» »

piskanje iz vtičnic

piskanje iz vtičnic

novakm ::

Živjo!
Sem popoln laik in ne vem ničesar o elektriki. Danes zjutraj me je zbudilo piskanje v vtičnicah, kjer se napajajo TV, modem, zvočnik,vufer...pisk je konstanten in visokih frikvenc. Nimam pojma kaj bi lahko bilo, nikoli prej se še to ni dogodilo. Vse kable sem izključila iz vtičnic, pa ni nič bolje. Kaj bi lahko bilo in kaj je potrebno zamenjati/popraviti, da se piskanje preneha? Hvala, hvala! ;)

Magic1 ::

Piska verjetno en napajalec. Izklaplaj vse porabnike, da ugotoviš od katere naprave piska.

Kaj takega za telefon ali podobni za druge stvari. Večje naprave, kot tv, pa ga imajo vgrajenega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

gumby ::

Cvilijo tuljave v preveč kitajskih napajalnikih. Tule ne moreš kaj dosti, lahko ga edino zamenjaš z manj kitajskim.
my brain hurts

Ribič ::

Tole sem tudi že sam doživel. En dan vse mirno, drugi dan pa začne stvar grdo cvrčati z visoko frekvenco. Največkrat so to res kaki napajalniki, se mi je pa že tudi zgodilo, da je moja zunanja WiFi kartica začela cvrčati. Slišal sem lahko dobesedno vsak paketek, ki ga je stvar oddala v ozračje.
Vse ribe so mi pobegnile!

SeMiNeSanja ::

Ribič je izjavil:

Slišal sem lahko dobesedno vsak paketek, ki ga je stvar oddala v ozračje.

Še dobro, da ne slišiš travo rasti! :))

Ribič ::

Če bi vsaka trava piskala tako glasno, bi se kozam in kravam zmešalo.
Vse ribe so mi pobegnile!

matobeli ::

To z paketki sem tud jaz doživel na nekem adapterju, pomojem je bil USB->RS232, s tem da so zvočniki vrčali v ritmu Tx, Rx lučk:))
Je šel po hitrem postopku stran.

matobeli ::

Takrat so bili še XPji aktualni ;)

XS!D3 ::

Meni piska napajalnik od Mi Box TVja takrat, ko gre Mi Box v spanje in je napajalnik manj obremenjen. Podobno 5 portni polnilec od Aukeya. Če je gor več naprav, ki se polnejo, se ga ne sliši. Čim je samo ena, ki se je recimo že napolnila in vleče minimalen tok, pa začeno tečno piskat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo v Aziji goljufa in ponovno proizvaja ozonu škodljive klorofluoroogljike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3512089 (8462) nekikr
»

Matična plošča piska, sistem na videz normalno deluje

Oddelek: Strojna oprema
131806 (1578) Person
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222331 (1709) domen-
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605458 (4552) Pyr0Beast
»

Piskanje ob obremenjenosti

Oddelek: Strojna oprema
162246 (1882) miko 55

Več podobnih tem