» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
124 / 293
»»

GupeM ::

Freya# je izjavil:

predi je izjavil:

Freya# je izjavil:

Pa ko ljudje dajejo žmigavce za obvezno smer.
Zakaj ti gre pa to na živce?


Hja na zivce mi gre za to ker ljudje vozijo po avtomatiki in sploh ne razmisljajo oz. niso pozorni na cestna pravila. Se mi zdi da vecina folka ni cist prisotna ko vozi, vsaj v mestu ne ko so hitrosti majhne.
Ljudje niso pozorni kaj se dogaja okol njih. Kolk ljudi sploh ne opaz da se ti more umaknt , spelat, dinamika v krizisih ne obstaja (pocas not - hitr ven),cakat do zadnjega da se vklop na obvoznico , cakat do zadnga da izstop, se pa se je tega. Ce bi blo pomoje bi v mestu umaknu 90 posto vseh znakov in semaforjev pa bi ljudje bili primorani opazovat okolico ne pa u fakin u telefone bult nonstop. :)

Tako, kot piše v odebeljenem tekstu je povsem pravilno in ne vem, zakaj te to moti.

T-h-o-r ::

Dajte, ne bit tako zajebani do solatka. Je treba vedeti, da je težak prihod od prvaka WRC in F1 do vožnje po cesti hrastnik radeče.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

solatko ::

T-h-o-r - Nikoli nisem trdil kaj takega, sem se pa v mladosti pustil podučiti, kar nekaj dobrim rally in športnim voznikom, za motor mi je bil pa mentor Niko Mihelič, ki je bil kar nekaj časa testni voznik motorjev za revijo Avto, tako, da sem znanja nabral več kot povprečni voznik rešilca ali voznika na nujni vožnji in se hudičevo zavedam, kakšne so nevarnosti v prometu, ter se temu uspešno prilagajam, predvsem pa med vožnjo ne počnem nič drugega.
Relacija LJ - Radeče pa je bila pogosta, ker sem imel tam žlahto, s katero sem bil v precej dobrih odnosih.

Dejstvo je, da pridobljeno znanje s pridom uporabljam še danes, pri 66-ih letih in nikoli v življenju, v prometu, nisem ogrožal drugih udeležencev v prometu.

Tukaj pa novička za yupe-ta

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Delo krepa človeka

Raptor F16 ::

solatko je izjavil:

T-h-o-r - Nikoli nisem trdil kaj takega, sem se pa v mladosti pustil podučiti, kar nekaj dobrim rally in športnim voznikom, za motor mi je bil pa mentor Niko Mihelič, ki je bil kar nekaj časa testni voznik motorjev za revijo Avto, tako, da sem znanja nabral več kot povprečni voznik rešilca ali voznika na nujni vožnji in se hudičevo zavedam, kakšne so nevarnosti v prometu, ter se temu uspešno prilagajam, predvsem pa med vožnjo ne počnem nič drugega.
Relacija LJ - Radeče pa je bila pogosta, ker sem imel tam žlahto, s katero sem bil v precej dobrih odnosih.

Dejstvo je, da pridobljeno znanje s pridom uporabljam še danes, pri 66-ih letih in nikoli v življenju, v prometu, nisem ogrožal drugih udeležencev v prometu.

Tukaj pa novička za yupe-ta

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...


Kolesar se na prehodu še nikol ni ustavu. Še huje, nadrl te bo zakaj se je mogu zarad tebe ustavit pa če si slep.

To je kultura teh kurčevih komarjev, ki jajca prekladajo z ene strani zica na drugo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

knesz ::

solatko je izjavil:

T-h-o-r - Nikoli nisem trdil kaj takega, sem se pa v mladosti pustil podučiti, kar nekaj dobrim rally in športnim voznikom, za motor mi je bil pa mentor Niko Mihelič, ki je bil kar nekaj časa testni voznik motorjev za revijo Avto, tako, da sem znanja nabral več kot povprečni voznik rešilca ali voznika na nujni vožnji in se hudičevo zavedam, kakšne so nevarnosti v prometu, ter se temu uspešno prilagajam, predvsem pa med vožnjo ne počnem nič drugega.
Relacija LJ - Radeče pa je bila pogosta, ker sem imel tam žlahto, s katero sem bil v precej dobrih odnosih.

Dejstvo je, da pridobljeno znanje s pridom uporabljam še danes, pri 66-ih letih in nikoli v življenju, v prometu, nisem ogrožal drugih udeležencev v prometu.

Tukaj pa novička za yupe-ta

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Ta je ena boljših, superavtomobilist pripenja linke superkolesarju :))

solatko ::

knesz - Od kje ti miselnost o super voznikih, jih je pa kar nekaj, tudi takih, ki so včasih vozili hitreje pa niso imeli nikoli prometne nesreče in niso nikoli nikogar ogrožali, saj če hočeš nekoga ogrozit, s tem avtomatično ogrožaš sebe, če se imaš vsaj malo rad, tega ne počneš.
Za to ni potrebno bit superman, je dovolj, da vedno voziš tako, da lahko v vsakem momentu varno ustaviš. Kaj je v tem supermanovskega veste pa samo tisti, ki se držite vseh predpisov.

Link sem pa pripel zaradi izjav yjpe-ta, da kolesarji ne predstavljajo nevarnost za druge, tudi, če vozijo kot idioti. Kar nekaj nesreč kolesarjev s pešci v zadnjih dveh letih, ga pač demantira.
Niso pa nevarni težjim udeležencem v prometu, to je pa res.
Delo krepa človeka

knesz ::

solatko je izjavil:

knesz - Od kje ti miselnost o super voznikih, jih je pa kar nekaj, tudi takih, ki so včasih vozili hitreje pa niso imeli nikoli prometne nesreče in niso nikoli nikogar ogrožali, saj če hočeš nekoga ogrozit, s tem avtomatično ogrožaš sebe, če se imaš vsaj malo rad, tega ne počneš.
Za to ni potrebno bit superman, je dovolj, da vedno voziš tako, da lahko v vsakem momentu varno ustaviš. Kaj je v tem supermanovskega veste pa samo tisti, ki se držite vseh predpisov.

Link sem pa pripel zaradi izjav yjpe-ta, da kolesarji ne predstavljajo nevarnost za druge, tudi, če vozijo kot idioti. Kar nekaj nesreč kolesarjev s pešci v zadnjih dveh letih, ga pač demantira.
Niso pa nevarni težjim udeležencem v prometu, to je pa res.

O tem pravim :)

solatko ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Evo, nov primer prekaratke varnostne razdalje in neprilagojene hitrosti.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Pa še en, dva dni nazaj, na cesti, katero sem prevozil vsaj 500x.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

EnStot ::

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne? Sedaj greste lahko zluftaf viruse in bacile na AC pri 200+, pa še smrkcev ni nikjer na vidiku. Lahko se boste raztreščili ob betonski ograji, ne da bi koga ogrozili.
Ampak razumem, ni gledalcev, ni koga da bi ga izsilili, pa ni prav zanimivo. Šmrk šmrk:'(.

facepalm ::

EnStot je izjavil:

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne? Sedaj greste lahko zluftaf viruse in bacile na AC pri 200+, pa še smrkcev ni nikjer na vidiku. Lahko se boste raztreščili ob betonski ograji, ne da bi koga ogrozili.
Ampak razumem, ni gledalcev, ni koga da bi ga izsilili, pa ni prav zanimivo. Šmrk šmrk:'(.


Zakaj po AC, ce so mestne in gorske ceste bolj zanimive pa ravno tako prazne? 200+ po AC kjer samo tiscis gas in delas minimalne popravke volana, je res zanimivo ja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Miki N ::

Aaah Mad Max fantazija. "Enka" seveda. Poetična samota postapokaliptičnega sveta, prazne ceste... in odžagana šibrovka na sovoznikovem sedežu.

WizzardOfOZ ::

facepalm je izjavil:

EnStot je izjavil:

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne? Sedaj greste lahko zluftaf viruse in bacile na AC pri 200+, pa še smrkcev ni nikjer na vidiku. Lahko se boste raztreščili ob betonski ograji, ne da bi koga ogrozili.
Ampak razumem, ni gledalcev, ni koga da bi ga izsilili, pa ni prav zanimivo. Šmrk šmrk:'(.


Zakaj po AC, ce so mestne in gorske ceste bolj zanimive pa ravno tako prazne? 200+ po AC kjer samo tiscis gas in delas minimalne popravke volana, je res zanimivo ja:)


Driving straight line is for pussies.

KAVINSKY ::

facepalm je izjavil:

Zakaj po AC, ce so mestne in gorske ceste bolj zanimive pa ravno tako prazne?


Istega mnenja so anarho-kolesarji, kateri sedaj mislijo, da delajo solo verzijo Gira.

PS: pred par dnevi je en objavil sliko tekača na soški magistrali (hkrati je na drugem bregu čudovita kolesarska / sprehajalna pot).

shadeX ::

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne?


Zej ma Dars lepo šanso popravit tam kjer je za popravljat :)

facepalm ::

shadeX je izjavil:

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne?


Zej ma Dars lepo šanso popravit tam kjer je za popravljat :)


Uh.. iz tvoje tipkovnice v njihova usesa.. :)

modelno1 ::

Na uvozu/izvozu Brezovica so že neki rihtal ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Raptor F16 ::

facepalm je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ej, d(i)rkači na tem forumu, kaj še niste opazili, da so avtoceste prazne?


Zej ma Dars lepo šanso popravit tam kjer je za popravljat :)


Uh.. iz tvoje tipkovnice v njihova usesa.. :)


Saj delajo. Cestna vzdrževalne in gradbene službe so kar pograbile priložnost.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

poweroff ::

Haha, to pa je zanimivo:

drvo je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdor ima tehničnega lahko počaka. Vsaj do 16.4 se izvajanje tehničnih pregledov in zavarovanj prekine. Posledično se podaljša veljavnost prometnega dovoljenja in zavarovanja.


Kar naenkrat je vseeno, če se po cesti vozijo nevarna, tehnično neizpravna vozila... se spremeni zakon, pa so vsi pravniki spet srečni.
sudo poweroff

St235 ::

poweroff je izjavil:

Haha, to pa je zanimivo:

drvo je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdor ima tehničnega lahko počaka. Vsaj do 16.4 se izvajanje tehničnih pregledov in zavarovanj prekine. Posledično se podaljša veljavnost prometnega dovoljenja in zavarovanja.


Kar naenkrat je vseeno, če se po cesti vozijo nevarna, tehnično neizpravna vozila... se spremeni zakon, pa so vsi pravniki spet srečni.


Zakaj prodajaš buče? Vozilo mora bit tehnično izpravno vse dni v letu, ne samo tiste pol ure, ko je na tehničnem. Vse kar se zamika je KONTROLA tehnične brezhibnosti, z namenom zmanjšanja socialnih stikov.

GupeM ::

Nekateri ne razumete besedne zveze izredne razmere.

V normalnih razmerah marsikaj ni dovoljeno, v izrednih pa je. In obratno. V normalnih razmerah je marsikaj dovoljeno, v izrednih pa prepovedano.

In kot je rekel Lakotnik, vozilo mora biti vseeno tehnično brezhibno. Lahko imaš veljavno prometno dovoljenje, pa če avto ni brezhiben, ti ga policist lahko odvzame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mirator ::

poweroff je izjavil:

Haha, to pa je zanimivo:

drvo je izjavil:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Kdor ima tehničnega lahko počaka. Vsaj do 16.4 se izvajanje tehničnih pregledov in zavarovanj prekine. Posledično se podaljša veljavnost prometnega dovoljenja in zavarovanja.


Kar naenkrat je vseeno, če se po cesti vozijo nevarna, tehnično neizpravna vozila... se spremeni zakon, pa so vsi pravniki spet srečni.

Sicer si že dobil nekaj replik. Ampak nikakor ni vseeno. Drži trditev, če tudi imaš veljavno prometno dovoljenje, pa ti policija ugotovi, da avto ni tehnično izpraven, lahko zahtevajo da avto umakneš iz prometa oz. če gre mogoče samo za žarnico, jo na licu mesta zamenjaš. Ta ikrep je dejansko namenjen samo, da se prepreči širjenje virusa. Če v brezhibnost vozila nisi prepričan, potem pusti avto v garaži, lahko pa najdeš tudi avtomehanika, ki ti ga bo pregledal.

poweroff ::

Avtomehanika seveda ne moreš dobiti, ker po sklepu vlade ne smejo delat.

In ja, govorim o tem, da se zamika kontrola tehnične brezhibnosti. Kako pa vem, da je tehnično brezhibno, če pa sam nisem s strani države (in pravnikov) verificirani strokovnjak? ;)

Če bi recimo leto dni nazaj imel tehnično brezhibno vozilo, pa ne bi šel na kontrolo, bi mi pravniki pametovali, da sem nevaren, neodgovoren... ker pomemben je papir. No, v kriznih časih očitno ni več tako. Se prej zabetonirani zakoni kar hitro spreminjajo. In prej je bilo cel kup velepametnih argumentov kako je tak zakon pomemben zato, da se prepreči, da se po cesti vozijo nevarna, tehnično neizpravna vozila... zdaj pa teh argumentov kar naenkrat ni več?
sudo poweroff

St235 ::

Hočeš povedat, da si kot ponavadi prišel malo jokat o hipotetičnih scenarijih, kako bi bilo če bi bilo?

Redni tehnični preglede vsekakor so namenjeni temu, da se omeji neizpravna vozila na cesta, ampak to ni stvar enega meseca glede na konkretno situacijo. Periodični pregledi vezani na letni (ali večletni) cikel takšni primarno zaradi enostavnosti, ne pa zato, ker bi mesec dni naredil kakršnokoli omembe vredno razliko. A ni žalostno, ko ti moram, veleumu kot si, ravno jaz take stvari razlagat?

Kako pa vem, da je tehnično brezhibno, če pa sam nisem s strani države (in pravnikov) verificirani strokovnjak?

ja, zate smo že ugotovili, da rabiš certifikat in predpis države, da si znaš zavezat čevlje in seveda da potem lahko o tem jokaš na forumu. Bo res čudež enkrat prebrat kak tvoj prispevek, ki ne bo brezvezen rant.

Avtomehanika seveda ne moreš dobiti, ker po sklepu vlade ne smejo delat.

Imaš vir, al kar tako malo po svoje bluziš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Matthai - Avtomehaniki delajo, saj se kvarijo tudi službena vozila, ne delajo pa trgovine z rezervnimi deli.
Tehnični pregled je administrativno določen in brez problemov lahko politika z zakonom določi na koliko časa ga moraš opravit. V Švici za brezhibno vozilo skrbi osebni mehanik, ki ti tudi da štempelj v prometno, če meni, da ni brezhibno, ti ponudi popravilo ali svetuje nakup novega.

Sicer pa, če ne veš ali imaš brezhibno vozilo, niti nisi voznik. Če volan vleče, če zavore ne primejo, če ti luči migetajo, namesto osvetljujejo okolico, če ti pušča olje,..... vozilo ni za na cesto. V izrednih razmerah se pač kakšno administrativno določilo, začasno spremeni, kaj ti tukaj ni jasno.
Delo krepa človeka

GupeM ::

Potem naj uvedejo obvezen tehnični pregled na vsakih 13 mesecev? 14?

Normalno, da ne bo za vedno tako, za kakšen mesec pa ni tak problem. Sploh, ker je večina doma.

shadeX ::

Kako pa vem, da je tehnično brezhibno, če pa sam nisem s strani države (in pravnikov) verificirani strokovnjak?


Zarad ene pregorele žarnice, ti danes tud policist ne bo težil. Ni pa potreba bit strokovnjak, da veš da vozilo ni brezhibno če ti zavore slabo (ali sploh ne) primejo ali da ti je jasno da vozilo ni za na cesto, če opaziš da pušča olje itd. Vsak z zdravim razumom, bo pač opazil kdaj ima dovolj zjahan avto da ga ne pelje na cesto.

Gre se za varnost tebe in drugih udeležencev in zgleda da nekateri delate z vso paro da dokažete kakši gnoji ste, sploh v takem času ko imajo državni organi polne roke dela vi pa bi samo slabšali situacijo s tem ko dokazujete kakšni carji ste ko iščete neke luknje v zakonu.

GupeM je izjavil:

Potem naj uvedejo obvezen tehnični pregled na vsakih 13 mesecev? 14?


Dafuq bro - a ti razumeš kaj sploh je izredna situacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GizmoX ::

poweroff je izjavil:

Če bi recimo leto dni nazaj imel tehnično brezhibno vozilo, pa ne bi šel na kontrolo, bi mi pravniki pametovali, da sem nevaren, neodgovoren...

poweroff je izjavil:

Kako pa vem, da je tehnično brezhibno, če pa sam nisem s strani države (in pravnikov) verificirani strokovnjak? ;)
Za napake, ki niso očitne, greš pač enkrat letno "strokovnjakom" (ali enkrat na 4 leta, ali trenutno mogoče dva meseca kasneje).
Za očitne napake zapelješ do servisa - strokovnjakom.

Nekateri pa čutijo, da jim pedal za zavoro pada do dna brez zavornega učinka, pa si mislijo "do naslednjega tehničnega je še pol leta" ...
Taki so seveda nevarni in neodgovorni, a so nevarni in neodgovorni zgolj do naslednjega tehničnega pregleda.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

poweroff ::

Gupe razume mojo zafrkancijo.

Zakaj se ne uvede tehnični pregled na 13 ali 14 mesecev?

Problem, ki ga hočem izpostaviti je, da imajo pravniki pomanjkljivo zmožnost imaginacije. Niso sposobni razmišljat kreativno in logično ("po pameti") - izven okvirov obstoječega sistema

Razumem, da je izredna situacija. In hvala bogu so uvedli ta ukrep, ker če bi poslušali zategnjene pravnike, se sistem ne bi premaknil niti za milimeter.

Kar hočem izpostavit je tole. Če je na avtocesti omejitev 120, in je cesta ravna in prazna, vreme pa lepo - pa bo nekdo peljal 110, bodo vsi pravniki ploskali. Če bo pa peljal 130, bodo pa vpili o nevarni vožnji.

Potem se pa zakon spremeni in je nova omejitev 130... zdaj po logiki velepametnih pravnikov vožnja 130 km/h ni več nevarna.

Enako s tehničnim pregledom. Zamudim en teden, sem izmeček, neodgovoren voznik, prekrškar... se s spremeni zakon in z istim vozilom legalno zamudim en teden - je pa vse OK.
sudo poweroff

St235 ::

GupeM je izjavil:

Potem naj uvedejo obvezen tehnični pregled na vsakih 13 mesecev? 14?

Normalno, da ne bo za vedno tako, za kakšen mesec pa ni tak problem. Sploh, ker je večina doma.


V bistvu bi povsem lahko bil tehnični pregled na 11, 9, 13, xy mesecev. (več)letna periodika je pač najbolj enostvna.

GupeM ::

shadeX je izjavil:

GupeM je izjavil:

Potem naj uvedejo obvezen tehnični pregled na vsakih 13 mesecev? 14?


Dafuq bro - a ti razumeš kaj sploh je izredna situacija?

Si me narobe razumel. To vprašanje je bilo namenjeno veleumu Matthaiu. Preberi moj prejšnji odgovor v tej temi.

St235 ::

Problem, ki ga hočem izpostaviti je, da imajo pravniki pomanjkljivo zmožnost imaginacije. Niso sposobni razmišljat kreativno in logično ("po pameti") - izven okvirov obstoječega sistema.
Razumem, da je izredna situacija. In hvala bogu so uvedli ta ukrep, ker če bi poslušali zategnjene pravnike, se sistem ne bi premaknil niti za milimeter.

Kdo je po tvoje spisal ukrep? Vesolci?

Kar hočem izpostavit je tole. Če je na avtocesti omejitev 120, in je cesta ravna in prazna, vreme pa lepo - pa bo nekdo peljal 110, bodo vsi pravniki ploskali. Če bo pa peljal 130, bodo pa vpili o nevarni vožnji.

Potem se pa zakon spremeni in je nova omejitev 130... zdaj po logiki velepametnih pravnikov vožnja 130 km/h ni več nevarna.

Enako s tehničnim pregledom. Zamudim en teden, sem izmeček, neodgovoren voznik, prekrškar... se s spremeni zakon in z istim vozilom legalno zamudim en teden - je pa vse OK.

smo razumeli. Hočeš prodajat brezvezen rant in pljuvat po določeni skupini ljudi na podlagi svojih izjemno omejenih kapacitet in se kot ponavadi prodajt kot (ničvredna) moralna avtoriteta.

Lahko pa postrežeš s konkretnimi navedbami kdaj i bil označen kot izmeček, ker si en teden zamudil tehnični pregled. Je pa res, ad bi bilo to dobro razložit kakšnemu psihiatru, ki ti bo znal bolje pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

poweroff je izjavil:

Gupe razume mojo zafrkancijo.

Zakaj se ne uvede tehnični pregled na 13 ali 14 mesecev?

Problem, ki ga hočem izpostaviti je, da imajo pravniki pomanjkljivo zmožnost imaginacije. Niso sposobni razmišljat kreativno in logično ("po pameti") - izven okvirov obstoječega sistema

Razumem, da je izredna situacija. In hvala bogu so uvedli ta ukrep, ker če bi poslušali zategnjene pravnike, se sistem ne bi premaknil niti za milimeter.

Kar hočem izpostavit je tole. Če je na avtocesti omejitev 120, in je cesta ravna in prazna, vreme pa lepo - pa bo nekdo peljal 110, bodo vsi pravniki ploskali. Če bo pa peljal 130, bodo pa vpili o nevarni vožnji.

Potem se pa zakon spremeni in je nova omejitev 130... zdaj po logiki velepametnih pravnikov vožnja 130 km/h ni več nevarna.

Enako s tehničnim pregledom. Zamudim en teden, sem izmeček, neodgovoren voznik, prekrškar... se s spremeni zakon in z istim vozilom legalno zamudim en teden - je pa vse OK.

Ne, ne razumem. Enostavno govoriš neumnosti. Se boš pritožil delodajalcu, če ti bo nakazal 10 eurov prenizko plačo? Kaj pa, če ti bo 100 eurov? Kaj pa, če ti bo 500 eurov?

Vidiš, nekje mora biti meja.

St235 ::

Pri uveljavljenju pravic za lastno rit, pri takih nakladačih, seveda ni meje. Tam se bo šel "po pravniško" skregat za narobe zaokrožen cent.

poweroff ::

St235 je izjavil:

Kdo je po tvoje spisal ukrep? Vesolci?

Pravniki po navodilih odločevalcev, ki znajo razmišljat izven okvira.

St235 je izjavil:

Pri uveljavljenju pravic za lastno rit, pri takih nakladačih, seveda ni meje. Tam se bo šel "po pravniško" skregat za narobe zaokrožen cent.

S tem dokazuješ, kako velepameten si. Ker očitno veš kaj kdo bo in česa ne bo.

Bravo. ;)
sudo poweroff

GupeM ::

poweroff je izjavil:

S tem dokazuješ, kako velepameten si. Ker očitno veš kaj kdo bo in česa ne bo.

Bravo. ;)


Hmmmm...

poweroff je izjavil:

Kar hočem izpostavit je tole. Če je na avtocesti omejitev 120, in je cesta ravna in prazna, vreme pa lepo - pa bo nekdo peljal 110, bodo vsi pravniki ploskali. Če bo pa peljal 130, bodo pa vpili o nevarni vožnji.


Bravo ;)

val46 ::

Ok ok, dovolj kreganja za brez veze...Imam jst raje eno konkretno vprašanje. Zanima me, kako je v tem času s prodajo ali nakupom rabljenega avtomobila? Se da narediti prepis, zavarovanje, tehnični in to? Gledam malo po avtonetu in se vsak dan pojavlja na stotine različnih rabljenih avtomobilov gor. In zdej me zanima, če se odločim kupit avto, a bom sploh lahko ga prepisal in registriral nase ali...?

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

Matthai - Avtomehaniki delajo, saj se kvarijo tudi službena vozila, ne delajo pa trgovine z rezervnimi deli.


Trgovine z avtodeli imajo ponavadi svojo dostavo in avtomehanike še vedno zalagajo z deli. Ne moreš pa kot končni kupec kupiti delov v teh trgovinah.

val46 je izjavil:

Ok ok, dovolj kreganja za brez veze...Imam jst raje eno konkretno vprašanje. Zanima me, kako je v tem času s prodajo ali nakupom rabljenega avtomobila? Se da narediti prepis, zavarovanje, tehnični in to? Gledam malo po avtonetu in se vsak dan pojavlja na stotine različnih rabljenih avtomobilov gor. In zdej me zanima, če se odločim kupit avto, a bom sploh lahko ga prepisal in registriral nase ali...?


Če jaz prav izredno uredbo razumem, do 16.4. ni tehničnih pregledov in registracij. Prepisa pa verjetno tudi nikjer ne boš mogel narediti.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

val46 je izjavil:

Ok ok, dovolj kreganja za brez veze...Imam jst raje eno konkretno vprašanje. Zanima me, kako je v tem času s prodajo ali nakupom rabljenega avtomobila? Se da narediti prepis, zavarovanje, tehnični in to? Gledam malo po avtonetu in se vsak dan pojavlja na stotine različnih rabljenih avtomobilov gor. In zdej me zanima, če se odločim kupit avto, a bom sploh lahko ga prepisal in registriral nase ali...?


Celotnega postopka ne boš mogel speljat, ker ni možno izpeljat tehničnega pregleda in registracije. Tako, da kaj dosti dlje od kupoprodajne pogodbe ne bo šlo.
Še link kjer je pojasnjeno in povezava na uradni list: https://avtokrka.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

val46 ::

Torej vsi tisti ki trenutno prodajajo avte na avtonet recimo, že v osnovi delajo bedarijo, ker avta tako in tako nihče ne bo hotu kupit, če ga ne more prepisat in registrirat. Hvala za pojasnila, ker se res nisem do prej s tem ukvarjal, sam mi je vaše "kreganje" dalo mislit in sem vprašal.

solatko ::

Noben trgovec z rabljenimi avtomobili ne dela, sem mel srečo, da sem vse uredil prejšnji teden, odprodaja starega in nakup novega rabljenega vozila. Danes govoril s trgovcem, je doma, ne more delat.
Delo krepa človeka

mancini ::

val46 je izjavil:

Torej vsi tisti ki trenutno prodajajo avte na avtonet recimo, že v osnovi delajo bedarijo, ker avta tako in tako nihče ne bo hotu kupit, če ga ne more prepisat in registrirat. Hvala za pojasnila, ker se res nisem do prej s tem ukvarjal, sam mi je vaše "kreganje" dalo mislit in sem vprašal.


Kaj pa ko kupis (narocis) nov avto in potem cakas nanj 3 mesece?

Ce si v fazi menjave avta, ta ponavadi traja nekaj casa. In ce danes naletis po sreci na dober avto, ga vzames.
Bos pa ja potrpel ta teden oz mesec. Drugace pa bos lahko se 3 mesece iskal

T-h-o-r ::

zakva nimamo epidemije skossss

potem ne bi nikoli rabili registrirati avtov, hoditi na šiht ipd., vlada bi pa plače zviševala skoss
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

shadeX ::

vlada bi pa plače zviševala skoss


Imaš tudi sam možnost it v parlament, kjer boš sicer potegnu okol 4 jurje, v zameno za to pa boš v poslanskih sedežih sedel od jutra do večera in sprejemal življensko pomembne odločitve zase in za cel narod, (odločitve, za katere te bo vedno nekdo kritiziral) in za vsako boš sam kriv, ne glede na kako optimalna bo.

Naj kar majo tiste 4 jurje, ne splača se.

solatko ::

shadeX - Če si šef stranke, postaneš minister, če si poslanec pa itak na tipko pritiskaš, kot reče šef. Med sejami je dvorana kar precej prazna, torej poslanci počnejo druge stvari, prisotnost se beleži samo pred glasovanjem, zato nehaj prbijat floskule o obremenjenosti izvoljencev.
Delo krepa človeka

val46 ::

mancini je izjavil:

val46 je izjavil:

Torej vsi tisti ki trenutno prodajajo avte na avtonet recimo, že v osnovi delajo bedarijo, ker avta tako in tako nihče ne bo hotu kupit, če ga ne more prepisat in registrirat. Hvala za pojasnila, ker se res nisem do prej s tem ukvarjal, sam mi je vaše "kreganje" dalo mislit in sem vprašal.


Kaj pa ko kupis (narocis) nov avto in potem cakas nanj 3 mesece?

Ce si v fazi menjave avta, ta ponavadi traja nekaj casa. In ce danes naletis po sreci na dober avto, ga vzames.
Bos pa ja potrpel ta teden oz mesec. Drugace pa bos lahko se 3 mesece iskal


Če kupuješ nov avto, je to še nekako razumljivo, ob nakupu rabljenega, pa ne vem kaj ti govoriš, ker vse lahko ponavadi urediš v enem dopoldnevu. Kupoprodajna pogodba, greš na tehnične, kjer narediš prepis, prodajalec avto odjavi, ti narediš tehnični(če je potrebno) in zavarovanje nase in se odpelješ domov z "novim" avtom. Nobenega trajanja in čakanja kot ti praviš. Pa sej ni bil moj point vprašanja v tem, bolj me je zanimalo, če se sploh kje kako to da trenutno uredit ali ne. Zdej, da bi iskal avto, ki ga potem še kak mesec ne morem kupiti oz. pisati nase, mi je pa brez veze. Ok, pustimo da kupuješ od avto hiše, se s avtom verjetno dosti ne more spremeniti, če jim stoji na parkingu pred trgovino, ampak če kupuješ direkt od fizične osebe, se v tem mesecu ali še več, lahko marsikaj spremeni na tem avtu, od kar si ga šel pogledat, pa do takrat, ki ga maš namen potem dejansko dobit v lastno pest. Da bi ti pa kdo avto zdej dal, brez da se uredi prepis(tudi če ga plačaš), pa tudi ni za verjet. Ok, toliko od mene glede tega...v prvi vrsti je bilo samo mišljeno kot vprašanje, nimam pa ravno v tem času namena kupovat nov avto, samo zanimalo me je.

mirator ::

Pustimo sedaj parlamentarce in se vrnimo k talentom na cesti. Mene recimo ponovno motijo polnočni dirkači v BTC. Nekaj časa je bil mir, ko so v rondo pred garažno hišo nastavili ležeče policaje, sedaj pa so iz neznanega vzroka te policaje odstranili pa je zopet po starem. Ti dirkači so res posebni talenti, po moje s kar velikimi frustracijami.

facepalm ::

mirator je izjavil:

Pustimo sedaj parlamentarce in se vrnimo k talentom na cesti. Mene recimo ponovno motijo polnočni dirkači v BTC. Nekaj časa je bil mir, ko so v rondo pred garažno hišo nastavili ležeče policaje, sedaj pa so iz neznanega vzroka te policaje odstranili pa je zopet po starem. Ti dirkači so res posebni talenti, po moje s kar velikimi frustracijami.


Nekateri si radi dajo duska, nimajo pa budgeta za peljat avto na dirkalisce. Imajo vsaj toliko soli v glavi, da to pocnejo ponoci in s tem ogrozajo manj ljudi. Je pa res, da motijo javni red in mir.

WizzardOfOZ ::

In zakaj te motijo ti dirkači? Sej to se dogaja ponoči, ko ni nikjer nikogar, da driftajo in norijo po BTC-ju.
Ležeče policaje odstranijo vsako zimo, da se lahko pluži. Ampak očitno si v BTC samo enkrat na pol leta.


Če pa vidiš dirkače podnevi, pa pokliči policijo in sporoči tablico. Podnevi jih tam ne rabimo, ponoči pa nikogar ne motijo z zbiranjem in driftanjem, ker tam ni naselja zraven, da bi motili. Boljše kot da so na Brnčičevi, ker pol jaz spat ne morem.

mancini ::

val46 je izjavil:

mancini je izjavil:

val46 je izjavil:

Torej vsi tisti ki trenutno prodajajo avte na avtonet recimo, že v osnovi delajo bedarijo, ker avta tako in tako nihče ne bo hotu kupit, če ga ne more prepisat in registrirat. Hvala za pojasnila, ker se res nisem do prej s tem ukvarjal, sam mi je vaše "kreganje" dalo mislit in sem vprašal.


Kaj pa ko kupis (narocis) nov avto in potem cakas nanj 3 mesece?

Ce si v fazi menjave avta, ta ponavadi traja nekaj casa. In ce danes naletis po sreci na dober avto, ga vzames.
Bos pa ja potrpel ta teden oz mesec. Drugace pa bos lahko se 3 mesece iskal


Če kupuješ nov avto, je to še nekako razumljivo, ob nakupu rabljenega, pa ne vem kaj ti govoriš, ker vse lahko ponavadi urediš v enem dopoldnevu. Kupoprodajna pogodba, greš na tehnične, kjer narediš prepis, prodajalec avto odjavi, ti narediš tehnični(če je potrebno) in zavarovanje nase in se odpelješ domov z "novim" avtom. Nobenega trajanja in čakanja kot ti praviš. Pa sej ni bil moj point vprašanja v tem, bolj me je zanimalo, če se sploh kje kako to da trenutno uredit ali ne. Zdej, da bi iskal avto, ki ga potem še kak mesec ne morem kupiti oz. pisati nase, mi je pa brez veze. Ok, pustimo da kupuješ od avto hiše, se s avtom verjetno dosti ne more spremeniti, če jim stoji na parkingu pred trgovino, ampak če kupuješ direkt od fizične osebe, se v tem mesecu ali še več, lahko marsikaj spremeni na tem avtu, od kar si ga šel pogledat, pa do takrat, ki ga maš namen potem dejansko dobit v lastno pest. Da bi ti pa kdo avto zdej dal, brez da se uredi prepis(tudi če ga plačaš), pa tudi ni za verjet. Ok, toliko od mene glede tega...v prvi vrsti je bilo samo mišljeno kot vprašanje, nimam pa ravno v tem času namena kupovat nov avto, samo zanimalo me je.


Pozabljas na to, da avto za 10k isces precej casa.
To je moja poanta, tako da vse to kako uredis v enem popoldnevu ne pije vode.

Ker rabljeni avti niso samo kante za 200e

val46 ::

Ma oprosti, tudi avta za 10k€ ne bom iskal pol leta časa, če si to mislil. In pa, morda si pomislil, da ga nekdo išče že recimo par mesecev, pa je zdaj naletel na dobro ponudbo? Kaj v tem primeru? In še enkrat, ne govorim o tem, kolk časa nekdo avto išče ampak konkretno o tem, kolk časa traja, da si se za avto odločil in ga dejansko domov pripeljal. Jst ko se za enega odločim, gre še tisti dan z mano domov, ne čez mesec ali dva.
««
124 / 293
»»