» »

vroč procesor?

vroč procesor?

«
1
2

YdoIPonU ::

Ojla.
Sam zanima me, če je normalno, da mi procesor pri igranju battlefielda 1 doseže max temperaturo okoli 84 stopinj? Slišal sem da so teli coffee lake procesorji izjemno vroči, ampak me zanima če je to normalno al je možn da termalna pasta oz ventilator ni gor tako kot bi mogu bit? Idle je drugač temperatura okol 40 do 50. Imam i7 8700 Hvala za pomoč.
  • spremenil: YdoIPonU ()

matobeli ::

A to imaš stock ventilator? Če se prav spomnim niso ravno neki biserčki.

YdoIPonU ::

Stock ja..nč nisem dokupoval.

matobeli ::

Poglej še koliko maš obremenjen proc, da nimaš slučajno kakšne zalege gor.

smacker ::

Kupi cooler za 30eur pa bo mir ;)

Predator X ::

Hwinfo64 igraj 30 min BF1 pa povej max T.

1. Greš špil, ko pričenš igrat sam resetiraj tam hwinfo64 urco. Povej max T ter avg freq etc. Mogoče ti celo throttla na 3,2GHz

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

nebo tu nič pomagalo take temperature so kar normalne za Intelov hladilnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

YdoIPonU ::

No sej to me je bolj zanimal, a so temperature normalne za stock ventilator al ne...zgleda je že tako. Drugače pa nima cpuju kej bit, če ga občasno takle dvigne nekaj nad 80 stopinj a ne?

ziga1990 ::

^^ ne bo vredu mislim da se pri 90 stopinjah procesor sam upočasni. Zakaj nisi vzel kakega boljšega hladilnika in kero ohišje imaš?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

YdoIPonU ::

Sej 90 stopinj drugač nimam. Ohišje mam ogromno, tak da lufta je vmes. :D

TOP ::

Ne tale temp ni normalen preveri če ti je hladilnik prov se usedel gor,da ni luft umes.Oziroma preveri tiste 4 plastične zatiče,če si prov pritrdu,ker takšen temp,če tudi je orginal hladilnik je prevelik ni varjante,da se ti tolk greje.

ziga1990 ::

TOP je možno če ima ohišje slabo prezračevanje. YdoIPonU povej kakšno ohišje iamš rabimo znamko in model ohišja ter koliko ventilatorjev ima
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

LeQuack ::

Zadnja 8 generacija Intel procesorjev se zelo greje, to je pač to. Šli so iz 4 jeder na 6, tako da posledično več toplote, dokler ne gre čez 100 je v redu.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

YdoIPonU ::

Hladilnik je v redu gor dan. Sem preveru 3x ko sem ga gor devu. Sej zdej sem dal nek ventilator za sistem not in ga obrnu proti procesorju in je zdej temperatura mal čez 70 ko igram bf1. Prej nisem mel nobenga ventilatorja posebej not. Kje vidim model kište nimam pojma, ampak je ogromna in prostorna.
Hvala LeQuack, men se tud zdi da je bolj ta 8 generacija Intelov, ker ma velik folka iste probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

ziga1990 ::

^^ Moralo bi ti nekje pisat na ohišju vsaj ponavdai piše drugače pa slikaj in daj sliko gor pa bomo mi povedali kaj imaš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dr_M ::

Za stock hladilnik je to cist normalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

YdoIPonU ::

Evo kište ziga1990.

 slika kišta

slika kišta

ziga1990 ::

nevem karo ohišje je to bo kakšen drugi forumaš vedel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Spominja me na Chiftec ohišje,ker mislim da tudi je.

darkolord ::

Machota daš gor pa bodo temperature padle prec za 30 stopinj.

YdoIPonU ::

Če nabavim nov ventilator, a kdo ve a je termalna pasta zravn al morš še to dokupit?

darkolord ::

Pri večini mislim da je zraven. Pri Machotu definitivno je.

konspirator ::

Nov ventilator ali hladilnik ?

Če menjaš ventilator nima pasta nobene veze.
--

ziga1990 ::

^^verjetno oboje saj ima od intela stock cooler
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

YdoIPonU ::

Hladilnik sem mislu ja. A je treba potem staro termalno dol spucat al lahk kr ćez daš nov hladilnik in potem nova staro zalije? :) Stara termalna je v bistvu stara manj kot mesec dni, zato se mi je ne zdi smiselno pucat...tak hit se verjetn ni posušila, ali pač?

ziga1990 ::

^^jaz bi jo zamenjal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

Čudno, a?

Za proc daš 300EUR+. Pri tem ti je pa težko, odšteti tistih 30EUR več za konkretno hlajenje.

I7 8700 je odlična zadeva. Nevem zakaj intel laže in označuje proc kot 65W TDP, kar je mogoče pri 3GHz... ne pa pri boost frekvenci 4,3GHz. Ja proc kuri preko 100W, pa tud ni soldered tko, da morš kr hladit zadevo, sploh če hočeš da deluje optimalno @ 4,3GHz. Če gledamo stock 3,2GHz vs 4,3GHz (+34%) je bolj, da bi vzel R5 1600, ki kuri manj (hladnejši) in cenejši.

Upam, da si vzel konkretno plato z VRM hlajenjem, al pa vsaj tako, da niso kondenzatorji zraven VRMjev.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^Saj ohišje ni nič boljše stock nima nič ventilatorjev opcijsko pa 1x120mm zadaj in 5x92mm na sraneh.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

YdoIPonU ::

Sem izklopil turbo boost in je temperatura 55 max v bf1. Sem potem dal spet nazaj da še mal testiram. Ko ga pa navije na 4.3 pa gre do blizu 80. Sam zanimivo mi je, da mi hwinfo64 in hwmonitor ne kažeta istih temperatur. V hwinfo so te okoli 5 stopinj manjše. Kateri program bi naj bil bolj točen? Drugače je pa povprečna temperatura (tako kaže hwinfo64) 60 stopinj pri igranju bf1, kar se mi tud ne zdi tolk velik?

Predator@ plata je z370 hd3p od gigabyta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

ziga1990 ::

60 stopinj je vredu samo zakaj bi imel i7 8700 če si moral izklopiti turbo boost?

dodaj še nekaj ventilatorjev na ohišje in naj ohišje ima ventilatorje za vpih in izpih zraka
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

YdoIPonU ::

Sej nisem izklopu...izklopu sem tolk da probam kolk je temp če deluje skos na 3,2Gb. Ja sej to mam namen naredit, dodat še kakšen ventilator na ohišje :) hvala.

ziga1990 ::

samo še vedno bi bilo priporočljivo da daš kakšen boljši hladilnik za procesor
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

YdoIPonU je izjavil:

Sem izklopil turbo boost in je temperatura 55 max v bf1. Sem potem dal spet nazaj da še mal testiram. Ko ga pa navije na 4.3 pa gre do blizu 80. Sam zanimivo mi je, da mi hwinfo64 in hwmonitor ne kažeta istih temperatur. V hwinfo so te okoli 5 stopinj manjše. Kateri program bi naj bil bolj točen? Drugače je pa povprečna temperatura (tako kaže hwinfo64) 60 stopinj pri igranju bf1, kar se mi tud ne zdi tolk velik?

Predator@ plata je z370 hd3p od gigabyta.


Kr kup čim prej nek hladilnik.
Mislim, da ti tud NB iz 3,7GHz pade pod 3GHz.

Zgodovina sprememb…

YdoIPonU ::

gddr85 ::

imo dvigni budget, vzemi raje nekaj s 120/140mm fanom, bo stvar vsaj konkretno tišja od intel mlinčka

ziga1990 ::

boljši od stock intelovega je ni pa nekaj omembe vreden.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

blackbfm ::

ta proc ima max 100 stopinj tko da ne delaj panike

Predator X ::

blackbfm je izjavil:

ta proc ima max 100 stopinj tko da ne delaj panike


Haha :D

Uglavm za 125W TDP in 4,3GHz dej tistih 30€ za nek spodoben air cooler pa boš potem imel mir.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
ali
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

YdoIPonU je izjavil:

Sej zdej sem dal nek ventilator za sistem not in ga obrnu proti procesorju in je zdej temperatura mal čez 70 ko igram bf1. Prej nisem mel nobenga ventilatorja posebej not.

Ohišje rabi ventilatorje, da odvajajo vroč zrak iz ohišja. Če tega ni, potem bo hladilnik za hlajenje uporabljal vroč zrak, kar je neučinkovito (tud če maš hladilnik za 80eur).
Vedno ko odstraniš hladilnik, moraš sčistit termalno pasto in nanest novo.

TOP ::

Mislim da imaš ti res eno sranje od ventov v ohišju,ker takšen tem ni možen v normalnih pogojih,vsaj za Intel ne.

Predator X je izjavil:

Čudno, a?

Za proc daš 300EUR+. Pri tem ti je pa težko, odšteti tistih 30EUR več za konkretno hlajenje.

I7 8700 je odlična zadeva. Nevem zakaj intel laže in označuje proc kot 65W TDP, kar je mogoče pri 3GHz... ne pa pri boost frekvenci 4,3GHz. Ja proc kuri preko 100W, pa tud ni soldered tko, da morš kr hladit zadevo, sploh če hočeš da deluje optimalno @ 4,3GHz. Če gledamo stock 3,2GHz vs 4,3GHz (+34%) je bolj, da bi vzel R5 1600, ki kuri manj (hladnejši) in cenejši.

Upam, da si vzel konkretno plato z VRM hlajenjem, al pa vsaj tako, da niso kondenzatorji zraven VRMjev.

Pa kaj ti misliš,da je tole AMD ko moraš pazit katero plato uzet,ker majo težavo z pregrevanjem VRMjev.Itak ma proc ki se nenavija,tako da ni straha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Predator X ::

Ze spet nek nonsense? r7 1800x porab manj kot pa i7 8700.

blackbfm ::

Predator X je izjavil:

Ze spet nek nonsense? r7 1800x porab manj kot pa i7 8700.


vir?

smacker ::

OP je že kupil CPU, zato se pojdite kregat o razlikah v druge teme.

neo5468 ::

Vsaka z370 matična ti bo turbo boostala do 4.3 ghz če imaš vsaj 20€ cooler, pa tudi če so plastični VRMji.

Predator X ::

blackbfm je izjavil:

Predator X je izjavil:

Ze spet nek nonsense? r7 1800x porab manj kot pa i7 8700.


vir?


http://www.tomshardware.co.uk/intel-cof...
AVX offset




Priporocam OPU da kupi konkreten hladilnik, ce ne mu bo zadeva throttlala

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ še prej naj da še kakšen ventilator v ohišje, ker če ima ohišje zelo slab pretok zraka ti tudi Noctua NH-D15 ne pomaga
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

barocco ::

@YdoIPonU
imho,škoda procesorja,da tko švica(vsaj zame).Sam dam dosti na tišino in na samo hlajenje sistema. Temperatura bi res lahko bila nižja.
Za miren spanec,si vzemi soliden oz. dober aftermarket cooler.
in ja,daj kak dober Fan vsaj,na zadnjo stran ohišja(da odvaja toploto ven).
Ti ne bo žal boš videl..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Xserces ::

Kupi se nek cooler master hyper 212 EVO za 30€ oziroma MUGEN za 45€ če se bo procesor naviju... hyper 212 bo cisto vredu za stock zadevo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

YdoIPonU ::

Ma ka pa vem...tole devanje paste gor in dol in pucanje in štelanje novega ventilatorja...strah me je da bi kej zasral :D

smacker ::

Kupi hladilnik in ventilator v bližnji rač. trgovini z servisom in jih nahecaj za menjavo ;) Za 50eur bi moral dobit hladilnik, 2 ventilatorja za ohišje in montažo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi mobilni procesorji 9. generacije Core so tu

Oddelek: Novice / Procesorji
3611078 (8659) MrStein
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158535 (51906) Predator X
»

Kateri Tih Ventilator???

Oddelek: Pomoč in nasveti
223847 (3216) Tydek
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120800 (15344) m0LN4r

Več podobnih tem