» »

Nakup rabljene grafične kartice

Nakup rabljene grafične kartice

matobeli ::

Teoretično:
Recimo da iščem starejši/cenejši ekvivalent GTX1050ti (4gb), katera je trenutno zadnja ki nima čisto odpiljene cene zaradi rudarjev in lahko spodobno fura 1080p igre.

Ali je sploh možno za manjši denar dobiti 1080p gaming kartico kot je pač nova 1050ti?

Bolha.com:
960 4gb od 200eur naprej
770 4gb od 150eur naprej

Gtx 1050ti od 130eur naprej

Seveda ima 1050ti garancijo, nižjo porabo, posledično tišja, je kakorkoli hitrejša... in ima nižjo ceno.

Kaj hudiča se dogaja?:))

Filip8 ::

sej se ne prodajo za to ceno, samo optimisti jih dajo gor.. jaz sem svojo 970 dobil jeseni za 180.. pa recimo, da bi morala že takrat bit mal čez 150.. mel sm tut opcijo nabavit 960 za 100 eur, pa sm spustu, ker se mi je zdela prešvoh. ker je pa pomanjkanje, pa folk hoče očitno na nulo pridt z prodajo :D

smacker ::

https://www.mindfactory.de/product_info...
Jaz sem pred 3 leti kupil novo 960 4gb za 220eur :D

Jarno ::

Dogaja se npr. to:
https://www.mlacom.si/msi-gtx-1050-ti-g...

Pri Mlacomu npr. se sploh več ne da dobit/prednaročit boljših gamerskih kartic kot npr. gtx 1060, 1070... over and out.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Filip8 ::

ko sem kupoval kartico poleti/jeseni, je bila 1050ti na mf 115 eur..

Magic1 ::

Trg in povpraševanje. Treba bo preplačat, ali počakat.
Magic

M-XXXX ::

Magic1 je izjavil:

Trg in povpraševanje. Treba bo preplačat, ali počakat.

Preplačat?

Hočeš rečt plačat. Preplačati pomeni: Na trgu jih je ogromno za 200, ti se odločiš za 250€ (isti model). Če so vse za 250 to ni preplačati. To je plačati.

matobeli ::

Sej jih je na trgu ogromno za 200.

Definiraj trg. Gledamo striktno slovenijo ali je dovoljeno tudi čez mejo? Je treba da se jo kupi v fizični trgovinj in je danes na zalogi ali se lahko naroči v spletni ter počaka par dni?

Uglavnem, je čisto vseeno.

Sej delni odgovor sem dobil. Vse cene na bolhi so prenapihnjene, ker je pomanjkanje kartic so vse tiste starejše z vsaj približno normalno ceno takoj pokupljene.

Nisem pa spremljal da so 1050ti v sloveniji že po 250+€ :))

Btw: a kdo spremlja kdaj naj bi se trenutni generaciji GPUjev iztekla rudarska pogodba?

Magic1 ::

Če kupiš stvar, ko je cena na ekstremu, jo boš preplačal. Če nimaš izbire, se pa lahko tolažiš, da jo le plačaš.
Magic

morosito ::

Ce mi das 250€ ti prodam mojo gtx 1060 3gb

jozerus ::

Za koliko lahko zrihtate 150 kosov 8GB Sapphire Radeon RX 580 Nitro+
Ponudbe na zs

DarwiN ::

jozerus je izjavil:

Za koliko lahko zrihtate 150 kosov 8GB Sapphire Radeon RX 580 Nitro+
Ponudbe na zs

Se ti zavedaš, da nisi na forumu, kjer bi se zbirali multi milijonarji, ampak si v nitki "nakup rabljene grafične kartice" ?

Kot drugo so pa te grafične kartice danes na nek način stroji za printanje denarja, in kdo pri zdravi pameti bo tebi zrihtal 150 strojev za printanje denarja po znižani ceni, ne da bi jih raje sam obdržal?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

DarwiN je izjavil:

jozerus je izjavil:

Za koliko lahko zrihtate 150 kosov 8GB Sapphire Radeon RX 580 Nitro+
Ponudbe na zs

Se ti zavedaš, da nisi na forumu, kjer bi se zbirali multi milijonarji, ampak si v nitki "nakup rabljene grafične kartice" ?

Kot drugo so pa te grafične kartice danes na nek način stroji za printanje denarja, in kdo pri zdravi pameti bo tebi zrihtal 150 strojev za printanje denarja po znižani ceni, ne da bi jih raje sam obdržal?


Nekdo ki nima dovolj denarja za si jih kupit, lahko pa jih nabavi? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118678 (7132) easyrider3
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911774 (4885) fender2206
»

Hitra odločitev - nakup namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509451 (7523) smacker
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113248 (10697) fender2206

Več podobnih tem