» »

Menjava starih vozniskih dovolenj....do kdaj? (rok)?

Menjava starih vozniskih dovolenj....do kdaj? (rok)?

«
1
2

Aquafriend ::

Zanima me do kdaj je potrebno zamenjat staro roza voznisko dovoljenje. Vem, da so bile govorice da do 2018. Potem naj bi ta rok prestavili? Ne vem. Ce kdo kaj vec ve prosim za odgovor. Hvala!

Invictus ::

Riskiraj 20 EUR in zamenjaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Aston_11 ::

19. januar leta 2023

Aquafriend ::

Kam se da to poklicat uradno in vprasat?

Andrej4 ::

Poskusi na upravni enoti...

Aquafriend ::

Hvala

zee ::

Podobno kot s potnimi listi. Zamenjaš, ko ti poteče.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dami ::

zee je izjavil:

Podobno kot s potnimi listi. Zamenjaš, ko ti poteče.

Na teh starih roza je pisalo da ti velja 60 let. OP čist pravilno sprašuje, ker jih je seveda treba menjat prej.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

misek ::

Meni ga spomladi niso hoteli menjati. Sem pa pozabil zakaj.

krho ::

zee je izjavil:

Podobno kot s potnimi listi. Zamenjaš, ko ti poteče.

Ni res, originalen rok, mislim, da je bil letos aprila. Sedaj so podaljšali, ker velika večina ni zamenjala, in se bojijo gužve na upravnih nenotah.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

joze67 ::

krho je izjavil:

zee je izjavil:

Podobno kot s potnimi listi. Zamenjaš, ko ti poteče.

Ni res, originalen rok, mislim, da je bil letos aprila. Sedaj so podaljšali, ker velika večina ni zamenjala, in se bojijo gužve na upravnih nenotah.

Torej je res. Res pa je, da ne poteče takrat, ko piše na dokumentu.

fikus_ ::

"Skrajni rok je 19. januar 2023, Evropa nova dovoljenja zahteva še deset let pozneje." Vir: siol.net

SLO pa spet bolj papeška od papeža!

krneki0001 ::

Zamenjaš, da dobiš kartico, ki gre brez problema v denarnico.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Zamenjaš, da dobiš kartico, ki gre brez problema v denarnico.

Točno to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

krneki0001 je izjavil:

Zamenjaš, da dobiš kartico, ki gre brez problema v denarnico.


Sam sem zamenjal natanko zato. Tista roza zadeva je bila sila neprakticna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

</head> ::

Mislijo kdaj na tak način zrihtati prometne?

krneki0001 ::

Upajmo.

Še bolje bi bilo, da bi imel eno kartico s čipom. Recimo osebno, pa potem vse v tem čipu zapisano:
- zdravstveno
- vozniško
- prometno
- bančno
- kartico popustov in pik (pa naj se runklni v trgovniah prilagodijo, da imaš samo eno kartico za popuste in pike, ne 300 različnih)

matobeli ::

Sej je edin merkator tolk butast da nima na črtno kodo.

Za izkazovanje kdo si pa bi bilo povsem dovolj da bi imel eno kartico ki ima tvoj osebni certifikat gor. Ni nobenega razloga da ne bi mogel z njim pogledat v skupno bazo če je človek zavarovan, oziroma do kdaj in kakšno je njegovo dovoljenje za vožnjo.

solatko ::

Res je roza dovoljenje nepraktično, vendar njegova veljavnost ni samo 10 let, kot novega! Zato tisti, ki vam še velja, radi prispevate dodatna sredstva JU! Zakaj menjat delujočo stvar?
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Zato ker ne gre v denarnico.

solatko ::

nebivedu - Imaš lepe etui-je za dokumente pri vsakem Kitajcu. Itak ni dobro nosit dokumente in denarnico skupaj, če pozabiš nekje denarnico, ni potrebno menjat še dokumente in kartice,....
Delo krepa človeka

zee ::

krneki0001 je izjavil:

Upajmo.

Še bolje bi bilo, da bi imel eno kartico s čipom. Recimo osebno, pa potem vse v tem čipu zapisano:
- zdravstveno
- vozniško
- prometno
- bančno
- kartico popustov in pik (pa naj se runklni v trgovniah prilagodijo, da imaš samo eno kartico za popuste in pike, ne 300 različnih)


Kreh... Kreh... Estonija to že ima. Že nekaj časa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

nebivedu - Imaš lepe etui-je za dokumente pri vsakem Kitajcu. Itak ni dobro nosit dokumente in denarnico skupaj, če pozabiš nekje denarnico, ni potrebno menjat še dokumente in kartice,....


Moram potrkat, da denarnice nisem še nikoli izgubil in nikjer pozabil.

zee je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Upajmo.

Še bolje bi bilo, da bi imel eno kartico s čipom. Recimo osebno, pa potem vse v tem čipu zapisano:
- zdravstveno
- vozniško
- prometno
- bančno
- kartico popustov in pik (pa naj se runklni v trgovniah prilagodijo, da imaš samo eno kartico za popuste in pike, ne 300 različnih)


Kreh... Kreh... Estonija to že ima. Že nekaj časa.


Pa španija tudi.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Jaz ga nocem menjati iz principa. :)

Menjal ga bom, ko bom domov dobil vročeno pošto da je potrebno menjati.

Ali pa ko me bo opozoril policist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

konspirator ::

krneki0001 je izjavil:

Zamenjaš, da dobiš kartico, ki gre brez problema v denarnico.

In čez 10 let ponovno menjaš.
Ter n*10 let.
--

Egidij88 ::

krneki0001 je izjavil:

Upajmo.

Še bolje bi bilo, da bi imel eno kartico s čipom. Recimo osebno, pa potem vse v tem čipu zapisano:
- zdravstveno
- vozniško
- prometno
- bančno
- kartico popustov in pik (pa naj se runklni v trgovniah prilagodijo, da imaš samo eno kartico za popuste in pike, ne 300 različnih)


Si me spomnil na tole

ttommy ::

Jaz sem si ga zamenjal že pred tremi leti. Stari mi ni šel v novo manjšo denarnico, pa tudi čisto zmečkan je že bil. Ta pa lepo gre v režo za kartice. Kar čakajte do konca in se potem drenjajte na upravni enoti, ko bo naval...
Gamer

Oberyn ::

krneki0001 je izjavil:


Še bolje bi bilo, da bi imel eno kartico s čipom. Recimo osebno, pa potem vse v tem čipu zapisano:
- zdravstveno
- vozniško
- prometno
- bančno
- kartico popustov in pik (pa naj se runklni v trgovniah prilagodijo, da imaš samo eno kartico za popuste in pike, ne 300 različnih)

Se šališ?
Ni čipa na svetu, ki bi mu lahko zaupal, da je kriptografsko varen. In sistem certifikatov je skoz in skoz prestreljen, kar ni nobena posebna skrivnost, sploh pa že v osnovi temelji na zaupanju, kar je več kot slaba šala. Nisem tolk ubrisan, da bi zaupal državi, ki se glasno hvali z organiziranim kriminalom, še manj sem pa tolk ubrisan, da bi zaupal korporacijam, ki te certifikate izdajajo. Živ ne postavim vsega svojega imetja in življenja na eno kartico.

Glede vozniškega pa, ma da velja do datuma, ki je na njemu zapisan. To je uradni dokument, ki ga je izdala država, to ni cirkus niti otroški vrtec. Če država več ne stoji niti za svojimi uradnimi dokumenti, je čas, da jo razpustimo.

Samo moje mnenje, btw. Drugi kakor želite.

c3p0 ::

krneki0001 je izjavil:

Zamenjaš, da dobiš kartico, ki gre brez problema v denarnico.


Ali zato, da nimaš problemov z rent-a-car v tujini.

konspirator ::

--

Rok Woot ::

Sam itaq prometna ne gre v denarnico ...

zobnik ::

Oberyn je izjavil:


Glede vozniškega pa, ma da velja do datuma, ki je na njemu zapisan. To je uradni dokument, ki ga je izdala država, to ni cirkus niti otroški vrtec. Če država več ne stoji niti za svojimi uradnimi dokumenti, je čas, da jo razpustimo.

Samo moje mnenje, btw. Drugi kakor želite.


to bi moral veljati

bosmla ::

Tako je - mene je ze pri potnem listu v zrak vrglo...
Roza voznisko sem placal in sem dobil za ta denar uraden dokument z doloceno veljavnosjo - sedaj pa ce hocejo menjat naj to storijo na njihove (nase?) stroske in hocem, da velja vsaj tako dolgo kot staro.

Invictus ::

Kaj ti hočeš, nikogar ne briga.

Sam ne jamraj pol, ko boš dobil kazen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Jaz sem imel to (ne)srečo, da sem kot mlad voznik še dobil starega, roza, ki sem ga moral zamenjati ob dopolnjenem dvajsetem/enaindvajsetem? letu. Takrat sem dobil kartico, ki mi je po sedmih ali osmih letih počila, tako da sem lani moral spet delati novo. Glede na to, da denarnice ne nosim več v zadnjem žepu hlač, upam, da bo ta zdržala vseh 10 let do poteka veljavnosti.

Nagi Bator ::

Oberyn je izjavil:

Glede vozniškega pa, ma da velja do datuma, ki je na njemu zapisan. To je uradni dokument, ki ga je izdala država, to ni cirkus niti otroški vrtec. Če država več ne stoji niti za svojimi uradnimi dokumenti, je čas, da jo razpustimo.

This!
Ce bi imeli vsi tako mennje o drzavi v kateri zivimo in "ji" dali to tudi jasno vedeti,
bi bilo zivljenje precej manj zbirokratizirano.

Mavrik ::

Nehajte z žaljivkami no.
The truth is rarely pure and never simple.

LeXani ::

kolk € stane novi? imam še testarga mal plesniv in zdelan bo treba menjat...
Čas prve prijave 04.11.2005

krho ::

Ene 17€ + slikanje
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

c3p0 ::

konspirator je izjavil:

https://www.amzs.si/na-poti/mednarodni-...


Obnavljat moraš na 3 leta, stane 31€. Sem raje menjal vozniško.

clio24v ::

Pozdravljeni.

Na internetu sem zasledil,da je vlada podaljšala rok za zamenjavo vozniškega dovoljenja še za 10 let in me zanima če je to uradno.
Lexus Style

fikus_ ::

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WhiteAngel ::

fikus_ je izjavil:

https://n1info.si/novice/slovenija/vlad...


The best. 8-) V naslednjo volim Goloba.

Invictus ::

Pobral ti bo letno 100+ EUR z novim davcnim zakonom, ti bos pa prisparal 20 EUR za novo voznisko. Res racunica...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Vsak ima svoje prioritete, nekatere so malo čudne, ampak .....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

AtaŠtumf ::

Vsa vozniška dovoljenja na starih obrazcih (v rožnati barvi) je potrebno zamenjati za novo obliko vozniškega dovoljenja (v obliki kartice) najkasneje do 19. januarja 2033.

Pa tole ni golobček naredil, njegova vlada je samo prenesla evropsko direktivo v prakso, kar bi storila praktično vsaka vlada.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

telexdell ::

Invictus je izjavil:

Pobral ti bo letno 100+ EUR z novim davcnim zakonom, ti bos pa prisparal 20 EUR za novo voznisko. Res racunica...


Ni le 20€ ampak je skoraj 26€. Dodaj še fotke ki te pridejo 15+€. In čez 10 let, ko bo treba dejansko zamenjati papirnato vozniško boš to plačal še enkrat saj ti bo to, kateri si dobil letos poteklo.

PS
Kar brez skrbi, ne bo volil Goloba saj ga do naslednjih volitev ne bo več. Bo pa kak drug nov obraz.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

46 EUR na 10 let.

V 10 letih ti bo pa zdajsnja nova zakonodaja pobrala 1000+ EUR (minimalc in dalje),...

Res racunica...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Ker mi bodo genialni ukrepi aktualne vlade pobrali del plače, mi podražila energijo, mi bo nabila nepremičninski davek... pol pa naj sam, kot zaveden državljan kateri se zaveda, da država rabi denar še sam primaknem 46 € od tistega, česar mi že itak niso pobrali? Sem pa že raje domobranc ali fašist al janšist al kaj je že danes aktualno in obdržim 46 €.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25536495 (12917) OK.d
»

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7810839 (2892) Tidule
»

moška denarnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20267975 (18286) Jerry000
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715644 (13660) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523952 (22386) matter

Več podobnih tem