» »

Blagi gel za tuširanje

Blagi gel za tuširanje

«
1
2

Jerry000 ::

Trenutno uporabljam Axe za tuširanje. Glede na to da je dovolj agresiven gel za tuširanje, bi rad malo menjal na kakšnega bolj koži prijaznem. Pozna kdo kaj? Menjal bi, ker me že nekaj časa srbi koža na mečih in pod komolcem. Rad bi poizkusil če je to zaradi mila Axe.
Rad bi pa neko blago milo in da lepo diši, da ne diši kot Evcerin - po nekem klinično industrijskem vonju.

Machete ::

Hoferjevi 'Ombia' geli. Nežen in dobra cena z veliko embalažo (več vsebina na manj plastike). Prijetno oz. zadovoljivo diši brez pretiravanja, da ti skrvavi nos.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

flyko ::

Pri nas cela družina uporablja mila namesto gelov (l'occitane, kakšni slovenski naravni produkti). Teh gelov povoham več ne, ker imam občutek, da v primerjavi s temi mili na koži pustijo "mastno" plast.

Tilen ::

Zakaj bi bilo po tvoje bolje, da milo izsuši kožo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Šmorn ::

Nivea Energy. Edini gel za tuširanje po katerem nimam izsušene kože. Pa še preveč agresivnega vonja nima.

FireSnake ::

Jerry000 je izjavil:

Trenutno uporabljam Axe za tuširanje. Glede na to da je dovolj agresiven gel za tuširanje, bi rad malo menjal na kakšnega bolj koži prijaznem. Pozna kdo kaj? Menjal bi, ker me že nekaj časa srbi koža na mečih in pod komolcem. Rad bi poizkusil če je to zaradi mila Axe.
Rad bi pa neko blago milo in da lepo diši, da ne diši kot Evcerin - po nekem klinično industrijskem vonju.


Jaz uporabljam izključno milo, ki je doma "kuhano". Neverjetno, kaj zadeva naredi s kožo.
Kupljena mila = sama kemikalija (ki gre skozi kožo v telo).

Poznaš koga, ki ga sam izdeluje? Vsekakor poskusi. Enim je vredu, drugim ne. Poskusiti ni greh.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jerry000 ::

Žal ne poznam. Mi je pa velik faktor da diši. Torej da po umivanju diši koža. Zdaj ali je to zdravo ali ne ne vem (glede kemikalj oziroma dišav)

FireSnake ::

Dišava sigurno ni naravna :D

Doma kuhano milo tudi diši, ker lahko daš notri kar ti je volja. Meni najbolj odgovarja žajbelj.
Če si kje iz okolice Maribora ti lahko dam kontakt od nekoga, ki to kuha.
Ampak on ne prodaja (ima za sebe). mogoče bi se dalo kaj dogovoriti.

Drugače pa kupim tudi tole.
Narejeno na Šrilanki. Super zadeva.
Ampak: je poštnina iz Češke 25EUR :P

Sem pa tudi sam razmišljal, da bi začel zadevo kuhati doma.
Rabil bi samo nekoga, ki bi mi naredil kalup iz nerjavečega materiala (za sušenje).

Edit: pobrskal po bolhi in najdel tole:
http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::


Imajo tudi gel za prhanje.

juroz ::

Jaz imam Niveo. Ponavadi kar klasično sedaj pa sem probal še z nekim ogljem al kaj, taka črna je.
Od Axea pa samo preč.

jero_no1 ::

Klasična Nivea ali L'Angelica, ki se mi zdi, da še manj izsuši kožo.

Jerry000 ::

Ja Axe vidim da ni dober. Ampak mislim da tudi od niveje stran...vse kar se na veliko oglašuje po TV stran. Zato vas sprašujem malo da vidim kaj obstaja ker res ne vem :). So boljša trda ali tekoča mila za tuširat? Kaj uporabljate? Oziroma kaj je bolj koži prijazno?

TheBlueOne ::

Vsi Axe in podobni so primerni maksimalno do konca pubertete. :)

Drugaca pa imas skoraj povsod navadno tekoce milo, ki stane po litru 1€ (praviloma zeleno, kao kopriva)in po mojih izkusnjah deluje se najbolj nevtralno. Je prepoceni, da bi se izplacalo dodajati dodatke. :) Za pred sluzbo ipd sam uporabljam gel za tusiranje od Kitona, ki mi zelo disi in zaenkrat nima kaksnih negativnih posledic.

Moja uporablja domaca mila, ampak meni nobeno trdo milo ne ustreza, ker kakor pravijo mnogi izsusi kozo. Pac ce bos vprasal punce, bos dobil malo vec navodil, od mila pa do prave kombinacije krem. :)

Tilen ::

Vseeno ni nujno, da so domači zvarki boljši od profesionalno dermatološko testiranih izdelkov. Ne glede na njihovo oglaševanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Jerry000 ::

TheBlueOne je izjavil:

Vsi Axe in podobni so primerni maksimalno do konca pubertete. :)

Drugaca pa imas skoraj povsod navadno tekoce milo, ki stane po litru 1€ (praviloma zeleno, kao kopriva)in po mojih izkusnjah deluje se najbolj nevtralno. Je prepoceni, da bi se izplacalo dodajati dodatke. :) Za pred sluzbo ipd sam uporabljam gel za tusiranje od Kitona, ki mi zelo disi in zaenkrat nima kaksnih negativnih posledic.

Moja uporablja domaca mila, ampak meni nobeno trdo milo ne ustreza, ker kakor pravijo mnogi izsusi kozo. Pac ce bos vprasal punce, bos dobil malo vec navodil, od mila pa do prave kombinacije krem. :)

Se vsak dan tuširaš? Bom pogledal malo za Kiton, hvala za predlog

Spajky ::

Navaden najbolj poceni šampon za lase brez dodatkov wins ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

buttcrack ::

za po telesu?

Miha 333 ::

Tale iz DM-a. Pa še poceni je.

radmannsdorf ::

flood ::

išči nekaj z manj agresivnimi penilci..na bazi kokosa
to se ponavadi dobi v "bio" milih ipd.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Spajky ::

buttcrack je izjavil:

za po telesu?
Seveda, razen če misliš da je glava stran od telesa (ISIS, nož pa to..) :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jerry000 ::

Super predlogi :). Me pa nekaj firbca...vas je že kdaj srbela koža (predel kože)? Na primer srbi me po mečah noge, in to večino zvečer ko grem spat. Lahko se do krvi spraskam (se zadržim). Je pa tko da se mi na koži nič ne vidi da bi bilo kaj narobe. To je tudi vzrok da sprašujem za to ker do sedaj sem Axe uporabljal vsak dan (tuširam se vsak dan zjutraj). Zakaj tuširanje vsak dan? Ker sem tudi športno aktiven ampak ja, bom sedaj probal večino izprat z vodo in uporabit nežno milo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Machete ::

Probavaj kobinacije seveda. Lahko nehaš jest prasca za nekaj tednov in poročaj. To da si športno aktiven, pa ni edini razlog, da se vsak dan stuširaš. Eden je lahko običajna osebna higijena? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Probavaj kobinacije seveda. Lahko nehaš jest prasca za nekaj tednov in poročaj. To da si športno aktiven, pa ni edini razlog, da se vsak dan stuširaš. Eden je lahko običajna osebna higijena? :D

No, to sem rekel ker sem danes bral da je dovolj če se človek vsak drug dan tušira (če nisi fizikalc ob cest). Namreč za 8 urni delavnik pred PC se ne prešvicam, razen potem v prostem času :). Ampak ja, vajen sem vsak dan zjutraj tuširat da grem čist in svež v svet :D. Ampak odkar me koža srbi sem začel malo razmišljat. No, prvi korak je menjava mila, verjetno res Axe ni primeren :).

CleanPower ::

Sploh ne vem zakaj bi kemikalije nase dajal? Zato ker se je enmu zdelo da mu dobro spuca kožo?

predi ::

Jaz uporabljam Alverde Ultra sensitive/Med in Balea Med. Kupi se v DMu. Brez parfuma, brez mila. Meni je sicer dermatologinja rekla, da se v njenem cehu ne uporablja ničesar. Samo vodo.

Če hočeš dišat, obstajajo namenski izdelki, ki jih ni potrebno nanašati po celotnem telesu.

Alamar ::

Najcenejše ti je v Hoferju Ombia med sensitive pH 5,5. Brez mila in parfumov. Cena 0.95 EUR za pol litra. Včasih je bilo v redni ponudbi, sedaj pa imaš parkrat na leto posebno ponudbo.

juroz ::

Jerry000 je izjavil:

Super predlogi :). Me pa nekaj firbca...vas je že kdaj srbela koža (predel kože)? Na primer srbi me po mečah noge, in to večino zvečer ko grem spat. Lahko se do krvi spraskam (se zadržim). Je pa tko da se mi na koži nič ne vidi da bi bilo kaj narobe. To je tudi vzrok da sprašujem za to ker do sedaj sem Axe uporabljal vsak dan (tuširam se vsak dan zjutraj). Zakaj tuširanje vsak dan? Ker sem tudi športno aktiven ampak ja, bom sedaj probal večino izprat z vodo in uporabit nežno milo.


Mogoče suha koža zaradi suhega zraka? Nekaj podobnega sem imel lani pozimi.

Jerry000 ::

Pismo ne vem če je to suhi zrak...mogoče pripomore k temu. Vseeno bom poskusil zamenjati milo. Predlogov je veliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

oxyuranus ::

Milo za dojencke. Ne mores falit, se firme ne upajo zajebavat z kemikalijami, ker lahko fasejo prehude tozbe in negativno publiciteto.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Ganon ::

Jerry000 je izjavil:

Trenutno uporabljam Axe za tuširanje.


Najslabša možna izbira. Pa še smrdi za znoret. Pojdi v DM in kupi sledeče:



Je gel brez parfumov, parabenov, barvil, silikonov in kar je še teh škodljivih dodatkov. Primeren je za zelo občutljivo kožo, nagnjeno k alergijam. Priporoča ga nemško združenje za alergijo in astmo (DAAB). Uporabljam že leta in ne zamenjam za nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Darko! ::

Podoben kot zgornji je Alverde ultra sensitive iz DM (med cenejšimi); približno 2x dražja pa sta gel za tuširanje Weleda ali pa Kneipp, ki ju tudi včasih vzamem.

Drugega skoraj ne uporabljam.

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:

Super predlogi :). Me pa nekaj firbca...vas je že kdaj srbela koža (predel kože)? Na primer srbi me po mečah noge, in to večino zvečer ko grem spat. Lahko se do krvi spraskam (se zadržim). Je pa tko da se mi na koži nič ne vidi da bi bilo kaj narobe. To je tudi vzrok da sprašujem za to ker do sedaj sem Axe uporabljal vsak dan (tuširam se vsak dan zjutraj).


Na koncu ne bo kriv gel za tuširanje, pač pa nekaj popolnoma drugega.

Kar si napisal sumim na alergijo na prščice.

m0LN4r ::

OP
Ce si menjal ze X stevilo samponov, mil, gelov ipd. je mozno, da imas kako dermatolosko tezavo.

Druga stvar pa, jaz sem imel en cas nekaj podobnega, po raznih samponih ipd. je tezava bila v temperaturi vode,
ki je bila previsoka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

donvito ::

Jerry000 je izjavil:

Super predlogi :). Me pa nekaj firbca...vas je že kdaj srbela koža (predel kože)? Na primer srbi me po mečah noge, in to večino zvečer ko grem spat. Lahko se do krvi spraskam (se zadržim). Je pa tko da se mi na koži nič ne vidi da bi bilo kaj narobe. To je tudi vzrok da sprašujem za to ker do sedaj sem Axe uporabljal vsak dan (tuširam se vsak dan zjutraj). Zakaj tuširanje vsak dan? Ker sem tudi športno aktiven ampak ja, bom sedaj probal večino izprat z vodo in uporabit nežno milo.

To se meni dogaja, imam pa suho kožo in kupujem v mullerju gel za suho kožo + kremo za po tuširanju za suho kožo s katero se redno mažem.
Pa me vseeno začne, ko grem spat kdaj močno srbet po nogah. Je dosti nadležno in to največkrat pozimi, ko je v prostoru suh zrak(radiatorji).

next3steps ::

Enostavna morebitna rešitev je, da se teh gelov ne uporablja tako pogosto.

bluefish ::

Predvsem pa v manjših količinah. Ni nujno, da se človek do neprepoznavnosti prekrije s peno.

737 ::

Uporabljam Omnia kremno milo iz Hoferja, tudi za lase. Je zelo mehko, se hitro topi in ga ni treba preveč "žuliti."

Proti nizki vlažnosti zaleže vlažilnik, včasih v vodo dodam pol žličke soli in kapljico lugolove raztopine (jod), ali kapljico eteričnega olja.

Proti kožnim težavam pomaga raztopina boraksa (imajo ga sadjarji, četrt male žličke v litru vode), ki jo nalijemo v izplaknjeno pršilko Stelex-a in jo pršimo po koži. Boraks ima sicer široko uporabnost, sam ga pijem pri prehladu.

www.health-science-spirit.com/borax.htm

dreta ::

bluefish je izjavil:

Predvsem pa v manjših količinah. Ni nujno, da se človek do neprepoznavnosti prekrije s peno.


Ja, in potem pridejo na srecanje in disijo po deodorantu, samponu, gelu za prhanj, mehcalcu, pralnem prasku in povrhu se po kolonski vodici. In to en, z vsemi disavami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

Jerry000 ::

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Super predlogi :). Me pa nekaj firbca...vas je že kdaj srbela koža (predel kože)? Na primer srbi me po mečah noge, in to večino zvečer ko grem spat. Lahko se do krvi spraskam (se zadržim). Je pa tko da se mi na koži nič ne vidi da bi bilo kaj narobe. To je tudi vzrok da sprašujem za to ker do sedaj sem Axe uporabljal vsak dan (tuširam se vsak dan zjutraj).


Na koncu ne bo kriv gel za tuširanje, pač pa nekaj popolnoma drugega.

Kar si napisal sumim na alergijo na prščice.

Ja? Alergijo na pršice sicer imam že 20+ let, ampak v tej obliki nikoli. Vedno sem bil bogi ko sem prah brisal (srbeče oči, kihanje, nos,...), nikoli pa v tej obliki. Pa še to me srbi po večini ko se zvečer uležem v posteljo. Čez dan me ne srbi ali zanemarljivo srbi.

m0LN4r je izjavil:

OP
Ce si menjal ze X stevilo samponov, mil, gelov ipd. je mozno, da imas kako dermatolosko tezavo.

Druga stvar pa, jaz sem imel en cas nekaj podobnega, po raznih samponih ipd. je tezava bila v temperaturi vode,
ki je bila previsoka.

Nisem še nič menjal, to bo prvič. Do sedaj sem imel Axe in kakšen Adidas gel...sranja, vem :). Zanimivo pa glede temperature kot si rekel, ker se umivam z malo manj od vroče vode. Bom še to poskusil, da bo mlačna...za mrzlo pa nimam moči da bi se zjutraj tuširal :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

postar_si ::

Imel sem isti problem, po tuširanju z tekočimi geli predvsem znamke Palmolive me je povsod srbelo. Isto me je srbelo, če sem se kopal v morju, v kakšni bolj "zaprti, onesnaženi" marini, medtem ko na "odptem morju", kjer je bolj pretočno pa teh problemov nimam. Problem sem rešil tako da uporabljam samo še trda mila (čim bolj naravna). To prakticiram že 10 let in nimam več težav, kjub temu da se dokaj pogosto tuširam 1 do 2x dnevno.

fosil ::

Saj se ne rabiš vsakič namilit od glave do pet.
A se vsak dan po blatu valjaš da si tako umazan?
Pretirana uporaba teh gelov je škodljiva za kožo.
Namiliš si smrdljive predele, ostalo pa po potrebi.
Če te srbi koža na mečih se tam ne milit, saj pozimi niso umazani.
Tako je!

next3steps ::

A se vsak dan po blatu valjaš da si tako umazan?

Da, sem se. Tuširanje 3x dnevno je bilo nekdaj pri meni stalnica.
Se pa razume, da sem gel uporabil zgolj 1x. Tudi sedaj se z gelom zgolj po potrebi ali pa v manjših količinah.

blackbfm ::

Jz uporabljam samo najbolj basic trdo milo za pod pazduho in intimne predele. In seveda nobenih tezav s srbenjem ali karkoli.

Proizvajalci te želijo prepricat da rabis nanasat neko kemicno sranje od gelov, samponov, deodorantov vsakodnevno na kožo. Ne rabiš, voda je dovolj.

ivanuscha ::

Da ne bi uporabljal deodoranta, bi smrdel kot svinja. Sem pa slišal, da ima soda bikarbona učinek deodoranta, pa še nisem probal.

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:


Ja? Alergijo na pršice sicer imam že 20+ let, ampak v tej obliki nikoli. Vedno sem bil bogi ko sem prah brisal (srbeče oči, kihanje, nos,...), nikoli pa v tej obliki. Pa še to me srbi po večini ko se zvečer uležem v posteljo. Čez dan me ne srbi ali zanemarljivo srbi.



No, zdaj si si sam odgovoril na problem. Telo marsikaj prenese, a potem pride do poslabšanja. Največ pršic je na postelji oz. v posteljnini. Zato te tudi takrat srbi najbolj srbi.

AXE, Addidas, sploh kdor ima občutljivo kožo , ki se mu pozimi izsušuje ni priporočljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

starboi ::

ivanuscha je izjavil:

Da ne bi uporabljal deodoranta, bi smrdel kot svinja. Sem pa slišal, da ima soda bikarbona učinek deodoranta, pa še nisem probal.


SB dodaj kokosovo olje in kapljico dve eteričnega olja in imaš odlično domače pripravljen deodorant. Lahko pa probaš tudi s kakšnim otroškim pudrom , je tudi odlična zadeva za ljudi, ki so občutljivi na takšne in drugačne zadeve . Lp

looser ::

Brusilko, rašplo, brusni papir, sirkovo krtačo in pesek...
Ne nujno v tem vrstnem redu... :-)

blackbfm ::

Da ne bi uporabljal deodoranta, bi smrdel kot svinja.


če zakrivaš vonj ne pomeni da kaj manj smrdi:))

Raindancer ::

Zdravo!

Sama sem 'presedlala' na trda mila - ena izmed možnosti, ki gotovo ne dražijo kože so glinena mila.

Sama sem bila sprva skeptična, če bo 'čudna maža' delovala, vendar je. Milo tudi diši, vendar ne toliko, da bi bilo vsiljivo. Po uporabi je bila koža sveža in nisem imela nikakršnega občutka zategnjenosti, pa tudi nobene srbečice. Milo mi je držalo skoraj tri mesece en kos, če ne še več (pozabila znamko, takrat še ni bilo glineno, vendar je bilo na osnovi oljčnega olja), tako da gela niti nisem pogrešala. Drugače tako glineno milo drži mesec do dva meseca za eno osebo, pri tuširanju 2x na dan.

Kar se tiče deodorantov, pa predlagam tole. Je še kup drugih vonjev, trenutno pač uporabljam tega, in mi stvar (v majhnem lončku) drži že tretji mesec (in še ni izpraznjen). Drži tudi, ko 'švicam' - kar sem preizkusila kar na službeni poti s parimi klanci in hitrimi vzponi. Držalo brez problema, vonj prijeten, ni nič smrdelo, tudi ko je bilo res treba pritisniti na pedale. Tako da bo to moj 'to go' deodorant tudi na daljših turah. Je pa običajno da se namažem pod pazduhami zjutraj (pol lešnika mase), pa drži ves dan BP. In da, sestavine so naravne za oba omenjena izdelka.

O sodi bikarboni - Borotalco izdelki jo imajo. Tudi ti dobro držijo 'švic' proč, res pa je, da znajo izsušiti kožo, in osebno mi ni bilo všeč, da se za mano vije 'oblak' parfuma.

Drugače pa lahko za hitro lajšanje kožnih težav poskusiš tudi z ognjičevo kremo, če bo ta olajšala probleme, uporablja pa se običajno pri takih problemih, kot si ga opisal ti, pa tudi za pospešeno celjenje ran ter za izsušeno in srbečo kožo. Pozimi to precej uporabljam. Dobi pa se v lekarni, DM ali pa na omenjenih dveh linkih.

Moje osebno mnenje - odkar sem presedlala na naravno kozmetiko (mila, deodoranti, kreme), se k 'industrijski' ne vrnem več. Res je, da je dražja, vendar mi je všeč, da so sestavine naravne ter da mi ne povzroča glavobolov zaradi močnih vonjev, pa tudi počutim se bolj čisto, svežo in sproščeno. Ko sem uporabljala še pršilne deodorante me je vsakič, ko je vonj popustil, zaskrbelo, češ da zdaj pa smrdim, čeprav vzdržujem higieno. Pri uporabi deodoranta ali šampona za lase pa sem vedno dobila glavobol. Tako da sem pred letom dni za hec naredila preizkus z naravno kozmetiko, in je delovalo. Nič več glavobolov, sem bolj sproščena in na dolgi rok sem tudi zadovoljna, ker ne smetim okolja s še eno prazno plastenko šampona ali piksno deodoranta.

Za hitro prvo pomoč poskusi najprej s kremo, verjetno bo takoj pomagalo.(Moji mami je.) Potem pa, če boš imel voljo, pa poskusi s trdim glinenim milom, in če boš dovolj 'firbca', pač greš gledat in preizkušat tudi naravne deodorante. Vprašaj v kaki bio trgovini, imajo precej takih stvari, plus mogoče tudi brezplačne vzorčke, tako da komot poskusiš doma, pa da vidiš, če je stvar zate ali ni.


Lep pozdrav,

Raindancer
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331401 (2934) Machete
»

Kako pogoste se tuširate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15816624 (9795) Scaramouche
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569453 (5381) Ganon
»

Kateri deoderant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419922 (15672) Tilen
»

Šamponi za lase in telo

Oddelek: Loža
216024 (5197) Doman

Več podobnih tem