» »

Nujno potrebujem pomoč pri izbiri graficne kartice

Nujno potrebujem pomoč pri izbiri graficne kartice

Nalovit ::

Imam maticno plosco: Gigabyte ga-x58a-ud3r
Zelim imeti novo graficno kartico ki bo vsaj 4gb, zanima me katera graficna kartica bi "pasala" v mojo maticno plosco.

Grega_K ::

Vse?
Lp

Nalovit ::

Grega_K je izjavil:

Vse?

Slisal sem da nimajo vse graficne enake prikljucke pa nisem siguren ce je to res.

hojnikb ::

vse moderne grafike imajo pcie priklop, tako da načelno bo delala vsaka, če maš le dovolj dober napajalc.
#brezpodpisa

Nalovit ::

hojnikb je izjavil:

vse moderne grafike imajo pcie priklop, tako da načelno bo delala vsaka, če maš le dovolj dober napajalc.

Super, najlepša hvala za odgovor.

strom_15 ::

Nekje sem slišal, da če nimaš dovolj zmogljivega procesorja in dovolj ramov (starejši računalnik), da če daš v računalnik novo kartico (močnejšo), da se ti sitem "vsede" ker procesor ne more vse kako hitro procesirati zaradi zelo zmogljive kartice.

Je ras kaj na tem? Ker sam imam trenutno intel core 2 quad Q9550 2,83 GHz ter Gigabyte ep35-ds3 in 4 Gb ram DDR2 in grafično kartico ati HD 4780 1GB in bi si rad kupil le novo grafično kartico zaradi 4k filmov (na računalniku jih lahko nemoteno gledam (torej procesor je dovolj hiter da vse to sprocesira), vendar ker imam 4K TV mi moja trenutna grafična kartica tega ne more predvajati v polni 4K resoluciji. Razmišljam o NVidia GeForce GTX 1050. Grafično kartico bi rabil le za predvajanje filmov in ne za igranje. Ali bi na mojem sistemu ob novi grafični kartici vse delovalo.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

hojnikb ::

bullshit.
#brezpodpisa

smacker ::

Za filme bo GT 1030 dost, pa še pasivne dobiš (brez ventilatorja = neslišno).

ST-777 ::

strom_15 je izjavil:

... Razmišljam o NVidia GeForce GTX 1050. Grafično kartico bi rabil le za predvajanje filmov in ne za igranje. ...
Imam NVidia GeForce GT 1030, ki je precej cenejša od GTX 1050 in je povsem dovolj za tisto, kar rabiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291116899 (5353) easyrider3
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911762 (4873) fender2206
»

monitor 32 inch - 4k

Oddelek: Kaj kupiti
232166 (1247) Invictus
»

"Zdaj ni pravi čas za nakup PC-ja..." (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6919869 (14916) Bwaze6
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113210 (10659) fender2206

Več podobnih tem