitro reku da ne prestavlja nazaj na PCM, pa mi ;/ nevem v cem je fora:/

Han ::

Firmware 2750.3 je zunaj.

Matej_K ::

Changelog?
... .. .

Han ::

Ga ni.

lowac ::

A so le v tem firmwaru popravili, da se shrani nastavitev zvoka DTS Neo 2:5... :?

OK.d ::

Katero androidno apk.uporabljate za daljinsko upravljanje?
LPOK.d

OK.d ::

Ali ima kdo idejo, kako rešiti težavo z daljinci pri dveh samsung tv-jih eden je hkrati tudi monitor, katera se nahajata v istem prostoru.
Namreč ko prestavljam enega, se vklopi drugi in obratno.
Prej teh težav nisem imel, ker je bil eden tv sony.
Edino možnost vidim, da enemu dam na napajalni kabel stikalo in s tem preprečim nehoteno prestavljanje.
Problem je tudi ta, da na tv/monitorju ni nobenega drugega stikala in se vkljaplja ali z daljincem ali direktno na touch tipko na ohišju:P
LPOK.d

Han ::

Poskusi z ALU folijo, ki jo daš pred sezor...

cordoba ::

Je že verzija 2770.0 zunaj...

scipascapa ::

pa kje najdete te verzije? preko update-a wifi jih ne.

Matej_K ::

Changelog pa kot vedno ne obstaja?
... .. .

Han ::

Npr. tukaj. Changelog ni nikoli objavljen...

GrX ::

Mene pa zanima če ima kdo probleme s predvajanjem .mkv filmov..

Med ogledom filma, katerega bere iz zunanjega diska ali USB ključka se pojavi napaka in napis "Container Format NONE Is Not Supported".. Največji problem pa je, ker se to med ogledom filma pojavi vsaj 5x...

Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Han ::

Ja, nestandardno muxan MKV. Uporabi MKVToolNix...

DarwiN ::

Ko ima pri teletekstu ena stran več podstrani (na primer 1/4, 2/4, 3/4, 4/4).. A se da to kako preskakovat po teh podstraneh s kakšnim gumbom? Fotra muči ta nevšečnost in očitno TV nima te funkcije... Mogoče so jo dodali s kakšnim novejšim FWjem?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Dve leti starejša E serija premikanja po podstraneh ne omogoča.

Trocki ::

Uporablja kdo H6400 za igranje iger (PS4)? Kako visok input lag tega TV-ja vpliva na igranje?

scipascapa ::

meni dela super.

lowac ::

A ma kdo kake probleme s TVjem? Predvsem s Smartom.. Youtube aplikacija mi pogosto tako štekne, da moram prav TV prisilno ugasnit (tudi kdaj na kabl) ker ON OFF gumb na daljincu sploh ne registrira (oz se spomne da bi ga ugasnil čez par minut po pritisku).
Sedaj sem šel naredit Factory reset in bom probal updejtat preko USBja na najnovejši FW, da vidim kako bo.

lp

dvihtelic ::

a si ga mogoče nadgradil ?

lowac ::

Zanimivo je to, da imam nastavljen auto-update in imam na TVju nameščen FW 2781, ki je novejši kot pa ta ki ga lahko dobiš za download in inštalacijo preko USB?
Upgrade File(USB type)
ALL WINDOWS, 854.94 MB, EXE, MULTI LANGUAGE
VERSION : 2770.0
18 SEP, 2015

Sem pa naredil hard reset (ponastavitev televizorja na tovarniško stanje) in ga nastavil znova,.. in zaenkrat je vse ok...

Tac20 ::

Se še komu dogaja da so podnapisi čisto izven synca, na PC-ju je vse Ok ko to bere s ključka so nekateri ful prehitri tudi po minuto ali dve?

Matej_K ::

Žal nevem, vse predvajam preko Plex-a. Deluje vedno bolje.
Edino težavo opažam pri tem, da moram pri kakšnih filmih DTS ko se začne predvajati pavzo in potem spet play in šele potem preklopi na DTS, prej pa ne. (Priklopljeni zunanji zvočniki preko optike. Logitechz5500)
... .. .

Han ::

Odpri SRT na računalniku in preveri čase...

Tac20 ::

Matej_K je izjavil:

Žal nevem, vse predvajam preko Plex-a. Deluje vedno bolje.
Edino težavo opažam pri tem, da moram pri kakšnih filmih DTS ko se začne predvajati pavzo in potem spet play in šele potem preklopi na DTS, prej pa ne. (Priklopljeni zunanji zvočniki preko optike. Logitechz5500)


Plex je OK, ampak se mi ne da vedno poimenovati vse datoteke pravilno ker ima težave s prepoznavo določenih imen v libraryu, in potem na roke preimenovat vse fajle ko potegnem dol je tudi mal okorno delo.

Kakor sem že rekel na PC-ju prekp mpc vedno vse štima, medtem ko na TVju pa se nekateri out of sync

Han ::

Ali SRT ni sinhroniziran ali pa je npr. MKV tako 'muxan', da ga TV ne dekodira pravilno... Imaš na TV zadnji firmware?

Tac20 ::

Nisem še posodabljal firmware-a, bom pa to storil tekom vikenda. Jaz mislim da je problem v MKV, ker to se dogaja samo pri MKV datotekah... hvala.

P.S.

Tv sem kupil pri nas, Leclerc, ali obstaja znotraj UE55H6400 več modelov, ali je firmware samo en?

mirkuma ::

Eh, tale Samsung H6400.
Mi je avto updejtalo na fw 2781, kljub temu da je bil autoupdate "onemogočen". Že drugič se je to zgodilo...Razmišljam da ga izključim iz omrežja.
Če na starem fw vse dela tipi topi, ne vidim razloga za update (ponavadi še celo kakšen nov bug doda :-).
Da se je naredil update, sem ugotovil, ko je sin, ki je bil starega smart hub-a navajen, začel spraševati kje plex app najde (hitra bljižnica za smart hub ima sedaj 2x večje ikone in nič več ne uporablja celotne dolžine ekrana...kaj se je bilo treba s to funkcionalnostjo igrat pa res ne vem, raje bi search dodal v smart hub trgovino z aaplikacije, ki pa jih tako ali tako ne objavljajo več, saj je prešel Samsung na Tizen OS pri novih modelih).
Mi je včasih žal da nisem Panasonica izbral (res ne podpira Plexa, je pa skoraj vse ostalo vključno z DNLA bilo boje urejeno)...

Je še komu posodobilo fw, kjub temu da je imel upgrade funkcijo izključeno?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Han ::

Zdaj je tudi na spletu zadnji FW 2781...

@Tac20: firmware je samo en za vse modele v seriji.

Tac20 ::

Han je izjavil:

Zdaj je tudi na spletu zadnji FW 2781...

@Tac20: firmware je samo en za vse modele v seriji.


Hvala bom naložil pa da vidmo.

Tac20 ::

No zgleda se je kar sam update naložil brez da ga tikam, tole s smarthubom je res mal smesno, ampak itak ko enkrat gres na app je potem tam pod recent in je OK.

mirkuma ::

Ja, jamrajo tudi po tujih forumih, da se update kar sam naredi vsakih par verzij fw, ne glede na to ali dovoliš zadevo ali ne.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

OK.d ::

Moj se je tudi sam posodobil, sicer ne vem ali sem imel vklopljeno updejtanje ali ne8-O
LPOK.d

Tac20 ::

Smart hub mi po tanovem malo šteka, in tudi plex je začel srat kar ne vidi serverja itd., ko ugasneš tv se recent apps resetirajo in nimaš več potem zadnje uporabljene aplikacije pod recent apps. Ali se da downgrejdat ta firmware :)

mirkuma ::

Na nesrečo ne, zato sem tudi imel update izklopljene a Samsung mirno povozi nastavitve, kadar pošlje ven now fw.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

Tac20 je izjavil:

Smart hub mi po tanovem malo šteka, in tudi plex je začel srat kar ne vidi serverja itd., ko ugasneš tv se recent apps resetirajo in nimaš več potem zadnje uporabljene aplikacije pod recent apps. Ali se da downgrejdat ta firmware :)

Probaj od-instalirat Plex, ugasni TV in ga potem prižgi in ponovno namesti Plex. Če tudi to ne pomaga, naredi v TV meniju reset TVja na tovarniške nastavitve (po resetu ugasni TV iz omrežja za par minut) in potem naloži Plex.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Insan3Lik3 ::

pri smart daljincu mi vsake tolko crkne tisti "laser", ki se prikaže ko držiš prst na tisti velki tipki. ne dela dokler ne dam baterije vn pa not. help?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Han ::

Slaba baterija?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG OLED C1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11219277 (3006) TR52
»

Nakup Led tv 55"+

Oddelek: Kaj kupiti
246751 (4295) sabincy123
»

TV Sony - Philips - Samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8827402 (23380) Thunder wave

Več podobnih tem