» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
111 / 291
»»

solatko ::

MrStein - Veliko manj, kot s ponavljanjem tega, kar počne. Če si še tak trot, se boš zavedal, da ne smeš piti, ker lahko zaradi tega izgubiš službo in ne boš začel s tem početjem, če te pred lokalom čaka vozilo ali pa boš ključe, preden boš začel, dal prijatelju, ki pije sok in kavico.
Seveda se bojo kljub taki grožnji, našli pacienti, zaradi tega pa je potrebno močno ojačat kontrole na naših cestah in to ne samo za kasiranje prehitrih, temveč predvsem alka in drog, pa tudi kak bolnik se najde z zdravili s podobnimi učinki.

Ko je človek enkrat zadet, ni več popolnoma prišteven, zato mora za ukrepe, ki ga čakajo, vedet in se jih zavedat, preden snov vzame.
Če bi to zmanjšalo število žrtev za enega, se sprememba splača.
Delo krepa človeka

MrStein ::

A zdaj ne vedo pred pitjem, da se pijana vožnja kaznuje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Uizi je izjavil:

Aja, pa še to: Recimo, da imamo doma žurko, pa vsi po malem kaj spijemo. Nato pride nevihta, strela udari v kozolec, pod katerim sta parkirana traktorja in avto. Kozolec zagori. Kako bom takrat avto in traktorja zapeljal ven?


Dal ga boš v "ler" in potisnil ven, lahko ti pomagajo tvoji pijani prijatelji. Poleg tega bi lahko imel v avtu senzor, ki zazna kolk ljudi je v avtu, da nebi prišlo do zlorab. Alpa enostavno dosmrtna prepoved vožnje, če te dobijo pijanega.
Simple.

Vse je tako simple ja. Kakorkoli, ena od rešitev bi seveda bila, da če ne pihneš 0.0, avto ne vžge. Ampak kot že zgoraj omenjeno, ni tako simple. Lahko pihne kdo drug, lahko se zgodi, da moraš avto samo na dvorišču premaknit, ...

Ugl, če bi bilo tako simple, bi že bilo. Opozarjanje, da imaš otroka na zadnjem sedežu bo vsak čas obvezno. Ker ni tako težko rešljivo, kot pihanje pred vžigom.

Lahko pa bi avto rad vžgal samo zato, da nekomu s praznim akumulatorjem pomagaš pri vžigu njegovega avta. On pa tvojega avta zaradi prstnega odtisa ne more vžgati.

Ta zadeva bi povzročila več težav kot bi jih rešila, ker bi se prehitro našli obvozi.

solatko ::

MrStein - Zdaj vedo, da jih bodo morda v 10-ih letih enkrat dobili in še takrat jim bo sodnik (zaradi nepogostosti) dodelil najnižjo kazen, če bi jih ujeli vsak teden ali vsak dan, bi verjetno razmišljali drugače.
Problem je da smo vinsko - žganjarska dežela in moramo po defaultu podpirat slovensko.

GupeM - Dokler voznik, ki vozi pod vplivom opojnih substanc v družbi ne postane nezaželjen ali celo postavljen na sramotilni steber, se kultura pitja in drugih takih pregreh v spregi z upravljanjem vozil, ne bo spremenila. Dokler sta Franček in Joško junaka, ker sta včeraj komaj odkolovratila iz gostilne, danes pa zdrava kerlca zopet udrihata po pijači, heroja družbe, toliko časa ne bo bolje.
Spremenilo se bo, ko bosta ožigosana za potencialna morilca, bedaka in kretena, ker se za volan spravljata v takem stanju.

Že tukaj so bili pojavi, ko so razpravljalci dajali navodila mladim voznikom, ki so jih ujeli v prepovedanem stanju, kako obdržati vozniško dovoljenje!

Jaz sem brez slabe vesti spravil 3 znance, za določen čas ob VD, ko so se vpričo mene odpeljali v vinjenem stanju. Klic na OKC je bil dovolj, da so jih po nekaj kilomtrih opletanja, na nepravilnosti opozorili še možje v modrem, ker naše prepričevanje ni imelo razultata.
Mi smo na pivskih turnejah imeli vse voznike trezne in ni bilo nikoli nič narobe.
Delo krepa človeka

predi ::

Sistemi za preprečevanje zagona motorja se že leta uporabljajo kot oblika kazni za povratnike v tujini. Če komu zgori avto zaradi takšnega sistema, je to problem posameznika, ne družbe, ki ga kategorično zavrača, tako da, da, zadeva je preprosta.

Učinkovitost takšne kazni je dokazljiva, kar navaja tudi ameriški CDC (alkoholizem je bolezen).

Researchers found that after these devices were installed, re-arrest rates for alcohol-impaired driving decreased by a median of 67 percent relative to drivers with suspended licenses.

https://www.cdc.gov/media/releases/2011...

Osebno se mi zdi uvedba podobne kazni pri nas povsem na mestu, ovira za voznika gor ali dol. Brez potuhe za prekrškarje.

T-h-o-r ::

Ampak, ampak ... če je pa lih strela udarila v garažo in je moral pijanec nujno prestavit avto

:))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

predi - In kakšen je problem, da pihne trezen, za volan pa sede nadelan?
Delo krepa človeka

MrStein ::

solatko je izjavil:

MrStein - Zdaj vedo, da jih bodo morda v 10-ih letih enkrat dobili in še takrat jim bo sodnik (zaradi nepogostosti) dodelil najnižjo kazen, če bi jih ujeli vsak teden ali vsak dan, bi verjetno razmišljali drugače.

Aha, torej si sam ugotovil, da je problem neizvajanje zakonov, ne pa da so le ti premili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

predi ::

solatko je izjavil:

predi - In kakšen je problem, da pihne trezen, za volan pa sede nadelan?
Da mora biti takšna oseba s tabo vedno prisotna ko začneš vožnjo in tudi med samo vožnjo zaradi naključnih preverjanj?

GupeM ::

Očitno je večina narobe razumela moj post. Sem totalno proti vožnji pod vplivom alkohola. Tudi jaz sem že razmišljal kdaj in kako bi svaka prijavil policiji, da ga ustavijo, ko bi pijan vozil. Na srečo mi ni bilo treba, ker so ga ustavili preden sem ga imel priliko prijaviti. Ja, ostal je začasno brez vozniškega dovoljenja, nato sta z odvetnikom nekaj rešila, da ga je zelo hitro dobil nazaj. Mislim da že naslednji dan.

Težava pri teh frulicah v avtu je to, da imajo trezni vozniki s tem preveč težav, pijani bodo pa prej ali slej našli obvoz. Če hočeš, da bo zadeva zanesljiva, bo verjetno tudi draga. Boljša rešitev bi bila prvič bolj pogosta kontrola, drugič pa tako kot je nekdo zgoraj omenil, frulica v avto za tiste, ki so jih že dobili pijane za volanom. In to, da ti odvetnik zrihta vračilo vozniškega dovoljenja bi prepovedal. Ko ti ga enkrat vzamejo, ga ne dobiš nazaj, dokler čas za katerega so ti VD vzeli ne poteče, ali dokler ne dokažeš, da je bilo nekaj recimo narobe za alkotestom.

solatko ::

GupeM - Po 48-ih urah, dobi vsak dovoljenje nazaj in čaka na odločitev sodišča, tam pa je važno, kakšnega odvetnika imaš, da dobiš čim milejšo kazen, v zakonu so pa tako luknje, ki jih odvetniki poznajo.
Delo krepa človeka

AndrejO ::

AndrejO je premaknil sporočila v Zakaj spoštujemo (ali ne) CPP?.

Pika na i ::

Vse bolj se mi zdi, da bi največja in najbolj učinkovita kazen za norce na cestah bila, odvzem vozila.
Ne vozim se več dnevno po AC ampak stanje je še vedno enako, obupno.
Neupoštevanje varnostne razdalje, prekoračitve hitrosti, prehitevanje po desni.
Precej manj stresna je bila vožnja po stari cesti. Pa še manj prometna.

Pa še tole....ne vem, kako debilen in moten mora biti človek, da na povsem normalno parkiran avto namaže drek na kljuko vrat. in to že 3x. Samo zato, ker je tablica na avtu namesto LJ, NM.
Lastnik je zamenjal avto ne pa tudi prebivališča, na novem so NM tablice.

Kako ujet tega pacienta?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

MrStein ::

Tako, da tablico zamenjaš. Eni to redno počnejo, če obiščejo ž.. Ljubljano.
(ne menjajo vsak dan, ampak če imajo v načrtu več postankov v LJ, si enkrat menjajo. Varne tablice so baje KP. Ali kar LJ, bi tudi moralo biti OK...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pika na i ::

Človek stanuje v Ljubljani. To počne nekdo tam, kjer stanuje.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Gagarin ::

Tip ki maže drek kamorkoli je očitno moten, sam sem prepričan da ni povod za idiotizem tablica NM. Mora bit nekaj drugega.

K0l1br1 ::

Kakšen stari prdec, prepričan, da nima kaj parkirati na njegovem/njihovem. Lajšta, pa čez hrbet, očitno je to dovolj pogost pojav, da bi se da dalo počakati.

Pika na i ::

Ne vem, jaz sem rekla, naj zamenja tablice.
To se pa dogaja v Šiški.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

[Michael] ::

Bolano 8-O

Gagarin ::

Ma dej, druge tablice ne bi nič spremenile, v Lj je na tisoče avtov z drugo tablico, pa se jim dogaja enako kot tistim z lj tablico. Ni to recimo Split pa BG tablice...

Sem dolgo stanoval v Šiški z ne LJ tablicami pa nikol nisem mel problemov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Pika na i ::

Kdaj si pa stanoval tam, 20 let nazaj?
Ne, nima psa, ki bi mogoče sral kjer ne bi smel.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Gagarin ::

Ne 5 let nazaj, 11 let, v Dravljah takoj ob obvoznici
Pa daleč ne edini z ne LJ tablico, matr kake nabijaš....Načeloma periferija dost bolj sovraži Ljubljančane kot obratno.

MrStein ::

kaka tablica? ne gre za to, da ni LJ, ampak da je en iz množice "občutljivih"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

V največji nevarnosti so v LJ tablice MB in obratno, predvsem pred in po derbijih teh dveh fuzbalskih ekip.:'(
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

poweroff ::

Pač, nekdo ima duševne težave. Ti bi bolnika tepla, ali ga je smiselno napotiti na zdravljenje?

Če se to redno dogaja, ga bo sicer lahko ujel detektiv. Je pa res, da zna to nekaj stati.
sudo poweroff

trenerkar ::

V zadnje se mi je nekdo cjazil po levem pasu s tablico KR ZADBOD :)

WizzardOfOZ ::

Jaz imam vedno ne LJ tablico v ljubljani. Pa nikol noben ne dela problemov. Je pa res da je čisto neupadljiv familjaren avto.

MacLeod ::

solatko je izjavil:

GupeM - Po 48-ih urah, dobi vsak dovoljenje nazaj in čaka na odločitev sodišča, tam pa je važno, kakšnega odvetnika imaš, da dobiš čim milejšo kazen, v zakonu so pa tako luknje, ki jih odvetniki poznajo.

To si se malce zmotil. Po 22. členu Zakona o pravilih cestnega prometa se vozniško dovoljenje vrne po 24 urah, razen če ni pihnil nad mejo, kjer se izreče 18. kazenskih točk kar pa je že prenehanje veljavnosti in ga lahko izreče le sodišče, tu pa je malce res lahko odvisno od tega kaj napiše odvetnik, predvsem pa od sodnika.

solatko ::

MacLeod - Če napihaš čez kritično mejo, si po 24-ih urah, še vedno nesposoben za vožnjo. V nobenem primeru ti za dlje ne vzame vozniško policija, temveč počakaš na odločitev sodišča in ta čas lahko voziš, seveda trezen.
Kolega je vozil brez izpita celih 8 mesecev, saj odločba sodišča ni našla poti do njega in sploh ni vedel, da vozi brez. Ni se izmikal, enostavno je bila na sodišču storjena napaka in pošta je prišla šele po osmih mesecih, potem je moral opravit vse preglede in ponovno opravljat izpit, brez je bil praktično dobre štiri mesece (opravlja posle pri katerih je prevoz iz kraja v kraj nuja - servis). Ko so ga ujeli (na parkirnem prostoru pred gostilno, ko je preparkiral vozilo, saj je hotel avto pustiti tam in iti domov s treznim kolegom). Od takrat je pet let in še ni spil kozarčka alkoholne pijače.
Delo krepa človeka

St235 ::

Saj smo še na tem forumu imeli heroja, ki je trdil, da je v primeru zmanjšane vidljivosti potrebno vozit z nespremenjeno hitrostjo, ker je to najbolj varno.

EnStot ::

trenerkar je izjavil:

V zadnje se mi je nekdo cjazil po levem pasu s tablico KR ZADBOD :)

O živjo! A nis' vidu k'sm t'pomahou ?:P

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Saj smo še na tem forumu imeli heroja, ki je trdil, da je v primeru zmanjšane vidljivosti potrebno vozit z nespremenjeno hitrostjo, ker je to najbolj varno.


Tist je blo tud kr epic. :>

Sicer pa ni tolk dolg nazaj kar smo imeli pri nas pile-up proti primorski.

poweroff ::

St235 je izjavil:

Saj smo še na tem forumu imeli heroja, ki je trdil, da je v primeru zmanjšane vidljivosti potrebno vozit z nespremenjeno hitrostjo, ker je to najbolj varno.

Saj zadeva je celo smiselna.
.
.
.
.
.
V kolikor je začetna hitrost 0. :))
sudo poweroff

shadeX ::

Kdo bo spravil tega norca iz ceste no..

Astra K 1.6T 200 - lučka za motor

Kakorkoli, sem pred kratkim imel debato s prijateljico, ki ravno dela izpit. Pa pravi: "Saj če znaš vozit pejd hitro, ampak ne pijan vozit".

Sem ji sicer pritrdil, da je že super da se zaveda da pijan nimaš kaj vozit, ampak tudi mindset novodobnih voznikov je sfaljen oz. očitno preveč solatkota berejo.

Razložil sem ji da z večjo hitrostjo večaš možnosti za nastanek prometne nesreče, ampak sem imel občutek da ni razumela.

val46 ::

Ne skrbi shadex...se bo kar sam spravil kam...upam samo da ne še koga zraven spravi. Me pa zanima ta relacija, ki jo vsake tolko opeva, da se ji v velikem loku ognem.

kuvanasarma ::

mislim da se model vozi tm od podbrezij pa do radovljice najdl, mimo posavca je res en del odprte ceste kjer lahko pokažeš svoje nadnaravne sposobnosti.

Samo čakajte da se srečata solatko in gr8t.
Se bo še dolgo govorilo o tem ko neustavljiva sila sreča nepremičen objekt...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

solatko je izjavil:

Vsako vožnjo pod vplivom opojnih substanc, obravnavati kot kazivo dejanje in ne prekršek pa se bo morda zgodilo, da bo kak zadetek manj na cesti, če bo še trezen vedel, da ga lahko že sama vožnja v takem stanju, pripelje v zapor. Finančne kazni, kot izgleda ne zaležejo, poleg tega, se s tem obremeni še druge družinske člane, ki po navadi niso krivi za to, da en član družine, ne zna uporabljati javnega prevoza, ko se ga naseka ali zadrogira.

Poleg samih voznmikov bi morali začeti kaznovati še gostince, ki opitim gostom še naprej točijo alkoholne pijače.

Zelo preprosto je narediti policijsko akcijo pred gostilnami, kjer postaviš zasedo, vsakemu, ki pride iz parkirišča pa daš pihat.

Ubiješ 2 muhi na mah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Talent je teral potem pa v drevo. Za nameček še pijan in brez izpita.

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

MrStein ::

Invictus je izjavil:


Zelo preprosto je narediti policijsko akcijo pred gostilnami, kjer postaviš zasedo, vsakemu, ki pride iz parkirišča pa daš pihat.

Ubiješ 2 muhi na mah...

To počno.
In nobene muhe ne ubijejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Raptor F16 ::

Invictus je izjavil:


Poleg samih voznmikov bi morali začeti kaznovati še gostince, ki opitim gostom še naprej točijo alkoholne pijače.

Zelo preprosto je narediti policijsko akcijo pred gostilnami, kjer postaviš zasedo, vsakemu, ki pride iz parkirišča pa daš pihat.

Ubiješ 2 muhi na mah...


Zakaj ? Saj imajo špiclje (pijance ki so se kazni izognili v zameno za špecanje drugih).

Misliš, da je naključje, če koga ustavijo za drugim ovinkom ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

rabelj5 ::

če se mi med vožnjo kdo nalepi na rit, vedno še dodatno upočasnim

in tako se mi je včeraj zgodilo, da sem na ta način trollal enega dečka nekje 10km, potem pa sem se ustavil ob cesti
se ustavi še on, pride iz avta ves rdeč in mi začne grozit, pa sem mu rekel, da me spominja na tipa, ki sem ga posilil v zaporu in se je odpeljal naprej

EnStot ::

rabelj5 je izjavil:

če se mi med vožnjo kdo nalepi na rit, vedno še dodatno upočasnim
in tako se mi je včeraj zgodilo, da sem na ta način trollal enega dečka nekje 10km, potem pa sem se ustavil ob cesti
se ustavi še on, pride iz avta ves rdeč in mi začne grozit, pa sem mu rekel, da me spominja na tipa, ki sem ga posilil v zaporu in se je odpeljal naprej

He he he>:D-:'(

val46 ::

bodi srečen, da ni bil gay :D hehehe

EnStot ::

Vsi zaritneži so gayi!

IL_DIAVOLO ::

Bmw ali audi?

St235 ::

EnStot je izjavil:

Vsi zaritneži so gayi!


Glede na to kako veselo nastavljaš svojo zadnjično odprtino: It takes two to tango

rabelj5 je izjavil:

če se mi med vožnjo kdo nalepi na rit, vedno še dodatno upočasnim

in tako se mi je včeraj zgodilo, da sem na ta način trollal enega dečka nekje 10km, potem pa sem se ustavil ob cesti
se ustavi še on, pride iz avta ves rdeč in mi začne grozit, pa sem mu rekel, da me spominja na tipa, ki sem ga posilil v zaporu in se je odpeljal naprej


Cool story bro... Sam svizca, ki zavija čokolado si pozabil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

EnStot ::

St235 je izjavil:

EnStot je izjavil:

Vsi zaritneži so gayi!


Glede na to kako veselo nastavljaš svojo zadnjično odprtino: It takes two to tango

Se takoj prostovoljno javljaš. Dolga leta zlorabe se pač poznajo.

Raptor F16 ::

rabelj5 je izjavil:

če se mi med vožnjo kdo nalepi na rit, vedno še dodatno upočasnim

in tako se mi je včeraj zgodilo, da sem na ta način trollal enega dečka nekje 10km, potem pa sem se ustavil ob cesti
se ustavi še on, pride iz avta ves rdeč in mi začne grozit, pa sem mu rekel, da me spominja na tipa, ki sem ga posilil v zaporu in se je odpeljal naprej


Ne vem, kaj imate od teh izmišljenih zgodbic.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bmw ali audi?

Večkart se kreteni s škodami in opli lepijo na rit.

BMW in Audi so že tolk sofisticirani da imajo za radarski tempomat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Taki so šele talenti, ki vozijo pijani in utrujeni po 20 ton pleha po cesti..

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

predi ::

Ali pa ti, ki se naokoli vozijo z vozili, ki niso tehnično brezhibna. Pa podkupljivi mehaniki.

"Med vsemi primeri bi izpostavili tovorno vozilo, specializirano za prevoz betona, ki je imelo povsem okvarjen zavorni sistem in je zaviralo le z motorjem. To vozilo je bilo še do nedavnega vsakodnevno v prometu, predvsem na območju Ljubljane."

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/podk...
««
111 / 291
»»