» »

golf 6 1.2 tsi motor 2010 letnik

golf 6 1.2 tsi motor 2010 letnik

p3ro ::

Zanima me ce ima kdo izkusnje z temi motorji 1.2 tsi 105 konjski motor ? Mnenje in tezave ? Ve kdo kaj bi bilo lahko narobe ob hladnem vzigu avta ne uzge v prvo ampak ucasih zaverga tudi po 5x potem pa uzge ? Ima kaj ketna veze tukaj ali je mogoce kaksen senzor kriv akumulator starter svecke krivo?
  • spremenil: p3ro ()

hojnikb ::

slab akumulator ?
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Bejz stran od ketne...sami problemi.

bambam20 ::

Ketna po moje nima veze z vžigom. Sicer ne vem zakaj ga ne priklopiš na tester. Se bo takoj videlo kje je problem.

p3ro ::

Račulanik javi napako senzor pritiska goriva (g247) napaka: https://ibb.co/dgQ3Um
menjan senzor ista napaka javlena ve kdo kaj bi bilo mogoč narobe ?
je možno da je preskočila ketna za kakšen zob? Kaj z pumpo narobe ?
Vakumom pritiskom? Avto meče v rezervni program zgubi moč ugasnem avto
na novo prižgem in je pol vredu.To z vzigom se dogaja ko je avto hladen da ne vzge sam vergla potem pa upali vedno ucasih ko je v leru pod prostim tekom sam od sebe crkne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p3ro ()

bambam20 ::

Sicer ne vem , če bi imelo to kaj veze ampak ali je mogoče avto čipiran?

Sicer ne vem pri komu ga servisiraš ampak po moje boš moral k drugemu mehanika, razen , če to delaš sam.

Po moje bi ti na uradnem servisu znali povedati v čem je težava pa zadevo potem rešiš sam.

Heavy ::

Vžig boš najlažje preveril če vržeš dol filter zraka in v dovod zraka v motor pihneš starter sprej, ter takrat zavrglaš motor. Če prižge normalno je timing vžiga ok.

Potem greš naprej, najcenejše je menjati filter goriva. Zna pa biti kriva črpalka goriva v tanku.
#TeamFelix

D3m ::

p3ro je izjavil:

Račulanik javi napako senzor pritiska goriva (g247) napaka: https://ibb.co/dgQ3Um
menjan senzor ista napaka javlena ve kdo kaj bi bilo mogoč narobe ?
je možno da je preskočila ketna za kakšen zob? Kaj z pumpo narobe ?
Vakumom pritiskom? Avto meče v rezervni program zgubi moč ugasnem avto
na novo prižgem in je pol vredu.To z vzigom se dogaja ko je avto hladen da ne vzge sam vergla potem pa upali vedno ucasih ko je v leru pod prostim tekom sam od sebe crkne


Pelji na uradni servis, tam imajo povečini navodila step by step.

Včasih je za eno napako lahko krivcev več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

p3ro ::

Problem je biv v tlaku goriva se pravi crpalka za gorivo je bila kriva + tega so mi še rekli na servisu da je ketna preskocila za zob. To vse so mi zamenjali in zdj avto normalno vzge. Zanima me ce so te motorji 1.2 tsi pozresni olja ? Dans se mi je prizgala lucka za olje da ga fali pogledo sm in opazo da je palca bla cisto suha niti kaplice notr je mozno da je v mesecu pa pol mi pozro tok olja? Sm doliv pol litra pa vido na palci da je na minimumu morm ga še dolit drugac pa je olje 5-30 w notr verjetno je to olje bolj redko in mi je zato tok pozrlo sem pa naredo okoli 4000 km po menjavi olja. Bom naliv zdj notr 5-40 pa bomo vidl ka bo.

hojnikb ::

nalij tisto, kar priporoca proizvajalc za to kodo motorja, ne neki po svoje.

sicer pa ja, tsi motorji so znani po tem da trgajo ketne in pijejo olje.
#brezpodpisa

Dimnik ::

Imam 1.4tsi, olje 5-40 castrol, na 15.000km ne dolivam nič

Hojnik, govoriš iz izkušenj?

bambam20 ::

p3ro je izjavil:

je mozno da je v mesecu pa pol mi pozro tok olja? Sm doliv pol litra pa vido na palci da je na minimumu morm ga še dolit drugac pa je olje 5-30 w notr verjetno je to olje bolj redko in mi je zato tok pozrlo sem pa naredo okoli 4000 km po menjavi olja.


S tem tvojim motorjem je nekaj močno narobe.

Utk ::

Pa je mašina kaj mastna ali olje izginja?

D3m ::

Vsaka mašina mora piti olje.

Poglej v knjigo z navodili koliko je za tvoj avto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

antrim ::

LOL, sami lastniki in poznavalci. Te mašine nič ne trgajo keten. Kvečjemu se te raztegnejo. Pa še to je bolj ostanek slabega vtisa iz 2009/2010. Ne poznam nikogar z menjano verigo, ki bi imel ponovne probleme z novo verigo (pri hiši imamo en tak avto in en kup na firmi).

Glede olja pa ja, ga zna popiti od max do min v 5000km. Poskusi z drugo gradacijo in naslednjič tudi preveri ali so ti ga sploh nalili do max.

nekoman ::

glede olja..dolivaj kar piše oziroma je priporočeno za tvoj tip motorja.
Res da bi koma kdaj ketno strgal?... nategnjena že mogoče,ne pa strgana, saj ni jermen

hojnikb ::

al se strga ali pa zobniki preskočijo; rezultat bo isti.
#brezpodpisa

nekoman ::

kako točno zgleda ko ti glavni jermen povem, van lahko kmalo povem kaj vse bo zdrobilo in povilo pro mojemu meganu:)
zaenkrat še kr kleple

p3ro ::

nism nc opazil da bi masina bla mastna al pa da bi mi pomesalo v vodo olje enostavno zgino je palca je bla cist suha dolijem pol litra tok sm mev pr seb in se je poznalo na palci da je na minimumu mozno da pac zato je pozrlo kr je blo olje 5-30 notr pa je bolj redko kr prej je blo v masini vedno 5-40 ko sm avto kupo mi je lastnik povedo da on daje to olje drugac mam garancijo 1 leto motive service pa nwm zakaj so mi dali notr olje 5-30 ko so mi ga rihtal.

D3m ::

Ker je predpisan 5-30 in ne 5-40.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jest10 ::

D3m je izjavil:

Ker je predpisan 5-30 in ne 5-40.

V bistvu je za te mašine predpisano vse od 0W-30 do 10W-40. Od tega 0/5W-30 ni priporočljiv, če motor dosti močno obremenjuješ(vleka prikolice v klanec itd), 10W-40 pa pri nas ni priporočljiv zaradi nizkih zimskih temperatur(čeprav ga določeni servisi ravno tako točijo).

steev ::

Bencinar 5w-40 ali še bolje 0w-40 za zimo. Drugače pa .5 litra na 4000 km se jaz nebi sekiral. Verjetno, ko boš dal 5w-40, bo še manj. Pa kako kvalitetno olje daj notri, ne castrole.
:|

SmotaniJanez ::

Tale ole ti bo zabil katalizator.....prej ali slej. Normalno je da ga spije na 10.000 ene dva deci.

bambam20 ::

steev je izjavil:

Pa kako kvalitetno olje daj notri, ne castrole.


Khm, lhm.. BMw-ju je na Castrolu in motorji ne pijejo olja. Tako, da ne tralala.

D3m ::

Vsak motor mora piti olje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

samo, ce je 2 takten :)
#brezpodpisa

steev ::

SmotaniJanez je izjavil:

Tale ole ti bo zabil katalizator.....prej ali slej. Normalno je da ga spije na 10.000 ene dva deci.

Normalno je tudi 1l na 10.000 km. Odpri navodila pa boš videl. Men ga nič ni zapacal (sicer dva) pa spije ene 10x vec od tvojih 2dl.

bambam20 je izjavil:

Khm, lhm.. BMw-ju je na Castrolu in motorji ne pijejo olja. Tako, da ne tralala.

Eh, bmw ni bmw, če ne pije olja. Sicer pa, kok olja spije, ni nujno pokazatelj kvaliteta olja. Če so tefloni stari, ti pije v vsekm primeru.
:|

Izvijač ::

Še niso naredili motorja da ne bi porabil nekaj olja,količina je pa odvisna od ohranjenosti motorja.

D3m ::

hojnikb je izjavil:

samo, ce je 2 takten :)


Vsak.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Izvijač je izjavil:

Še niso naredili motorja da ne bi porabil nekaj olja,količina je pa odvisna od ohranjenosti motorja.


nekaj pomeni kakšnih 2 do 4 dcl na 15.000 km in ne, da ti po 4000 km porabi 4 litre olja. Saj ni M5 motor zaboga.

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

samo, ce je 2 takten :)


Vsak.


Men so BMW-ji porabili na 15.000 km nekje 2 -3 dcl olja.

Tukaj se mu je lučka prižgala za olje , ko je po menjavi naredil 4000 km?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

Izvijač je izjavil:

Še niso naredili motorja da ne bi porabil nekaj olja,količina je pa odvisna od ohranjenosti motorja.


nekaj pomeni kakšnih 2 do 4 dcl na 15.000 km in ne, da ti po 4000 km porabi 4 litre olja. Saj ni M5 motor zaboga.

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

samo, ce je 2 takten :)


Vsak.


Men so BMW-ji porabili na 15.000 km nekje 2 -3 dcl olja.

Tukaj se mu je lučka prižgala za olje , ko je po menjavi naredil 4000 km?

S85 :))
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Izvijač je izjavil:

Še niso naredili motorja da ne bi porabil nekaj olja,količina je pa odvisna od ohranjenosti motorja.


nekaj pomeni kakšnih 2 do 4 dcl na 15.000 km in ne, da ti po 4000 km porabi 4 litre olja. Saj ni M5 motor zaboga.

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

samo, ce je 2 takten :)


Vsak.


Men so BMW-ji porabili na 15.000 km nekje 2 -3 dcl olja.

Tukaj se mu je lučka prižgala za olje , ko je po menjavi naredil 4000 km?

S85 :))


Pusti ti M motorje. Sloh M5 motor v e60. Tam je litr na 1000 km.

koyotee ::

Tusi Golf gti pije več olja kot bencina :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Ne pretiravaj.

bambam20 ::

koyotee je izjavil:

Tusi Golf gti pije več olja kot bencina :)


Pa dober no. To so športni motorji :)

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne pretiravaj.



Saj ima prav. pri GTI-ju vliješ na 1000 km še litr olja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

lovro535v2 ::

če je motor vredu ne sme avto nič olja popit med servisnim intervalom vse ostalo je brezvezno nakladanje. Moj audi a4 2.5TDI V6 ma 518000km prevoženih pa mi med servisnim intervalom tudi malo olja spil.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Gambino ::

lovro535v2 je izjavil:

če je motor vredu ne sme avto nič olja popit med servisnim intervalom vse ostalo je brezvezno nakladanje. Moj audi a4 2.5TDI V6 ma 518000km prevoženih pa mi med servisnim intervalom tudi malo olja spil.


Svaka čast, da si naredil toliko km s tem motorjem, glede na to da so tile motorji za en k.....

lovro535v2 ::

Gambino je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

če je motor vredu ne sme avto nič olja popit med servisnim intervalom vse ostalo je brezvezno nakladanje. Moj audi a4 2.5TDI V6 ma 518000km prevoženih pa mi med servisnim intervalom tudi malo olja spil.


Svaka čast, da si naredil toliko km s tem motorjem, glede na to da so tile motorji za en k.....
kupu sem ga z 509000km zaenkrat dela odlično je pa znano da te motorji niso med najboljšimi samo je tudi veliko odvisno od vzdrževanja pa ta prvi so meli drugače odmične gredi.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

bambam20 ::

Gambino je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

če je motor vredu ne sme avto nič olja popit med servisnim intervalom vse ostalo je brezvezno nakladanje. Moj audi a4 2.5TDI V6 ma 518000km prevoženih pa mi med servisnim intervalom tudi malo olja spil.


Svaka čast, da si naredil toliko km s tem motorjem, glede na to da so tile motorji za en k.....


To je še un iz 90-ih.

lovro535v2 ::

bambam20 je izjavil:

Gambino je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

če je motor vredu ne sme avto nič olja popit med servisnim intervalom vse ostalo je brezvezno nakladanje. Moj audi a4 2.5TDI V6 ma 518000km prevoženih pa mi med servisnim intervalom tudi malo olja spil.


Svaka čast, da si naredil toliko km s tem motorjem, glede na to da so tile motorji za en k.....


To je še un iz 90-ih.

Avto je letnik 2004 in ta 2.5TDI V6 je bil tazdanji v svoji generaciji pol so naredili 3.0TDI V6
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

golf 6 1.2 tsi

Oddelek: Na cesti
254040 (2978) hojnikb
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613558 (11188) jest10
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357878 (7228) Daliborg
»

Mešanje olj z različno viskoznostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
819764 (8273) jest10
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5233993 (32232) jalovec09

Več podobnih tem