» »

Teorija & praksa

Teorija & praksa

element ::

A kle kdo kej ve, kaj bi človek (teoretično) rabu, da bi imel svoj strežnik, svoj dostop do interneta, ne prek kakšnega siola/arnesa/amisa. In kolk bi te to koštalo?
Naj se debata začne! :D

zetko ::

Rabš računalnik kar ni tak strošek sam pipca u internet je pa bl vesela cena>:D
Living it another way.....

bastadu ::

Najverjetneje se nebi splačalo, ker bi drgač to že vsak meu...

element ::

Kakšno pipco u internet to mislš?

PaJo ::

Z pipico misli najeti vod ali kaj podobnega. Namesto tega ti lahko sluzi tudi kabelski net ali pa ADSL. V glavnem ce zelis met svoj lasten streznik rabis tega povezat na neko linijo, ki je non-stop povezana na internet do enega ISP-ja(siol, amis, arnes, netsi...), ampak ce zelis met to linijo doma ali pa v firm kar fajn stane(izpod 100 jurjev na mesec tezko;() Ceneja te pride ce vzames kaksen kableski net, samo problem je ce ga nimas na voljo, ali pa ADSL, na katerega bo se tdi treba nekaj casa cakat
;(

V glavnem zagotovo se ti ne splaca za domaco rabo, v kaki firmi z 20 zaposlenimi pa se najet vod kakih 128kb/s ze kar splaca:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Yohan del Sud ::

Evo ti prakse. Firma ima tri zaposlene. Zvohala in zakupila je pocen vod (40000 sit +ddv mesečno) flatrate 128 kb/s in postavila gor manjši strežnik. Pridem jaz zdraven in se ponudim da plačam četrtino, če me spustijo na njihovo pipico. Postavim gor še svoj strežnik in voila, bogi sp pride skoz.

Računica:

11900 sit mesec za flatrate
100000 sit za en bogi strežnik na vsake dve tri leta
softwer đabe (linux, apache, php, mysql)
linux programerju častiš gajbo pira vsake kvatre ane pajo


:D

ABX ::

Za gajbo piva boš ti dobil samo ustno zahvalo, za postavit strežnik pa bo moral folk začet odštevat mastne dinarce.

Nehajte se prodajat za đabe, folk nima pojma kako postavit strežnik, in takšnih ki to znajo je premalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PaJo ::

Ja samo kaj ces racunat, recimo ko sem v firmi postavo linux box me so mi placali recimo kakih 20 cukov, stem da majo ama sve, od maila, weba, DSN-a in se kaj bi se naslo... Ja no mam pa na sreco popolni nadzor nad masino kar dandanes tudi nekaj pomeni:D

V glavnem jaz tudi mislim da se podcenjujemo, samo v biznisu je pac tako da moras nekomu skoraj for free kaj nareit da te drugi spoznajo in vidijo da obvladas, zal;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

element ::

Uff, to je pa kr orenk drago za nas navadne smrtnike! ;( No zgleda, da se bom poslužu, kakšnga kabla al pa adsl-ja. Neki me še zanima, če pri kablu lahko samo downloadaš, al lahko tud pošiljaš? :\

ABX ::

Ti moreš uni tvoji firmi zasrat naj te sponzorirajo za MS certificate ( ko se gre za keš je MS vedno prvi :))
Ko pa maš le te v roki si bog i batina.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PaJo ::

Pelcijan:ja pri kablu valda da lahko tudi posiljas, samo tvoj kabelski sitem mora bit pripravljen za dvosmerni promet, pac pozanimaj se:D

ABX:zal se motis, ni microsoft povsod bog i batina, vsaj zame ne. Sploh pa nimam se cas polek delat teh izpitov, ko mi pa ze fax prevec casa pozere. Sploh pa me to tudi ne zanima najbolj, bom raje sel v vode omrezji, tu pa bo treba kakeka Ciscota pogledat:D
No saj bomo videli, prvo fax pol pa dalje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Nisem izjavil da je MS bog i batina, ampak da TI postaneš bog i batina :)

Kekcov ki konča FAX je preveč, kekcov ki opravi MS,CISCO,... izpite pa jih enostavno primankuje, to pa je OGROMNA razlika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

poweroff ::

20 čukov za kompleten server postavit se mi zdi pa res malo... Seveda ce si SIT mislil... :D

Imam namrec enega kolega, ki se je ponujal da bi eni firmi "postavil" web server na Win2000 (ki so bili ze instalirani in vklopljeni v mrezo). 5 minut dela (dobesedno), racunal pa bi 40k SIT...

PaJo ::

Ja lahko se ti zdi malo pa cifra je tudi v SIT-ih, samo fora je v tem da jaz se zdaj preko studenta delam v tej firmi, server rabim se za kake druge zadeva, firma mi pa laepo placuje vsako delovno usro, pa ce je kaj konkretnega za popravi ali ne. Aja pa se stipendirajo me, tako da se glih nemorem sekirat glede placila. Sploh pa pravim nekje moras zacet, jaz sem recimo iz ciste nule, samo zal ni dovolj casa za poglobleno ucenje:(

ABX:to glede folka ki pride iz faxa ti dam cisto prav, samo zal je v danasnjem svetu tako da mnogi predvsem to gledajo, meni pa se tudi gre da dobim ta kurcev naziv in da bom mel enkrat za vselej v zivljenju mir, potem bom pa itak delav kar meni pase in ne kar drugim:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
161318 (745) joeblack
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379684 (6743) AlienRex
»

6.000SIT ali 11.000SIT?

Oddelek: Omrežja in internet
221782 (1310) |GrEgOr|
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816762 (5155) wind
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462559 (1902) Tr0n

Več podobnih tem