» »

Google leta 2016 na Bermude poslal 16 milijard evrov

1
2
»

oxyuranus ::

Se en detajl, CERN je ustanovljen iz drzavnih vlozkov, WWW je njihov izum, ARPA net pa spet drzavni, se pravi vsi temelji internetne infrastrukture izvirajo iz drzavnega denarja. Mislim, da so davkoplacevalci (tudi podjetja) veliko dobili za svoj denar, ce bi to izumila korporacija, bi bil pribljizno tak kot je facebook, vase zaprt sistem, kjer drugi lahko dobijo ven samo kaksno drobtinico.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

bbf ::

"Si predstavljaš, da imaš poslovnega partnerja, ki nič ne vloži v biznis, nič ne dela, če ni dobička, reče "nisem jaz kriv", ko pa pride dobiček hoče 35% deleža? Tak družabnik je država. "

Si predstavljaš, da imaš poslovnega partnerja, ki ga opremiš z infrastrukturo, znanjem, mu omogočiš delo in enakpravnost med konkurenco, daješ zaščito pred naravnimi in družbenimi dejavniki, on pa ne vidi smisla in potreb vse te "radodarnosti" in te zaničuje?

Markoff ::

zmaugy in gus5 +2 each.

Če kdo meni, da sta zagovornika javnega sektorja in velike vloge države, read again. Tudi jaz sem zagovornik zasebne iniciative v vseh pogledih besede, a v naravi vsak ekstrem poruši neko zdravo ravnovesje. Države obstajajo z razlogom, za svoje delovanje potrebujejo denar, kako učinkovito pa gospodarijo s tem denarjem, pa je odvisno od zrelosti celotne družbe, ne le od nekaj javnih uslužbencev (npr. nihče nikoli ne bi volil stranke, ki bi kot glavni cilj vladanja obljubila redukcijo uslužbencev v javni upravi za 25% in spremembo zakonodaje za bistveno lažje odpuščanje v javnem sektorju - kdo je potem odgovoren, da nobena vlada tega ne naredi?). Zato npr. Norveška in Somalija nista in verjetno nikoli ne bosta primerljivi v nobenem pogledu. Pa je Norveška precej dražja država - v cenah, davkih, obsegom javnega sektorja (predvsem javne uprave).
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

oxyuranus ::

Markoff je izjavil:

npr. nihče nikoli ne bi volil stranke, ki bi kot glavni cilj vladanja obljubila redukcijo uslužbencev v javni upravi za 25% in spremembo zakonodaje za bistveno lažje odpuščanje v javnem sektorju - kdo je potem odgovoren, da nobena vlada tega ne naredi?


Dejansko stevilo javnih usluzbencev ni problematicno. Problematicno je, kaj dobimo za njihov njihove place. Tudi "visoki" (bi se tudi dalo govorit) davki sploh niso problem. Problem je kaj za ta denar dobimo, drzava (torej MI, VSI) je zadolzena, ker velike kolicine denarja poniknejo v zepe zasebnikov in zasebnih podjetij (ki ne bi placevala davka ;) )
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

xmetallic ::

oxyuranus je izjavil:

Se en detajl, CERN je ustanovljen iz drzavnih vlozkov, WWW je njihov izum, ARPA net pa spet drzavni, se pravi vsi temelji internetne infrastrukture izvirajo iz drzavnega denarja. Mislim, da so davkoplacevalci (tudi podjetja) veliko dobili za svoj denar, ce bi to izumila korporacija, bi bil pribljizno tak kot je facebook, vase zaprt sistem, kjer drugi lahko dobijo ven samo kaksno drobtinico.

Če bi se korporacije spravile postavljati lastno omrežje (med ZDA in Evropo imata FB in M$ že svoje optične kable pod oceanom) bi se država spet začela vmešavati da to pa tako ne gre. Sicer so pa ti temelji internetne infrastrukture že odplačani in to iz davkoplačevalskega denarja.

oxyuranus je izjavil:

Dejansko stevilo javnih usluzbencev ni problematicno. Problematicno je, kaj dobimo za njihov njihove place. Tudi "visoki" (bi se tudi dalo govorit) davki sploh niso problem. Problem je kaj za ta denar dobimo, drzava (torej MI, VSI) je zadolzena, ker velike kolicine denarja poniknejo v zepe zasebnikov in zasebnih podjetij (ki ne bi placevala davka ;) )

Če jaz naredim izdelek in ga prodam za 100€. Kje je tukaj poniknil državni denar? To je denar, ki ga država nikoli ni imela. A najprej naj naredim izdelek potem pa še plačam državi, da sem ga naredil?

Zgodovina sprememb…

bbf ::

za začetek: € (evri) so sredstvo, s katerimi ti država omogoča tako prodajo, in potem s tem sredstvom nakup neke druge dobrine. Lahko pa prodajaš z drugo valuto, ala bitcoin apa bukova_drva, če nečeš vpletat države zraven.. Ampak žal z bukovimi_drvmi boš teško plačal babco, da ti pomaga pri rojstvu otroka.

oh, še eden, ki ne šteka koncepta združevanja ljudi v države.

Truga ::

brez drzave nebi mel evrov ampak bi fasal z lopato po glavi.

oxyuranus ::

xmetallic je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Se en detajl, CERN je ustanovljen iz drzavnih vlozkov, WWW je njihov izum, ARPA net pa spet drzavni, se pravi vsi temelji internetne infrastrukture izvirajo iz drzavnega denarja. Mislim, da so davkoplacevalci (tudi podjetja) veliko dobili za svoj denar, ce bi to izumila korporacija, bi bil pribljizno tak kot je facebook, vase zaprt sistem, kjer drugi lahko dobijo ven samo kaksno drobtinico.

Če bi se korporacije spravile postavljati lastno omrežje (med ZDA in Evropo imata FB in M$ že svoje optične kable pod oceanom) bi se država spet začela vmešavati da to pa tako ne gre. Sicer so pa ti temelji internetne infrastrukture že odplačani in to iz davkoplačevalskega denarja.

oxyuranus je izjavil:

Dejansko stevilo javnih usluzbencev ni problematicno. Problematicno je, kaj dobimo za njihov njihove place. Tudi "visoki" (bi se tudi dalo govorit) davki sploh niso problem. Problem je kaj za ta denar dobimo, drzava (torej MI, VSI) je zadolzena, ker velike kolicine denarja poniknejo v zepe zasebnikov in zasebnih podjetij (ki ne bi placevala davka ;) )

Če jaz naredim izdelek in ga prodam za 100EUR. Kje je tukaj poniknil državni denar? To je denar, ki ga država nikoli ni imela. A najprej naj naredim izdelek potem pa še plačam državi, da sem ga naredil?


Ok, zdaj si pa ze zacel bluziti, pac sofizmov se ba ne bom sel, imam kaj bolj pametnega za delati, recimo za tvoj penzion, tvoje zdravstveno zavarovanje,... sicer pa kaj se sekiras, pojdi zivet v obljubljeno dezelo Ameriko, pa bos prisel na okus, kako to izgleda. Recimo imeti po koncu solanja 10 let odplacevanja kredita za solanje :) Nihce te ne sili ziveti v tem sistemu (prej pa se odplacaj svoje solanje, ki je bilo zastonj - dejansko bi ga vsem, ki so sli v tujino gladko zaracunal).
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

oxyuranus ::

Truga je izjavil:

brez drzave nebi mel evrov ampak bi fasal z lopato po glavi.


Ne bi, ker to spada pod zdravstveno zavarovanje in solstvo (psihiatrija in izobrazevanje) :)):)):))
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

xmetallic je izjavil:

oxyuranus je izjavil:

Se en detajl, CERN je ustanovljen iz drzavnih vlozkov, WWW je njihov izum, ARPA net pa spet drzavni, se pravi vsi temelji internetne infrastrukture izvirajo iz drzavnega denarja. Mislim, da so davkoplacevalci (tudi podjetja) veliko dobili za svoj denar, ce bi to izumila korporacija, bi bil pribljizno tak kot je facebook, vase zaprt sistem, kjer drugi lahko dobijo ven samo kaksno drobtinico.

Če bi se korporacije spravile postavljati lastno omrežje (med ZDA in Evropo imata FB in M$ že svoje optične kable pod oceanom) bi se država spet začela vmešavati da to pa tako ne gre. Sicer so pa ti temelji internetne infrastrukture že odplačani in to iz davkoplačevalskega denarja.

oxyuranus je izjavil:

Dejansko stevilo javnih usluzbencev ni problematicno. Problematicno je, kaj dobimo za njihov njihove place. Tudi "visoki" (bi se tudi dalo govorit) davki sploh niso problem. Problem je kaj za ta denar dobimo, drzava (torej MI, VSI) je zadolzena, ker velike kolicine denarja poniknejo v zepe zasebnikov in zasebnih podjetij (ki ne bi placevala davka ;) )

Če jaz naredim izdelek in ga prodam za 100€. Kje je tukaj poniknil državni denar? To je denar, ki ga država nikoli ni imela. A najprej naj naredim izdelek potem pa še plačam državi, da sem ga naredil?


Si bil kdaj bolan, cepljen, kje si se naučil osnov vsega, da lahko "narediš izdelek"? Koliko si plačal za vse te storitve?
Da ne nadaljujem.

Markoff ::

oxyuranus je izjavil:

Dejansko stevilo javnih usluzbencev ni problematicno. Problematicno je, kaj dobimo za njihov njihove place. Tudi "visoki" (bi se tudi dalo govorit) davki sploh niso problem. Problem je kaj za ta denar dobimo, drzava (torej MI, VSI) je zadolzena, ker velike kolicine denarja poniknejo v zepe zasebnikov in zasebnih podjetij (ki ne bi placevala davka ;) )

Sam nisem nikoli delal v JU, sem pa v zadnjem letu delal veliko z njimi. Verjemi, tako njihovo število kot njihova delovna učinkovitost je močno problematična. Saj najdeš tudi kakšnega pridnega, a si ne upam trditi, da je takih več kot 30%.

oxyuranus je izjavil:

Truga je izjavil:

brez drzave nebi mel evrov ampak bi fasal z lopato po glavi.


Ne bi, ker to spada pod zdravstveno zavarovanje in solstvo (psihiatrija in izobrazevanje) :)):)):))

Ne bi, ker ne bi bilo družbe, v kateri bi se razvila resna metalurgija (obrtniško ulivanje konic sulic in puščic ne šteje) in proizvodnja lopat. Udarjen bi bil s kamnom ali palico.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

tikitoki ::

xmetallic je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ne. Google in drzava delujeta v simbiozi, katero zeli google sedaj, ko je postal gigant, izkoriscati

Aha, Google je bad guy? Država, ki pri ustvarjanju podjetja ni imela nič zraven, zdaj želi delovati v simbiozi? To se bere kot da je podjetje nekaj dolžno državi. A ni dovolj, da podjetje zaposli ljudi za katere plača prispevke, zaposleni pa davke od svoje plače? Jst bi tudi deloval v taki simbiozi, kjer na koncu če podjetje uspe pridem s svojim TRR-jem in pobiram "svoj" delež.


Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

oxyuranus ::

Markoff je izjavil:

Sam nisem nikoli delal v JU, sem pa v zadnjem letu delal veliko z njimi. Verjemi, tako njihovo število kot njihova delovna učinkovitost je močno problematična. Saj najdeš tudi kakšnega pridnega, a si ne upam trditi, da je takih več kot 30%.


Ja, kot receno, problematicno je kaj dobimo za njihove place. Preprican sem, da bi se dalo vso to nedelavno energijo koristneje uporabit.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

xmetallic ::

oxyuranus je izjavil:

Ok, zdaj si pa ze zacel bluziti, pac sofizmov se ba ne bom sel, imam kaj bolj pametnega za delati, recimo za tvoj penzion, tvoje zdravstveno zavarovanje,... sicer pa kaj se sekiras, pojdi zivet v obljubljeno dezelo Ameriko, pa bos prisel na okus, kako to izgleda. Recimo imeti po koncu solanja 10 let odplacevanja kredita za solanje :) Nihce te ne sili ziveti v tem sistemu (prej pa se odplacaj svoje solanje, ki je bilo zastonj - dejansko bi ga vsem, ki so sli v tujino gladko zaracunal).

Bluzit? Hočeš rečt da bi država dovolila, da Facebook v Sloveniji postavi lastno infrastrukturo za internet in državi ne pusti blizu? Država bi se takoj vmešala z omejitvami, regulacijami, zahtevala dostop do omrežja, itd.

Šolanje v ZDA odplačuješ če si nesposoben, ali če študiraš neperspektivne smeri. Če pokažeš znanje se podjetja grebejo zate in ti nudijo finančna sredstva. Znanec v ZDA je študiral strojništvo in dobil precej ponudb vključno z ameriško vojsko.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

xmetallic je izjavil:


Bluzit? Hočeš rečt da bi država dovolila, da Facebook v Sloveniji postavi lastno infrastrukturo za internet in državi ne pusti blizu? Država bi se takoj vmešala z omejitvami, regulacijami, zahtevala dostop do omrežja, itd.

Hvala bogu da bi se vmešala, ko pomisliš na trg telekomunikacij v Ameriki te namreč bruhat.

Je pa sicer res da stvar ni črnobela, vmešavanja je komot preveč in pri nas ga recimo je. Bilanco je težko najti niti slučajno ne moreš trditi da je bilanca "nič vmešavanja".

Sweet point je pomoje nekje na sredi med nami in Ameriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Truga ::

xmetallic je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.

www se je rodil v cernu afaik, ki je sponzoriran predvsem od evropskih drzav.

darkolord ::

Zanimivo, da "kraja" ni nikjer omenjena v komentarjih - pri nas (čeprav se počno na mnogo manjšem scale-u) se podobne zadeve takoj označi s krajo, tiste ki to izvajajo, pa kradljivci.

dice7 ::

xmetallic je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.

Omogocajo njegov obstoj v taksni meri, kakrsen je sedaj

oxyuranus ::

dice7 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.

Omogocajo njegov obstoj v taksni meri, kakrsen je sedaj


Mimogrede, jaz bi google blackholal na nivoju eu in pocakal kaksno leto, da se najde alternativa znotraj eu.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

zmaugy ::

xmetallic je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.


Dajmo reči da imajo te države toliko zaslug, da lahko na primer gugl v njih ustvarja dobiček, kot jih imajo "oblasti" tega otoka za to, da tam gugl ne more poslovati:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/North_S...

oxyuranus je izjavil:

dice7 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Brez drzave nebi bilo Googla in ne obratno.

Brez Slovenije ne bi bilo Googla? Brez Nemčije ne bi bilo Googla? Recimo da ZDA imajo zasluge pri nastanku Googla. Kakšne zasluge imajo evropske države pa veš samo ti.

Omogocajo njegov obstoj v taksni meri, kakrsen je sedaj


Mimogrede, jaz bi google blackholal na nivoju eu in pocakal kaksno leto, da se najde alternativa znotraj eu.


Točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216417 (12823) U33
»

Google se je lani izognil plačilu treh milijard evrov davkov

Oddelek: Novice / Rezultati
4014405 (12003) tikitoki
»

Francija: Google nam dolguje milijardo evrov davkov

Oddelek: Novice / Ostale najave
197521 (4753) Poldi112
»

Facebook lani plačal davek na dobiček po 0,3-odstotni stopnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7224502 (22058) nekikr
»

Ameriške IT-multinacionalke se izogibajo davkom

Oddelek: Novice / Rezultati
289480 (8676) Manu

Več podobnih tem