» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
23 / 51
»»

Vazelin ::

Pri nas nobenga ne zanima če se plač ne izplača. Shithole dobesedno. Občutil na lastni koži.

Ko sem šel na zavod vprašat je takoj povedala da je normalno da recimo prispevki niso plačani in naj ne tečnarim. Je rekla a vi bi pustil službo zarad neplačNih prispevkov? Ne govno zahojeno pustil bi zato ker več mescev ni bilo nakazil.

Niso vredne svojg keša. Od takrat se poserjem na te službe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

aerie ::

K0K0 je izjavil:

Ej, a si opazil trend, kako se vsi jamrači v tej temi hvalite, kako dobro vam gre v življenju, pa kako ste vsi uspešni in konkretno plačani, hkrati pa jočete ob dejstvu, da se drugi borijo za višje plače. Ponovno: A te straši, da bodo šli po korakih delavcev JS še delavci privatnega sektorja in jih boš moral začeti plačevati pošteno? Se ne boš mogel več tako zelo rediti na račun njihovega slabo plačanega dela?

Tle ni problem da vam ne bi privoščili višjih plač ampak to da kljub 7 stopnji niste sposobni razumet od kje pride denar za vaše plače in da trenutno ni denarja za višje plače. Za višje plače bi bilo potrebno dodatno obremenit gospodarstvo. To pomeni da bi morali v gospodarstvu za isto plačo delat več medtem, ko bi vi za isto delo dobili več in to samo zato ker lahko za vsak drek stavkate. Jaz kot s.p. nimam nobene možnosti za stavko. Če se vlača odloči, da bom moral plačevat 50€ višje prispevke jih bom moral plačat. Če bom probal stavkat mi bodo poslali izvršbo. V gospodarstvu niso samo velika podjetja z velikimi dobički. So tud majhni privatniki, ki nimajo bajnih dobičkov in niso odgovorni za bančne luknje. Višanje davkov pa najbolj prizadane ravno te.

Glavnina denarja se v proračun države (iz katerega se med drugim financira JS) dobi iz pobranega DDV-ja. Kupna moč je pri nas začuda še kar visoka. Gospodarstvo pri nas pa v splošnem stagnira in je nekonkurenčno. Premalo je visokotehnoloških podjetij, ki prinašajo dodano vrednost. Premalo se vlaga v raziskave in razvoj itd. Kar se tiče javnega sektorja pri nas je marsikje slabo voden. Osebno, zahtev stavkajočih v JS ne podpiram, podpiram pa stavko zato, ker se lahko le na ta način zadeva morda premakne na bolje. Ne razumem pa ljudi, ki nekaj bemtijo tukaj v stilu, če jaz garam za minimalca pa mora ta drug tudi oz. če sem jaz v dreku naj so tudi vsi drugi. Začnite raje malce širše razmišljat, kak meter dlje od lastne riti.

jype ::

aerie je izjavil:

Začnite raje malce širše razmišljat, kak meter dlje od lastne riti.
Ah, daj no... Saj nismo skandinavci, da bi cenili osebno in družbeno odgovornost.

Vazelin ::

Ene interesne skupine so močnejše od drugih. Ker bodo tiste šibkejše živele slabše zaradi prvih (vušji davki) tega sranja ne podpiram in bi šl tudi na fronto če se tako izrazim. Naj se spusti ddv na predkrizno raven, iz šol pa odpusti odvečen workforce ki ga je ogromno sodeč po grafu na 24 ur da naši učitelji naredijo manj od nekaterih drugih. Hence pogačo denarja naj si potalajo v JS sami brez obremenjevanja drugih. Tudi jaz bi rad videl da bi učiteljica začetnica imela 3 jurje neto sam nismo v švici.

Sicer je samo vprašanje časa kdaj no cerar kapituliral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mr.B ::

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.
To je ja razumljiva zahteva, ki jo bi razumel vsak še tako neizobražen. Čudno da tega levi od levih, nimajo v volilnem programu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

K0l1br1 ::

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.

Vazelin ::

K0l1br1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.

Pol se da delavce na zavod ne pa da se jih več mescev nateguje. Zakon je spisan po željah izmečkov, nategunov.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Pol se da delavce na zavod ne pa da se jih več mescev nateguje. Zakon je spisan po željah izmečkov, nategunov.
Jaz sem dvakrat v življenju daljši čas (več kot leto dni) delal za podjetje, ki je bilo brez denarja. Obakrat se mi je dolgoročno finančno splačalo.

Mr.B ::

K0l1br1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.

Kot sem rekel, mentaliteta. Socializem za kapitaliste, delavec naj se pa znajdejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fritz ::

Vazelin je izjavil:

Ene interesne skupine so močnejše od drugih. Ker bodo tiste šibkejše živele slabše zaradi prvih (vušji davki) tega sranja ne podpiram in bi šl tudi na fronto če se tako izrazim. Naj se spusti ddv na predkrizno raven, iz šol pa odpusti odvečen workforce ki ga je ogromno sodeč po grafu na 24 ur da naši učitelji naredijo manj od nekaterih drugih. Hence pogačo denarja naj si potalajo v JS sami brez obremenjevanja drugih. Tudi jaz bi rad videl da bi učiteljica začetnica imela 3 jurje neto sam nismo v švici.

Sicer je samo vprašanje časa kdaj no cerar kapituliral.

Višji davki sploh niso potrebni. Potrebno je le, da popizdijo delavci v JS in ZS in podjetniki in od politične elite zahtevajo učinkovito državo v vseh pogledih, ne pa koruptivno in klientelistično greznico. Če bi obstajala jasna merila in bi se zaposlene v JS primerno ocenjevalo, bi skoraj ves politično nastavljen kader odletel kot je dolg in širok. Če bi uredili javna naročila in počistili korupcijo, s katero so prežeta, bi bilo dovolj denarja za boljše plače pa še ostalo bi ga.

Ne podpiram zahtev šolnikov..ne v takšnem obsegu in ob sedanjih pogojih, jim pa privoščim boljše plače. Dobrim učiteljem pa še boljše. In dobrim zdravnikom. In dobrim uradnikom. Da je vse skupaj ena kalna voda polna nesposobnega in neodgovornega menedžmenta je izključna odgovornost politične ravni in od njih nastavljenega vrhnjega menedžmenta, pa tudi sistemskih rešitev, ki jih producirajo parlament in ministrstva.

Sam Slovenci smo fenomeni, večina bi jih danes volila Šarca pa sploh ne ve, kak program ima in kaj naj bi naredil v parlamentu ali v Vladi. Preostali bodo seveda volili preverjene pokvarjence iz SD/SDS, kar nekaj pa jih sploh ne bo šlo na volišča. Večino politika zanima samo kot hvaležna tema za nabijanje ob pivu ali na forumu, dlje od tega nočejo ali niso zmožni videti. Zato se vedno stepemo okrog enega drevesa in nikoli ne vidimo gozda. Še tedaj, ko nam kak Kangler odpre ventil za 'bes' se skregamo okrog tega ali je 'naša' ali 'njihova' gnida. In če je naš, potem je dober, četudi vsi vemo, da je gnida. Neke meje, osnove, vrednote morajo biti skupne...če jih ni, si države in delujoče družbe ne zaslužimo in bomo še naprej živeli v tem kvazidelujočem korupcistanu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

LeQuack ::

K0l1br1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.


Ukinit pravne osebe, ker je to preveč kapitalizem. Vsak mora odgovarjat z vsem kar ima.
Quack !

K0l1br1 ::

Da ne boste z zahtevami po ukinitvah končali kot kakšni nabiralci koreninic z bivališčem v jamskih skupnostih

aerie ::

Fritz je izjavil:


Višji davki sploh niso potrebni. Potrebno je le, da popizdijo delavci v JS in ZS in podjetniki in od politične elite zahtevajo učinkovito državo v vseh pogledih, ne pa koruptivno in klientelistično greznico. Če bi obstajala jasna merila in bi se zaposlene v JS primerno ocenjevalo, bi skoraj ves politično nastavljen kader odletel kot je dolg in širok. Če bi uredili javna naročila in počistili korupcijo, s katero so prežeta, bi bilo dovolj denarja za boljše plače pa še ostalo bi ga.

Ne podpiram zahtev šolnikov..ne v takšnem obsegu in ob sedanjih pogojih, jim pa privoščim boljše plače. Dobrim učiteljem pa še boljše. In dobrim zdravnikom. In dobrim uradnikom. Da je vse skupaj ena kalna voda polna nesposobnega in neodgovornega menedžmenta je izključna odgovornost politične ravni in od njih nastavljenega vrhnjega menedžmenta, pa tudi sistemskih rešitev, ki jih producirajo parlament in ministrstva.

Sam Slovenci smo fenomeni, večina bi jih danes volila Šarca pa sploh ne ve, kak program ima in kaj naj bi naredil v parlamentu ali v Vladi. Preostali bodo seveda volili preverjene pokvarjence iz SD/SDS, kar nekaj pa jih sploh ne bo šlo na volišča. Večino politika zanima samo kot hvaležna tema za nabijanje ob pivu ali na forumu, dlje od tega nočejo ali niso zmožni videti. Zato se vedno stepemo okrog enega drevesa in nikoli ne vidimo gozda. Še tedaj, ko nam kak Kangler odpre ventil za 'bes' se skregamo okrog tega ali je 'naša' ali 'njihova' gnida. In če je naš, potem je dober, četudi vsi vemo, da je gnida. Neke meje, osnove, vrednote morajo biti skupne...če jih ni, si države in delujoče družbe ne zaslužimo in bomo še naprej živeli v tem kvazidelujočem korupcistanu.

Jep, jep. Tole vrabčki čivkajo že 20 let, pa se nikamor ne premakne. Sindrom zlate ribice?

Vazelin je izjavil:

Ene interesne skupine so močnejše od drugih. Ker bodo tiste šibkejše živele slabše zaradi prvih (vušji davki) tega sranja ne podpiram in bi šl tudi na fronto če se tako izrazim. Naj se spusti ddv na predkrizno raven, iz šol pa odpusti odvečen workforce ki ga je ogromno sodeč po grafu na 24 ur da naši učitelji naredijo manj od nekaterih drugih. Hence pogačo denarja naj si potalajo v JS sami brez obremenjevanja drugih. Tudi jaz bi rad videl da bi učiteljica začetnica imela 3 jurje neto sam nismo v švici.

Sicer je samo vprašanje časa kdaj no cerar kapituliral.

Tole pišeš iz svojga lambota al kaj je že?

Mr.B ::

LeQuack je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.


Ukinit pravne osebe, ker je to preveč kapitalizem. Vsak mora odgovarjat z vsem kar ima.

Karkoli vam paše, ker kot kaže še vedno mislite da ste na pravi poti. Samo da ne boste nekateri potem pričakovali, da vas boso drugi dolžni eševati. No zagotovili vam bodo preživetje, tu nekje se bo pa končalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matobeli ::

nurmaln ::

LeQuack je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz bi pa rad, da delodajalec ko prvič ne izplača prispevkov delavca, gre avtomatično sedet.

Malo huda zahteva, če firmi zmanjka denarja za plačilo česarkoli. Delodjalec pa je velikokrat tudi pravna oseba. Nisem še slišal za pravno osebo, da bi šla sedet, niti si ne predstavljam, kako to zgleda.


Ukinit pravne osebe, ker je to preveč kapitalizem. Vsak mora odgovarjat z vsem kar ima.

Absolutno! Če imaš slučajno eno delnico Zavarovalnice Triglav, potem ti v primeru stečaja pridejo zarubit hišo, da poplačajo dolgove Triglava. Poln si dobrih idej.
Če imaš eno točko nekega random vzajemnega sklada, si pa itak solatnik kakših 500 različnih podjetij. Moli da ne pade kakšno v težave.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

m0LN4r ::

No pa vidis, ce ne moralizira in se smili samemu sebi ali javnosektorasem vsepovprek Samael, pa je tu jype s svojimi globokimi ekstremizmi.

No saj jype tudi ni v JS, verjetno z razlogom. Mogoce bi pa rad bil v JS, samo je prekvalificiran in bi dobil bistveno manj od tega kar pricakuje, ampak hej - zakaj bi jamral ce mu gre boljse kot v JS. Aja pa verjetno sploh ni v sloveniji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Samael ::

Samael je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Samael je izjavil:


Torej, kako točno "čakaš", da boš prišel do "boljše" zaposlitve v JS? Rad se razpisujes, pa bodi tudi tokrat, če si lahko, malce bolj konkreten.

Ustni dogovor s specificnim osebjem. Kako pa mislis da je ze skoraj cela zlahta prisla not?



A tole misliš:


m0LN4r je izjavil:

Ce bota s stavko moja mama kuharica/cistacica/varuska in moja sestra, ki je dipl.med. sestra z nekaj let prakticnega znanja iz razlicnih oddelkov in razlicnih bolnisnicah, ter se enga privatnika obe prisli iz minimalne neto na 1000 neto, bo to za njiju velik napredek, ki si ga zaaluzita.


No, očitno ti delo v JS ni tako zelo mikavno, če ne spremljaš razpisov, ne hodiš na razgovore in zgolj "čakaš", da ti pade z lufta...
(skratka, spet nabijaš, ker se za argument fajn sliši)


Ja, tapravi se oglaša. Daj odloči se že, kaj želiš, ta čas, ko bluziš in čakaš na osnovi namišljenega "ustnega dogovora", da ti nekaj z lufta pade, mestem ko tvoja mati in sestra pred tvojim nosom pobereta ves med in mleko, ki se po vašem pretaka po JS, čeprav tu pa tam v napadu resnicoljubja napišeš malce drugače.

m0LN4r ::

Zakaj se obremenjujes, pa ne reci da se ne ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Samael ::

Saj se ti tudi, le odločiti se ne moreš, kako in kaj, pa malce pojamraš, kako ubogi so v JS (zlasti tvoja sestra, pa mama, kot praviš) in nato kako jim je fino v JS ter da zelis tudi ti tja in potem iz vsega skupaj rata nek zmazek prebliskov, s katerim se potem do neke mere ukvarjajmo preostali. Eno samo problematiko pa le poznas in glej, hopa... obrnjena plosca:

A nebi moralo biti zdravstvo primarnega pomena (obravnavajmo samo javno v tem primeru), ko se gre o tem kam se bodo metali miljoni?

Kaj so posledice varčevanja v zravstvu? Prve stvari, ki meni padejo na pamet so:
neplačane prakse študentov (ja tudi brez malice in prevoza), -> kvaliteta, motivacija pada
slaba volja sester, zdravnikov zaradi nizkih plač,
korupcija zdravstva (dodaten zaslužek, opravičila, izogib čakalnim vrstam, podkupovanje),
in konec koncev
pomanjkanje razkuževal in sekret papirja na wcjih...

Ni to malo bolano že vseskup?


Ti je ta zapis zgoraj kaj znan? Bomo videli, ko bodo tile strajkali, ce bos se vedno tako glasno in družno z nekaterimi ostalimi pljuval po njih, ali pa to pocnes selektivno, kakor se ti na dolocen del dneva dvigne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kac ::

Vsi diplomirani strojniki, ki so prišli na razgovor za delovno mesto v skupini J, so imeli plačo višjo od ponujene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kac ()

m0LN4r ::

Odvisno, ali pisem ker mi je dolgcajt na wcju ali rad vidim odzive na nekaj, kar je res in se potem pojavi nekdo, ki ima premalo zivljenjskih izkusenj in misli da to sploh ne obstaja ali rad podjebavam, skratka razlogov je neskoncno mnogo.
Sem skratka bolj spectator v tej igri tukaj in mecem not vabo v katero se taki kot ti ujamete.
Bi lahko rekli, da je to uspesno izvedeno trolanje, ampak z moje strani je vec kot le to.

Ti je ta zapis zgoraj kaj znan?

Tak dalec na oko, pod vplivom liter vodke, ki sem ga ravno spil z ruskim sosedom bi rekel, da si ze malo obseden z mano in si izbrskal en 3 leta star post, ki sem ga napisal iz zgoraj omenjenih razlogov, da vidim odzive online publike.

PS:
Seveda si spregledal celotno sliko, o kateri nimas pojma. Denarja za aparat ni, je pa denar za nove telefone in stavke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Samael ::

Je že uredu, ničesar ti ni teba opravičevati pred menoj in v debato vlečti svoje alkoholizirane eskapade (jasno, da za svoje trditve nisi kriv ti, ampak iz tebe govori alkohol, aneda).
Zdaj pa le še svojima zgoraj omenjenima bližnjima doma povej, da naj se malce bolj zazreta vase, ter potrudita pri delu, češ da ti kot davkoplačevalec pa že ne boš financiral to njuno zabušavanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Dejte si vidva najt eno sobo pa se tam pomenita, itak ni noben nič pametnega napisal, zakaj bi si JS zaslužil večje plače niti zakaj si jih ne bi.

nsa_ag3nt ::

nekikr je izjavil:

Pa lahko v gospodarstvu narediš opozorilno stavko? Se pravi med tednom, preden se začneš pogajati in ko postaviš povsem nerealne zahteve. Kakšne so posledice, če greš tisti dan potem na smučanje? Jih ni? Greš potem naslednji dan spet smučati? Kdaj začneš pisati nove prošnje za delo?

Reagana sem privlekel, ker je imel več jajc kot praktično vsa naša elita od osamosvojitve naprej. Včasih za dobro, včasih ne. Ampak vsaj stališče je imel. Ne rabim se delati finega, brez skrbi, pred takimi kot si ti pa res ne ;)

Erdogan je v Turčiji od 2016 poleti že kar lepo oklestil JS/JU.


Kaj pravi Krugman/PBS o deregulaciji, ki se je začela z Reaganom:
https://www.newsmax.com/finance/streett...
https://www.pbs.org/newshour/economy/co...

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: aerie ()

nsa_ag3nt ::

Kac je izjavil:

Vsi diplomirani strojniki, ki so prišli na razgovor za delovno mesto v skupini J, so imeli plačo višjo od ponujene.

Diplomirani strojniki ne hodijo razgovor za delovno mesto v skupini J.
V JS kot kandidat za pomočnika vzgojitelja ne moreš imeti plače iz plačnega razreda 60, tudi če imaš diplomo, magisterij in doktorat iz "vzgojiteljskega faksa" imenovanega Pedagoška fakulteta.



jype ne more v JS/JU**, ker nima ustreznega papirja o končani izobrazbi.
Vsaj za one pozicije, ki zahtevajo 6 in višjo stopnjo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: aerie ()

Kac ::

V javnem sektorju so potrebni tudi diplomirani strojniki in izhodiščna plača je taka, da to delovno mesto nobenega ne privlači.

jernejl ::

McHusch je izjavil:

Povprečna plača v Sloveniji je 1723 evrov, osnovna plača delovnih mest v tarifnem razredu VII/2 (stara diploma!) v JS je 30. plačni razred ali 1373. Ogromno ljudi v JS dela na mestih, kjer se zahteva diploma, pa ne prilezejo do povprečne plače.

Kac je izjavil:

V javnem sektorju so potrebni tudi diplomirani strojniki in izhodiščna plača je taka, da to delovno mesto nobenega ne privlači.

Kakšne so pa osnovne/izhodiščne plače za diplomirane ... v zasebnem sektorju?
Naj pomagam: tam okrog 1000EUR bruto po kolektivni pogodbi.

Povprečja pa kažejo, da ljudje v JS niso nič slabše plačani od tistih v ZS, gledano po ravni izobrazbe.
Problem JS je v glavnem v tem, da so nadpovprečno sposobni plačani premalo, tisti manj sposobni pa preveč. Samo prerazporediti je treba maso plač, nobeno povečanje ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

m0LN4r ::

Je že uredu, ničesar ti ni teba opravičevati pred menoj in v debato vlečti svoje alkoholizirane eskapade (jasno, da za svoje trditve nisi kriv ti, ampak iz tebe govori alkohol, aneda).

Zanimivo prebirati kake zakljucke vleces, znova in znova, haha. Zal napacne zakljucke :))

Zdaj pa le še svojima zgoraj omenjenima bližnjima doma povej, da naj se malce bolj zazreta vase, ter potrudita pri delu, češ da ti kot davkoplačevalec pa že ne boš financiral to njuno zabušavanje.

Ne skrbi, jim vedno povem.

Lahko nadaljujes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kingsix ::

nsa_ag3nt je izjavil:


Erdogan je v Turčiji od 2016 poleti že kar lepo oklestil JS/JU.


Aja tako imenujemo, ko diktator zapira oz. se tako ali drugače znebi vseh, ki so kao nasprotniki..

jype ::

Gliha vkup štriha, fašisti imajo radi fašiste.

Mr.B ::

jype je izjavil:

Gliha vkup štriha, fašisti imajo radi fašiste.

Pa ne mores slovenske sindikate oznacit kot fašiste.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B je izjavil:

Pa ne mores slovenske sindikate oznacit kot fašiste.
Saj jih nisem. Fašiste sem, ki "klestijo", ker je to edino, kar znajo.

Mr.B ::

jype je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Pa ne mores slovenske sindikate oznacit kot fašiste.
Saj jih nisem. Fašiste sem, ki "klestijo", ker je to edino, kar znajo.

Sem potem napacno razumel, verjetno sindikat bolj skrbi dobrobit kapitalista, kot pa njihovih clanov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

adhoc ::

jernejl je izjavil:

McHusch je izjavil:

Povprečna plača v Sloveniji je 1723 evrov, osnovna plača delovnih mest v tarifnem razredu VII/2 (stara diploma!) v JS je 30. plačni razred ali 1373. Ogromno ljudi v JS dela na mestih, kjer se zahteva diploma, pa ne prilezejo do povprečne plače.

Kac je izjavil:

V javnem sektorju so potrebni tudi diplomirani strojniki in izhodiščna plača je taka, da to delovno mesto nobenega ne privlači.

Kakšne so pa osnovne/izhodiščne plače za diplomirane ... v zasebnem sektorju?
Naj pomagam: tam okrog 1000EUR bruto po kolektivni pogodbi.


Kot strojni inženir, naj ti pomagam: jaz tudi za dvakratnik omenjene cifre nisem pripravljen več delati (zasebni sektor, Maribor).
Resnično upam, da kdo z isto izobrazbo ne dela za omenjeno vsoto. Ker mi krvavo potrebujemo ljudi in bi z veseljem zaposlili, pa ne najdemo kadra.

Bi pa dovolil kakšno dodatno obdavčitev, če bi s tem dvignili plače (dobrim) učiteljem. Kot sem že v tej temi omenjal, to je investicija v ljudi, ki nam bodo plačevali penzije.

Mr.B ::

Bi pa dovolil kakšno dodatno obdavčitev, če bi s tem dvignili plače (dobrim) učiteljem. Kot sem že v tej temi omenjal, to je investicija v ljudi, ki nam bodo plačevali penzije.

Zato rabiš imeti vizijo nekoga da napiše planiranje za vsaj naslednjih 20 let. Ne program, ki ne zdrži niti mandata vlade. Potem moraš tudi vpeljati varovalke v obliki palice. Te palice pa nočejo kot kaže delavci v imenu delojadalca. Obstaja tudi en mentalitetni preskok, ki je norma v kapatilizmu. Če se ni izšlo, to ni kriva država, to je bila tvoja odločitev, in ko ne rata, boš lhako zgubil vse in nobenega ne zanima drama, ki jo potem vidiš na 24kur. Je pa res da imajo za socialo poskrbljeno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jernejl ::

Bi pa dovolil kakšno dodatno obdavčitev, če bi s tem dvignili plače (dobrim) učiteljem. Kot sem že v tej temi omenjal, to je investicija v ljudi, ki nam bodo plačevali penzije.

Povečanje davkov je zgolj investicija v brain drain.
Že sedaj se ubadamo s tem, da (na račun davkoplačevalcev) izšolamo precej ljudi, ki potem odidejo delat v tujino in tam ustvarjajo dodano vrednost.
Če bomo dvigovali davke zato, da bo šolanje bolj kvalitetno, bomo dobili še več sposobnih izobražencev, ki se bodo potem še raje napotili v tujino.

Dobrim učiteljem se lahko dvigne plače tudi brez dodatnih obdavčitev, denimo tako, da se slabe učitelje z ustrezno nizko plačo stimulira k temu, da odidejo med skladiščnike ali v kak drug poklic, za katerega so bolj sposobni.

jype ::

jernejl je izjavil:

Povečanje davkov je zgolj investicija v brain drain.
To lahko reče samo nekdo, ki živi v mehurčku.

jernejl je izjavil:

Dobrim učiteljem se lahko dvigne plače tudi brez dodatnih obdavčitev, denimo tako, da se slabe učitelje z ustrezno nizko plačo stimulira k temu, da odidejo med skladiščnike ali v kak drug poklic, za katerega so bolj sposobni.
Pa res res lahko? Predlagaj konkretne rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

adhoc ::

jernejl je izjavil:

Povečanje davkov je zgolj investicija v brain drain.

S takšnim mnenjem lahko dosežeš kvečjemu status quo, najverjetneje pa degradacijo države in prihodnjih generacij.

jernejl je izjavil:

Že sedaj se ubadamo s tem, da (na račun davkoplačevalcev) izšolamo precej ljudi, ki potem odidejo delat v tujino in tam ustvarjajo dodano vrednost.
Če bomo dvigovali davke zato, da bo šolanje bolj kvalitetno, bomo dobili še več sposobnih izobražencev, ki se bodo potem še raje napotili v tujino.

Jaz sem ostal tu. Odraščal v bolj kot ne revščini, država mi je plačala faks in vso šolanje, sedaj pa z veseljem plačujem državi nazaj preko nadpovprečno visoke obdavčitve. Nimam prav nobenih namenov oditi v tujino in sem hvaležen za priložnost. Življenjski cilj mi je, da mi enkrat uspe ponuditi nova delovna mesta na trg dela in omogočiti vsaj nekaj družinam kvalitetno življenje (preko poštenih dohodkov). Upam, da mi uspe.

Ti pa kar naprej jamraj kako je vse zanič in kako gre vse v nič. Ta odnos bo ziher pomagal. Ziher.

jernejl ::

To lahko reče samo nekdo, ki živi v mehurčku.

Mehurček, ki mu pravimo Slovenija.
Pa res res lahko? Predlagaj konkretne rešitve.

Težko, ker so sindikati tradicionalno proti.
Rešitev je sicer na dlani:
- osnovne plače se znižajo (fiksni del), variabilni del se poviša, masa ostane enaka
- variabilni del je sestavljen iz:
-- dela, ki se za določeno skupino (smer) določi glede na tržne zakonitosti, denimo razmerja med brezposelnimi in zaposlenimi ali podobno. Recimo znano je, da diplomanti književnosti težko dobijo ustrezno delovno mesto in nanj čakajo dlje časa, na kakem drugem področju pa lahko vlada večje pomanjkanje in je na trgu težje dobiti ustrezen kader
-- individualne uspešnosti - tukaj je treba določiti metrike... npr. na uspešnost lahko vplivajo uspehi dijakov na tekmovanjih, maturi, dosežki znanstevnoraziskovalnih dejavnosti, ankete dijakov, mnenje nadrejenih... seveda tudi uspešnost učencev ob vpisu

Nobene potrebe ni, da se stimulira slabe kadre. Bolje je, da se jih manj plača - tako bodo motivirani poiskati kako drugo delo, kjer bodo ustvarjali večjo dodano vrednost in zaslužili več, hkrati pa sprostili obstoječe delovno mesto za koga drugega.

S takšnim mnenjem lahko dosežeš kvečjemu status quo, najverjetneje pa degradacijo države in prihodnjih generacij.

Od kje ideja, da se ne da spremeniti ničesar, če ne spremeniš davkov?

jype ::

jernejl je izjavil:

Mehurček, ki mu pravimo Slovenija.
Države, ki imajo višje davke, pa kar nekako obdržijo svoje najboljše kadre? Kako to?

Morda je pa v Sloveniji kaj drugega narobe?

jernejl je izjavil:

-- dela, ki se za določeno skupino (smer) določi glede na tržne zakonitosti, denimo razmerja med brezposelnimi in zaposlenimi ali podobno. Recimo znano je, da diplomanti književnosti težko dobijo ustrezno delovno mesto in nanj čakajo dlje časa, na kakem drugem področju pa lahko vlada večje pomanjkanje in je na trgu težje dobiti ustrezen kader
-- individualne uspešnosti - tukaj je treba določiti metrike... npr. na uspešnost lahko vplivajo uspehi dijakov na tekmovanjih, maturi, dosežki znanstevnoraziskovalnih dejavnosti, ankete dijakov, mnenje nadrejenih... seveda tudi uspešnost učencev ob vpisu
Sliši se kot super način, kako najboljše učitelje spravit ven iz šolskega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jernejl ::

Države, ki imajo višje davke, pa kar nekako obdržijo svoje najboljše kadre? Kako to?

Najbrž si zamenjal vzrok in posledico.

Sliši se kot super način, kako najboljše učitelje spravit ven iz šolskega sistema.

Nič ni narobe, če s tem narediš prostor za boljše.

jype ::

jernejl je izjavil:

Najbrž si zamenjal vzrok in posledico.
Mene pa skrbi, da si ju ti.

jernejl je izjavil:

Nič ni narobe, če s tem narediš prostor za boljše.
Veliko srečo imamo, da ne bi bili prvi, ki bi poizkušali s tako neumnostjo, tako da že vemo, kako strahotno slabo se obnese.

Zakaj ne bi raje kopirali rešitev tistih, ki imajo najboljše rezultate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

jype je izjavil:

jernejl je izjavil:

Povečanje davkov je zgolj investicija v brain drain.
To lahko reče samo nekdo, ki živi v mehurčku.

jernejl je izjavil:

Dobrim učiteljem se lahko dvigne plače tudi brez dodatnih obdavčitev, denimo tako, da se slabe učitelje z ustrezno nizko plačo stimulira k temu, da odidejo med skladiščnike ali v kak drug poklic, za katerega so bolj sposobni.
Pa res res lahko? Predlagaj konkretne rešitve.


That's easy - educational vouchers.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

That's easy - educational vouchers.
That's easy: Tisti, ki jih imajo, imajo shitty rezultate.

jernejl ::

Zakaj ne bi raje kopirali rešitev tistih, ki imajo najboljše rezultate?

Kaj imaš v mislih: črpanje nafte ali grški scenarij?

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

That's easy - educational vouchers.
That's easy: Tisti, ki jih imajo, imajo shitty rezultate.

According to you.
V resnici pa če bi imeli voucherje bi lahko za svoje otroke izbral najboljšo možno šolo. Tako sem pa bolj ali manj obsojen na tisto v katere okolišu živim.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

V resnici pa če bi imeli voucherje bi lahko za svoje otroke izbral najboljšo možno šolo.
Še enkrat: Tisti, ki imajo tak sistem, nimajo dobrih rezultatov. According to data.

nurmaln je izjavil:

Tako sem pa bolj ali manj obsojen na tisto v katere okolišu živim.
Ubožec.

adhoc ::

jernejl je izjavil:

Od kje ideja, da se ne da spremeniti ničesar, če ne spremeniš davkov?


Resda se sporočilo tako bere, ampak imel sem v mislih tvoje mnenje; kratenje pravic in plač šolstvu na splošno.

Večina učiteljev je bila na ulicah bolj zaradi tega, ker jim je bilo nekaj odvzeto (10% plače), ter obljubljeno, da jim bo vrnjeno ko se stanje izboljša. Ta obljuba vlade ni bila izpolnjena.

Še enkrat: prepričan sem, da če bi se konkretno lotili gospodarskega kriminala, bi dosegli bistveno boljše blagostanje, kot s kratenjem dohodkov ljudi, ki vzgajajo našo prihodnost. Zadeve se lotevaš iz napačne strani, je pa res, da gospodarskim kriminalcem ne moreš nič. "Navadni osnovnošolski tr'šici" pa lahko pokažeš sredinca. Saj krade TVOJ denar. A ne?

Ko je evropska komisija proti korupciji okarala državo za prenos 40ih milijonov evrov za doplačilo do minimalca dvema Romunoma v Revozu, si kaj bevsknil?

jernejl ::

ter obljubljeno, da jim bo vrnjeno ko se stanje izboljša.

Politiki žal gledajo samo do naslednjih volitev, zato so njihove obljube pogubne.
Stanje se nič ni izboljšalo, razen tega, da plačujemo slabo milijardo eur letno za financiranje dolga, katerega večino smo nabrali v času krize. Normalno je, da zdaj to breme plačujemo. Nekateri bi seveda račun za to raje izstavili naslednji generaciji.

Zato ne vidim kakega posebnega razloga, da se zahteve lahko vmes spremeni. Če to ne bi bilo mogoče, bi ljudje še zmeraj zadovoljni delali za plače iz leta 91, pa vemo, da vsake toliko zahtevajo več.

Zadeve se lotevaš iz napačne strani

Ne, ti se je lotevaš z napačne strani. Najprej bi razdelil denar, potem pa fantaziral o tem, kje bi ga sploh dobil.
V proračunu 2018 je planiranega presežka 50 milijonov.
««
23 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011067 (9244) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746480 (40600) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137735 (129033) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782318 (77902) lexios

Več podobnih tem