» »

Se splača kupiti SSD disk za operacijski sistem?

Se splača kupiti SSD disk za operacijski sistem?

techuser ::

Se splača kupiti SSD disk samo za operacijski sistem, recimo 32 ali 64GB? Cene za to so nizke v primerjavi z večjimi kapacitetami, kako se vam obnese, je vredno nakupa?

hojnikb ::

seveda.
#brezpodpisa

gusto ::

Ja. The end. :D

Malo daljši odgovor - sigurno se splača, ker se ti odpre nova dimenzija, kar se tiče hitrosti, nič več brezveznega mletja in počasnega zagona programov, klikneš in se odpre. Enako pri zagonu Windowsev. Jaz bi sicer vzel vsaj 128GB, samo se da tudi z manj, če želiš.

St235 ::

Absolutno, samo vseeno se ategni za kaj vecjega. Pri 32gb je ze tezko kaj vec kot windowse namestit. Prakticno vsi programi bodo profitirali ce so na ssd.

nomad_soul ::

Vzemi vsaj 120GB, hitrost(dostopni časi) je(so) vredna(-i) vsakega centa

Utk ::

Se splača kupiti SSD disk samo za operacijski sistem, recimo 32 ali 64GB?

Se bolj kot kupiti se ga splaca ukrasti. Ampak ce ze krades, ukradi kaj vecjega. Tudi ce kupujes, kupi kaj vecjega. Ce bos gor nalozil windowse, pa morda se kak program, in bo disk poln, si bos samo nakopal brezvezne probleme. 250 giga vzemi pa je.

harmony ::

V letu 2018 sploh ne bi o tem razmisljal ali se splaca ali ne. In ne 32Gb temvec minimalno pol tera in imas mir. Vse ostale brezvezne facebook slike pa shranis na nek esterni disk.

klinker ::

32 in 64gb so tako mizerno cenejsi, da se pod 120gb sploh ne splaca niti gledat, pravzaprav je 240gb se najbolj p/p in povsem dovolj za 99% folka.

janezvalva ::

se splača, na mimovrste imajo 32gb za 27€
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/tra...

takega imam tudi jaz in je v redu za povprečnega uporabnika

OldSkul ::

Splača se 120/128gb - 32gb je smešno malo, moraš biti pa res "basic" uporabnik, da zdržiš s tem.

IL_DIAVOLO ::

Obvezno 250 giga.

smacker ::

janezvalva je izjavil:

se splača, na mimovrste imajo 32gb za 27€
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/tra...

Za 15eur zraven pa dobi 4x večjo kapaciteto

lize ::

Seveda se splača, sam pod 128 nebi gledal. Tudi če si basic user ti bo 32/64 kmalu premalo.

blackbfm ::

Vecji kot je, hitrejši je plus bolj enakomerna obraba.. Vzames takega da das loh gor se vse appe, ne samo OS. Meni zadostuje 250gb ranga 100 euro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

opeter ::

Sicer noname, a meni deluje (klik).



POZOR: brez ohišja! Poštnina je brezplačna, pride iz Latvije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dexterboy ::

32 GB ni za winse, to je utopija, razen če je okleščena verzija. Večja kapaciteta pomeni tudi daljšo življensko dobo, ker na disk lahko zapišemo več podatkov. Razlika v ceni do vsaj 120 GB se skozi leta ne pozna več...
Kako že gre pregovor; nisem dovolj bogat, da bi se poceni oblačil?
Naj me kdo popravi, če sem se zmotil.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Migelo ::

OS mora biti nujno na SSDju. Osebno vzamem najmanj 256GB.

StarMafijec ::

Splača se imeti zgolj SSD, zakaj bi sploh imel klasičen disk. Pa vzemi čimveč, recimo pol tera.

bluefish ::

StarMafijec je izjavil:

zakaj bi sploh imel klasičen disk
Če le konzumiraš vsebine, je morda res odveč, sicer ne.

Kakorkoli. SSD samo za OS je nesmisel. Za programe in ostalo si pa le omisli kaj večjega. 250GB so relativno ugodni.

val46 ::

32GB je občutno premalo. Sploh če maš original windowse, ki se ti neprestano nadgrajujejo, ti teh 32GB kaj kmalu postane premalo. Sam imam 128GB SSD za windows in še en par programov, ki jih dejansko dnevno rabim, za ostalo navlako iz partisa in podobno, mam pa normalen 2TB HDD notr. In sm tako prov zadovoljen.

Klemzz ::

Dva starejša prenosnika, htpc in gaming pc imajo ssd. Sistemski so 240GB, gaming ima še 500GB za igre. Najbolša investicija.

OvCa77 ::

Danes je na Amazon.de znižan 850 Pro 256GB na 99€. Verjetno kar dobra cena.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

tikitoki ::

techuser je izjavil:

Se splača kupiti SSD disk samo za operacijski sistem, recimo 32 ali 64GB? Cene za to so nizke v primerjavi z večjimi kapacitetami, kako se vam obnese, je vredno nakupa?


Ce ti je dovolj. Sam pazi, da ne kupis kaksnega klumpa, ki bo se bolj pocasen, k dober hdd, to nebi bil dober in smiselen nakup. BTW. 128 Gb dobis za cisto sprejemljivo ceno, pa se dovolj je za marsikja drugega gor instalirat.+

hojnikb ::

dexterboy je izjavil:

32 GB ni za winse, to je utopija, razen če je okleščena verzija. Večja kapaciteta pomeni tudi daljšo življensko dobo, ker na disk lahko zapišemo več podatkov. Razlika v ceni do vsaj 120 GB se skozi leta ne pozna več...
Kako že gre pregovor; nisem dovolj bogat, da bi se poceni oblačil?
Naj me kdo popravi, če sem se zmotil.

nic ne rabis oklescenih winsov, gre polna verzija kamot gor in se ostane ene 15-16gb (jasno na 32bit verziji). za par programov (browser, multimedija) preko glave.
#brezpodpisa

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Lahko samo pritrdim. Sam sem slabe tri leta nazaj službeni prenosnik nadgradil s 128 GB Samsung EVO-tom. Gori je OS in vsa programska oprema. Se izredno pozna, mašina je dobesedno dobila novo življenje. Me je tako prepričalo, da sem potem za mojo staro domačo HP-jevo delovno postajo kupil 275 GB SSD. Zaenkrat sem gor spravil samo OS (lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba) pa je velika razlika napram prej (pa mašina sploh ni imela počasnega SAS HDD-ja)...

LP

SumTingWong ::

Ne kupuj manj kot 64 GB, bolje 128GB. Imam 60GB SSD disk še iz leta 2012 in se vedno borim za free space (trenutno 10 GB).

stara mama ::

OP, 120gb dobiš za 50€ in ti sprašuješ, če se splača?
Normalno da se!!

Invictus ::

Mislim, leta 2018 se sprašuje ali se splača SSD...

Kdo je ti nor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RokX ::

Splača se. Še na Core2Duo sistemu z DDR2 se pozna.
Preskok hitrosti iz navadnih diskov na SSD je ogromen.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Šmorn ::

Kupi najmanj 120 GB, da bo za par let rezerve. Na šihtu sem že pred časom zamenjal skoraj vse diske za SSDje, pa je učinek ogromen. Najboljše je to, da se uporabniki občutno manj pritožujejo nad delovanjem mašin. Nadgradil sem pa vse kar ima notri Core 2 Quad ali boljši procesor.

@Invictus
Razumem tvoje razmišljanje, ampak niso vsi 40 let stari ITjevci. Tipičen naš način razmišljanja, ko včasih težko dojamemo manj tehnične ljudi.

harmony ::

Šmorn je izjavil:


@Invictus
Razumem tvoje razmišljanje, ampak niso vsi 40 let stari ITjevci. Tipičen naš način razmišljanja, ko včasih težko dojamemo manj tehnične ljudi.

No ja, pocasi se bojo morali navaditi, da tole ni leto 1968.

facepalm ::

@Techuser
ce rabis, imam viska en 128gb ssd. Recimo, da je vreden 30eur.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard disk error 303 quick

Oddelek: Pomoč in nasveti
322785 (2095) Riff
»

SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
469342 (6951) Mare2
»

SSD disk za okoli 50 evrov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14119305 (15123) misek
»

SSD disk za Namizni računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
347288 (6441) nejodagreat
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433668 (25807) krneki0001

Več podobnih tem