» »

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X

1
2
»

Jakob1 ::

Zakaj pa je drugače takšen problem IOSa in googla photosa; kakšna sinhronizacija ne deluje tako kot na Androidu?
Kako je nasploh s funkcijami googla na jabovkah - npr: na Androdiu potegneš neko aplikacijo, v katero se je potrebno prijaviti. Da ne vpisuješ podatkov, lahko direktno pritisneš "vpisi se s google računom". Prav tako, velja za številne spletne strani.Ali so takšen opcije tudi pri Iosu?

Goody ::

Glede Google photos, a je kdo rekel da je problem, naložiš app iz Apple store in vklopiš sinhronizacijo, ter jo izklopis na Apple photos appu.

Drugače pa sem sam tudi nekaj časa uporabljam iphone in sem gor uporabljal veliko Google aplikacij na katere sem navajen iz androida in s tem nisem imel nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

klinker ::

Vi primerjate iCloud s Photos?
Ce ze, primerjajte iCloud z gDrive :)
Photos je sicer odlicna zadeva za maso, a je samo za slike/videje, katere pa se lepo skompresira in verjemite da to placate, ceprav ne z denarjem. Pa kdor slika v RAW formatu mu Photos en drek nuca in rabi se vedno nek drug storage.
Za konkreten Cloud je treba placat, al si pa nek NAS ali Nextcloud ustimajte doma.

blackbfm ::

Photos je sicer odlicna zadeva za maso, a je samo za slike/videje, katere pa se lepo skompresira in verjemite da to placate, ceprav ne z denarjem


Imas opcijo izbrat kvaliteto.

Kompresirane slike so za zastonj backup povsem vredu.. Povprecen uporabnik ni pixel peeper

klinker ::

Kje imas to opcijo, da izberem full quality? :) al si mislu med slabo in slabso? Ker nisem kupu fona s super fotkicem, ki shranjuje v RAW, da mi bo pol Photos neke kompresije cez metal.

Photos je sicer odlicna zadeva za maso


Kompresirane slike so za zastonj backup povsem vredu.. Povprecen uporabnik ni pixel peeper


Med temi stavki ne vidim razlike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jakob1 ::

Evo sem se odločil. Poizkusil bom Ios... Sem na iPhone 6S plus testiral aplikacije, katere uporabljam, in delajo super. Testiral sem tudi v levi roki Mate 10 lite (niso imeli Pro modela), v desni iPhone 8 plus... Čeprav je hitrost odpiranja aplikaciji primerljiva, je odpiranje drugačno: Na Applu deluje odzivnost večja in bistveno elegantnejša. Tudi če se gleda primerjalne teste med Applom in Android telefoni se opazi ta razlika...
Moram pa priznati, da je velika verjetnost da bom vzel kar 8 plus; sicer zgleda rahlo zastarel napram novim napravam, mi ekran precej odgovarja. Kljub teoretično manjšem zaslonu (8 plus 5,5 inča, X 5,9 inča), je v praksi ekran boljši - širši, zato ne reže videoposnetkov, brskanje po spletu je boljše, Teamviewer izgleda bolje... res pa je, da se bom moral privaditi tipke... :)
Upam, da bo moja dilema pomagala še komu. Javim pa, kakšno bo stanje po nekaj dneh uporabe.


Hvala vsem!!

Goody ::

klinker je izjavil:

Kje imas to opcijo, da izberem full quality? :) al si mislu med slabo in slabso? Ker nisem kupu fona s super fotkicem, ki shranjuje v RAW, da mi bo pol Photos neke kompresije cez metal.

Photos je sicer odlicna zadeva za maso


Kompresirane slike so za zastonj backup povsem vredu.. Povprecen uporabnik ni pixel peeper


Med temi stavki ne vidim razlike :)


Ne bluzi, lahko izbereš original resolucijo kjer si potem omejen z 15Gb (3 krat več kot icloud...). Je pa absolutno za 99% uporabnikov povsem dober tudi high quality:
https://www.phonearena.com/news/Google-...

Glede RAW - Da shranjuješ RAW (oziroma sploh uporabljaš RAW) na telefonu (pa naj bo to tvoj dragi Samsung (ki ima povsem mediocre kamero tudi za telefone) je pa že tako ali tako sam po sebi kompleten fail...

veqlargh ::

Ne vem kere telefone androide si primerjal za applom, ampak ti takoj povem, da recimo pixel 2 veliko hitreje odpira appe napram phonu x. Ta ios ma še nagravžno dolge animacije med prehodi itd... Skratka, ne vem kaj točno si gledal.

bambam20 ::

veqlargh je izjavil:

Ne vem kere telefone androide si primerjal za applom, ampak ti takoj povem, da recimo pixel 2 veliko hitreje odpira appe napram phonu x. Ta ios ma še nagravžno dolge animacije med prehodi itd... Skratka, ne vem kaj točno si gledal.


Ni res. Iphone x je boljši. Pixla noben noče.

GrX ::

Blazne razlike v hitrosti seveda ni..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

veqlargh ::

rupsi: jup.

shadeX ::

ampak ti takoj povem


1. Link kje lahko kupim Pixel 2 v Sloveniji

2.

blackbfm ::

1. Link kje lahko kupim Pixel 2 v Sloveniji


A za ksn amazon ali kaj podobnega se nisi slisal.. Al je problem v tem da pac hočeš placat provizijo slo trgovine okoli 20%

veqlargh ::

Moj je lepo iz nemškega ebaya, lepo nov in zapakiran. Problem je uveljavljanje garancije ane :D Ker pošiljat v tujino je big no-no. SPloh pr dobrih serviserjil ala EPL v tej izbi :)

c3p0 ::

GrX je izjavil:

Blazne razlike v hitrosti seveda ni..


Če že, je overall malo hitrejši Huawei, pa še ogabnega notcha nima...

shadeX ::

veqlargh je izjavil:

Moj je lepo iz nemškega ebaya, lepo nov in zapakiran. Problem je uveljavljanje garancije ane :D Ker pošiljat v tujino je big no-no. SPloh pr dobrih serviserjil ala EPL v tej izbi :)


EPL do sedaj še ni imel aktualne teme na tem forumu, niti nikjer nisem zasledil slabih izkušenj s tem servisom. Če samo malo pobrskaš po forumu oz. slovenskih forumih o kateremkoli drugem servisu boš videl, da so EPL bogovi v primerjavi z drugimi servisi.

Ne zagovarjam, ampak možnost, da so "obtožbe", ki letijo na EPL neutemeljene in z veliko verjetnostjo tudi neresnične. Da bi se nek servis spustil tako nizko, da bi vgrajeval fake displaye in potem zavračal garancijo na podlagi tega, je to zame skoraj pravljica za lahko noč.

Bo potrebno počakat še kakšen feedback na ta servis, preden gre cel internet full rage.

next3steps ::

Motiš se. Vse te novice zatrejo Jabuk feni. Na Jabuk forumu te živega požrejo, če slučajno omeniš kakšno napako njihovega božanskega servisa. Pri Huaweiju vsaj vemo, kje smo glede servisa.

shadeX ::

Na Jabuk forumu te živega požrejo, če slučajno omeniš kakšno napako njihovega božanskega servisa


Ne vem, nisem prijavljen tam. Lahko pa linkaš kak thread, ki to dokazuje, da ne bomo mlatili prazne slame.

Vse te novice zatrejo Jabuk feni.


Na tem forumu zagotovo ne, glede na to da večina foruma uporablja Android. Pa vseeno je glede EPL servisa samo ena tema, glede drugih pa že nešteto slabih izkušenj.

Še enkrat, ne zagovarjam, just stating the facts.

Pri Huaweiju vsaj vemo, kje smo glede servisa.


Kje pa?

next3steps ::

http://www.huaweislovenija.si/servis/
Ostalo boš znal pa sam pogooglat.

shadeX ::

Potemtakem vemo tudi kje smo pri Applu.

https://www.epl.si/kjesmo/
http://www.istyle.eu/si/#store-slider


In kaj zdaj?

P.S Še vedno čakam tisti grdi thread iz jabuka, ki tako vneto zagovarja EPL servis.

next3steps ::

Seveda vemo, saj nihče ne trdi, da ne vemo. Za razliko od EPLja, emonagram vsaj nekaj sam zna popraviti. EPL sam pošilja naprej, ko pa ne, pa zajebejo.

shadeX ::

Potrebujem vire, ne nakladanja v 3 dni.

dvihtelic ::

Verjemi za EPL,znanka je delala tam kot študentka, in je rekla da je zadnja da nese telefon na servis k njim.

next3steps ::

shadeX je izjavil:

Potrebujem vire, ne nakladanja v 3 dni.

Zaradi takih kot si ti smo že pred leti nehali sestavljati sezname virov. Enostavno jih nihče ne prebere, četudi jih 5x citiraš.

shadeX ::

Zaradi takih kot si t


Kakšen pa sem jaz?

Jaz se vedno zanašam na vire in preverjene trditve strank. Ampak je že na 500km videt, da nimaš nobenega vira če ne bi ga še kako z veseljem prilimal sem.

Verjemi za EPL,znanka je delala tam kot študentka, in je rekla da je zadnja da nese telefon na servis k njim.


Verjamem. Ampak samo zato, ker verjetno ne ve kakšni so šele drugi servisi.


Se bom tudi sam prepričal v kratkem ko pošljem tja en iPhone na zamenjavo baterije. Potem bomo videli, pa bodo informacije iz prve roke. Brez nakladanja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42791695 (77563) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024301 (21116) Mavrik
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888204332 (169080) shadeX
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458373 (6571) r3dkv1c4
»

Apple priznal, da v starih iPhonih upočasni procesor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20858578 (49526) Jst

Več podobnih tem