» »

Samsung Galaxy S9/S9+

Samsung Galaxy S9/S9+

Temo vidijo: vsi
««
10 / 11
»»

GRT ::

Ja itak, če kupuješ privat (Bolha, Letgo...) moraš to vzet v zakup in imet malo "izkušenj" s temi preprodajalci. Jaz že več kot 10let kupujem, prodajam telefone preko Bolhe pa nikoli nobenih problemov.

bajtek88 ::

GRT,.....telefon sem nesel na servis, ker ni delala slušalka in kot tak ni bil za uporabo. Na telekomu me je zavrnil, ker garancija ni bla poštemljana in podpisana. Račun imam, a je rekel da more biti tudi garancija poštempljana. Zato sem potem kasneje šel na Telemach, kjer so mi dejali, da kjer je telefon kupljen potem tam ne rabis garancije, ker Telekom in drugi ne bodo pošiljali telefonov na servis, če ni pri njih kupljen. Tako mi je razložila.
Osebno imam čisto vest,zato sem tudi šel na policijo prijavit oz pokazat grožnje.
Do sedaj tudi sam nisem mel slabe izkušnje, pa kar dosti kupujem preko bolhe tudi druge stvari.
Tako,...da oprosti, ampak ne vem, kaj sem naredil narobe. Telefon se popravlja pod garanicjo, vse ok.
Poraja pa se mi vprašanje, zakaj lastnik ni hotel povedati, v kateri poslovalnici je kupil telefon.
In klical sem ga samo zato, da pove (ko sem odhajal iz Telekoma) kje je kupil, da grem v isto poslovalnico po garancijo potrdit. To je vse.
Nikoli in nikdar nisem obtozil, da mi je prodal pokvarjen telefon. To je moj riziko, po načelu videno-kupljeno.

In groženj v smilsu ''prinesi še 400e'' in podobne nebom pustil se izsiljevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bajtek88 ()

Dimnik ::

Naredil si dve napaki oz. jaz bi storil takole...

Telefon v prvo nesel na telemach in bi tam povedali v kateri poslovalnici je kupljen, drugo pa bi uveljavljal stvarno napako in ne garancijo..se pravi nebi dal odpirat vodotesen telefon, ampak zamenjava za novega

Aja, lahko poveš v katerem kraju je to, ker ko sem kupoval s8+ je bil tud na letgo en poceni, mislim da okrog krškega ali novega mesta, pa kao nov...mogoče je šel na isto foro, da.bi pozneje zahteval dodaten denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

GRT ::

Če imaš račun na njem piše vse kje in kdaj je bil kupljen. Zato ne razumem zakaj klicat in spraševat prejšnega lastnika? Zato tudi ne razumem zakaj nosit telefon na Telekom, če je bil kupljen na Telemachu. Nima pa veze v kateri Telemachovi poslovalnici je bil kupljen. Kaj, če bom jaz, ki sem v narekovajih iz Izole, kupil telefon od nekoga, ki ga je kupil v Telemachovi poslovalnici v Murski Soboti nosil na popravilo v Mursko Soboto?
Kot pa že rečeno še najhitreje, da se nese na pooblaščen servis, če je le možno v tem primeru na RAM, ne vem ali je tudi Emonagram za Samsung. OK verjamem, da če si iz MS je to malo problem toda saj so servisne poslovalnice tudi bližje. Raje se pa peljem eno uro na servis kot dajat preko teh Telemachovih(A1, Telekom) poslovalnic.

Bellzmet ::

Vv...tudi Samsung s posodobitvami namerno upočasni telefone, da bi ga ljudje zamenjali in kupili novega:

https://www.reuters.com/article/us-appl...

Splavar ::

Pa sej to ni nič novega...

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Vv...tudi Samsung s posodobitvami namerno upočasni telefone, da bi ga ljudje zamenjali in kupili novega:

https://www.reuters.com/article/us-appl...


Takim goljufijam bi bilo 1x treba narediti konec. :)

bajtek88 ::

Pozdravljeni.

Koliko vam kj zdrži baterija na S9+?
Osebno mi je tko po občutku na s8+ več zdržala...
Kakšne izkušnje?

GO Brda ::

Jaz imam zaenkrat dobro izkušnjo. Se je pa treba zavedat da glede na to da uporabljamo vedno več aplikacij, ki žrejo vedno več baterije, ta tudi ne more zdržat toliko kot je pri nokiji 3310 :D

Mare2 ::

A je kdo občutil najnovejšo nadgradnjo?

Mare2 ::

Ena pohvala za Samsung Galaxy S9:
Na plesnih večerih večkrat posnamem kak nastop plesne skupine, kak tečaj, plesno delavnico. Običajno je tam zelo slaba svetloba (beri romantična). Eden izmed učiteljev me je vprašal, če lahko moj posnetek deli na svoji strani in dopisal: Odlično se znajde v slabi svetlobi...

Skratka vsa čast Samsung Galaxy S9 glede tega. :)

Mare2 ::

Samsung za konec leta 2018 razveselil lastnike telefonov Galaxy S9

https://www.racunalniske-novice.com/nov...

klinker ::

Tudi Note 9 ze dobiva Pie, februarja pride se za Note 8, marca pa se za S8 linijo.
Vsekakor so se dosti popravli pri Samsungu glede SWja. Samsung experience je tudi cisto nekaj drugega napram Touchwiz, bomo vidli kako se bo OneUI odrezal :)

ziga1990 ::

evo dobil One UI na S9+
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

XCom ::

Kater operater? Ker na Telekomu ni še nič.

xda develope ::

ziga1990 je izjavil:

evo dobil One UI na S9+

Telemach je izdal že 2 dni nazaj medtem ko telekom še kar nič ja. Moje mnenje je da je super. In kar se tiče battery life in izgleda in kamere use...

ziga1990 ::

XCom: Telemach

koliko je pa kaj boljša baterija?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Er333 ::

So spet pri posodobitvi upočasnili telefon?
Trg je treba pripravit, da bo prešaltal na S10 >:D

Alessio983 ::

Baterija je slabša, vsaj meni, pa sem na njem že 1 teden ... Razočaran nad baterijo na s9+ čez celo črto. Tudi kjekroli gledaš teste je najslabša med vsemi. Punca ima p20 pro in se ne more primerjati ... ostalo mi je pač na Samsungu bolj všeč kot pa na Huaweiju

lukass ::

Prodal s9, kupil Oneplus 6T. Baterija sedaj drži dva dni, telefon dela u piko, medtem ko je s9 stekal ko hudic.

Dimnik ::

Klinker, da te nebo kap, ko to prebereš

xda develope ::

@Er333 Nope, niso upočasnili. Kvečjemu so ga pohitrili.
@Alession983 Prvo kot prvo baterija je čisto ok, tale glede testov je pa bosa nevem kaj lažeš če lahko vsak pogleda na internetu.
@lukass kaj nabijaš da ti s9 šteka. Deluje brez problema, če si pa naložiš vsak ku**c z neta ti bo tudi 6t štekal.

Mare2 ::

xda develope je izjavil:

@Er333 Nope, niso upočasnili. Kvečjemu so ga pohitrili.
@Alession983 Prvo kot prvo baterija je čisto ok, tale glede testov je pa bosa nevem kaj lažeš če lahko vsak pogleda na internetu.
@lukass kaj nabijaš da ti s9 šteka. Deluje brez problema, če si pa naložiš vsak ku**c z neta ti bo tudi 6t štekal.


xda develope, tudi meni se zdi, da ta dva nabijata, in to že navsezgodaj. Moj S9 lepo dela, zjutraj in zvečer. Tudi nič ne šteka. :)

xda develope ::

Mare2 jap. Imam s9+ pa laufa brez problema. Baterijo drži spodobno dolgo.

Alessio983 ::

Seveda lažem itak ker imam full od tega.




Ter še kup drugih pa še svoje ti lahko prilimam pa od p20 pro ... katastrofa je žal. Ali pa imam slabo baterijo. Ker ne zdrži niti 1 dan uporabljam ga pa kur. Kaj res pa da ima slabšo kapaciteto baterije

Zgodovina sprememb…

xda develope ::

Sepravi ti teh 16 minut prepreci zdržati cez cel dan? (S9+ v primerjavi z p20pro) ali pa cca 20minut u primerjavi z 1+6. Plus teli testi vsi uporabljajo "hardcore" appe ki jih ljudje načeloma ne uporabljamo 24/7.

Jaz imam z svojo s9+ vsak dan screen on time od 5h do 7h. Rekord je bil 10h ko sem bil cel dan izključno na wifiju in youtubu.

Zgodovina sprememb…

miha1135899 ::

Baterija je slaba in to je dejstvo. Ce ga rahlo nadpovprecno uporabljas ne zdrzi cel dan, kaj sele ce si zamislis it zvecer ven ali kaj podobnega, tudi taxija ne mores poklicat za dam brez da bi vmes filal.

ziga1990 ::

miha1135899 je izjavil:

Baterija je slaba in to je dejstvo. Ce ga rahlo nadpovprecno uporabljas ne zdrzi cel dan, kaj sele ce si zamislis it zvecer ven ali kaj podobnega, tudi taxija ne mores poklicat za dam brez da bi vmes filal.


kaj je nadpovprečna uporaba?

meni zdrži 24-48 ur v minimalni uporabi samo s tem da je vsak dan 8ur v prostopru z zelo slabim signalom in jaz imam res veliko stvari vklopljenih(sinhronizacija. ,Bixby, lokacija,....)
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Baterija na S9+ je slabša napram konkurenci,definitivno.Meni z povezavo pametne ure zdrži cel dan stem,da uporabljam,kar nekaj wifija.Je pa recimo prejšnji telefon S7 bistveno več zdržal,kar se tiče baterije.

Dimnik ::

ziga1990 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Baterija je slaba in to je dejstvo. Ce ga rahlo nadpovprecno uporabljas ne zdrzi cel dan, kaj sele ce si zamislis it zvecer ven ali kaj podobnega, tudi taxija ne mores poklicat za dam brez da bi vmes filal.


kaj je nadpovprečna uporaba?

meni zdrži 24-48 ur v minimalni uporabi samo s tem da je vsak dan 8ur v prostopru z zelo slabim signalom in jaz imam res veliko stvari vklopljenih(sinhronizacija. ,Bixby, lokacija,....)


Ti rajši povej koliko imaš v teh 48urah sot? In katere aplikacije so delovale v teh urah. 24ur ti mogoče zdrži če ga ne uporabljaš

ziga1990 ::

manj kot 2 uri običajno

samo vedno drži 24+ nikoli manj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Klinker, da te nebo kap, ko to prebereš


Nabijcev pac ne jemljem resno, tako da ne skrbi ;)

ziga1990 ::

samo za info moj S7 ni dosti boljši tistih 8ur na zelo slabem signalu res žre baterijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

samo za info moj S7 ni dosti boljši tistih 8ur na zelo slabem signalu res žre baterijo
¸
Evo, govorice o 10+. :)

https://tehnik.telekom.si/govorice/gala...

bauci ::

Po posodobitvi S9+ imam v statusni vrstici zgoraj levo uro. Ali kdo ve kako se jo znebiti?

miha1135899 ::

ziga1990 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Baterija je slaba in to je dejstvo. Ce ga rahlo nadpovprecno uporabljas ne zdrzi cel dan, kaj sele ce si zamislis it zvecer ven ali kaj podobnega, tudi taxija ne mores poklicat za dam brez da bi vmes filal.


kaj je nadpovprečna uporaba?

meni zdrži 24-48 ur v minimalni uporabi samo s tem da je vsak dan 8ur v prostopru z zelo slabim signalom in jaz imam res veliko stvari vklopljenih(sinhronizacija. ,Bixby, lokacija,....)


Hehe ja to pa je primerjava, lahko je vkopljeno vse ce je prakticno cel cas standby :) Jaz ga vstekam, ko grem spat in ima v najboljsem primeru na navaden dan 20%. Prvi teden s tem telefonom sem se spomnil na nokio n95, ko sem ji menjal baterijo za seenkrat debelejso z dodatnim spojler pokrovom zraven, zdrzala je pa glih tolk k tole :) Mal za nakupom pride se novi Note, ki mu je bila glavna reklama '' z baterijo za cel dan'', ma ne me jexxx, sem mislil da je misljeno 3x na dan filat... Res ne vem kako bomo ljudje dobili zaupanje v baterije za nakup e-avtov in podobnega modernega sranja, ce se ne znajo izkazat niti na pofxxx telefonu?

ziga1990 ::

miha1135899 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Baterija je slaba in to je dejstvo. Ce ga rahlo nadpovprecno uporabljas ne zdrzi cel dan, kaj sele ce si zamislis it zvecer ven ali kaj podobnega, tudi taxija ne mores poklicat za dam brez da bi vmes filal.


kaj je nadpovprečna uporaba?

meni zdrži 24-48 ur v minimalni uporabi samo s tem da je vsak dan 8ur v prostopru z zelo slabim signalom in jaz imam res veliko stvari vklopljenih(sinhronizacija. ,Bixby, lokacija,....)


Hehe ja to pa je primerjava, lahko je vkopljeno vse ce je prakticno cel cas standby :) Jaz ga vstekam, ko grem spat in ima v najboljsem primeru na navaden dan 20%. Prvi teden s tem telefonom sem se spomnil na nokio n95, ko sem ji menjal baterijo za seenkrat debelejso z dodatnim spojler pokrovom zraven, zdrzala je pa glih tolk k tole :) Mal za nakupom pride se novi Note, ki mu je bila glavna reklama '' z baterijo za cel dan'', ma ne me jexxx, sem mislil da je misljeno 3x na dan filat... Res ne vem kako bomo ljudje dobili zaupanje v baterije za nakup e-avtov in podobnega modernega sranja, ce se ne znajo izkazat niti na pofxxx telefonu?


saj zdrži cel dan samo če boš skoz igral igre pač ne bo zdražal ampak v tem primeru noben pametni telefon nebo. telefoni imajo dejansko dobro baterijo samo je v telefonu dejansko preveč tehnologije
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

lukass ::

Uglavnem, samsung s9 mi je sveze formatiran zdrzal 2h8min SOT, medtem ko na op6t z vsemi živmi aplikacijami zdrži 6-8h SOT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

ziga1990 ::

evo 2hr SOT in 28 ur na bateriji komot bi dobil 4hr+ SOT z gledanjem YT posnetkov

sem za test zagnal 7 urni 4k video pa da vidimo SOT
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

lukass ::

ziga1990 je izjavil:

evo 2hr SOT in 28 ur na bateriji komot bi dobil 4hr+ SOT z gledanjem YT posnetkov

sem za test zagnal 7 urni 4k video pa da vidimo SOT

Probaj to gledat z mobilnimi podatki:)) Na WIFI-ju sem tudi jaz dosegel malo boljši SOT, vendar ne več kot 3h30min.

ziga1990 ::

samo mi bo vse podatke požrlo ker imam prižgan 4K video
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MrStein ::

Če hočeš kuriti baterijo, daj navigacijo in ekran na ful svetlost. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ziga1990 ::

misliš prov navigacijo ali zemljevide?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Če hočeš kuriti baterijo, daj navigacijo in ekran na ful svetlost. ;)


To se tudi meni dogaja. Po mojem največ kuri baterijo navigacija, Morda Igo še bolj kot googlova. Pa tudi če snemaš npr. med vožnjo v 4K ločljivosti. :)

ziga1990 ::

bomo vidli če bom prebil 3h30min SOT
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MrStein ::

ziga1990 je izjavil:

misliš prov navigacijo ali zemljevide?

Tisto ko ti kaže pot in govori kje zavito.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ziga1990 ::

evo trenutno imam sot 1hr baterija je na 85%
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Alessio983 ::

Evo
13% baterije 4 h SOT. P20 pro enaka uporaba
4 SOT 35% ne mi govorit o dobri bateriji ... od tega je Huawei že 2 dni pa pol brez polnjenja
https://www.file.si/public/view/full/65...

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ to lahko premagam 2h SOT in mam še 70% baterije
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mavrik ::

A se lah mal zmirite s tem brezveznim prepucavanjem? Da baterija na Exynos S9 ni nevemkaj, je znano že od launcha - SoC je precej požrešen. Je pa pa (vsaj pri meni) situacija opazno boljša z Android 9 - je sicer še vedno precej uboga, ampak zdaj mam vsaj po službi 30% baterije in ne več 15%.
The truth is rarely pure and never simple.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719750 (16637) louser
»

V čem je fora imet flagship telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16620712 (14674) louser
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530629 (22935) markobj

Več podobnih tem