» »

Postavitev štange za street workout

Postavitev štange za street workout

RatedR ::

Pozdrav,
zanima me če si je kdo izmed vas postavil doma kdaj štango za street workout, vem da ni neka znanost ampak kakšni nasveti bi mi prišli prav.
Podjetja, ki se ukvarjajo s tem imajo absurdno drag material in verjetno tudi storitve, npr:


Kakšne alternative bi vi poiskali, luknje lahko že sam izkopljem pa zabetoniram ampak ne vem če bo to držalo na dolgi rok oz. če bo sploh fiksno.

Kakorkoli, vsaka informacija v zvezi s tem zaželena.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

HotBurek ::

Nekaj takega lahko postviš ob steni (si pod streho). Material pa delo (varjenje) bi rekel, da je 100-200€.

https://watsongym.co.uk/product/wall-mo...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

RatedR ::

Ta opcija je ravno obratna od moje, pozabil sem napisat da nameravam postavit nekaj bolj prostornega, sepravi rabim prostor tudi nad štango tako da bo to zunaj.

Assass1n ::

Podjetja ti dajo garancijo, da se tebi to ne bo odlomilo ko se boš obešal in se v najslabšem primeru nasadil kot ražnjič. Seveda lahko narediš sam, če ne znaš variti bi jaz na tvojem mestu prerisal naprave kjer imajo postavljene, dal nekam zavarit potem bi sam prebarval ter zabetoniral na mesto. Čist zastonj ne bo, ampak vari naj ti nekdo ki zna.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tilen ::

En takšen drog je tako ali tako premalo. Rabiš različne višine, da boš lahko izvajal različne vaje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ginekk ::

460 EUR za ono štango, wtf :)) :))

Če boš sidral 1m globoko v tla z ustreznim betonom (recimo na vsaki strani vsaj ena 20l posoda) ti nima kam it (razen če si na Barju doma)

fikus_ ::

Vedet bi moral kako debel bi moral biti prečni drog na vrhu. Drugače je pa S235JR čisto navaden material (se prej ukrivi, kot poči). Poišči kakšnega šlosarja, pa ti naredi za 100 eur.

Pokončna cev je verjetno fi 88,9 mm oz. 3 1/2 cole (mera na sliki 90 mm), debelina stene nekje 3,6 mm.
Za temelj (če je gramoz) beton 300x300x1000 mm. V najslabšem primeru se bo razmigalo.

Tako na hitro, čez prst.

DOOM_er ::

kupiš 2 žaklja 25 izi betona v bauhausu, vzameš eno baterijsko doma ter svedre za železo. Spotoma v bauhausu vzameš še par vijakov ter matic in podložk ter si zadevo narediš sam. To imaš v enem popoldnevu postavljeno, počati moraš edino par dni da se kemična reakcija v betonu razvije do konca in to je to. Street workout drog postavljen in narejen. Samo pazi da boš vzel votle cevi. Lahko pa se zmenimo pa ti naslednji vikend navarim zadeve skupaj.
Robots will steal your job. But that's OK

ramiz?! ::

Jst sem kr nekej časa gledal te zadeve, pa mi je blo 400EUR+ pač preveč in sem si sam nardil ... kupil štango, in nardil prenosno ogrodje iz lesa, ki ga mamo doma... cena vsega skupej 30EUR za štango in ene 10EUR za bravo za les ... pa še prenosno je in si lahko prestavljam in ni zabetonirano

evo še skica

:)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Tilen ::

Preveč komplicirate. Kupite eno odsluženo fitnes napravo in jo samo fiksirajte v zemljo. :)

Recimo tole za pol cene v primerjavi z OP. Spodnji del zakoplješ / fiksiraš v zemljo in to je to. Okvir je že narejen. Odvečne stvari odžagaš in rešeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ramiz?! ::

Tilen je izjavil:

Preveč komplicirate. Kupite eno odsluženo fitnes napravo in jo samo fiksirajte v zemljo. :)

Recimo tole za pol cene v primerjavi z OP. Spodnji del zakoplješ / fiksiraš v zemljo in to je to. Okvir je že narejen. Odvečne stvari odžagaš in rešeno.

Problem je, da je to prenizko, če zakoplješ ... ker pol je isto, kot če si daš štango pod obok, isto moreš met pokrčene noge ... jst mam recimo štango na višini 230cm in je super, ker si lahko lepo stegnjen in je dovolj prostora za vse ... je pa res glede kompliciranja, če komu cena ne ustreza (kar mislem, da večini ne, 400€ za j*beno konstrukcijo iz železa je mal velik), se pač sam mal potrudiš, max 1 dan dela, če nisi vešč žaganja in zabijanja ipd. ... štango dobiš na vsakem koncu, če ne drugega odžagaš najbližji prometni znak vaši hiši in je :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

RatedR ::

Ne ne jaz rabim to za freestyle ne pa dvigovanje kot vajo. Drugace pa hvala za nasvete.

TheBlueOne ::

Pojdi v trgovino z INOXom, kupi primerne stange ter pojdi do nekoga, da ti jih zavari. Potem pa zabetonirat in reseno. Nekateri prodajalci ti naredijo tudi natancen razrez pod kotom in morda tudi zavarijo. Ce se ne motim to nudi MDM v LJ, ampak nisem 100%.

next3steps ::

Assass1n je izjavil:

Podjetja ti dajo garancijo, da se tebi to ne bo odlomilo ko se boš obešal in se v najslabšem primeru nasadil kot ražnjič. Seveda lahko narediš sam, če ne znaš variti bi jaz na tvojem mestu prerisal naprave kjer imajo postavljene, dal nekam zavarit potem bi sam prebarval ter zabetoniral na mesto. Čist zastonj ne bo, ampak vari naj ti nekdo ki zna.

Var zdrži ogromno teže.
Rabiš le tri cevi v zvarjene v U, dve dodatni širši, v kateri se vsadita tisti dve od Uja, 4 vijake ( po dve za vsako stran), dve navarjeni nogi in za vsako nogo 3-4 vijake, ki jih pritrdiš na podlago (beton?).
To je to od materiala. Če imaš đabe dostop do materiala, ti ostane samo sposoja orodja.
Rabiš 3 ključe, od tega dva ista, vrtalnik, brusnik in varilnik.

RatedR ::

Še to, material pa za varit imam, zanima me samo še to kaj mislite da je boljše pri delu pod zemljo, da je izkopano pol metra v globino po celotni širini, ali v stožec? (Ker naj bi bilo več teže gor) - to informacijo sem dobil od osebe, ki je lastnik enega parka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

jype ::

Bolje je, če je težišče čim nižje.

Unknown_001 ::

Šraufaj skup če nimaš varilnega aparata. Porka drek se za eno štango komplicira.

Ne pozabi na zaščito, da ti ne bo pregnilo.

Pri sidranju sam glej da je zemlja dobro zbita skup. Pa da je dovolj globoko. Fajn je, če je "sidro" večjih dimenzij kot palica da so površinski tlaki na zemljo manjši. Tako tla bolje upirajo obremenitvam.

Jaz bi to naredil drugače. Poglej kako so gugalnice narejenein evo ti idejo. Skopiraj dizajn in basta.

Ps. Ne rabiš inox razen če te denarnica žuli. Samo zaščiti pleh z barvo in bo v redu za življenjsko dobo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Assass1n je izjavil:

Podjetja ti dajo garancijo, da se tebi to ne bo odlomilo ko se boš obešal in se v najslabšem primeru nasadil kot ražnjič. Seveda lahko narediš sam, če ne znaš variti bi jaz na tvojem mestu prerisal naprave kjer imajo postavljene, dal nekam zavarit potem bi sam prebarval ter zabetoniral na mesto. Čist zastonj ne bo, ampak vari naj ti nekdo ki zna.


Dajo kurac garancijo. Take lesene štange so nam zunaj na športnem igrišču srednje šole postavili ko so preurejali pa se je po dveh letih vse majalo un zvijalo. Dve letvi sta počili.

Ok tale na sliki ima certifikat. Se pardoniram. Dostikrat pa tega ni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diy gradnja manjšega bazena

Oddelek: Loža
93865 (3429) zrataj4201
»

Varjenje in test optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
105046 (4112) slowie
»

Telovadim - Katere poceni proteine?

Oddelek: Loža
3710298 (9409) KK44444444
»

Širina fitnes bencha?

Oddelek: Loža
91122 (856) gulfstream
»

švasanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518273 (7338) Keyser Soze

Več podobnih tem