» »

Na laptopu napačno kazanje baterije

Na laptopu napačno kazanje baterije

Mitja358 ::

kot je že zgoraj omenjeno mi po inštaliranju windowsov pravilo kaže windows stanje baterije ko pa ga drugič vklopim pa kaže ves čas 100% in lučka za baterijo na prenosniku ne sveti! kaj bi bilo narobe?

Pyr0Beast ::

Baterija se je nehala polniti ? [:\\]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Baterija je zdržala še 1 uro in nato se je spraznila, ko sem priklopil napajanje se lučka na prenosniku za polnjenje ni vklopila

Pyr0Beast ::

Torej, če prav berem, baterija se je spraznila vendar se nato noče polniti. Prenesi si dol RMClock, ga namesti in poglej pod zavihkom Battery, kakšno je stanje.


Lahko podaš kakšne podatke o prenosniku, predvsem starost ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

ja beterija se je spraznila in se noče več polniti se pravi prenosnik je na izmeničnem napajanju........

prenosnik je star 1 leto HP Compaq 6820s (intel core 2 dou 2.0GHz, ati mobility radeon x1350, 2gb ram-a, trdi disk 160GB, 17 ,1 palično zaslon.......)

sedaj sem znova namestil windows xp sp3 in sedaj gre polniti čist normalno, imam občutek da so po posodobitvah to zgodi da noče polniti(ker sedaj še nisem posodabljal) bom poskusil in sporočim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Pyr0Beast ::

To je pa zelo zanimiva stvar, da se noče polniti zaradi operacijskega sistema.

Če ne gre drugače pa prenosnik izklopiti, tako da se sistem nič ne vmešava pa polniti baterijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

v tem je lih fora če izklopim računalnik se tudi ne polni

bom poskusil ponovno naložiti os

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Pyr0Beast ::

Ov, to je še bolj zanimivo ..

Sicer, če je kaj narobe z baterijo bi to znalo biti to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Mhm, jaz imam podoben problem. Sicer na starejšem prenosniku. Najprej je crknila baterija, kupim novo, vtaknem v prenosnik in nič. Je sploh ni prepoznalo. Čez par dni mi jo vseeno prepozna in nekaj dni deluje BP. Sedaj pa ima več različnih simptomov: ali Windowsi XP kažejo vedno iste % napolnjenosti, ne kaže da jo polni, ali pa včasih čisto zgine. Sumim osnovno ploščo oz. vsaj napajalni del.

Pyr0Beast ::

Če maš Compaq .. :)
Imajo prav posebno ločen napajalni del iz baterije - charger board.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

no jaz sem tudi imel tak problem bil se mna računalniku in se mi ni hotel polniti, nato grem jest in pridem za pol ure nazaj in baterija se polni, tako da sedaj deluje brez problema. Za vsak slučaj sem jo do konca napolnik in čist izpraznil tako da sem sedaj že 2 krat napolnik ker igram eno igro in dela bp. Hvala za pomoč

misek imava 100% enak problem, no za zdaj jaz ne več upam da bo sedaj delala če ne pa se bo zgodilo kakor pri tebi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Pyr0Beast ::

hmm .. a da baterijo vzameš ven in daš noter parkrat ne pomaga, toliko, da se ščistijo kontakti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

nisem še probal:d :) bom poskusil če ne bo delovalo, za zdaj še deluje

techfreak :) ::

Sam imam podobno težavo ..., vendar pa pri meni Windows/Linux ne dobi pravilne vrednosti od baterije. Baterija iz 100% pride na 0% v zelo kratkem času (10 minut), potem pa še deluje kakšno uro.

Kaj bi lahko bilo narobe?

Prenosnik je pa HP Compaq nx6110 in je star 3 leta.

Pyr0Beast ::

Zna biti tako kot pri meni, ko je bila ena (oz. dve celici) defektna. Pač, komp zazna, da ga nekaj matra in to je to. Še zdaj ne dela najbolje baterija, pa sem celice malce premešal.
Baterija je toliko močna, kolikor je močan njen najšibkejši člen.

Drugače pa za nepravilno sporočeno vrednost. Baterijo napolni, malenkostno sprazni (1%, 2) in daj čez par ur še enkrat polniti (da se napolni do kraja). Nato popolnoma polno baterijo prazni brez presledkov, dokler se prenosnik popolnoma ne izklopi samodejno (alarme pa to vse izklopi). Nato, ko jo boš dal naslednjič polniti ti bo prikazalo dejansko kapaciteto.
Prazni pa čim počasneje, kakšno lažje delo, film je več kot dovolj :)

Preverjaj pa s programom RMClock je en tak dober :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Evo, se mi je baterija popolnoma spraznila, prižgem računalnik, jo noče prepoznati, vzamem ven in noter nekajkrat, jo začne polniti do 7%, sedaj pa stoji. Lučka za polnjenje pa sveti.

Čas za nov računalnik :D

Pyr0Beast ::

Čas za novo baterijo IMHO
Ker prenosnik pa imaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reset bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
321587 (1171) DeeCoy
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819285 (6721) specing
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283485 (2378) klekej
»

Kako vem, ali je baterija v prenosniku crknila?

Oddelek: Strojna oprema
164224 (3813) SG_101
»

Acer prenosnik ne polni baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
213609 (2750) fosil

Več podobnih tem