» »

kamin na pelete

kamin na pelete

zoom ::

Manjši objekt bi grel z kamninom na pelete- toplovodni.
Ponudbe je ogromno. Najdražja je Nordica sledi pa ji ogromno proizvajalcev.
Kakšne so izkušnje(hrup, okvare), kaj priporočate.

Ted ::

Poglej Senko kamine, kakovostni in ugodni. Lani sicer nisem šel v investicijo, bi pa vzel Senkota v vsakem primeru.
Mah...

darthvader ::

Jaz imam Palazzetti za ogrevanje hiše in sem zadovoljen. Hrup je minimalen, okvar v 3 sezonah še ni bilo.

zoom ::

Senko sem že videl, cca 1700EUR
Palazzetti, cca2000EUR

Minitherm 8,5 kW AQUA cca1600EUR, ThermoFLUX, firma z Jajca v Bosni. Pozna kdo tega proizvajalca. Kakšna dobra varianta nakupa?

So pa te male peči relativno drage v primerjavi z normalnimi centralnimi pečmi...

Pac-Man ::

Kupi klimo(e) in to je to. Če te daje paranoja pa še en kiperbuš za vsak primer.

https://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaj...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

zoom ::

V enem prostoru bo vroče, drugje pa?
Ja, ne vem če bo šlo. Varovalka 25amp, bojler, pečica, luči, pralni stroj Tv in ostalo?

Kiperbuš potegne sabo še nov dimnik pa je spet 1000EUR.

737 ::

Peč na pelete spiha ves pepel skozi dimnik v zrak. V EU se v prihodnosti pripravlja direktiva o obveznem filtru trdnih delcev pri takšnih pečeh.

multitron45 ::

Sam imam peč na pelete nordica že peto leto in sem zelo zadovoljen. Do sedaj nobenih problemov.Ogrevam prostor 35m2. Imam tudi klimo vendar je dosti bolj prijetna toplota od kamina. Čiščenje enkrat tedensko ob uporabi avstrijskih peletov. Tudi enkrat letno čiščenje drobovja ne predstavlja nobenega problema. Na leto se v dimniku nabere za pest pepela saj vse ostane v peči. Preizkušeno s filtrom...

#000000 ::

737 je izjavil:

Peč na pelete spiha ves pepel skozi dimnik v zrak. V EU se v prihodnosti pripravlja direktiva o obveznem filtru trdnih delcev pri takšnih pečeh.


Fak pol moja peč ne dela prav, ker meni pepel ostaja v posodi zanj.

Invictus ::

Saj zato pa je posoda za pepel ;).

Pelete so trdo kurivo, ki bi se moralo počasi prepovedati brez ustreznega dimnika. Kar pomeni filter trdih delcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zoom ::

Ma daj... Držimo se teme.

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Doma razmišljamo, da bi naš majhen kamin na drva zamenjali z pečjo na pelete. Konkretno se odločamo za COOLWEX CPK-A 08 Standard za 1090 €. Pri Mercatorju bi vzeli zato, ker je enostavna možnost nakupa na 12 obrokov, četudi je malce dražji kot drugod.

Ker nimam čisto nobene izkušnje glede teh peči na pelete me zanima, če bi bil kdo tako prijazen in mi dal kak nasvet, da se ne bom po nakupu tolkel po glavi. Je to soliden nakup ali obstaja kaj boljšega za ta denar, do recimo 1200€, več res ne bi dajal. Kaj pa drugače glede teh peči na pelete, na kaj moram še pazit?

Hvala že vnaprej za vsakršni nasvet ali pripombo.

Lp,
Dzhimen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere in kje kupiti pelete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22646134 (2755) Assass1n
»

Peč na pelete (biodom 27)

Oddelek: Loža
3312413 (459) fras007
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17242225 (16461) feryz
»

do 1. januarja 2017 vgraditi javljalnik ogljikovega monoksida

Oddelek: Loža
4321328 (13330) kixs
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715875 (13620) SimplyMiha

Več podobnih tem