» »

Nakup prenosnika direktno od proizvajalca

Nakup prenosnika direktno od proizvajalca

Ribič ::

Pred nekaj tedni sem šel v lokalno trgovino nakupovati prenosnik. Ker točno takšnega, kot sem si ga želel, niso imeli, sem se začel pogovarjati s prodajalcem kako bi se dalo dobiti malo drugačen prenosnik. Omenil je, da se prenosniki (podobno, kot desktop mašine) tudi dajo konfigurirati po želji do določene mere. Svetoval mi je, da bi bilo najbolje, da zadevo naročim kar direktno od proizvajalca, ni pa točno omenil kje in kako.

Zanima me ali se je že kdo izmed vas ukvarjal s tem? Imate morda že kakšne izkušnje z naročanjem direktno?

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

gusto ::

Lahko bi napisal za kakšen prenosnik se zanimaš, tule lahko izbereš komponente, mogoče ti pride prav.

https://www.dubaro.de/Gaming-Notebooks:...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Ribič ::

Imam cel seznam zahtev, vendar pa na splošno gre za prenosnik za programiranje (win/lin). Se pravi močan procesor, dovolj RAM-a, navadni HDD, 15 ali 17 palični zaslon, enostaven dostop za čiščenje ventilatorja, slo tipkovnica (s smernima tipkama gor/dol v ločenih vrsticah), vsaj 3 USB porti in vsaj eden naj bo USB-3 (modri), je lahko brez CD enote, itd. Iskal sem tudi z odstranljivo baterijo, pa se baje sploh ne proizvajajo več (imajo vsi vgrajene baterije).

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

mambli ::

običajno morajo uvozniki naročiti večjo količino enega modela. Zaradi tega ni prav velike izbire. Če imajo voljo potem lahko še dodajo kakšen ram ali disk. To je pa to.

Kolikor vem lahko naročiš po meri prenosnike Fujitsu, ki so pa malo dražji. Lahko si sam izbereš komponente, ne bodo pa zaradi tebe naredili čisto novega modela. Najbolje da povprašaš pri lokalnih partnerjih.

Invictus ::

Ribič je izjavil:

Imam cel seznam zahtev, vendar pa na splošno gre za prenosnik za programiranje (win/lin). Se pravi močan procesor, dovolj RAM-a, navadni HDD, 15 ali 17 palični zaslon, enostaven dostop za čiščenje ventilatorja, slo tipkovnica (s smernima tipkama gor/dol v ločenih vrsticah), vsaj 3 USB porti in vsaj eden naj bo USB-3 (modri), je lahko brez CD enote, itd. Iskal sem tudi z odstranljivo baterijo, pa se baje sploh ne proizvajajo več (imajo vsi vgrajene baterije).

lp

Thinkpad T5xx serija.

https://www3.lenovo.com/us/en/laptops/t...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starboi ::

Ribič je izjavil:

Imam cel seznam zahtev, vendar pa na splošno gre za prenosnik za programiranje (win/lin). Se pravi močan procesor, dovolj RAM-a, navadni HDD, 15 ali 17 palični zaslon, enostaven dostop za čiščenje ventilatorja, slo tipkovnica (s smernima tipkama gor/dol v ločenih vrsticah), vsaj 3 USB porti in vsaj eden naj bo USB-3 (modri), je lahko brez CD enote, itd. Iskal sem tudi z odstranljivo baterijo, pa se baje sploh ne proizvajajo več (imajo vsi vgrajene baterije).

lp


Zakaj bi tiščal HDD notri, ko so cene SSDjev smešno nizke in še razlike v hitrosti so gromozanske ? :|

hojnikb ::

HDD za prvi disk je kriminal v skor katermkoli scenarju
#brezpodpisa

fosil ::

Alienware so načelno sicer gamerski prenosniki, lahko pa si ga prilagodiš po svojih željah.
Čeprav jaz bi rekel da ti bolj iščeš prenosnik z določenimi značilnostmi, ne pa možnost konfiguracije.
Pobrskaj po spletni strani notebookcheck.net imajo veliko podrobnih testov in poišči pravega, nato pa ga naroči v kakšnih tuji spletni trgovini, če ga ne dobiš pri nas.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Ribič ::

starboi je izjavil:

Zakaj bi tiščal HDD notri, ko so cene SSDjev smešno nizke in še razlike v hitrosti so gromozanske ? :|

- Ker ga že imam na zalogi (2.5", velikosti 2 TB)
- Ker bom uporabljal 2 operacijska sistema
- Ker bom nanj shranjeval ogromno podatkov
- Ker bom na disku imel visok promet pri prevajanju programov in obdelavi podatkov
- Ker sem se tako odločil

lp
Vse ribe so mi pobegnile!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov Surface Laptop se ne da odpreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
7121464 (16912) BivšiUser2
»

primeren leptop?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91414 (1217) urbancek22
»

Western Digital razmišlja o SSD

Oddelek: Novice / Diski
185455 (4169) BC3
»

Na laptopu napačno kazanje baterije

Oddelek: Strojna oprema
161909 (1563) Pyr0Beast
»

Kateri prenosnik z 17' monitorjem ??

Oddelek: Kaj kupiti
71378 (1378) j3rn3jk

Več podobnih tem