» »

Phishing

Phishing

AštiriL ::

za blockchain wallet. Je reklama na guglu
Pazite se http.blockchIAn.net

 phishing

phishing

Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

katkatkat ::

Pozdravljeni vsi!

Pišem diplomsko nalogo na temo phishing napadov. Zanima me, ali je kdo že bil žrtev phishing napada in ali je pripravljen odgovoriti na nekaj mojih vprašanj glede samega poteka napada? Vprašanj imam približno 15, bi bil pa to nekakšen intervju, ki bi ga objavila v diplomski nalogi. Identitete vam ni treba izdati, bi mi pa prav prišlo, če bi se našel kakšen resen kandidat za sodelovanje!

Hvala,
lep pozdrav!

AštiriL ::

IDK to je edini moj primer phishinga, sem pa takoj ugotovil, da gre za phishing, poslal Googlu in Blockchainu, po 12 urah so umaknili iz Googla, vendar stran še vedno obstaja...
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

TheBlueOne ::

Ce hoces iskati zrtve ciberkriminala, je tehnicni forum verjetno najslabse mesto. :) Tukaj se velika vecina zaveda nevarnosti, nekateri se borijo proti njim, se pa gotovo najde tut kaksen heker.

Ce ima kaksna zadovoljna.si svoj forum bo zgodba verjetno drugacna. Samo razlozit bo treba, da email ni reklama za ribolov.

jype ::

katkatkat je izjavil:

Pišem diplomsko nalogo na temo phishing napadov. Zanima me, ali je kdo že bil žrtev phishing napada in ali je pripravljen odgovoriti na nekaj mojih vprašanj glede samega poteka napada? Vprašanj imam približno 15, bi bil pa to nekakšen intervju, ki bi ga objavila v diplomski nalogi. Identitete vam ni treba izdati, bi mi pa prav prišlo, če bi se našel kakšen resen kandidat za sodelovanje!
A moraš intervjuirat žrtve, ali lahko tiste, ki so žrtvam po incidentu ponujali psihično in tehnično podporo? Če drugo, mi lahko pošlješ vprašanja, sicer pa lahko kakšno žrtev vprašam, če se javi.

katkatkat ::

Težko je najti žrtev, ker morda sploh ne vedo, da so postali žrtev oz. se nočejo izpostavljati. Zato sem poskusila najprej na tem forumu, ker je bolj računalniško usmerjen (tudi po predlogu mentorja) :) :) tako da upam, da se kdo javi. Če ne, bo potrebna druga rešitev.
Hvala vseeno za predloge.

SeMiNeSanja ::

katkatkat je izjavil:

Pozdravljeni vsi!

Pišem diplomsko nalogo na temo phishing napadov. Zanima me, ali je kdo že bil žrtev phishing napada in ali je pripravljen odgovoriti na nekaj mojih vprašanj glede samega poteka napada? Vprašanj imam približno 15, bi bil pa to nekakšen intervju, ki bi ga objavila v diplomski nalogi. Identitete vam ni treba izdati, bi mi pa prav prišlo, če bi se našel kakšen resen kandidat za sodelovanje!

Hvala,
lep pozdrav!

Zahaklaj Milana Gaborja na Twitterju (@MilanGabor) - po moje boš težko v Sloveniji našla koga, ki bi ti lahko več povedal o ribarjenju.

katkatkat ::

SeMiNeSanja je izjavil:

katkatkat je izjavil:

Pozdravljeni vsi!

Pišem diplomsko nalogo na temo phishing napadov. Zanima me, ali je kdo že bil žrtev phishing napada in ali je pripravljen odgovoriti na nekaj mojih vprašanj glede samega poteka napada? Vprašanj imam približno 15, bi bil pa to nekakšen intervju, ki bi ga objavila v diplomski nalogi. Identitete vam ni treba izdati, bi mi pa prav prišlo, če bi se našel kakšen resen kandidat za sodelovanje!

Hvala,
lep pozdrav!

Zahaklaj Milana Gaborja na Twitterju (@MilanGabor) - po moje boš težko v Sloveniji našla koga, ki bi ti lahko več povedal o ribarjenju.


Odlično. Grem takoj v akcijo. Hvala lepa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novinarji Bellingcata tarče sofisticiranega phishinga

Oddelek: Novice / Varnost
328038 (6082) darkolord
»

Amazon zaradi napake objavil osebne podatke uporabnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
124263 (2795) gendale2018
»

Nepreverjanje headerjev pri prijavi

Oddelek: Informacijska varnost
51792 (1207) MrStein
»

Dell razmišlja o Chrome OS

Oddelek: Novice / Android
299194 (7588) RoSeR
»

Nov napad na Firefox: Firefox ne zagotavlja anonimnosti

Oddelek: Novice / Varnost
385990 (3930) Matevžk

Več podobnih tem