» »

Podrli bodo tovarno ROG

Podrli bodo tovarno ROG

Temo vidijo: vsi
««
7 / 23
»»

Samael ::

bluefish je izjavil:

tone31 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Torej si lahko izberem poljubno stavbo v lastni MOL ... ups, nas vseh, ter se vselim vanjo? Super.

Poljubno gradbeno jamo, zapuščeno tovarno, podrtijo, kjer lahko več kot 15 let v miru prebivaš, ustvarjaš in skrbiš za urejenost in uporabljenost javnega prostora? Seveda.
Zakaj le gradbeno jamo, podrtijo? Saj je bilo rečeno, da so objekti v lasti MOL tudi naša last. Enako velja za objekte v lasti države, torej tudi nas vseh. Brezdomci v parlamentu, protokolarnih objektih, ki so v uporabi le nekajkrat letno in torej zapuščeni, prazna vojaška stanovanja ipd.

Ampak ja. Trabunja se enostavno, pravne člene je pa težje najti. Toliko bolj, ker ravno sodna praksa v primeru Roga potrjuje, da si posameznik ne more kar prisvojiti lastnine.

Pa OK, če že govorimo o lasti nas vseh. So skvoterji za dovoljenje vprašali ostale solastnike nepremičnine - torej someščane? Očitno ne.


Jaz sem meščan, ki živi v neposredni bližini kraja, ki je prej leta in leta prazen sameval in propadal in ko ravno vprašaš, da, imajo moje dovoljenje za vdihnjenje življenja v te zapuščene propadajoče prostore, ter izvajanje kulturno umetniške in volonterske dejavnosti, ki bogatijo ponudbo mesta. Še več, upam, da jim bo MOL šel naproti in se bodo lahko skupaj dogovorili za kakšno trajnejše sodelovanje in podporo pri tem. Samo Metelkovo si poglej ... Odkar je v trip advisorju in podobnih straneh MOLa kar neankrat ne moti več. Še več, v njej so našli interes do mere, da so si "nazaj" vzeli še Celico.

Pa ti, ki spoštuješ tujo lastnino, si vprašal studije, če ti dovolijo krajo njihove intelektualne lastnine, ki si jo tekom zadnji 15 let pretočil in delil preko torrentov?
(če sem te za "nekoga" zamenjal in si v življenu torrente uporabljal izključno za sharanje linux distibucij, je moje vpršanje brezpredmetno in se ti opravičujem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

solatko ::

Samael - Rog ni problematičen zaradi vsega tistega kar vidiš in dejstva, da bi se ta prostor lahko uporabilo bolje, temveč zaradi stvari, ki jih ne vidš. Tam je bila galvana od katere so ostali rezervarji, ki vsebujejo izredno strupene sestavine kot so, nikelj, krom, odpadna hladiln olja, ostanki triklora,.... skratka ekološka bomba nad Ljubljanico.
Rezervarji so v fazi razpadanja, kot celoten objekt, kdaj bo nastal problem pa je odvisno od boga ali MOL-a, da to sanira, ker pa to spada v komplet obnovo tega prostora, pa ne morejo začeti nič, dokler se "kulturniki" ne preselijo drugam. Kolikor vem, jim je župan začasno ponujal druge lokacije pa so vse zavrnili, ker pač niso v najožjem centru mesta.
Od tistih, ki so v Rogu začeli ustvrjat alternativno sceno, jih danes vztraja zelo malo, so pa prevzeli stvari v roke močni posamezniki, katerim "kultura" služi za fasado, drugim, tudi nedovoljenim dejavnostim.

Zato je čas, da se zgodba ROG-a zaključi v dobro vseh meščanov, tudi tistih, ki živite 100m stran, saj ne vem, če so mlade duržinice in upokojenci prav navdušeni nad vsem, kar se tam dogaja.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Samael je izjavil:

Jaz sem meščan, ki živi v neposredni bližini kraja, ki je prej leta in leta prazen sameval in propadal in ko ravno vprašaš, da, imajo moje dovoljenje za vdihnjenje življenja v te zapuščene propadajoče prostore, ter izvajanje kulturno umetniške in volonterske dejavnosti, ki bogatijo ponudbo mesta. Še več, upam, da jim bo MOL šel naproti in se bodo lahko skupaj dogovorili za kakšno trajnejše sodelovanje in podporo pri tem. Samo Metelkovo si poglej ... Odkar je v trip advisorju in podobnih straneh MOLa kar neankrat ne moti več. Še več, v njej so našli interes do mere, da so si "nazaj" vzeli še Celico.

Pa ti, ki spoštuješ tujo lastnino, si vprašal studije, če ti dovolijo krajo njihove intelektualne lastnine, ki si jo tekom zadnji 15 let pretočil in delil preko torrentov?
(če sem te za "nekoga" zamenjal in si v življenu torrente uporabljal izključno za sharanje linux distibucij, je moje vpršanje brezpredmetno in se ti opravičujem)
O Metelkovi bi se tudi marsikaj lahko reklo. Oziroma ne toliko o dogajanju znotraj ograd, ampak širjenju svinjarije navzven.

Tvoj drugi del je pa tipičen ad hominem v stilu:

A: Ali ste umorili Janeza?
B: Kaj vas to briga. Vi ste pohodili martinčka.

Samael ::

Kakšno svinjarijo pa širijo navzven? Kam navzven pa? Dve uri nazaj sem šel skozi, pa sem videl samo en kup japonskih (ali pa so bili kitajski?) turistov, ki so si z zanimivstjo ogledovali okolico in poslikali nekaj umetniških kreacij tam. Nobene tvoje svinjarije, ki naj bi se širila navzven nisem videl, ampak bom naslednjič, ko bom šel skozi ali pa na kakšen koncert, bolj pozoren.

Ne, drugi del se nanaša striktno na mojo včerajšno izjavo, da ste s temi hipokritičnimi predsodki polni dreka. Po eni strani kradeš, po drugi strani pa mahaš z zakoni, ko tebi nekaj ni všeč. Tipično naše slovensko, aneda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bluefish ::

Brez dvoma bo očitkom hinavščine prisluhnilo sodišče, ko bo še osmič, devetič in stotič obravnavalo tožbo MOL proti posameznim skvoterjem. Saj Janković tudi krade, ane.

Glede svinjarije v okolice Metelkove imava pa pač drugačno mnenje. Ti temu sicer praviš umetniške kreacije na zidovih okoliških stavb izven obzidja.

Samael ::

Ah ne. Jaz, ki živim v okoliški stavbi na Ilirski, sem menja, da je ta svinjarija bolj domišlijski predsodek v tvoji glavi, kot pa na zidu mojega doma.
Saj veš ane, da ima na Metelkovi vsak klub wc prostore? Pa da so wc-ji postavljeni tudi zunaj (ob jalli)?
Mogoče bi se pa kot nekdo, ki ne prebivaš tu, ki ne obiskuješ prireditev na Metelkovi, vseeno izmislil kaj bolj verodostojnega. Nekaj, kar bi šlo skozi tudi pri nas, ki dejansko prebivamo v tem delu mesta. Pomagalo bi ti tudi, če bi se mogoče udeležil kakšnega rednih kulturnih dogodkov v teh prostorih, da ne boš nabijal v tri krasne.
Veš, jaz lahko sprejmem marsikateri argument. Pa tudi zavedam se, da ni vse idealno. Pa, da se da še marsikaj storiti, izboljšati. Ne maram pa praznega pavšalnega nabijanja, na osnovi bogate domišlije, ki je namen samemu sebi oz. tvojim vraslim predsodkom do subkultur, ki se ne skladajo s tvojimi osebnimi predmeti zanimanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

RedDrake ::

Samael je izjavil:

Ah ne. Jaz, ki živim v okoliški stavbi na Ilirski, sem menja, da je ta svinjarija bolj domišlijski predsodek v tvoji glavi, kot pa na zidu mojega doma.
Saj veš ane, da ima na Metelkovi vsak klub wc prostore? Pa da so wc-ji postavljeni tudi zunaj (ob jalli)?
Mogoče bi se pa kot nekdo, ki ne prebivaš tu, ki ne obiskuješ prireditev na Metelkovi, vseeno izmislil kaj bolj verodostojnega. Nekaj, kar bi šlo skozi tudi pri nas, ki dejansko prebivamo v tem delu mesta. Pomagalo bi ti tudi, če bi se mogoče udeležil kakšnega rednih kulturnih dogodkov v teh prostorih, da ne boš nabijal v tri krasne.
Veš, jaz lahko sprejmem marsikateri argument. Pa tudi zavedam se, da ni vse idealno. Pa, da se da še marsikaj storiti, izboljšati. Ne maram pa praznega pavšalnega nabijanja, na osnovi bogate domišlije, ki je namen samemu sebi oz. tvojim vraslim predsodkom do subkultur, ki se ne skladajo s tvojimi osebnimi predmeti zanimanja.

Imam pisarno v centru LJ, 50m od Zmajskega mosta.
Imam stanovanje, ki ga oddajam, locirano 150m od Metelkove.
Moja pot do pisarne od doma me vodi mimo Metelkove ali Roga (pridem iz smeri Vodmata v smer Zmajskega mosta), hodim peš 90% časa, tako, da si lahko dobro ogledam situacijo na terenu.
Par opažanj.
1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.
2. V bloku kjer imam stanovanje je parkrat letno kak "incident" - recimo ko spleza totalno zadet osebek na balkon in poskuša vlomit z velikim nožem, ali pa ko se ti nek drug pijan osebek "iztrebi" pred vhod ali pa ko se pijanim osebkom zdi super zabavno odlomit 16 kljuk iz 16-ih garaž, ali pa ...
3. V okolci Metelkove (ulice Maistrova, Tabor, park Tabor ter seveda ulica Metelkova) so igle ter človeški iztrebki v travi ob pločnikih običajen pojav.
4. Fasade se ne splača obnavljati (glej recimo Prisojno ali pa Vrhovčevo ulico), ker ti jo "kulturniki" takoj uničijo. Umetnost je na Trubarjevi na obzidju Roga, ali par kreacij na zidovih Metelkove, ostalo je dobesedno svinjarija.
Nam so v službi naredili za več kot 10k škode, ko so s posebnim pisalom za steklo uničili izložbena okna (moralo je biti nekaj na kislinski osnovi, ker je izjedkalo steklo in se vulgarne "umetnosti" ni dalo več odstranit).

Imam izkušnje iz prve roke tako z Rogovci kot z Metelkarji. Že vsaj 20 let se gibljem po tistem koncu LJ. In verjemi, da sta obe lokaciji _ZELO_ poslabšali kakovost bivanja v njuni bližini.

joze67 ::

bluefish je izjavil:

Brez dvoma bo očitkom hinavščine prisluhnilo sodišče, ko bo še osmič, devetič in stotič obravnavalo tožbo MOL proti posameznim skvoterjem.

Skvoterji po definiciji niso legalni. Lahko, ali pa ne, imajo legitimnost.

tone31 ::

RedDrake je izjavil:

Samael je izjavil:

Ah ne. Jaz, ki živim v okoliški stavbi na Ilirski, sem menja, da je ta svinjarija bolj domišlijski predsodek v tvoji glavi, kot pa na zidu mojega doma.
Saj veš ane, da ima na Metelkovi vsak klub wc prostore? Pa da so wc-ji postavljeni tudi zunaj (ob jalli)?
Mogoče bi se pa kot nekdo, ki ne prebivaš tu, ki ne obiskuješ prireditev na Metelkovi, vseeno izmislil kaj bolj verodostojnega. Nekaj, kar bi šlo skozi tudi pri nas, ki dejansko prebivamo v tem delu mesta. Pomagalo bi ti tudi, če bi se mogoče udeležil kakšnega rednih kulturnih dogodkov v teh prostorih, da ne boš nabijal v tri krasne.
Veš, jaz lahko sprejmem marsikateri argument. Pa tudi zavedam se, da ni vse idealno. Pa, da se da še marsikaj storiti, izboljšati. Ne maram pa praznega pavšalnega nabijanja, na osnovi bogate domišlije, ki je namen samemu sebi oz. tvojim vraslim predsodkom do subkultur, ki se ne skladajo s tvojimi osebnimi predmeti zanimanja.

Imam pisarno v centru LJ, 50m od Zmajskega mosta.
Imam stanovanje, ki ga oddajam, locirano 150m od Metelkove.
Moja pot do pisarne od doma me vodi mimo Metelkove ali Roga (pridem iz smeri Vodmata v smer Zmajskega mosta), hodim peš 90% časa, tako, da si lahko dobro ogledam situacijo na terenu.
Par opažanj.
1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.
2. V bloku kjer imam stanovanje je parkrat letno kak "incident" - recimo ko spleza totalno zadet osebek na balkon in poskuša vlomit z velikim nožem, ali pa ko se ti nek drug pijan osebek "iztrebi" pred vhod ali pa ko se pijanim osebkom zdi super zabavno odlomit 16 kljuk iz 16-ih garaž, ali pa ...
3. V okolci Metelkove (ulice Maistrova, Tabor, park Tabor ter seveda ulica Metelkova) so igle ter človeški iztrebki v travi ob pločnikih običajen pojav.
4. Fasade se ne splača obnavljati (glej recimo Prisojno ali pa Vrhovčevo ulico), ker ti jo "kulturniki" takoj uničijo. Umetnost je na Trubarjevi na obzidju Roga, ali par kreacij na zidovih Metelkove, ostalo je dobesedno svinjarija.
Nam so v službi naredili za več kot 10k škode, ko so s posebnim pisalom za steklo uničili izložbena okna (moralo je biti nekaj na kislinski osnovi, ker je izjedkalo steklo in se vulgarne "umetnosti" ni dalo več odstranit).

Imam izkušnje iz prve roke tako z Rogovci kot z Metelkarji. Že vsaj 20 let se gibljem po tistem koncu LJ. In verjemi, da sta obe lokaciji _ZELO_ poslabšali kakovost bivanja v njuni bližini.
Še en, ki nalašč širi laži.

"Ko Metelkove ne bo več, tudi drogerašev ne bo več!"

Drogeraši so zato, ker v zdravstvenem domu dobijo metadon, ne pa zato, ker ima tam mularija prostor za ustvarjanje. Ostale neumnosti lahko pripišeš kvečjemu pomanjkanju prostora za ustvarjanje, potem ti pa ustvarjajo v tvoji službi. Prav ti je.

PreviousUser ::

1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.


T.i. shoplifting je del filozofije anarhizma. S tem se deluje protisistemsko, t.j. proti kapitalističnim lastnikom trgovine.

LeQuack ::

RedDrake je izjavil:


Imam pisarno v centru LJ, 50m od Zmajskega mosta.
Imam stanovanje, ki ga oddajam, locirano 150m od Metelkove.


Potem si itak ultra kapitalist, itak da boš navijal za to da se gentrificira okolica in bo tvoja lastnina pridobila na vrednosti. Moeney is everything.
Quack !

RedDrake ::

tone31 je izjavil:


Še en, ki nalašč širi laži.

"Ko Metelkove ne bo več, tudi drogerašev ne bo več!"

Drogeraši so zato, ker v zdravstvenem domu dobijo metadon, ne pa zato, ker ima tam mularija prostor za ustvarjanje. Ostale neumnosti lahko pripišeš kvečjemu pomanjkanju prostora za ustvarjanje, potem ti pa ustvarjajo v tvoji službi. Prav ti je.

Metadonci so v ZD metelkova že od kar pomnim.
Vandalistično obarvane težave povezane s prekomernim uživanjem drog in alkohola pa so se pričele po pojavu AKC Metelkova in so eskalirale s "pojavom" ROGa, sploh v zadnjih 7-8ih letih.
Žal je neizpodbitno dejstvo, da se v ROGu od kar pomnim, uživa droge - en masse. Pa sem bil prvič notri tam leta 2007, ko sva s prijateljem obiskala skate park. Notri so naju spustili samo z geslom, ker se je v dvorani dilalo in uživalo predvsem travo, malce pa tudi horsa.
Prostor za ustvarjanje pa menda imajo. Saj imajo gigantsko tovarno s par velikostnimi razredi več steklenih površin. Zakaj so morali z vulgarnostjo vandalizirati mojo izložbo in mi povzročiti nezanemarljivo materialno škodo?
In še vedno ne razumem, zakaj ste aktivsti/kulturniki/whatever proti ureditvi zanemarjene stavbe? Saj je obljubljena moderna stavba, ki bi še vedno bila za uporabo v kulturne namene. Le da bi se potem vedelo kdo pije in kdo plača in kdo bo šel v zapor, ko bodo kifljičarji končno razbili dilersko mrežo.

LeQuack je izjavil:


Potem si itak ultra kapitalist, itak da boš navijal za to da se gentrificira okolica in bo tvoja lastnina pridobila na vrednosti. Moeney is everything.

Briga me koliko je vredno.
Stanovanje oddajam krepko krepko pod tržno vrednostjo, denarja pa ne potrebujem več kot ga že imam. Nismo vsi pohlepni. Me pa moti, kako se je center Ljubljane v zadnjem desetletju, kljub vizualnemu izboljšanju, poslabšal, če bi človek želel tam živeti.

OttoParts ::

PreviousUser je izjavil:

1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.


T.i. shoplifting je del filozofije anarhizma. S tem se deluje protisistemsko, t.j. proti kapitalističnim lastnikom trgovine.

Torej je npr. Bavčar deloval "protisistemsko", v skladu s "filolzofijo" anarhizma? Je nerazumljen junak, ker "ruši" gnili kapitalizem od znotraj?

PreviousUser ::

OttoParts je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.


T.i. shoplifting je del filozofije anarhizma. S tem se deluje protisistemsko, t.j. proti kapitalističnim lastnikom trgovine.

Torej je npr. Bavčar deloval "protisistemsko", v skladu s "filolzofijo" anarhizma? Je nerazumljen junak, ker "ruši" gnili kapitalizem od znotraj?


>:D

On je bil druge vrste lifter, ne shoplifter. :D

Samael ::

RedDrake je izjavil:


Par opažanj.
1. Rogovci so redne stranke v trgovini Merkator na Ilirski. Piva ukradejo več kot ga kupijo. Ukraden manjko krijejo prodajalke. Res "kulturno", ni kaj.

Točno na ti točki sem nehal brati tvoje oslarije. Omenjaš pisarno. Torej v tej trgovini delaš v popoldanskem času honorano? Ne? Stojiš ure in ure v trgovini na preži, ter opazuješ kdo kaj ukrade? Ne? Ti je potožila trgovka? A ker človeku, mimoidočemu shoplifterju na čelu piše, da je prišel mimo ravno iz Roga? Kaj piše pa na mojem čelu, ko se v metalski majici na poti iz službe domov ustavim v tej isti trgovini in kupim špecerijo?
Matr, kakšne vse debilizme še ne bom prebral v tej temi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

tone31 ::

RedDrake je izjavil:

tone31 je izjavil:


Še en, ki nalašč širi laži.

"Ko Metelkove ne bo več, tudi drogerašev ne bo več!"

Drogeraši so zato, ker v zdravstvenem domu dobijo metadon, ne pa zato, ker ima tam mularija prostor za ustvarjanje. Ostale neumnosti lahko pripišeš kvečjemu pomanjkanju prostora za ustvarjanje, potem ti pa ustvarjajo v tvoji službi. Prav ti je.

Metadonci so v ZD metelkova že od kar pomnim.
Vandalistično obarvane težave povezane s prekomernim uživanjem drog in alkohola pa so se pričele po pojavu AKC Metelkova in so eskalirale s "pojavom" ROGa, sploh v zadnjih 7-8ih letih.
Žal je neizpodbitno dejstvo, da se v ROGu od kar pomnim, uživa droge - en masse. Pa sem bil prvič notri tam leta 2007, ko sva s prijateljem obiskala skate park. Notri so naju spustili samo z geslom, ker se je v dvorani dilalo in uživalo predvsem travo, malce pa tudi horsa.
Prostor za ustvarjanje pa menda imajo. Saj imajo gigantsko tovarno s par velikostnimi razredi več steklenih površin. Zakaj so morali z vulgarnostjo vandalizirati mojo izložbo in mi povzročiti nezanemarljivo materialno škodo?
In še vedno ne razumem, zakaj ste aktivsti/kulturniki/whatever proti ureditvi zanemarjene stavbe? Saj je obljubljena moderna stavba, ki bi še vedno bila za uporabo v kulturne namene. Le da bi se potem vedelo kdo pije in kdo plača in kdo bo šel v zapor, ko bodo kifljičarji končno razbili dilersko mrežo.

LeQuack je izjavil:


Potem si itak ultra kapitalist, itak da boš navijal za to da se gentrificira okolica in bo tvoja lastnina pridobila na vrednosti. Moeney is everything.

Briga me koliko je vredno.
Stanovanje oddajam krepko krepko pod tržno vrednostjo, denarja pa ne potrebujem več kot ga že imam. Nismo vsi pohlepni. Me pa moti, kako se je center Ljubljane v zadnjem desetletju, kljub vizualnemu izboljšanju, poslabšal, če bi človek želel tam živeti.
Zopet potvarjaš. Vandalizem je bil prisoten že v zgodnjih osemdesetih, jasno pa ne na območju takratne vojašnice, ker so te, če si se norčeval iz oblasti, surovo pretepli. Niso redki doživeli te usode, čeprav so zgolj bili oblečeni v napačna oblačila. Vandalizem na tistem območju je prisoten odkar so na območju zapuščeni objekti, ki jasno kažejo, da družbi ni mar za javni prostor.

bluefish je izjavil:

tone31 je izjavil:

bluefish je izjavil:

Torej si lahko izberem poljubno stavbo v lastni MOL ... ups, nas vseh, ter se vselim vanjo? Super.

Poljubno gradbeno jamo, zapuščeno tovarno, podrtijo, kjer lahko več kot 15 let v miru prebivaš, ustvarjaš in skrbiš za urejenost in uporabljenost javnega prostora? Seveda.
Zakaj le gradbeno jamo, podrtijo? Saj je bilo rečeno, da so objekti v lasti MOL tudi naša last. Enako velja za objekte v lasti države, torej tudi nas vseh. Brezdomci v parlamentu, protokolarnih objektih, ki so v uporabi le nekajkrat letno in torej zapuščeni, prazna vojaška stanovanja ipd.

Ampak ja. Trabunja se enostavno, pravne člene je pa težje najti. Toliko bolj, ker ravno sodna praksa v primeru Roga potrjuje, da si posameznik ne more kar prisvojiti lastnine.

Pa OK, če že govorimo o lasti nas vseh. So skvoterji za dovoljenje vprašali ostale solastnike nepremičnine - torej someščane? Očitno ne.
Zato, ker je ključna neuporaba, zanemarjenost in nevmešavanje v tvojo rabo. Očitno torej nimaš pojma o problematiki in se moraš najprej o njej vsaj osnovno izobraziti, da ne boš pišal kretenizmov, kot je tale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tone31 ()

Invictus ::

Cukrarno se razvno zdaj prenavlja. ZA 17 milijonov EUR. Zakaj že? ker je tram pocrkalo par jetičnih slovenskih pisateljev/pesnikov? Pač ljubezen Slovencev do nekih ceglov, SPET....

Rog je pa ekološka bomba. Še vedno so bazeni za brinanje kovine polni kemikalij. Vseh 29, ali koliko jih je že. Strupenih. Ni sanitarij. Ljudje serjejo in ščijejo kjer morejo. Umetniki tam? Ne me hecat...

Rogovci bi radi dosegli enak status kot metelkova, kjer je nekaj posameznikov ugrabilo tiste bajte, odprlo lokale, in zdaj služijo na pijani študentariji skoraj na črno... V Rogu so hoteli enako...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

Samael je izjavil:


Točno na ti točki sem nehal brati tvoje oslarije. Omenjaš pisarno. Torej v tej trgovini delaš v popoldanskem času honorano? Ne? Stojiš ure in ure v trgovini na preži, ter opazuješ kdo kaj ukrade? Ne? Ti je potožila trgovka? A ker človeku, mimoidočemu shoplifterju na čelu piše, da je prišel mimo ravno iz Roga? Kaj piše pa na mojem čelu, ko se v metalski majici na poti iz službe domov ustavim v tej isti trgovini in kupim špecerijo?
Matr, kakšne vse debilizme še ne bom prebral v tej temi ...

Mhm. Sem redna stranka trgovine, sem 3-4x tedensko v njej, včasih več kot enkrat na dan. Enkrat sem slučajno opazil, da si je par tipov tlačilo laško v gate. Sem jih "prijazno" opozoril naj vrnejo, pa so me vulgarno zmerjali, potem, ko sem potegnil ven telefon z namenom dokumentacije za potrebe policijske preiskave so sicer vrnili pivo in odšli, jaz pa potem počasi za njimi, ravno toliko, da sem videl, da so zavili v Rog. Naprej me ni zanimalo. Med pogovori s prodajalkami sem ugotovil, da so redne stranke, da ima trgovina reden inventurni primanjkljaj predvsem piva. Pa pozoren opazovalec bo zaznal, da ko pridejo specifični osebki v trgovino jih trgovke zasledujejo po trgovini. Povsem naključno se ti osebki primajejo iz Roga in odmajejo v Rog. To je zato, ker trgovke rasistično/nacistično/fašistično profilirajo nedolžne umetnike in sploh ne zato, ker imajo na tone slabih izkušenj z njimi.
GTFO, poleg umetnikov in svobodnih bitij in podobnega (proti čemur načeloma nimam nič) v AKC Metelkova ter Rogu, je tam tudi povsem solidno število narkomanov, ki povzročajo izključno škodo po okolici. Vržite jih ven in potem omejite prodajo alkohola na žurih, da ne bo zjutraj okolica preveč pokozlana/poscana/posrana pa se ne bo nihče več obregnil ob to. No, razen tega, da je potrebno Rog sanirati zaradi kemikalij. Ampak družboslovci tam itak ne vejo kaj je tisto, in tisto česar ne veš ti ne škodi.

bluefish ::

tone31 je izjavil:

Zato, ker je ključna neuporaba, zanemarjenost in nevmešavanje v tvojo rabo. Očitno torej nimaš pojma o problematiki in se moraš najprej o njej vsaj osnovno izobraziti, da ne boš pišal kretenizmov, kot je tale.
Saj bi se rad, pa mi še nihče ni citiral zakonske podlage za tovrstno početje.

Samael ::

RedDrake je izjavil:

Samael je izjavil:


Točno na ti točki sem nehal brati tvoje oslarije. Omenjaš pisarno. Torej v tej trgovini delaš v popoldanskem času honorano? Ne? Stojiš ure in ure v trgovini na preži, ter opazuješ kdo kaj ukrade? Ne? Ti je potožila trgovka? A ker človeku, mimoidočemu shoplifterju na čelu piše, da je prišel mimo ravno iz Roga? Kaj piše pa na mojem čelu, ko se v metalski majici na poti iz službe domov ustavim v tej isti trgovini in kupim špecerijo?
Matr, kakšne vse debilizme še ne bom prebral v tej temi ...

Mhm. Sem redna stranka trgovine, sem 3-4x tedensko v njej, včasih več kot enkrat na dan. Enkrat sem slučajno opazil, da si je par tipov tlačilo laško v gate. Sem jih "prijazno" opozoril naj vrnejo, pa so me vulgarno zmerjali, potem, ko sem potegnil ven telefon z namenom dokumentacije za potrebe policijske preiskave so sicer vrnili pivo in odšli, jaz pa potem počasi za njimi, ravno toliko, da sem videl, da so zavili v Rog. Naprej me ni zanimalo. Med pogovori s prodajalkami sem ugotovil, da so redne stranke, da ima trgovina reden inventurni primanjkljaj predvsem piva. Pa pozoren opazovalec bo zaznal, da ko pridejo specifični osebki v trgovino jih trgovke zasledujejo po trgovini. Povsem naključno se ti osebki primajejo iz Roga in odmajejo v Rog. To je zato, ker trgovke rasistično/nacistično/fašistično profilirajo nedolžne umetnike in sploh ne zato, ker imajo na tone slabih izkušenj z njimi.
GTFO, poleg umetnikov in svobodnih bitij in podobnega (proti čemur načeloma nimam nič) v AKC Metelkova ter Rogu, je tam tudi povsem solidno število narkomanov, ki povzročajo izključno škodo po okolici. Vržite jih ven in potem omejite prodajo alkohola na žurih, da ne bo zjutraj okolica preveč pokozlana/poscana/posrana pa se ne bo nihče več obregnil ob to. No, razen tega, da je potrebno Rog sanirati zaradi kemikalij. Ampak družboslovci tam itak ne vejo kaj je tisto, in tisto česar ne veš ti ne škodi.


Ej, ti tako nabijaš. Za prav vsako stvar napleteš celo zgodbo, kjer ne manjkajo celo dramski efekti za boljši vtis. In potem ... nisi povedal zadnjič, a si tisto geslo stresel iz rokava, ali pa so te mulci, ravno sredi dealarskega projekta stoletja na naših tleh, z nogami naprej vrgli ven?

Anyway, sem se potem ugriznil v jezik in potrpežljivo vseeno šel čez tisti domišlijski spis zgoraj. Ali pa grafiti. Wtf ... grafiti so po celi jebeni ljubljani že desetletja. Ja, po celi!! Bili so pred rogovci in bodo po rogovcih. Ampak ne, ti genij, si nekako sproduciral točno določenih par osebkov, ki ti z grafiti serjejo po fasadi, ane? Ali pa si zasledoval tudi te, tako kot one iz "trgovine" in videl, da so vstopili v Rog?
Pa btw. sam Rog je ena ljubljanskih con, kjer je grafitiranje legalno https://www.24ur.com/novice/slovenija/g... vse ostalo pa ... je pacanje po celi jebeni ljubljani že desetletja. Ampak ne, ti si našel svojega notranjega sovražnika in evo ... bog ne daj, da ti kaktus na balkonu crkne. Vemo, kdo bo kriv, ane?

Samael ::

RedDrake je izjavil:

Pa pozoren opazovalec bo zaznal, da ko pridejo specifični osebki v trgovino jih trgovke zasledujejo po trgovini.

Ne, jih ne. To je moja lokalna trgovina - na Ilirski 4, par korakov od mojega doma. Trgovke tu prav nobenega, hočeš nočeš, ne zasledujejo.
Pa veš zakaj ne?
Ker je to edina, po mojih izkušnjah res edina trgovina, kjer dandanes pri kruhu in salamah sam, samcat čakam tudi po četrt ure, da se bo nekdo od nekje končno prikazal. Jeb... trgovk v tej trgovini večino časa ni nikjer! Ne, saj vem, da niso one krive, da če sta v celi trgovini dve osebi, od katerih ena sedi za blagajno, druga pa pač, kjerkoli že je (počne kaj v skladišču itd..) in na vsakih 15 minut nos ven pomoli, če kdo čaka za kruh.
Ti boš pa zdaj tle nabijal, da jaz zato vsak dan čakam v prazni trgovini na kruh, kot Palestinci na svobodo, ker so nevidne imaginarne trgovke zaposlene z zasledovanjem Rogovcev? 8-O

Mislim res, a bi se počasi nehal izmišljevati?
Lahko pa me, če boš v tej okolici, danes pred to trgovino (takrat bom šel iz službe mimo in se vmes vstavim še po špecerijo) nekako med 15:30 in 15:40 pocukaš za rokav in pozdraviš (me boš brez težav prepoznal, glede na včeraj napisano).

Mato989 ::

Pa ROG gor ali dol... Preusmerjanje bistva je to, da debata bi morala teči o tem kako spremeniti zakonodajo da lahko z dokazom o lastništvu nepremičnine in klicu na Policijo vsako osebo ki proti tvoji volji ki je lastnik nepremičnine PREBIVA ali zaseda prostor v TVOJI nepremičnini.... torej klic policije kjer policija še 1x priajzno naloži da se oseba spoka ven, drugače pa uporaba sile REPRESIVNEGA ORGANA...

Ne pa da morš na sodišču, sodniku razlagat v 100 letnem postopku to kar jasno piše v zemljiški knjigi, da si ti lastnik in da hočeš da nekdo ODIDE!

Nrazumljivo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Evo predlog. Dol na kočevskem in v prekmurju je mnogo zapuščenih hiš oz. celih vasi. Naj tam poskvotajo oz še to ni treba ker se nepremičnine prodajajo za drobiž. Za celo vas bodo s prostovoljnimi prispevki zbral. Potem si lahko lepo uredijo svojo cono, hostle, galerije itd. Če bodo imeli hude art dogodke, koncerte in karkoli že še obljubljajo bodo ljudje flokali iz vse povsod. Lepo razvijejo sedaj zapuščena območja in pokažejo, kako se stvari streže.

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Preusmerjanje bistva je to, da debata bi morala teči o tem kako spremeniti zakonodajo da lahko z dokazom o lastništvu nepremičnine in klicu na Policijo vsako osebo ki proti tvoji volji ki je lastnik nepremičnine PREBIVA ali zaseda prostor v TVOJI nepremičnini.... torej klic policije kjer policija še 1x priajzno naloži da se oseba spoka ven, drugače pa uporaba sile REPRESIVNEGA ORGANA...

Ne pa da morš na sodišču, sodniku razlagat v 100 letnem postopku to kar jasno piše v zemljiški knjigi, da si ti lastnik in da hočeš da nekdo ODIDE!

Nrazumljivo!

Pa saj vidiš, da nič v tej državi ne deluje kot je treba. Ja, kdo bi vse to razumel ... Recimo, če se obregnem samo ob tvoje hvalisanje po forumu, da delaš na črno. In potem takole tu od vas kriminalcev beremo, kako bi bilo potrebno spremeniti neke zakone, ne pa tudi teh, ki bi na hladno strpali vas, ki iz dneva v dan kradete materi državi ter s tem posredno vsem nam, državljanom, ki pošteno plačujemo davke. Mja, beda, aneda :/

HappyPills je izjavil:

Evo predlog. Dol na kočevskem in v prekmurju je mnogo zapuščenih hiš oz. celih vasi. Naj tam poskvotajo oz še to ni treba ker se nepremičnine prodajajo za drobiž. Za celo vas bodo s prostovoljnimi prispevki zbral. Potem si lahko lepo uredijo svojo cono, hostle, galerije itd. Če bodo imeli hude art dogodke, koncerte in karkoli že še obljubljajo bodo ljudje flokali iz vse povsod. Lepo razvijejo sedaj zapuščena območja in pokažejo, kako se stvari streže.

Se ne strinjam. Tebi, ki pač ne hodiš prav dosti med ljudi, pa ki ti je najboljši prijatelj računalnik, je pač vseeno ... meni je pa fino, da se subkultura, kulturno umetniške dejavnosti, alternativna glasba, koncerti ... dogajajo tudi znotraj prestolnice in to ni potisnjeno na obrobje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Preusmerjanje bistva je to, da debata bi morala teči o tem kako spremeniti zakonodajo da lahko z dokazom o lastništvu nepremičnine in klicu na Policijo vsako osebo ki proti tvoji volji ki je lastnik nepremičnine PREBIVA ali zaseda prostor v TVOJI nepremičnini.... torej klic policije kjer policija še 1x priajzno naloži da se oseba spoka ven, drugače pa uporaba sile REPRESIVNEGA ORGANA...

Ne pa da morš na sodišču, sodniku razlagat v 100 letnem postopku to kar jasno piše v zemljiški knjigi, da si ti lastnik in da hočeš da nekdo ODIDE!

Nrazumljivo!

Pa saj vidiš, da nič v tej državi ne deluje kot je treba. Ja, kdo bi vse to razumel ... Recimo, če se obregnem samo ob tvoje hvalisanje po forumu, da delaš na črno. In potem takole tu od vas kriminalcev beremo, kako bi bilo potrebno spremeniti neke zakone, ne pa tudi teh, ki bi na hladno strpali vas, ki iz dneva v dan kradete materi državi ter s tem posredno vsem nam, državljanom, ki pošteno plačujemo davke. Mja, beda, aneda :/


Jaz ne plačujem davkov če ni treba zato ker država neprimerno porablja davke... in ker dobim nazaj premalo glede na vplačano tako ZPIZ kot ostalo... Žal dobim procentualno vedno manj nazaj, čimveč kot vplačujem... in to ni ekonomično.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Jaz ne plačujem davkov če ni treba zato ker država neprimerno porablja davke...

Kako ni treba? Zakon pravi, da je treba. Vprašaj bluefish-a, če ne verjameš meni. Ampak ti si se odločil, da boš pač kradel. In 101 opravičevanje kraje ne spremeni ničesar. Kradeš državi in s tem posledično vsem nam državljanom, ki pošteno plačujemo davke.
Jaz predlagam samoprijavo. Ja, tu lahko storiš pravo stvar. Tako te ne bomo imeli za anarhista, za, za ... Rogovca (!!!) ... pa tudi ljudje te bodo bolj resno jemali, ko boš v tovrstni debati pozival k spremembi zakonov, ki ti ne odgovarjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

HappyPills ::

Alternativa je bila vedno na voljo na Metelkovi in še marsikje. Zakaj pa rabijo ti dotični alternativci ravno center mesta pa nevem.
Je pa zanimivo Sameal, da si me hitro ocenil kakšen človek naj bi jaz po tvoje bil. Po tvojih zapisih obsojaš ravno take, ki streljajo na pamet ;).

RedDrake ::

Samael je izjavil:


Ne, jih ne. To je moja lokalna trgovina - na Ilirski 4, par korakov od mojega doma. Trgovke tu prav nobenega, hočeš nočeš, ne zasledujejo.

Bom posnel video, maskiral obraze in objavil sem, naslednjič ko vidim to sosledje dogodkov. Ampak bo morda potrebno počakati na jesen, ker poletna oblačila niso ravno dobra za krajo večjih stvari.

Samael je izjavil:


Pa veš zakaj ne?
Ker je to edina, po mojih izkušnjah res edina trgovina, kjer dandanes pri kruhu in salamah sam, samcat čakam tudi po četrt ure, da se bo nekdo od nekje končno prikazal. Jeb... trgovk v tej trgovini večino časa ni nikjer! Ne, saj vem, da niso one krive, da če sta v celi trgovini dve osebi, od katerih ena sedi za blagajno, druga pa pač, kjerkoli že je (počne kaj v skladišču itd..) in na vsakih 15 minut nos ven pomoli, če kdo čaka za kruh.

Dobrodošel v vsaki manjši Merkator trgovini, kjer delata 2 trgovki v izmeni, plus poslovodja dopoldan.
Isto je pri meni v Zeleni jami, isto je na Vodmatu, isto je povsod.

Samael je izjavil:


Ti boš pa zdaj tle nabijal, da jaz zato vsak dan čakam v prazni trgovini na kruh, kot Palestinci na svobodo, ker so nevidne imaginarne trgovke zaposlene z zasledovanjem Rogovcev? 8-O
Mislim res, a bi se počasi nehal izmišljevati?

Kot rečeno, ko vidim naslednjič, dostavim dokaz.

Samael je izjavil:


Lahko pa me, če boš v tej okolici, danes pred to trgovino (takrat bom šel iz službe mimo in se vmes vstavim še po špecerijo) nekako med 15:30 in 15:40 pocukaš za rokav in pozdraviš (me boš brez težav prepoznal, glede na včeraj napisano).

Daj še okvirno starost, ker v tej okolici videvam samo Vidmarja v metalskih majicah. Sklepam da nisi on.

Samael ::

Ah, Igor. Prav revež mi deluje, ko takole prišepa mimo. Ne, nisem on. Pa pri nekaj čez 40 tudi plešast še nisem ;-)
Če si pogosto tam, znaš srečevati tudi mene. Pa Tomi iz TRUGA Shopa (ledina) je tudi občasno viden tam. Pa najbrž še kakšnen ljubitelj dobre glasbe :)
Pa da ne boš rekel, da nabijam, glih dobro sem domov prišel:

Gagatronix ::

@Samael, ka je blo da so Soncka zaprl ?

Samael ::

Nimam pojma :) Nisem bil enkrat v življenju notri :) Sem pa parkrat zadnje čase naročil dostavo iz Dodota (ki je v prostorih nekdanjega bara) in sem kar zadovoljen :)

Gagatronix ::

Samael je izjavil:

Nimam pojma :) Nisem bil enkrat v življenju notri :) Sem pa parkrat zadnje čase naročil dostavo iz Dodota (ki je v prostorih nekdanjega bara) in sem kar zadovoljen :)


Tam sem se ponavadi ustavil na pivu vsakic ko sem sel iz UKC-ja domov, pa pikado smo hodili igrat tja, ker je bil edini pikado ki je imel x3 polja. :))

korenje3 ::

Ne razumem zakaj toliko časa traja da podreš lastno nepremičnino, če se tujci notri naselijo... res noro. to je možno samo v slovenistanu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

tone31 ::

korenje3 je izjavil:

Ne razumem zakaj toliko časa traja da podreš lastno nepremičnino, če se tujci notri naselijo... res noro. to je možno samo v slovenistanu.
In povsod drugje po civiliziranem svetu: Squatting @ Wikipedia

bluefish je izjavil:

tone31 je izjavil:

Zato, ker je ključna neuporaba, zanemarjenost in nevmešavanje v tvojo rabo. Očitno torej nimaš pojma o problematiki in se moraš najprej o njej vsaj osnovno izobraziti, da ne boš pišal kretenizmov, kot je tale.
Saj bi se rad, pa mi še nihče ni citiral zakonske podlage za tovrstno početje.
Ti bom jaz:

https://zakonodaja.com/zakon/spz/43-cle...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tone31 ()

ZaphodBB ::

tone31 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Ne razumem zakaj toliko časa traja da podreš lastno nepremičnino, če se tujci notri naselijo... res noro. to je možno samo v slovenistanu.
In povsod drugje po civiliziranem svetu: Squatting @ Wikipedia

bluefish je izjavil:

tone31 je izjavil:

Zato, ker je ključna neuporaba, zanemarjenost in nevmešavanje v tvojo rabo. Očitno torej nimaš pojma o problematiki in se moraš najprej o njej vsaj osnovno izobraziti, da ne boš pišal kretenizmov, kot je tale.
Saj bi se rad, pa mi še nihče ni citiral zakonske podlage za tovrstno početje.
Ti bom jaz:

https://zakonodaja.com/zakon/spz/43-cle...

Priposestvuješ lahko samo v dobri veri. In ne dobra vera ne pomeni, da si nečesa močno želiš.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

tone31 ::

Pomeni pa, da prostor dalj časa uporabljaš, lastnik ga pa zanemarja in te ignorira, kar v pričujočem primeru velja v rokih, ki jih zakon postavlja.

Da se korporativni socialisti zavzemate za MOL je sicer absurdno, ker MOL ni korporacija, smešno je pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

thramos ::

Samael je izjavil:

Ne, jih ne. To je moja lokalna trgovina - na Ilirski 4, par korakov od mojega doma. Trgovke tu prav nobenega, hočeš nočeš, ne zasledujejo.


Mja, pa jih. Ko je pravi stopil v trgovino, so trgovke na hitro organizirale nadzor. A so bli osumljenci Rogovci, pa nimam pojma. Bolj kot anarhopanksi (jype?), ki so bili stalno naokoli, so bili problematični đankiji.

Pa že tako čakaš na blagajni kot bedak, če dela taprava. :)

Ampak ja no, jaz sem tam preživel kar nekaj časa, resda bolj čez dan, pa z Rogovci nisem videl oziroma doživel nobenih težav.

Samael ::

thramos je izjavil:

Samael je izjavil:

Ne, jih ne. To je moja lokalna trgovina - na Ilirski 4, par korakov od mojega doma. Trgovke tu prav nobenega, hočeš nočeš, ne zasledujejo.


Mja, pa jih. Ko je pravi stopil v trgovino, so trgovke na hitro organizirale nadzor. A so bli osumljenci Rogovci, pa nimam pojma. Bolj kot anarhopanksi (jype?), ki so bili stalno naokoli, so bili problematični đankiji.

Pa že tako čakaš na blagajni kot bedak, če dela taprava. :)

Ampak ja no, jaz sem tam preživel kar nekaj časa, resda bolj čez dan, pa z Rogovci nisem videl oziroma doživel nobenih težav.

Če bi prebral celoten tekst, bi razumel, kako absurdna je tvoja izjava ob dejstvu, da sta tam večino časa v trgovini samo dve trgovki in sicer ena za blagajno, medtem, ko je druga v skladišču/zlaga na police/je ni nikjer na spregled ... in vsake toliko časa pogleda, če kdo čaka pri kruhu.
Sem prav radoveden, kjer si v tej mali trgovini našel imaginarne trgovke, ki že z logističnega vidika niso zmožne zoorganizirati kakršen koli nadzor nad bilo kom, medtem ko lahko pri kruhu pokašljuješ, se po tleh mečeš, delaš salte ... da po desetih minutah kdo sploh opazi, da stranka čaka, da bo postrežena ...

Mimogrede, a je že komu padlo na pamet, da bi bilo potrebno zapreti Frančiškansko cerkev ob Prešernovem trgu? Kot verjetno veste, se v neposredni bližini (klopici pred cerkvijo) vsak dan zadržuje nekih 5 - 6 klošarjev, popiva in ščije po steni cerkve. Prav neverjetni ste, da rahločutne duše, kot ste, tako mirno tolerirate ta sprevržena dejanja in cerkev še vedno obratuje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

thramos ::

Lej, kar nekaj let sem bil dnevno v tej štacuni in bil vsaj parkrat priča, kako so se prodajalke drle po trgovini in zvijale vratove za določenimi obiskovalci. Kok jih dela nisem štel.

In ja, kakšen drug dan pa čakal pr kruhu, pa dnevno zgubljal živce v vrsti pri "tapočasni".

A so bli to Rogovci al pa lokalni đanksi, mi pa dol visi, kdo ščije po frančiškanih tudi. Kar pa ne spremeni dejstva. Verjetno je bil problem dost hujši recimo v Merkatorju za Metelkovo, kjer so zato mel tudi varnostnike.

MasterTade ::

Navsezadnje so te štorije, ki ste jih napletli o temu merkatorju čisto brezpredmetne. Rogovci (če se vrnemo na glavno temo) ne morejo biti "the good guys", ne glede na to kaj delajo. Lahko bi bili zgledni občani in bi rožice sadil tam notri, pa se situacija ne spremeni kaj dosti. So le začasni uporabniki območja in nimajo podlage za igranje žrtve.
Mors omnia aequat

KAVINSKY ::

Zakaj se sploh toliko vleče?

Na obali je bil znan INDE in Argo, ko je zadeva šla iz Slabe banke na prodaj so hitro ven leteli.

Samael ::

KAVINSKY je izjavil:


Na obali je bil znan INDE in Argo, ko je zadeva šla iz Slabe banke na prodaj so hitro ven leteli.

Ja, tega je bilo res skoda. V INDE se je zgodilo nekaj fantastičnih koncertov. Kaj ima pa celotna obala danes v sklopu alternativne scene? Se stari MKC (oz. kakorkoli se pač že imenuje danes) ni več to to.
Glej kako fajn so goričani skupno s sodelovanjem mestnih oblasti uredili staro MOSTOVNO. Če je volja in motivacija niso zgolj lokalčki, pa tu pa tam kakšna "kulturna ustavnova" z vsemi direktorji, poddirektorji, upravnimi, takšnimi drugačnimi lepo plačanimi odbori ... se da marsikaj.
Tu imaš pa zahojene cepce, ki te vidijo z daljšimi lasmi in črno majico, pa si v njihovem malem svetu avtomatsko oklican za narkomana and what not.

https://www.novagorica-turizem.com/najl...
http://www.mostovna.com/

KAVINSKY ::

Samael je izjavil:

Tu imaš pa zahojene cepce, ki te vidijo z daljšimi lasmi in črno majico, pa si v njihovem malem svetu avtomatsko oklican za narkomana and what not.


To so tvoje projekcije. Lahko hodiš okoli z majico od Analus Brutalus pa te noben ne bo registriral. Dobiš pa poglede če si oblečen kot klošar z dredami. To pa ja.

V INDE sem pa bil preden so dokončno zasquotali. Mi rečejo naj ne grem gor, ker eni tam spijo (ura 11:00 dopoldan). En prostor sicer urejen, ostalo pa je bilo deponija salonitk, izolacije in igel (zdaj bral da so uporabniki leta 2014 sami to počistili, ampak to so bučke, samo v drugi prostor so znosili). Kamorkoli si pogledal si našel igle. Pa pride en z žagico za železo in vrečko od Merktorja. Pa začne žagati železne profile od oken. Rečejo mi da ta ne teži, pobere nekaj železa pa gre prodat.

Žalostno pa je, da bi se ta alternativna scena lahko obdržala, če bi se uporabniki dogovorili z občino o kakšnem najemu prostorov. Kot se je Mostovna.

XLapse ::

Samael, ti povem kaj več kar vem.

Načeloma se strinjam s tabo glede vsega. Tudi jaz ne maram Roga in Metelkove, čeprav ni nujno da so zdej vsi tam slabi ljudje, nekaj je dobrih.

Samo sem ti hotel povedat to,

Glede drog v Rog-u, nevem kako je blo dekado nazaj, samo vem da ko sem živel v ljubljani in obiskoval njihov skate park, so ful težili da se ne sme kadit trave noter. Dvomim da si tam videl hors, ker bi Samo (šefe) in ostali, takoj odgnali stran.
Je pa to res da pijejo kot žolne. WC je samo en Dixie. Skate park je še kar dober za se rolat, ampak moreš dost obvladat. Enkrat je prišel en rolat čisto pijan, mi je blo slabo ga gledat.

Glede Inde pa tko, poznam vseh tam in pač kaj da rečem, to so alternativci, večinoma niso neki priljubljeni, niti jaz jih nimam kaj dosti rad. Pač največje dno od družbe.

Glede koncertov tam, pa nisem bil , niti hodil tam, samo po slikah sodeč bi umrl od smeha. Oz. bi itak povsod umrl od smeha, ker ne pijem alkohola in tam trezen bit je krneki.


Glede igel, pa ko sem živel v Ljubljani, sem jih opazil na Viču ob pločniku (tam na tržaški kjer je tista zapuščena stavba) in pazi to, PRED KLINIČNEM TUDI.
Katastrofa, če kaj ne prenesem so to narkomani, pa naj bodo koka narkomani , zame so skoraj isti kot horse narkomani.
Če imaš travo za drogo, kaj ti bo kaj močnejšega? Še trava je premočna in zna pustit posledice na psihi, nikoli ne bom razumel bedake k grejo na trde.


In se strinjam z vsemi k so napisali kakšen je to paradox, kr en folk se vseli in jih ne moreš dat stran, pa še dramo zganjajo po TV in drugod, pa sej nimajo nobene pravice tam bit.


Torej hodil sem tam rolat nekaj časa in ne pustijo niti trave kadit, kje šele hors, je pa to res da je tam OGROMNO alkohola in sicer piv kot si ti omenil, pijejo kot žolne.


Zbirajo prispevke in enkrat jim je nekdo ukradel 1.300€ gotovine, zdej razumeš kakšen folk tam zahaja.
alien technology

XLapse ::

KAVINSKY je izjavil:

Samael je izjavil:

Tu imaš pa zahojene cepce, ki te vidijo z daljšimi lasmi in črno majico, pa si v njihovem malem svetu avtomatsko oklican za narkomana and what not.


To so tvoje projekcije. Lahko hodiš okoli z majico od Analus Brutalus pa te noben ne bo registriral. Dobiš pa poglede če si oblečen kot klošar z dredami. To pa ja.

V INDE sem pa bil preden so dokončno zasquotali. Mi rečejo naj ne grem gor, ker eni tam spijo (ura 11:00 dopoldan). En prostor sicer urejen, ostalo pa je bilo deponija salonitk, izolacije in igel (zdaj bral da so uporabniki leta 2014 sami to počistili, ampak to so bučke, samo v drugi prostor so znosili). Kamorkoli si pogledal si našel igle. Pa pride en z žagico za železo in vrečko od Merktorja. Pa začne žagati železne profile od oken. Rečejo mi da ta ne teži, pobere nekaj železa pa gre prodat.

Žalostno pa je, da bi se ta alternativna scena lahko obdržala, če bi se uporabniki dogovorili z občino o kakšnem najemu prostorov. Kot se je Mostovna.

poznam jih osebno vseh tam, niso sposobni nič drugega kot skvotat. In tam je bilo DOSTI KOKAINA (To je čista resnica) - in kokain je popularen na obali in uničil precej znancev. Folk se navleče in konec. Nevejo se ga rešit.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

ZaphodBB ::

tone31 je izjavil:

Pomeni pa, da prostor dalj časa uporabljaš, lastnik ga pa zanemarja in te ignorira, kar v pričujočem primeru velja v rokih, ki jih zakon postavlja.

Da se korporativni socialisti zavzemate za MOL je sicer absurdno, ker MOL ni korporacija, smešno je pa vseeno.

Heh. Roki štejejo samo, če ti posest uporabljaš v dobri veri. Jaz ti pa garantiram, da je verjetnost, da vam uspe dokazat dobro vero točno 0.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mehmed ::

tone31 je izjavil:

Pomeni pa, da prostor dalj časa uporabljaš, lastnik ga pa zanemarja in te ignorira, kar v pričujočem primeru velja v rokih, ki jih zakon postavlja.

Da se korporativni socialisti zavzemate za MOL je sicer absurdno, ker MOL ni korporacija, smešno je pa vseeno.


Tole nima nobenega smisla.
Ce ti zavzames nek prostor pa ne pustis lastniku zraven mu tudi tezko ocitas, da ga zanemarja. Sploh ce sam pocnes enako.

HappyPills ::

In bagri že zapel al kaj se zdaj čaka?

MasterTade ::

Ja moderator kar briši prispevke, dejstvo pa je, da problem ostaja četudi debato pometate pod preprogo. Evo ontopic komentar: https://siol.net/novice/slovenija/priho...

tldr; Trenutno se ne dogaja nič (siol.net, 2020)

in ali bomo kar ignorirali da so ukradli delovni stroj

Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

MasterTade je izjavil:

Ja moderator kar briši prispevke, dejstvo pa je, da problem ostaja četudi debato pometate pod preprogo. Evo ontopic komentar: https://siol.net/novice/slovenija/priho...

tldr; Trenutno se ne dogaja nič (siol.net, 2020)

in ali bomo kar ignorirali da so ukradli delovni stroj



enako kot ignoriramo korupcijo pri maskah, Al kaj si hotu rečt?
Your focus determines your reallity
««
7 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

parkiranje redarstva

Oddelek: Loža
316443 (4665) St235

Policijsko nasilje v skvotu Argo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7915888 (11034) drvo
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818257 (14240) Jerry000

Rog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19835987 (28961) kuglvinkl

Več podobnih tem