» »

Je ta prenosnik dober?

Je ta prenosnik dober?

Nik2 ::

Živijo!
Imam samo eno vprašanje glede prenosnika. Ker se na prenosnike ne spoznam najbolje bi vas prosil za par nasvetov :) odločam se za nakup tega prenosnika https://www.mimovrste.com/multimedijski..., uporabljal bi ga bolj ali manj za šolske zadeve, ogled kakšnega filma, mogoče odigrati kakšen špil itd... pa me zanima če je ta prenosnik dober za tovrstno uporabo? Najbolj me zanima če se da spremeniti na WIndows operacijski sistem? Ker piše da ima Linux. Prosil bi tudi če bi mi lahko priporočili kateri drugi prenosnik v tej kategoriji.
Hvala in lep pozdrav

hojnikb ::

pocakaj na ryzen prenosnike
#brezpodpisa

Melanholija ::

Ja in kdaj bodo? Pa bodo sploh konkurencni?

zuz3k ::

ma daj ne nakladajte, za to kar ti rabiš je ta prenosnik še predober oziroma bo še za veliko časa. kupi
Life is a psychological game.

gusto ::

Dobra cena je za specifikacije, ki jih ponuja. Imam enako grafično, malo boljši procesor, se da igrati tudi nove igre (fifa 18, gta V). Kaksna je sama plastika, ohisje, hlajenje, tipkovnica pa ne vem.

zmaugy ::

Sam od Acerja ne bi kupil več ničesar.

jero_no1 ::

Odlične specifikacije, tako da samo kupi.

@hojnik: ti pa kar čakaj na ryzen :)
Ne vem, kdaj je bil nazadnje izdelan dober prenosnik z AMDjem, ampak morda nas čaka presenečenje...do takrat pa i3 ali i5!

Yacked2 ::

gusto je izjavil:

Dobra cena je za specifikacije, ki jih ponuja. Imam enako grafično, malo boljši procesor, se da igrati tudi nove igre (fifa 18, gta V). Kaksna je sama plastika, ohisje, hlajenje, tipkovnica pa ne vem.


Točno to, če za male pare dobiš specifikacije, potem so varčevali nekje drugje.. le kje...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

zmaugy ::

Moje izkušnje z Acer prenosniki:

https://slo-tech.com/forum/t506039/p346...

feryz ::

Kar je samo dokaz, da nimaš niti osnovnega pojma o računalništvu. Niti enega prenosnika ne znaš naložiti. Ali najti driverjev zanj.

Razen če resno misliš, da si ti in tvoja dva prenosnika, merilo kvalitete Acer prenosnikov. Ker tvojima prenosnikoma je skupno, poleg Acer-ja, še nekaj drugega.

GupeM ::

@Nik2: Prenosnik, ki si ga prilimal, se tudi meni zdi zelo v redu po specifikacijah. Kvalitete izdelave ne bom komentiral, saj nimam pojma, kako so Acer prenosniki izdelani. Glede na ceno bi rekel, da zadeva ni najbolj trpežna, lahko pa, da se motim. Če boš nanj pazil in z njim lepo delal, je verjetno narejen dovolj dobro.

Windows nanj naložiti ni problema. Problem pri tem je samo cena Windowsov. Če si na faksu, je mogoče vaša fakulteta član MSDNAA oz DreamSpark. Tam si ponavadi dobil brezplačne Windows, ki pa jih nisi smel uporabljati v komercialne namene. Kako je pa s piratiziranjem novejših Windowsov pa nimam pojma, niti tukaj o tem ni dovoljeno govoriti.

Na kratko: Performančno odličen računalnik za takšno ceno, vprašljiva je kvaliteta izdelave. (Možen) dodaten strošek: Windowsi, ki pa jih ni problem naložiti namesto Linuxa.

Invictus ::

Kupi rabljenega Thinkpada za 200EUR.

Isto bo imel i5, FHD zaslon, pa ohišje ne bo plesalo trebušnega plesa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zmaugy ::

feryz je izjavil:

Kar je samo dokaz, da nimaš niti osnovnega pojma o računalništvu. Niti enega prenosnika ne znaš naložiti. Ali najti driverjev zanj.

Razen če resno misliš, da si ti in tvoja dva prenosnika, merilo kvalitete Acer prenosnikov. Ker tvojima prenosnikoma je skupno, poleg Acer-ja, še nekaj drugega.

Oslarija. Vsi moji drugi računalniki govorijo drugačno zgodbo od te tvoje blodnje. Vsekakor pa sta bila oba Asser polizdelka že s prednaloženimi windowsi in sta nekaj časa približno delala. Dejstvo je, da sta bila oba eno najtežjih sranj, kar sem jih kadarkoli videl.
Moj prvi Elitebook dela že več kot 9 let, drugi 5. S tem da sta oba bila v funkciji primarnega računalnika (drugi je še vedno) doma, v pisarni, v avtu nekaj stotisoč kilometrov, pri poslovnih partnerjih in nobenega nisem šparal. Na prvem sem za hec menjal disk za SSD (dvakrat, ker je usrani OCZ crknil), seveda je bilo vedno treba na novo naložit sistem in, o groza, gonilnike. Zdaj imam zanj v predalu še en SSD z linuxom in ne boš verjel, vse deluje, nobenih težav z groznimi gonilniki (kadar se mi da disk zamenjat). Jasno da ni težav, saj ni Asser.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

solatko ::

zmaugy - glede gonilnikov prednjačita Dell in Lenovo, HP pa ima samo to napako (poleg problematičnih mašin), da M$ ne spusti do gonilnikov, temveč jih moraš sam pobrat dol. Asus, Acer,.... pa imajo gonilnike, ki so največkrat problematični in sem zato raje vlekel iz strani posameznih komponent.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Na mojih HPjih je njihov softver, ki periodično čekira na HP strani za posodobitve hardvera in se vse s tem v zvezi lahko posodablja tako (razen OSa, jasno).

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Kupi rabljenega Thinkpada za 200EUR.

Isto bo imel i5, FHD zaslon, pa ohišje ne bo plesalo trebušnega plesa...

na ltaksnem lenovotu pozabi na igranje iger..

jero_no1 je izjavil:

Odlične specifikacije, tako da samo kupi.

@hojnik: ti pa kar čakaj na ryzen :)
Ne vem, kdaj je bil nazadnje izdelan dober prenosnik z AMDjem, ampak morda nas čaka presenečenje...do takrat pa i3 ali i5!

za zacetek quad core (ne kvazi dual core kot so i3 i5 pr intlu) in precej bolsa integrirana grafika.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop za mulca

Oddelek: Kaj kupiti
81527 (1124) matobeli
»

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
186835 (5004) DomenV
»

acer iz merkatorja

Oddelek: Kaj kupiti
141645 (1038) fosil

Kateri notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
162119 (1643) Stepni Volk
»

Prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
151457 (1129) nurmaln

Več podobnih tem