» »

Servis hidravlike na avtu

Servis hidravlike na avtu

edi45 ::

Imam sledeci problem,

Na enem izmed avtov, ki so pri hiši je začela zajebavat hidravlika. Gre za citroen c5 2.0hdi exclusive, problem nastane ko je avto parkiran, zadni del počepne nakar rabi zelo dolgo da ga dvigne ko avto vžgeš in vedno slabše je enkrat celo med vožnjo je padel zadnji del dol in je bilo zelo nestabilno. na koncu se sploh dvignil več nebo. Pri selmarju kjer servisiramo avte, en je bil tudi kupljen pri njih so mi rekli da sumijo na povratni ventil ali pumpo na hidravliki. Problem pa je, ker mi nočejo pogledat kaj točno bi lahko bilo narobe, posameznih delov tudi ne morejo naročit, lahko pa samo v kompletu menjajo hidravliko, ki je z delom cca 1500EUR. Ali mogoče pozna kdo ali ve za kakšen servis, ki se mogoče izključno ukvarja z hidravliko. Ker sem na internetu iskal servise za obnovo hidravlike vendar nič ne najdem. Ker 1500EUR tudi ni mali denar glih, ker avto bo šel počasi od hiše in mi ni za metat tolko denarja not. Sem vprašal tudi par lokalnih mehanikov in se vsi bojijo hidravlike
  • spremenilo: edi45 ()

fikus_ ::

Zadaj na podvozju je en ventil s katerim se nastavlja višina vozila. Mehansko je povezan s "stabilizatorjem", kateri preko vzvoda odpira/zapira ventil in s tem se nastavlja višina. Možno da ta dela probleme, je zarjavelo, umazano in enkrat dela, enkrat ne.
Če imaš srečo, zadevo očistiš, sicer pojdi na kakšen avtoodpad po del.

Šimpanz ::

To je znana napaka pri Citroenih, mel sem isto samo na C4GP. Po navodilih mehankarja sem rešil tako da sem zamenjal zračno vzmetenje z navadnim. od takrat ni več težav.

bojanr ::

Pozdrav

Pelji k pooblaščenem serviserju za Citroen v Grosuplje (da ne delam direkt reklame).
Bodo uredili.

Lp

Bojan

Ribicija ::

Šimpanz to ni isto. C4 Picasso ima zračno vzmetenje na zadnjem delu, C5 ima hidravlično vzmetenje spredaj in zadaj, čisto druga zadeva.
Menda je nekje v Selnici ob Dravi en, ki se ukvarja s hidravliko od Citroena. Poglej na katerem od specialnih Citroen forumov za njegov naslov.

Dr_M ::

bojanr je izjavil:

Pozdrav

Pelji k pooblaščenem serviserju za Citroen v Grosuplje (da ne delam direkt reklame).
Bodo uredili.

Lp

Bojan



Tale je sicer zelo dober, ampak tudi dalec najdrazji.
Moj fotr je c5 vozil v kranj (oz blizu brnika) rihtat hidravliko (kamencek prebil cev, enkrat rahlo puscanje olja pri zadnjem kolesu). So kar dobri in korektni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

Ta mehanik je v Praprotni polici.

Kolega je z njim zadovoljen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyundai in servisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7713263 (8292) MrStein
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521620 (17123) matobeli
»

Hidravlika pri C5

Oddelek: Na cesti
323915 (2763) Bye
»

"mehek" avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627170 (4964) Pac-Man
»

Karavan za cca 6k€?

Oddelek: Na cesti
71606 (1325) videc

Več podobnih tem