» »

Koliko dopusta koristite na leto?

Koliko dopusta koristite na leto?

1
2
»

MadMicka ::

Invictus in kje v tistem članku piše, da mora delavec, ki je imel pravico do letnega dopusta, pa dopusta ni pokoristil, vrniti regres?

dOrK, podjetje ti piše 20 dni dopusta samo od ponedeljka do petka po 8 ur, čeprav si med koriščenjem dopusta v soboto doma, tako da je ponavadi vseeno, če bi ti dali 24 dni dopusta in ti pisali dopust od ponedeljka do sobote po 6 ur in 40 min.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Inicijator ::

A so podjetja dolžna izplačati dopust, če ti ne omogočijo da ga koristiš?

mancini ::

Osnova za dopust so 4 tedni in ne 20/24 dni
torej tisti ki dela 5 dni tedensko je to 20, tisti ki pa 6 dni pa ima 24 dni

tako da ti podjetje ne more dati samo 20, če delate 6 dni tedensko, to je kršenje zakona

MIHAc27 ::

Jaz ponavadi porabim cel dopust, izjemoma da ostane kak dan ali dva. Pri otrocih niti ni tako teško ga porabit. Učitelji zelo radi dajo kake pogovorne ure ob 10h, pa pojdi med delavnim časom, če lahko.

Tole o obveznem 10 oziroma 14-dnevnem dopustu mi pa ni povsem jasno. To naj bi ti delodajalec samo zagotovil, ali naj bi bilo obvezno da ga vzameš? Ker odkar delam (13+let) sem samo 1x vzel 14 dni v sklopu, ker sem tako tudi rabil. Ponavadi raje vzamem 2x po 7 dni, preostalo pa po kak dan ali dva skupaj, kakor mi pač pride prav in da je možno. Mi še nikoli ni noben rekel, da rabim vzet 10/14 dni v kosu.

ToniT ::

Delodajalec ti mora omogočiti dvotedenski dopust v enem kosu. Vse ostalo je stvar dogovora.

energetik ::

Jasno da vsega (31), zakaj ga ne bi?
Ponavadi 3 tedne (15 dni)v kosu poleti, vse ostalo po potrebi preko celega leta. Lani pa sem vzel kar 4 tedne v kosu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koriščenje lanskega dopusta

Oddelek: Loža
304506 (3525) <b>klima</b>
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327694 (1692) MadMicka
»

Vprašanje glede dopusta ( delo )

Oddelek: Loža
132845 (2170) GrimReaper
»

Ugotovitev stanja starega dopusta

Oddelek: Loža
246563 (5924) mojsterleo
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286129 (5382) alesr

Več podobnih tem