» »

varnostnik delo

varnostnik delo

rado65 ::

Delal bom ko varnostnik. Ima kdo izkušnje z delom varnostnika na področju Ljubljane v nočni izmeni?

chucki ::

Dolgočasno delo, ter slaba plača. Pridobi si izkušnje in probaj v policiji, vojski, pravosodni policist.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SimplyMiha ::

slaba plača


probaj v policiji, vojski, pravosodni policist


...

JaGuArKa#1 ::

Kaj te zanima?

Lahko na ZS.

rado65 ::

Rabim več miru in tišine, da se lahko po možnosti kaj preberem imam nekaj šolskih izpitov. Kje delati, na objektu in gradbišču?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rado65 ()

JaGuArKa#1 ::

Dvomim, da boš lahko sam izbiral.

Objekt je načeloma boljša izbira, ker imaš vsaj urejeno delovno okolje - torej sanitarije, kakšna kuhinjica s hladilnikom, klima / ogrevanje. Opraviš predpisano število obhodov, vklopiš kakšen alarm, preostanek časa imaš načeloma mir (no, odvisno od objekta - na nekaterih so zaposleni prisotni tudi ponoči, ampak tega je bolj malo).

Na gradbišču je malo večji riziko, ker barabe ponoči lezejo čez ograje oz. jih režejo in moraš imeti orenk zegn, da se prav ob tistem času odločiš za obhod (tam ponavadi ni videonadzora).
Sanitarije so ponavadi prepolni dixiji ali umazana stranišča, ki jih deliš z gradbinci. Ni nujno, da imaš dostop do vode (ponavadi pozimi zmrzne, če je sploh napeljava). 12 ur ždiš v umazanem kontejnerju, kjer se ti gnusi pojesti tisto ubogo malico; na stropu reflektorske luči, od katerih si čisto blesav; internetni dostop je prej izjema kot pravilo; poleti crkavaš od vročine (nimajo vsi kontejnerji klime). Hladilnik lahko odpišeš. Obhode delaš v vsakem vremenu, torej tacaš po blatu, gaziš po snegu in to na čevljih prineseš v kontejner. Če je zmrznila voda, tudi normalne sanitarije ne obratujejo in se moraš znajti kakor veš in znaš.... če nisi prinesel s sabo vode, se pač 12 ur ne boš umil. Zavitek WC papirja v avtu ti bo prišel zelo prav. Aja, pa ponavadi na gradbišču dobiš kakšen sto let star, polomljen lesen stol.

V razmislek pač. Ko si 12 ur na istem mestu, je osnovni komfort prekleto pomemben.

shintaro ::

JaGuArKa#1 je izjavil:

Kaj te zanima?

Lahko na ZS.


haha se spomnem un dan v Lj k sm te srečal na delu.. vsaj takrat je zgledal ql job :)

JaGuArKa#1 ::

Kje?

Isotropic ::

rabiš imet tut licenco za varnostnika. noben ti je ne bo placeval, da se bos lahko prek studenta učil tam ( = ne delal obhodov ali redko).
kolega je sicer delal tko 10 let nazaj, sam je mel veliko srečo, k je enega poznal pri varnostni sluzbi.

JaGuArKa#1 ::

shintaro je izjavil:

JaGuArKa#1 je izjavil:

Kaj te zanima?

Lahko na ZS.


haha se spomnem un dan v Lj k sm te srečal na delu.. vsaj takrat je zgledal ql job :)


Aja, na maratonu... ne vem kaj ti je bilo videti tako kul, 12 ur sem bila na nogah in zmrzovala. Pa brez malice ali vode :/

shintaro ::

JaGuArKa#1 je izjavil:

shintaro je izjavil:

JaGuArKa#1 je izjavil:

Kaj te zanima?

Lahko na ZS.


haha se spomnem un dan v Lj k sm te srečal na delu.. vsaj takrat je zgledal ql job :)


Aja, na maratonu... ne vem kaj ti je bilo videti tako kul, 12 ur sem bila na nogah in zmrzovala. Pa brez malice ali vode :/


Zgledala si kljub temu razpoložena, meni ja zapalil občutek. Itak pa ne skrbi vem da to delo ni ravno najboljše na svetu

JaGuArKa#1 ::

Ah ja, takrat sem bila že utrjena, pa vedno sem rada delala na terenu :)

Scorpia ::

Kot so ti napisali, od šefa je odvisno kje boš delal. Ponavadi ti dajo kakšen objekt, kjer boš bolj ali manj delal. Za nočne ponavadi dajo bolj izkušene so pa tudi izjeme ali pa kot kakšen receptor na informacijah ali vratar, uglavnem veliko moznosti je. Če misliš, da boš lahko se kar učil, boš moral nekaj časa delati čez dan, da boš dobil miren objekt, pa še to bolj težko, ker dajo napol invalidnim delavcem, ki so v letih. Upoštevaj tudi, da na šihtu dobiš klic, da boš jutri, ki je predviden tvoj frej dan, šel varovat tekmo, kakšno lokalno trgovino za 3-4 ure itn...
Še najbolj pomembno, če boš šel delati licenco za varnostnika, ti lahko firma plača, kjer boš delal. Ampak to ti ne priporočam, ker boš v tem času bolj vezan na pogodbo in je****e v glavo s strani šefa. Torej ali si sam plačati licenco ali pa prek zavoda. V tem primeru ob prvem nesporazumu jih lepo opozoriš, da te ne veže pogodba z njimi in boš lahko bolj "svoboden". Kako je s plačili ti je pa že najbrž vse jasno.
////

JaGuArKa#1 ::

Mislim, da se stroške opravljanja licence tako ali tako trga od plače. Včasih je res veljalo, da si potem za nekaj let vezan na firmo, ki ti je to plačala, ampak menda je to nelegalno in delodajalec nima nobene pravice, da te zadržuje. Jaz sem pred leti opravljala še licenco za delo v gostinskih lokalih, kar mi je bilo odtrgano od plače in za kar nisem nikoli videla niti računa in smo potem s še tremi sodelavci ugotavljali, da je bil vsakemu trgan drugačen znesek. Ne se pustiti tako nategniti, vse delaj samoplačniško.

Drugače ima pa op že opravljeno licenco.

rado65 ::

Če delaš preko podjetja se moraš vezati, da boš delal pri njih toliko in toliko časa. Ni pa nujno, lahko rečeš adijo samo moraš nato sam plačati usposabljanje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Identifikacija varnostnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18729319 (23890) krneki0001
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625027 (21830) St235

Begunska kriza - priložnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8411928 (9686) Jerry000
»

Brutalni pretep v Cirkusu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9216877 (12969) Looooooka
»

Rad bi nadaljeval z življenjem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212757 (9844) cebelar123

Več podobnih tem