» »

Računalnik se čudno obnaša

Računalnik se čudno obnaša

«
1
2

accord37 ::

Torej imam problem....računalnik se mi vsake toliko časa na novo zažene (včasih se tudi pokaže blue screen of death oz. ne vem kako mu pravijo) potem mi pa še v windowsih napiše tole:

[img]http://shrani.si/f/1c/le/2RHJofqw/33.jp...

[img]http://shrani.si/f/31/7o/1YJz37WP/brez-...

[img]http://shrani.si/f/1B/KM/U87XIdL/tzhrtz...

prosim za pomoč ker ne vem kaj naj naredim...ali naj zamenjam biose ali so kakšni driverji zanič ali kaj. tavam v temi...

accord37 ::







evo zdej pa bo :)

accord37 ::

zdaj nekaj podobnega sem našel tukaj zdaj:

Windows 7 - blue screen

Enterprise je napisal: obnovitev sistema odpravi težavo

kaj zdaj to pomeni? na novo naložiti windowse? naložiti kakšno drugo verzijo windowsov? ali kaj?

hvala

popster ::

lahko namesto formatiranja uporabiš nek windows recovery point (ubistvu nek system backup point) ki potem povrne system v prejšnje stanje. Vendar vprašanje če ta "recovery point" sploh imaš na voljo, ker bi ga moral že pred težavami naredit.

accord37 ::

pa mogoče veš v čem je to težava? kaj lahko še nardim?

A poskusim potem s kakimi drugimi windowsi?

Map ::

Tudi jaz sem pred kratkim mel problem, natančneje blue screen of death. Najprej sem vstavil cd in c BIOSu nastavil, da boota iz cdja. Ko so se prikazale možnosti, sem izbral system repair ali nekaj takega. Po dobri uri je blo končano in računalnik dela od takrat naprej kot mora. Imam še pa win xp, tak da je mogoče malo drugače kot pri win 7, ampak je pomoje vsaj podobno če ne isto.

amigo_no1 ::

http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

In poglej kateri modul dela "štalo".

accord37 ::

zdej na novo (po nekaj updejtanju windowsov) se mi ne pojavlja več blue screen. Ampak se mi še občasno kar resetira. Glede tega programa ki si mi ga dal mi pa pokaže tole:

accord37 ::

zdaj po ne vem koliko updajtanju se mi pa pojavlja čisto drugačen blue screen in sicer takšen:











a probam kakšen drug windows dat gor? mislite da bi to pomagalo kaj? Ker zdaj ker drug blue screen kaže in ne vem kako dolgo se bo to še vleklo :/

hvala za odgovore

Pa zanima me če je to čisto programsko ali so lahko kakšne komponente krive?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

Qcube ::

BCCode: 3b 0x0000003b

Cause

This error has been linked to excessive paged pool usage and may occur due to user-mode graphics drivers crossing over and passing bad data to the kernel code.


Naloži na novo driverje od grafike, da vidiš če bo rešilo problem.

accord37 ::

hm....je pa res da sem kupil čisto novo grafično kartico in sem s cd-ja inštaliral driverje. Bom probal na netu dobiti druge pa ponovno naložiti. Upam da je samo to problem potem :/

amigo_no1 ::

Tisti cd je samo za v kanto, vedno se prvo na netu poišče zadnje šoferje.

accord37 ::

aha...no hvala za info. To bo pa res poskusil. Upam da bo zadeva špilala potem.

accord37 ::

evo zdaj sem probal in inštalirati nove driverje za grafično kartico in je bilo isto kot prej. Zdaj sem pa za poskus namestil še stare xp in zadeva dela dobro...opažam tudi da računalnik deluje malo hitreje...je možno da je potem nekaj narobe z windowsi? s programom bluescreen view mi tudi ne pokaže čisto nič na wp windowsih.

amigo_no1 ::

Zdaj sem pa za poskus namestil še stare xp in zadeva dela dobro...opažam tudi da računalnik deluje malo hitreje

Now don't fix it if it ain't broken :).

je možno da je potem nekaj narobe z windowsi? s programom bluescreen view mi tudi ne pokaže čisto nič na wp windowsih.

Could be.
Seveda ti nič ne pokaže, če nisi doživel bsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

accord37 ::

ok spet nekaj čudnega. dam notri v računalnik spet novo grafično kartico in hočem inštalirati driverje (jih vlečem dol) in mi vsake 5 min vgasne pa se na novo zažene. mislim wtf.

Tole mi ni več nič jasno....

amigo_no1 ::

Napajalnik.

kiFni ::

če se čudno obnaša ga prvo pelji k psihologu :D

accord37 ::

ja samo fora je preden sem dal novo grafično notri se mi ni nič izklopil in prižigal...je delal normalno.

amigo_no1 ::

Trenutno smo na filozofskem nivoju, ker so informacije o komponentah neznane 8-).

accord37 ::

ok zdej sem le s težavo inštaliru driverje kar s cdja ker drugače ni šlo in zadeva mi zdaj deluje nekako. hm. v glavnem kupil sem Geforce GT 630 2G DDR3
Imam pa intel core 2 dou CPU E7400 2.8Ghz, 3G ram...plata pa ne vem katera je točno...hm

amigo_no1 ::

Prej si imel katero grafično ?

Poglej račun; odpreš kišto in pogledaš za MB; ko prižgeš pc bo na začetku pisal model matične pl., če le nimaš vklopljen quick boot, kjer se potem kaže samo kakšen bedast logo.

Ali cpu-z -> http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht... .

accord37 ::

zdele mi je spet začelo metati ven. Pokazal se mi je spet celo blue screen.

potem v systemu je pa napisalo tole:





Prej ni bilo nobene grafične...pač ta ki je na plati.

za matično pa ne vem ker se mi prižiga tako kot si rekel bedast logo.

na plati mi piše MSI MS 7529 ver 1.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

accord37 ::

evo tukaj so bolj točni podatki:





Mesar ::

Memtest, Prime95, SuperPI, če vse to pride skoz bp potem so rami, plata, napajalnik in CPU najbrž ok. Čeprav če se ti resetira je lahko v pm od plate od napajalnika karkoli - lahko ti s prakse povem, da je tudi čuden ram lahko razlog za razne BSODe... ni nujno, da je skoz krivec isti.
Your turn to burn!

ST-777 ::

@accord37, poskusi težave rešiti s programom TuneUp Utilities, je na voljo tudi preizkusna verzija.

"... the software does a fine job of revitalizing a worn PC ... TuneUp Uilities 2013 is more than a basic PC clean up application. It also contains many other functions including file backup and recovery, file deletion, Windows customization, and more."

Test TuneUp Utilities:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...

Mesar ::

Hebeš tote programie! Zadnje driverje naj da gor... za vse. Pa ne tiste iz CDjev, ker so verjetno par mesecev (... če ne celo let) stari. Potem pa testira komponento po komponento kaj je problem.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Isotropic ()

SuperVeloce ::

http://www.msi.com/product/mb/G31M3-L-V... Je to mogoče ta plata?

anyway... imam izkušnje s temi starimi platami, da so imele probleme pri PCI-e 2.1 (ali celo 2.0) grafah. Ponavadi je bios update pomagal, ampak so vse te plate bile pci-e 1.1 ali 2.0. Tvoja je zgleda verzija 1.0a

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Sami stručkoti ej.

Mesar je dal še najbolj koristen odgovor.

Sam tudi močno priporočam Memtest86+.

Zakaj? Zato, ker sem imel tudi sam tako kodo napake kot v tem screenshotu --> https://slo-tech.com/forum/t548855/p384... (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)
Kaj je bilo narobe? Ena palčka RAM-a je bila defektna.

Seveda ni 100%, da je RAM ampak prvo vseeno preveri hardware.

Memtest86+ naj za začetek teče nekaj ur z vsemi vstavljenimi RAM-i. Poročaj.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

accord37 ::

Rias Gremory...hvala bom probal to kar si rekel...upajmo da je to to :/

Rias Gremory...edino probam lahko še da dam ven najprej en ram potem pa še drugega ker imam 2 rama po 2G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

Rias Gremory ::

Ja lahko tudi tako.

Probaj vsakega posebaj in če ni nobene napake probaj še obadva skupaj. Pa naj gre par testov skozi.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

accord37 ::

ena zanimivost zdele...potegnil sem ven en ram in rčunalnik sploh ni kazal znakov živlenja...pač zagnal se je ampak na ekranu pa nič...potem sem ta isti ram dal v drugi slot in je deloval....je možno da je slot en zanič? hm

TehDucky ::

Če ti dela v drugem slotu, v prvem pa ne, potem je ram definitivno še živ. Zgleda je slot res šel. Če imaš le 2 slota potem slaba zate :/ Mogoče preveri če so pini kaj oksidiral, kakšen odlomljen ?

accord37 ::

a z memtest pregledaš tud slote ali samo rame?

accord37 ::

evo zdej sem spustil ves sistem čez Memtest86 z obema rama v slotu....po 50 min postopku je napisalo Pass complete, no errors.

Hm kaj pa zdaj :/

accord37 ::

no po 3 urah mi je napisalo da je z rami vse ok. kaj mi priporočate za nasledni korak? potem je lahko samo še matična ali pa napajalnik....disk je drugače čisto nov.

accord37 ::

Probal sem prime95 in sem ga komaj zagnal nekako. potem mi je napisalo v beleynico tole...

[Wed Dec 26 11:45:45 2012]
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.


kaj bi to lahko bilo

ST-777 ::

@accord37, kakšne so voltaže na napajalniku, pregledaš s programom HWMonitor. Ali so v registru kakšne napake, pa s programom TuneUp Utilities, kot sem ti že svetoval. Program ti bo morebitne napake popravil.

accord37 ::

ST-777....mislim da z napajalnikom ni problema ker sem ravnokar dal z enega drugega računalnika noter in je star 2 meseca...bom pa poskusil še s tem tuneup....sej zgubiti nimam kaj. Jaz drugače mislim da je nekaj narobe s plato. Študiram da bi jo kar zamenjal in nabavil drugo. Obstoječi procesor bi pa prenesel kar na novo plato. Tko sem si zamislil zadevo.

Mesar ::

A tako si si zamislil? Ja fino.
Your turn to burn!

accord37 ::

@Mesar...ja ne vem kaj naj naredim še. Čisto se mi je ustavilo vse skupaj že. kaj mi predlagaš ti?

SuperVeloce ::

Ta error, ki ga je komentiral "stručko" Rias Gremory, se pojavlja tudi pri vsakršni napaki pomnilnikov, kontrolerjev ali procesorjevega predpomnilnika. Pojavlja se torej tudi v nekaterih primerih, ko je napetost procesorja prenizka (ali preveč niha) za stabilno delovanje. Zato če so nastavitve v bios pravilne, si sposodi drug napajalnik in testiraj z njim...

Zgodovina sprememb…

accord37 ::

SuperVeloce je izjavil:

Ta error, ki ga je komentiral "stručko" Rias Gremory, se pojavlja tudi pri vsakršni napaki pomnilnikov, kontrolerjev ali procesorjevega predpomnilnika. Pojavlja se torej tudi v nekaterih primerih, ko je napetost procesorja prenizka (ali preveč niha) za stabilno delovanje. Zato če so nastavitve v bios pravilne, si sposodi drug napajalnik in testiraj z njim...


Sem poskusil že z drugim napajalnikom in je zadeva bila ista. tako da sem izkjučil napako na napajalniku.

ST-777 ::

accord37 je izjavil:

ST-777....mislim da z napajalnikom ni problema ker sem ravnokar dal z enega drugega računalnika noter in je star 2 meseca
Napajalniki so različno kakovostni, kar se vidi tudi po razponu cen na ceneje.si.

Na primer:
TECNOWARE SINGLE FAN 12 500 W ... 20 €
ENERMAX EPM500AWT 500 W ... 175 €

Pri manj kakovostnih napajalnikih lahko precej niha napetost, posledica pa je pogosto zrušenje sistema. Zato sem napisal v prejšnjem postu: "kakšne so voltaže na napajalniku, pregledaš s programom HWMonitor."

accord37 ::

evo tkole zgleda zadeva s HWMonitor:

SuperVeloce ::

To so napetosti pri neobremenjenem računalniku... Zaženi prime95 in recimo furmark istočasno

accord37 ::

pri furmark mi napiše: could not initialize zoom gpu markfur startup failed bye.

Ko zaženem prime95 mi skoraj takoj ugasne računalnik oz. zdrži največ nekje 3 minute preden ugasne z prime95.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

accord37 ::

zgleda da v kolikor malo obremenim računalnik (prime95 ali kak drug program) mi ugasne.

Rias Gremory ::

Link do napajalnika.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ST-777 ::

accord37 je izjavil:

zgleda da v kolikor malo obremenim računalnik (prime95 ali kak drug program) mi ugasne.
Morda je napajalnik premalo zmogljiv. Kateri napajalnik imaš?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384118 (3387) solatko
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528026 (6683) Jst
»

Good enough kišta (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658420 (7110) Map
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077314 (5877) Šolar
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326634 (6027) smotanc

Več podobnih tem