» »

Koliko dopusta koristite na leto?

Koliko dopusta koristite na leto?

«
1
2

d0rK ::

Živjo.

Mene pa zanima, koliko dopusta kaj koristite tekom leta. Osebno delam 6 dni v tednu in mi torej pripada nekje 24 dni dopusta. Lani sem ga koristil 10 dni. Letos bi želel koristiti 2x po 10 ampak imam občutek da bom naletel na odpor nadrejenih. Pa me zanima kako je kaj po drugih podjetjih... Greste lahko na dopust brez dviganja obrvi drugih?

AndrejS ::

Seveda - le pravočasno ga treba najavit

Invictus ::

Letos ga bom koristil 60 dni, ker se spremenili pravila normiranega s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darksamurai ::

Delodajalec ti mora zagotoviti, da porabiš celoten dopust. V tvojem primeru tudi preostanek lanskega.

V resnih in uspešnih podjetjih šefi napotijo deloholike na dopust brez izjem. Sem doživel, ko je nadrejeni svojemu podrejenemu (deloholiku) rekel "čez dva tedna boš za X dni na dopustu, ker moraš porabit lanski dopust".

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Imam ga 20dni +viške ur. Koristim ga vsako leto 10dni skupaj, ostalo pa kakšen dan dva ali 5 dni skupaj.
Ne vem kje delaš in ali vse normalno poteka če te ni, nehaj se obremenjevat kdo bo obrvi dvigoval bodi frej pa se ne sekiraj. Ne puščaj da ti dopust propada, ker si bebec če to počneš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

TheBlueOne ::

Izkoristim vsega in dodatno varcujem z urami, da mi nanese se par dni. Kar se tice delodajalca lahko recem, da se ne bi lepo gledala, ce bi nerazumno kompliciral, razumem pa, da podjetje zavrne, ce se prekriva s kaksno obveznostjo, ki izstopa po nujnosti. Ne spregledati besede izstopa.

Imam ga 25 dni, kaksne 2 dni mi senkajo, za kaksne pet dni naredim nadure.

Smurf ::

Nekje med 25 in 30 dni.

next3steps ::

Nič.
Ah, lani sem en dan. Se pardoniram.

bobby ::

Da, dodajalec ti mora zagotovit, da izkoristis najmanj 14dni v zaporedju dopusta in pktem se ostalo, lahko pa ti on dolici, kdaj ga koristis, tu lahko das samo predlog. Ampak, ce imate ze tako politiko v firmi, da se moras borit za dopust pol je to za en k firma.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ahac ::

Poleti sem bil cel mesec na dopustu, delno je bil neplačan, ker sem nekaj porabil med letom + za kolektivca.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Redorange ::

Februarja moramo napisat razpored za celoten dopust, uresniči se pa tistih 14 dni poleti.
Ostalo pa pitaj boga. Lani ga nismo izkoristili vsega, ker ni ljudi, na sestanku se pa jezijo na nas, da smo dolžni dopust izkoristit.
Lp, Pošta Slovenije :)

jb_j ::

Trenutno samo 365dni.
Delno neplačan.

flyko ::

25 dni izkoristim rednega, kakih 9 dni je praznikov, pa ponavadi se nabere še kakšnih 120 nadur, kar je dovolj za 20 petkov.
Ni težav s koriščenjem, v kolikor vse špila na projektih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

Invictus ::

Če ne porabite 10 dni dopusta v kosu, vam ne pripada regres.

Podjetja so že zaradi tega plačevala kazni, delavci pa vračali regres...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

next3steps ::

Ne vem od kje vam zabloda, da je podjetje v prekršku.
Jaz si svoj dopust pač dam izplačati.

Dr_M ::

24 dni, vcasih kaksen dan prenesem v naslednje leto. Nadure vecinoma placajo, drugace pa kaksen dan prej grem, ce imam obveznosti.
Na sreco ne komplicirajo, ce pa bi, bi pa samo na zacetku leta prinesel seznam datumov, ko me ne bo na siht in nikogar nebi nic spraseval.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ginekk ::

30-32 dni rednega mi uspe porabit. Sem v middle-managmentu IT multinacionalke. Ne pričakujem od nikogar da bo delal čez vikend, četudi jaz morda kdaj delam.

pegasus ::

Ja, 30 dni porabim samo za hobi, ponavadi nam šenkajo še zadnji teden decembra, pa še vmes se kaj najde ...

Steinkauz ::

Sam ga precej šparam, tako da ga skoraj vedno skurim za potovanja.
Lani tenerife (7 dni za 3 dni dopusta), morje(7 dni za 5 dni dopusta), vietnam(23 dni za 14 dni dopusta).
Da bi vzel dopust, da sem doma se mi zdi brezveze.
Tako da skurim dokej vsega.

starboi ::

Redorange je izjavil:

Februarja moramo napisat razpored za celoten dopust, uresniči se pa tistih 14 dni poleti.
Ostalo pa pitaj boga. Lani ga nismo izkoristili vsega, ker ni ljudi, na sestanku se pa jezijo na nas, da smo dolžni dopust izkoristit.
Lp, Pošta Slovenije :)


Mogoče off topic vprašanje ... Kako pa to da vztrajaš v taki službi kjer je stanje med najbolj katastrofalnimi v Sloveniji ?

MadMicka ::

Invictus, to glede vračanja regresa za letni dopust enostavno ni res. Tudi če ne koristiš niti dneva dopusta, ti regres pripada v celoti, ker je vezan na pravico do letnega dopusta in ne na dejansko izrabo. Ni mi jasno, kako lahko pribijaš take...

Kurzweil ::

Niti enega dneva! Je pa res, da imam takšno službo, da ko je gužva se dela in to neglede na to koliko ur na dan, ko pa ni gužve, pa se včasih vprašam, če nimam sanjske službe. Sem pa lani prvič omenil, da bi v bodoče izplačali ves nekoriščen dopust. Par sodelavcev se je pridružilo ideji in dejansko je bil predlog celo sprejet, bomo videli konec leta 2018, če bo kaj iz tega.

Tilen ::

Izplačan dopust je skoraj vedno v škodo delavca, čeprav se slednjemu ponavadi ne zdi tako in si še misli, kako je lepo okrog prinesel firmo, ko se je tako fajn dogovoril. Za normalno podjetje je ceneje izplačati dopust, kot ostati brez delavca.

Mnoga podjetja bi raje izplačala dopust, kot da ga zaposleni koristijo, vendar se to dolgoročno ne izplača, ker vodi v izgorelost in preobremenjenost, kjer potem zaradi odsotnosti delavca podjetje izgubi še bistveno več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

111111111111 ::

Vedno pokurim vse, razen če prenesem v naslednje leto, kakšen dan ali dva.

Kurzweil ::

@Tilen, sej pravim, narava dela, ki ga opravljam v službi je takšna, da ko je gužva, tu ni nobenega pardona in se niti ne razmišlja o tem, da ne bi delal tudi po 14ur, pride pa čas, kot je trenutno, ko delam po 4 ure ali pa sem celo doma oz. delam od doma in sem plačan kot se reče. Nisem pa nor, da bi za tistih par 100€ celo leto sedel v službi, ne da bi si privoščil dopust. Mene v službi poznajo. Na leto imam 10-20 stvari in se za 3/4 stvari že naprej ve kdaj so in se tako tudi planira delo. Če pa ostane kakšen dan dopusta, kar mi je še vedno, ker si lahko vzamem prosto oz. prilagodim, da si lahko, potem res nevem zakaj bi bilo v škodo, če dobim tisto izplačano? :D

next3steps ::

Tilen je izjavil:

Izplačan dopust je skoraj vedno v škodo delavca, čeprav se slednjemu ponavadi ne zdi tako in si še misli, kako je lepo okrog prinesel firmo, ko se je tako fajn dogovoril. Za normalno podjetje je ceneje izplačati dopust, kot ostati brez delavca.

Mnoga podjetja bi raje izplačala dopust, kot da ga zaposleni koristijo, vendar se to dolgoročno ne izplača, ker vodi v izgorelost in preobremenjenost, kjer potem zaradi odsotnosti delavca podjetje izgubi še bistveno več.

Neumni ste ljudje, ki imate takšno razmišljanje o meni. Nikakor nisem imel namena okrog prenašati podjetja, nego mi dopust ne pomaga nikjer in nikakor, kadar in ker moram v vsakem primeru opraviti še sekundarni šiht. V mojem primeru se je to izplačalo.
Moji pogoji so bili dokaj ugodni za podjetje, ko sem se zaposlil, s tem da sem tudi sam dobil nekaj nenavadnih ugodnosti.
PS Delodajalec je predlagal koriščenje dopusta.

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Včasih imel 36 dni, nato nam spustili na 30 dni, zdaj zaradi otrok imam nekoliko več. Porabil pa tam 15-20 dni, nato so nam od lani ob nastopu novega leta, pisali po svoje naše lanskoletne dopuste. Tako da sem lani tekoči dopust skoraj v celoti porabil, ostanek pa ze takoj po novem letu.
////

Malcolm_Y ::

Pokoristim vsega, 25 dni.

164. člen
(neveljavnost odpovedi pravici do letnega dopusta)
Izjava, s katero bi se delavec odpovedal pravici do letnega dopusta, je neveljavna. Neveljaven je tudi sporazum, s katerim bi se delavec in delodajalec dogovorila o denarnem nadomestilu za neizrabljeni letni dopust, razen ob prenehanju delovnega razmerja.

Invictus, kake spremembe normiranih s.p.?

Ganon ::

Izkoristim vse, kar mi pripada. Dopust in nadure.

jype ::

V zadnjih dveh letih in pol sem izkoristil 900 dni.

next3steps ::

Malcolm_Y je izjavil:

Pokoristim vsega, 25 dni.

164. člen
(neveljavnost odpovedi pravici do letnega dopusta)
Izjava, s katero bi se delavec odpovedal pravici do letnega dopusta, je neveljavna. Neveljaven je tudi sporazum, s katerim bi se delavec in delodajalec dogovorila o denarnem nadomestilu za neizrabljeni letni dopust, razen ob prenehanju delovnega razmerja.

Invictus, kake spremembe normiranih s.p.?

Saj razumeš, da se da izplačilo dopusta povsem legalno izpeljati?

k--p ::

Ponavadi vsega, 24 dni.

Inicijator ::

Letos sem prejel obvestilo za 28 dni, ne vem pa če ga bom uspel koristiti vsega

SumTingWong ::

Lani 2 dneva, letos imam 30. Ne vem kje jih bom koristil ...

šernk ::

vedno mi ga kake 5 dni ostane na koncu od cca 25dni, čeprav mi gre letos zelo dobro in imam samo še 6 dni lanskoletnega, lani sem imel začetek junija še 1 dni starega :D

problem je ker dopusta ne rabim, ga izkoristim tistih 14 dni skupaj, pol pa po kak dan sem in tja za kakšen podaljšan vikend.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shotalick ::

Pokoristim vse, še jamram decembra za kakšen dan premal :))

chort ::

Običajno si ga dam nekje med 150 in 250 dni letno, v nekaj kosih. Ne grem nazaj v redno službo, prosti čas je zlata vreden. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Oberyn ::

Že 22 let nisem koristil dopusta. Pojma nimam, če je firma v kakšnem prekršku, ampak računovodkinja mi pravi, da ne. Ni pa tako hudo, kot je videti na prvi pogled, ker sem direktor in grem kadar hočem kamor hočem in če me nekaj časa ni nazaj, nihče ne opazi.

OmegaM ::

Na leto uspem izkoristiti do 13 dni, ter nadure.
Med letom še grem na krvodajalsko, kar mi na obisk pripadata +2 dneva (3 - 4x/letno).
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

xardas ::

Lani sem koristil en teden od 23 dni.

avtek ::

Vseh 24dni + koristim nadure + krvodajalske (1 dan, 4x letno).

Invictus ::

MadMicka je izjavil:

Invictus, to glede vračanja regresa za letni dopust enostavno ni res. Tudi če ne koristiš niti dneva dopusta, ti regres pripada v celoti, ker je vezan na pravico do letnega dopusta in ne na dejansko izrabo. Ni mi jasno, kako lahko pribijaš take...

Povej to davčnim inšpektorjem...

Malcolm_Y je izjavil:


Invictus, kake spremembe normiranih s.p.?

Že vse tukaj parkrat napisano. Malo posrčaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

blabla80 ::

letno dobim 30 dni (Nemčija) in ga porabim v celoti, ker se ne more prenašati, razen v posebnih primerih.

Ko sem še bil samski in delal v Sloveniji sem imel situacijo da sem v treh letih (skupaj) vzel samo en teden dopusta, ker je bila pač situacija taka da je šlo v firmi na knap, jaz pa samski in brez ideja za kaj bi porabil dopust - je pa res da se nam je dopust prenašal ... če bi neporabljen dopust propadel bi ga verjetno sproti koristil.

Ta poteza mi je prišla prav ko je oče bil dlje časa bolan, pa sem koristil ta pretekli dopust (mesec in pol če se ne motim), brez da bi se moral dotakniti aktualnega/frišnega dopusta.

En sodelavc je "zdržal" tako še eno leto dlje - ko so spremenili da se neizkoriščen dopust ne prenaša več v nedogled so ga poslali "prisilno" na dopusta za dva al tri mesce, da je porabil zalogo dopusta.

Vkolikor dopusta ne moraš prenesti, ali pa se prenaša samo do marca/junija naslednjega leta ... ga pač porabi preden ti propade ... ker če ga firmi "podariš", če par let pa bi ga iz določenega razloga krvavo potreboval - dvomim da gaboš dobil ... zato ga raje porabi - za dopust, ali pa za hobi, chillanje doma - glava in telo ti bo hvaležno za malo počitka/odklopa.

MadMicka ::

MadMicka je včeraj ob 20:40:22 izjavil:
Invictus, to glede vračanja regresa za letni dopust enostavno ni res. Tudi če ne koristiš niti dneva dopusta, ti regres pripada v celoti, ker je vezan na pravico do letnega dopusta in ne na dejansko izrabo. Ni mi jasno, kako lahko pribijaš take...

"Povej to davčnim inšpektorjem..."

Kakšen debilizem je to Invictus, zakaj govoriš o stvareh, o katerih nimaš pojma?

Invictus ::

To so spet ponarodele zadeve.

Drugače vse piše tukaj...

https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...

Saj veš, 3 pravniki, 5 mnenj ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

chort je izjavil:

Običajno si ga dam nekje med 150 in 250 dni letno, v nekaj kosih. Ne grem nazaj v redno službo, prosti čas je zlata vreden. ;)


Tako se govori :) Imam podoben setup. Vsako leto poskušam biti 3, 4 mesece na leto ultra produktiven, ostalo pa samo kakšne redne maintainance zadeve porihtam.

Zaposleni imajo pa v pogodbi 66 dni dopusta, ampak povprečno nihče ne koristi več kot 1 mesec.

GupeM ::

next3steps je izjavil:

Saj razumeš, da se da izplačilo dopusta povsem legalno izpeljati?

Pa mi razloži. Me res zanima.

Sam ga drugače koristim vseh 24 dni, ki jih dobim. Mogoče kakšen dan prenesem v naslednje leto, pa potem naslednje leto kakšen dan več koristim. Nabere se mi tudi precej nadur, tako da pokoristim tudi te. Včasih prej zaključim, včasih kasneje pridem, če se jih v enem mesecu nabere veliko, pa ostanem doma cel dan. Nadure se nam namreč ne prenašajo v naslednji mesec, imamo jih pa pravico koristiti do konca meseca. Razen, če so nadure odrejene. V tem primeru so tudi plačane. Do sedaj sem jih še vedno lahko pokoristil (odrejenih še nisem dobil), če sem jih želel. Res pa je, da če je gužva, niti pomislim ne na to, da bi koristil ure/dopust. Ko gužve ni, pa vedno brez problema.

Ure/dopust pogosto koristim samo po en dan (letos bo prvi primeren datum že 8. februarja), ko daš en dan dopusta, pa si 4 ali več dni doma. Bo pa leto 2018 polno praznikov, saj samo en od praznikov pade na vikend (to je velika noč, ki je tako ali tako vedno na nedeljo). Tako se bo kar splačalo vzeti dan dopusta, doma pa boš 4 dni ali več. Če letos vzameš dopust 30. aprila, boš doma kar 6 dni v kosu. Če pa še 4. in 5. maja, pa kar 10 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

miha1135899 ::

A je sploh vprasanje koliko ga pokoristis - toliko kot ga dobis oziroma ti ga pripada pa lahko kdorkoli zavija z ocmi. Res ni posteno, ce imas kaksen kljucen projekt odprt ali ce hoces ostat takoj naslednji dan doma in ne najavis malo prej, pa da se nimas namestnika. Pri nas s tem nekako ni tezav, so obe strani razumne.

Rad pa, predvsem poleti, delam pon-cet 10 ur in sem petek frej za tak podaljsan motoristicen vikend, nikoli pa ne trpijo projekti, toliko seveda sem pripaden.

d0rK ::

Jaz sem izvedel da v naši firmi kljub 6 dnevnem delovniku priznajo samo 20 dni dopusta. Pa še to ne vem če bom lahko koristil..

Poskusil si bom sicer izboriti še del lanskoletnega dopusta in izrabiti 14 dni + 10 dni.

juroz ::

porabim praviloma vsega, kako leto ostane kakšen dan, več pa ne.
lani 3 tedne skup, letos upam na 4 tedne skup čeprav bo težka. bomo vidl kaj se bo dal narest.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koriščenje lanskega dopusta

Oddelek: Loža
304447 (3466) <b>klima</b>
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327667 (1665) MadMicka
»

Vprašanje glede dopusta ( delo )

Oddelek: Loža
132832 (2157) GrimReaper
»

Ugotovitev stanja starega dopusta

Oddelek: Loža
246512 (5873) mojsterleo
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286109 (5362) alesr

Več podobnih tem