» »

Opera Mini, blokada ali trenutna nedostopnost?

Opera Mini, blokada ali trenutna nedostopnost?

bf4ed ::

Že 2 dni se mi opera mini noče povezat na net. Je mogoče blokada s strani mobitela ali pa so operini serverji trenutno nedosegljivi?

Prosil bi da če ima kdo opero mini in drugega ponudnika naj izproba če mu deluje.

kriko1 ::

Tukaj dela - simobil.

bf4ed ::

Hvala za test. Še kdo na mobitelu naj proba. :)

Bor H ::

Včer je delal, dans nism še preverjal.

Urc ::

Hvala za test. Še kdo na mobitelu naj proba. :)

Slo-tech pri meni dela. BP. :)

Senitel ::

bf4ed: Imaš še problem? Jaz sem tudi prejšnji teden opazil, da mi je nehala delat. Danes sem se pa spravil čez nastavitve in poskusil še enkrat inštalirat zadevo in stvar noče delat. APN bi moral bit vredu (default browser dela)...

bf4ed ::

Ja trenutno mi dela. Samo ne sprašuj koja glupa fora :D

Sem že obupal in potem sem zbrisal opero4, inštaliral Opero mini v3, šel gor z 3 in vse delalo. Dal dodatno k 3 še 4 gor in 4 začela tudi delat....nič jasno!
Zdaj če mi 4 zabluzi grem najprej z 3 gor, odprem eno stran, grem ven in 4 dela ponovno. Zdaj že en teden brez problemov.

Senitel ::

Ok hvala za hint... Meni pa 3 dela, 4.2 pa še kar bluzi da ni povezave... Bugi rulajo!

bf4ed ::

Ja saj meni tudi 3 dela, 4.2 pa totalno odpovedala. Ni povezave....
Ni mi jasno, če pa mi je pol leta delala na tem telefonu, ali so pri mobitelu ali pa pri operi na strežnikih nekaj zmučkali....

___ ::

ali ste mogoče že ugotovili v čem je problem??

Meni na Samsungu opera mini 4.2 ne deluje, prav tako ne deluje opera mini 5 beta. Ne razumem zakaj, saj mi je prej 1 leto delalo vse normalno...

Če pa naložim opero mini 3 pa deluje, vendar je potem vseeno če uporabljam vgrajeni browser..

Nekako sumim da so na mobitelu nekaj zašuštrali in namenoma ali pa nevede zablokirali opero mini saj se je ta problem pojavil skoraj istočasno pri vseh ki imamo te težave...

urban99 ::

hm... meni opera sicer dela normalno, tako 4.2 kot 5 (ne je nalagat). Ampak imam podoben problem z Nimbuzzom. V hiši imamo dva identična telefona (isti sw, isti fw), eden se poveže bp, pri drugem pa ni variante, kot napaka se izpiše "Server problem". Tudi jaz sumim nekaj na mobitelu...

kriko1 ::

Poglej v nastavitve aplikacij če je dovoljeno dostopanje do omrežja.
Se ne spomnem več sicer kako ima to samsung realizirano...

___ ::

vse nastavitve so takšne kot so bile takrat, ko je aplikacija še normalno delovala, tako da z nastavitvam ne bi smelo biti težav.

Gmail se mi naprimer naloži tako kot vedno, prav tako eBuddy. Težave s povezavo ima le Opera mini, pa še ta le kakor sem omenil le če je novejša od verzije 3.Napaka torej ni na strani telefona, temveč mora biti nekje na mobitelu ali pa mogoče strežnikih opere?

Vsekakor bi ta problem rad rešil, saj je vgrajeni brskalnik enostavno neuporaben. Popolnoma nepregleden in brez kakršnihkoli funkcij...niti gesel si ne zapomni..


ps:popravil nekaj napak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

kriko1 ::

Kaj pa če v operi preklopiš iz http na socket način ali obratno?

___ ::

kriko1....ne morem tega storiti..ne pride sploh v opero..ne morem je instalirati ker med instaliranjem zahteva internetno povezavo in vsakič izjavi da te povezave ni.ČEPRAV JE..

Pač ko se je problem prvič pojavil sem izbrisal opero in na novo naložil, misleč da bom problem s tem odpravil, vendar ni pomagalo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

kriko1 ::

huh?!
Zbriši jo in prenesi cel jar (mislim da privzeto ti servira jad) prek računalnika na telefon. Ali pa naloži jar prek kakega internetnega servisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

___ ::

Verjemi..sem že poizkusil.Jar,Jad, Generic verzijo, Verzijo za nek xy Samsung, Angleško verzijo, verzijo v jeziku naše deželice in vse kar lahko rečem je le to, da nič ne dela. Dela le verzija 3, ki pa ni nič boljša od vgrajenega brskalnika..


Pravzaprav mi je od novembra leta 2008 in do maja zadeva delovala normalno, brez kakršnihkoli problemov.Ni bilo pomembno katero verzijo uporabim(jad ali jar, delovale so celo verzije za druge firme telefonov). Nato pa sem hotel preveriti kdaj pelje vlak in zadeva ni delovala...od takrat mi ne deluje več nobena verzija.

kriko1 ::

Potem edino še tukaj da točno opišeš problem in kaj si že vse poskušal storiti:
http://my.opera.com/community/forums/fo...

nekaj razvijalcev se potika gor ki ti bodo verjetno še največ znali pomagat.

___ ::

Ok. Hvala za pomoč!

Ta forum sem sicer že pregledal in je bilo govora o mojem problemu..rešitve nisem našel. Govorili so le o nekem ponudniku v Veliki Britaniji...Orange. Tam je bil baje problem v blokiranju opere, saj so uporabljali nek nekompatibilen zaščitni program, zato sem pomislil da je ta problem mogoče tudi pri nam.

kriko1 ::

Po mojem ni, sestra ima samsunga pa ji deluje ne glede na omrežje.
Potemtakem pri taki blokadi ne bi delovala na nobenem telefonu.

___ ::

Zanimivo!

Očitno bo še najbolje če tega Samsunga L700 čimprej zamenjam.

bf4ed ::

Tech_man, pa ja samo na enkrat je nehalo delovat. Kot da bi pri Mobitelu blokirali kake porte ali pa direkt opero.

99,99999% sem da ma Mobitel prste vmes!
Mogli bi začet težit Mobitelu!

___ ::

sem si sposodil en star telefon in opera 4.2 deluje normalno na MOBITELU.prav tako opera 5 beta...

tako da mi res ni jasno zakaj na samsungu in ostalih opera 4.2 ne dela več.trapasto..

Bor H ::

Je kdo probal poklicat na mobitel pa povprašat kaj se dogaja?

bf4ed ::

Nisem klical ker itak jim ne bo jasno kaj jim bom rekel, pokliči ti. :D

Bor H ::

Men dela lepo, vedno mi je ;)

bf4ed ::

Bor_H na samsungu ali čem drugem?

martincek1 ::

Hm... mene pa zanima pri Nokii 5800 glede težav z Opero Mini 5 Beta, ker mi deluje precej počasneje kot vgrajeni brskalnik.. kakšna rešitev, ker pretaknil sem že vse nastavitve na mobitelu.. pa ne najdem razloga ( uporabljam Simobil )

bf4ed ::

martincheq žal je ta tema o tem da sploh ne dela. Tebi pa beta počasi dela? jebiga beta je. Počakaj do končne ali pa si daj 4.2 gor. Pa nevem če tebi celo telefon ne podpira Opera Mobile. Te mini verzije so za malo slabše telefone :D

martincek1 ::

fora je da tud 4.2 dela počas ko hudič... v primerjavi z naprimer vgrajenim brskalnikom, ki ma pa isto ful napak... sicer pa, telefon ne podpira Opera Mobile

Bor H ::

Bor_H na samsungu ali čem drugem?


zdej na nokiji 5800, delala sta mi tako 4.2 kot 5 beta in prej na SE k610 4.nekaj.

cadab3 ::

Tudi sam imam Samsung L700 in mi je opera lepo delovala od lanskega novembra do letošnjega maja. Potem pa naenkrat blokada. Včeraj zvečersem pa na srečo nekak ugotovil kaj je narobe. Rešitev je v tem da je treba pri povezavah označiti Planet ter rubriko UREDI in potem samo tam kjer piše PROTOKOL označiti namesto HTTP možnost DRUGO. In zdaj vse lepo deluje.

bf4ed ::

cadab3 CAR SI!!!

Končno rešitev! Preverjeno deluje. In ja Opera mini 5 rasturi, super je.

Jaz sem pa dovoljenja na operi spreminjal in nikoli nebi pomislil da bi kaj pri povezavi spreminjal, saj vsi drugi programi ki dostopajo do neta delujejo.

HVALA. ;)

cadab3 ::

Na Mobitel sem klico enih 10krat pa nimajo blage veze o tej Mini operi.Zato sem bil primoran sam rešit nekak ta problem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšli Opera Mini in Opera Mobile

Oddelek: Novice / Windows Mobile
337502 (6104) monaco
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6022950 (21632) sirotka
»

Samsung L700 in Mini Opera 4.2, ne poveže

Oddelek: Mobilne tehnologije
5868 (722) cadab3
»

Firefox Fennec alpha tudi za Windows Mobile

Oddelek: Novice / Windows Mobile
304224 (3045) PrimozR
»

Opera mini

Oddelek: Mobilne tehnologije
81856 (1553) mercutio

Več podobnih tem