» »

Kateri operacijski sistem?

Kateri operacijski sistem?

Tero ::

Torej kolega si je kupo racunalnik po komponentah (AMD 2000+ , Radeon 9700pro... -strojna oprema ni pomembna) in ima en "majhen" problem.
Ker je racunalnik nekako pisan na pravno osebo na firmo od njegovega fotra ga skrbi kak je gleda kaj kake inspekcije in drugo.. Zato si ne more "privoscit" piratskih windowsow. Torej kiri operacijski sistem predlagate in kaksne so kaj cene? Nekako ne razumem vseh te licenc..
Naj vas opomnim da je to cist navadni home komp za igrce in podobno
Aja pa se to.. Linux ne bi prisel v postev ker kot sem ze reko je to bolj za igre.:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Fury ::

za igre mu preostane samo windows in pika

boštjan ::

in to windows 2000pro ali pa win xp pro,ki je tudi slovenski

Zheegec ::

Win2k Pro vsekakor - z vsemi service packi seveda:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fury ::

xp je bols :)

freejack ::

Čeprav sem dolgo vztrajal na Win2k, je XPjem treba priznati premoč.

p.s. kregate se lahko kolk hočete, sam dejstvo je, da so XPji po arhitekturi superiorni Win2k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

boom-bar ::

XPji majo proti W2k prednost mrežnih nastavitvah in v nekaterih manjših podrobnostih.
Če je nov uporabnik winsov naj seže po XPjih če je pa navajen na starejše verzije in zna Control Panal in podobno od starejših Winsov (glede na to da igra igre je to malo verjetno) pa naj uzame W2k
Legalizirajte mehke droge!!!

Tero ::

To je vse lepo in prav... Samo noben ni nic povedal kaj o licenciranju in cenah. To mene najbolj zanima..
Na slovenski microsoftovi strani nic ne pise o cenah ali pša jaz ne najdem...:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Fury ::

win xp pro stanejo mal pod 50k SIT v mlacomu. za fermo MORE pro uzet in ne home.

Tero ::

AHa sem gledal ja..
In kaj ta oznaka DSP pomeni? Je to tisto kaj rabim?:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

boštjan ::

če se ne motim DSP pomeni če zraven kupiš računalo,pol vela ta cena

Fury ::

DSP pomeni Delivery Service Partner. Kar pomen da se mal manj kot OEM verzija kostajo ponavadi. Kupt se jih da tut brez compa.

freejack ::

boom-bar: control panel iz starejših windowsov? wtf is that suppose to mean? je že kdo slišal za classic CP v WniXP...:\

Lith ::

DSP/OEM se morajo prodat z eno računalniško komponento, zadnje cajte je to tut miška, al pa mrežna kartica
tole piše na MS jevi strani: OEMDSP_license, tle pa še lepše
Izvirni proizvajalec opreme (Original Equipment Manufacturer - OEM)
Izdelke lahko licencirate prek OEM-a. To so izdelki (primer: operacijski sistem Windows 2000 Professional), ki so nameščeni že ob nakupu novega računalnika.

Vsak Microsoftov izdelek vsebuje besedilno datoteko z licenčno pogodbo za končnega uporabnika (End User License Agreement - EULA). Ta datoteka se prikaže ob nameščanju paketa in je tudi na CD-ROM-u (ime datoteke je ťEULA.txtŤ). Če ste kupec programov Open, Open Subscription License ali Enterprise Agreement, je uporaba izdelkov, ki so licencirani po vaši pogodbi, določena s pogoji vaše licenčne pogodbe in pravicami do uporabe izdelka, ki so značilne zanj. Pravice do uporabe izdelka bodo na voljo prek spletnega mesta, ki ga določi Microsoft, ali na druge načine. Če potrebnega ne najdete v datoteki EULA, pokličite na telefonsko številko Microsoftovih informacij (01) 585 34 49.

If the Product is distributed with an assembled computer system, COMPANY must preinstall Product software. COMPANY must comply with the preinstallation instructions, if any, provided with the Product or made available separately through the Microsoft OEM System Builder Program ("Preinstallation Instructions"). COMPANY may not distribute the unit of product used to perform the preinstallations and may not distribute the Preinstallation Instructions to end users.
THERE IS NO CD OR ANY OTHER INSTALLATION MEDIA WITH THIS PRODUCT. LICENSE AND MANUAL ONLY! THE MANUFACTURER OF THIS PRODUCT WOULD PREFER THAT YOU ALSO BUY SOME HARDWARE TO GO WITH THIS OEM SOFTWARE.
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

boom-bar ::

freejack:
ja sm slišu ampak vseeno nekatere stvari ostanejo take kot so v 'originalu' in se jih ne da sprement. Recimo ikon se ne da sprement nazaj v clasic in tut My Computer je 'rahlo' spremenjen.
Legalizirajte mehke droge!!!

Fury ::

boom-bar ce se ti pa zdi da je tok spremenjen (jest mam IDENTICNO kot v win2k....) si pa slep al pa nesposobn.

isklops vse tiste graficne fancyarije in das temo na windows classic in mas ISTO.

boom-bar ::

Al si pa ti instaliru 2k namest XP

Mene mot to da tut če zamenaš v Classic ti še zmeri ostanejo nove ikone, un dodatek pr My Computerju in podobno.
Jst vem da teh winsov do Longhorna ne zamenam.
Legalizirajte mehke droge!!!

Fury ::

ce si pa nespo k ne znas vsega isklopt.. jest tut tistga na levi strani nimam, edin ikone mam nove ker so mi lepse, pa tut to se da zamenat... sam ne znas windowsov uporablat.. zal.

boom-bar ::

Winse znam uporablat sam jst pr XPjih zgubim živce še preden bi si začel jih prilagajat do potankosti.
Nesposobn nism, hvečjem len in tut ne vidm pointa v tem da bi mogu po vsakem formatiranju si vse spet rihtat ker so W2k čist taki kot XP sam da majo XPji dodelan iporabniški umesnik in nekaj novih funkcij ki jih al ne rabm al pa ne delajo kot bi mogl (compatibility wizard).
Legalizirajte mehke droge!!!

andrej ::

boom-bar: xp-ji imajo mnogo vec novosti kot pa si ti mislis...;)

freejack ::

Se podpišem pod andrejev post.

Sicer pa, vsaj od nas bi znorel, če bi moral vsakič na novo nastavljat. Jst vem, da bi, ker preden preletim register, servise, splošne nastavitve, itd. lahk sam globoko vdihnem in se pomirim, sam pol sn si pa mislil, j*** ga, pa sn naredil svež install winsow, naredil vse spremembe in naredil ghost image. In če se kaj zj**, dam image nazaj in voila, sveže inštalirani winsi z vsemi spremembami, v roku 5 minut.

boom-bar ::

Kok novosti v XPjih uporablaš?
A se ti res da zajebavat z enimi spremembami?
A si res kupu Winse da boš lahko mel service packe?

in še vprašanj bi najdu.
Legalizirajte mehke droge!!!

segi ::

Fantje neka fora je!
Tiste verzije winsev, ki se kupijo z harware opremo, se lahko kupijo, če je oprema notranja. Torej miška odpade, disketnik pa je zakon!

Jaz svetujem, da si človek umislil win98, ker je najbolj poceni...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

andrej ::

boom-bar:
1. veliko in to z veseljem.
2. kako zajebavat. jaz sem recimo na prenosnik instaliral XP-je takrat ko sem prenosnika kupo, konec leta 2001 in se zdaj je gori ta instalacija. torej sem se z novimi nastavitvami pozezal samo enkrat. ce pa se zezas bolj dolgo pa tudi ni tezko napisat skripte ali pa shranit registry kljucev, da naslednjic tega vec ne rabis...
3. ne
4. ti kar daj.

dejstvo je, da ne mores kar tako dolocit kateri sistem je boljsi za vse ljudi. Tega ni. Zate je, kot je vidno iz vrasanj najbolj primeren w2k. Zame pa vem, da XP. Zadeva zakljucena.

boom-bar ::

Case closed
Legalizirajte mehke droge!!!

Markoff ::

Case open.

Pa kako svetujete ljudem, boga vam? XP Home lahko kupiš tudi, če si pravna oseba. Nobenih zadržkov. Been there, done it a lot of times.

DSP: ne sme biti periferna enota. Dovolj pa je npr. IDE kabel kot najcenejša varianta legalnega nakupa DSP. Sem to naredil že v praksi (prodal DSPje s pripadajočim številom IDE kablov), nič posebnega.

Človek hoče imeti OS za igre - torej? XP in nič drugega.

J***š videz in dodatne funkcije. ;((

boom-bar ::

sm mislu glede kreganja da je Case Closed

Vzem XP Home
Legalizirajte mehke droge!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

Oddelek: Operacijski sistemi
384793 (3743) bond007
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574302 (3339) undefined
»

Microsoftova neumnost pri xp home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
191964 (1569) jlpktnst
»

Windows - kršitev licenčne pogodbe

Oddelek: Operacijski sistemi
222625 (1908) SkIDiver
»

Whitler (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1097788 (6230) zetko

Več podobnih tem