» »

Elektronika

Elektronika

Pretorijanec ::

Rad bi se upisu na tecaj elektronike. a ma kdo kksno idejo kje??? K me elektronika kr zanima sam u sol je nimamo pa tut pol bom sou na solo k ne bo mela nc s stromarstvom. Ma ker predlog kako bi se naucu?

nemesis ::

poskusi malo po svetovnem spletu pobrskati, v knjiznici kako knjigo pogledati, revijo preleteti (Svet elektronike...)...
pol pa poskusaj sam doma mal skupi stvari lotat itd.

lp,
taos

p.s.
drugac pa bom se mal oceta povprasal, on je v teh sferah...

Kaiser ::

Hobi elektronika 1-3

teac ::

No, stvar je taka. Iz revij se osnov elektronike in elektrotehnike NE BOŠ naučo. Ej, za to se hodi v srednjo šolo 4 leta, pol pa še faks kdo se odloči(jaz se nisem). No, če pa hočeš kaj zalotat, pa se lahko tega naučiš doma. En TV narazen razšraufaš(čim novejši, hehe), pol pa odlotaš, pa spet nazaj zalotaš...:D

Pretorijanec ::

Lotat to ni problem.:D Jz bi rad sam delu vezja pa kontrolorje pa trafe,...

teac ::

OK, saj to ni problem. Za kontrolerje (če si mislil mikrokontrolerje), pa že moreš vedet programirat(vsaj CMOS, al pa v asembleru). Vezja tudi ni problem nardit, če maš vezje pred sabo, pa ti vse piše. Kaj pa če boš dobo v roko npr. transistor, pa ga boš mogel v vezje dat. Pol pa si (če nimaš inštrumenta, ko transistor samo not vtakneš) zmeri, kje je baza, kolektor in kje emitor. No, če to veš, pol je vse OK, samo če pa ne, pa rabiš nekaj znanja iz (mislim, da se je predmetu tako reklo) Elektronskih elemntov in vezij, kjer smo transistorje in vse elektronske elemente obdelali do detajlov. :D

Pretorijanec ::

Jz bi rad naredu trafo k ga bom prklopu na 220V in ga prpravu da bo dajal 16A pr 12V. Sam nimam pojma kako.

Miran ::

Traflc bof bolj tezko sam naredu, sej je poln enih privatnikov k navijajo traflce tako da s tem ni problema, samo ne jih kupvat v kakšnih Elektrotehnah al kej tazga ker te bojo ucuril za 4x tolk kot če ga daš delat po naročilu enmu štromarju. Drugač pa če maš kakšno staro jedro in tuljavnik, pa mal štromarsko-šlosarske žilce si lohk sam zračunaš število ovojev presek žice ... točno za tvoje potrebe in naviješ nov tuljavnik ter sestaviš traflc nazaj..:8)
Overclock yourself !

KamikazA ::

Mene pa zanima če ma kdo kak program za trafote preračunavat. Tko da noter vneseš podatke on ti pa ostalo vn vrže.
Sej drugače znač izračunantat trafo, samo bi blo bolj elegantno in htrejše s kakim programom.
Sej skoraj gotovo obstaja samo najdit ga je treba.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928483 (11476) N4m31355
»

dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212867 (2598) stromar
»

Navaden ATX sem predelal da dela na 12V vhodu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416795 (5046) DimmniBurek
»

sem ubil r9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
815366 (2848) Tilen
»

Napajalnik problem!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151904 (1721) TribesMan

Več podobnih tem