» »

Prenosnik?

Prenosnik?

Pero_SLO ::

Mene pa zanima sledeče, jaz si mislim konec Septembra ali v začetku Oktobra kupit en prenosnik do 600k. S tem letom grem na fax in ga bom rabu največ za AvtoCAD. Zraven bi pa rad še kakšen film pogledu pa igrati mislim World of Warcraft, ki ni toliko grafično požrešna. Uglavnem jaz sem premišljeval o nekakšnem takem sistemu:

-Proc: 2200-2800MHz (AMD/Intel)
-Ram: 1024MB
-Disk: 2x80GB
-DVD-RW
-17" ekran
-Graf: ATI Radeon 9600/9700

Vsaj to bi rabil, da bi ga imel za dalj časa. Gledal sem že od Appla PowerBook(al nekaj takega) in Gericom Cinema XXL. Zanima me če sta te dva vredu in če mi lahko še kaj svetujete?

LP, Pero

ADF ::

nurmaln ::

Acer Aspire 1712SMi, če ti ni pretežek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

JXS ::

tega si poglej, bodo vsaj sosedi vedl za kaj se gre>:D

Pero_SLO ::

Za Acer-je sem slišal, da so zelo dobri. Kako je oa kaj s prodajanjostjo pri nas... Pa kakšne kvalitete so Acer prenosniki? Apple itak vem, da je vrhunska, Gericom je bolj nizka.

LP, Pero

nurmaln ::

Acer-ji nasplošno so krasna zadeva. Jest mam sicer Aspire 2012WLCi in sm ful zadovoljen :)

Če ga že primerjaš z ostalimi znamkami prenosnikov mal poglej na www.monitor.si, boš vidu da so po prodajanosti v zahodni evropi prehitel že celo HP.

Moraš pa vedet da so (vsaj po mojih informacijah) v vseh 17" prenosnikih (ne samo Acer) vgrajene nekatere desktop komponente (CPU, HDD...) zato ne upaj na večjo avtonomijo baterije kot kakšno urco ali urco in pol.

Ufo ::

Ce si student ne pozabi na brezzicno mrezno kartico, ker bodo fakultete v jeseni zacele graditi brezzicna omrezja. Kartica mora podpirat tud WPA.

Pero_SLO ::

@Ufo

OK jaz prvič slišim za to in bi te prosil, če me lahko malo podučiš. In kaj naj bi s tem študentje pridobili, ko bodo na fakultetah brezžične mreže? Kje bi lahko videl na katerih fax-ih bodo to na prve ugradili? Ja in predvsem, kaj bom jaz s tem pridobil? Ker res prvič slišim, da bodo kaj takega uvedli na fakultetah.

LP, Pero

Pero_SLO ::

@Ufo

Hmm, kje si se zgubu? Ker me res zanimajo te prednosti, ki jih bomo pridobili na fax-ih...

LP, Pero

BaRtMaN ::

Brezplačen internet bo na voljo.

Pero_SLO ::

A to bo delovalo samo takrat, ko boš na fax-u? Do kakšne razdalje bo to delovalo? A zastojn internet bom dobil samo z mojega fax-a al tut, ko bom recimo v bližini drugih fax-ov, bom imel internet od njih?

LP, Pero

BaRtMaN ::

Čist odvisno od faksa do faksa ter še bolj od dometa tvojega WiFi signala do Access Pointa (AP). Po vsej verjetnosti bo zastonj, ker se bodo po logiki z Arnesom povezali.

EDIT: No, z Arnesom so itak ŽE povezani, zdaj bodo na svoji strani nadgradili povezljivost. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Pero_SLO ::

Kako se pa kaj obnese prenosnik Acer Ferrari 3200?

Specifikacije:
-Zaslon: 15” SXGA+ TFT LCD ločljivost 1400x1050, 16,7M barv, svetilnost 200nit
-Procesor: Mobile AMD Athlon™ 64 procesor 2800+ s HyperTransport™ tehnologijo 1MB L2 cache
-Spomin: 512MB (2x256) MB DDR (nadgradljiv do 2GB)
-Trdi disk: 80GB ATA100
-Optična enota: DVD Super Multi drive (DVD+-RW, DVD-RAM, DVD-ROM) 4-in-1 čitalec kartic
-Povezljivost: Mrežna kartica gigabit 10/100/1000Mbps, 56k modem, wireless LAN 802.11g, Bluetooth
-Grafična kartica: ATI® Mobility™ Radeon™ 9700 s 128MB DDR RAM
-Operacijski sistem: Microsoft® Windows® XP Professional
-Dimenzije: 330 (W) x 272 (D) x 31 (H) mm, 3kg
-Priključki: 4 × USB 2.0 ports, 1 × IEEE 1394 port, 1 × S-video-out, 1 × FIR port, 1 × parallel port, 1 × RJ-11, 1 × RJ-45, 1 × external VGA, 1 × audio in/out 1 × type II PCMCIA

Koliko bi bil ta prenosnik požrešen z energijo? Verjetno je ta prenosnik že bolj desktop različice. Meni se zdi dokaj vredi tale prenosnik, glede razmerja med ceno in kar dobiš za to ceno. Res pa, da dobiš Gericom-a za 100k manj z isto specifikacijo... KVALITETA?

Thx, Pero

JXS ::

na strani, kjer imaš test od f3200 maš trajanje baterije! poglej si pa še teste od drugih prenosnikov, ki so jih testiral.

Pero_SLO ::

@JXS

A imaš mogoče kakšno pametno stran s testi prenosnikov? Ker jaz sem nekaj iskal pa sem našel samo po par prenosnikov testiranih ali pa samo po en test na strani...

LP, Pero

nurmaln ::

Baterija v Ferrari 3200 naj bi držala cca 2 - 2,5 uri. Proc ki je not je Mobile Athlon 64 in ne enak kot v desktopih. Ferrari je res hudo opremljen ampak v Slo je v omejenih količinah.

Preveri če se ga sploh da pri nas še dobit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik 24/7

Oddelek: Strojna oprema
81398 (1113) XS!D3
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214125 (3545) M@73Y
»

Kateri notesnik?

Oddelek: Kaj kupiti
261445 (1084) Sheky
»

Prenosnik do 300k

Oddelek: Kaj kupiti
211464 (1129) mitjaje
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141900 (1509) JIM22

Več podobnih tem